Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

sesevicka
24. júl 2014

@maruska22 dakujem velmi pekne. Ideme do toho druheho kempu ale snad bude dobre. Potom pridam update 🙂

nica_s
28. júl 2014

Ahojte maminy,
potrebujem poradit. Chceli by sme ist na dovolenku do Chorvatska s 15mesacnym babenom (no, on uz az take male babeno nie je 🙂 ), len neviem ci je lepsi apartman, alebo hotel. Konkretne pozerame ostrov Brac. V hoteli s polpenziou si neviem predstavit, ako mu nieco uvarim cez obed, kedze all inclusive je taktiez pre nas z casoveho hladiska nevyhodny - behat stale z plaze do hotela.... A inak ti, co ste sa uz vratili z dovcy, ako asi vyzeral priebeh dna s malym dietatom? Myslim, ze to nebude pre nas - rodicov dovolenka v pravom zmlysle....ci?

chjulia
28. júl 2014

@nica_s ahoj, my sme boli na dovolenke so 17-mesačným, vrátili sme sa minulý týždeň. Bývali sme v apartmáne, schválne som vyberala dom, kde je málo apartmánov kvôli pokoju, aby syn mohol v pokoji spávať. Takisto bolo pre mňa dôležité, aby bola blízko pláž (mali sme 20 m), aby som kedykoľvek odbehnúť. Stravovali sme sa v reštauráciách ale synovi som samozrejme varila - z domu som zobrala na prvé dni uvarené a neskôr som niečo jednoduché a rýchle preňho uvarila vždy na 2 dni. Pre nás to dovolenka bola, úplný relax, nič sme nemuseli, pohoda, malý bol zlatý, cez obed spával dokonca 3 hodiny, jedine čo sme nemohli, tak to vylihovať na pláži, keďže sme dávali pozor na deti 😉 Čo sa týka nášho dňa, tak sme išli na pláž okolo 9 do cca 11, potom deťom obedík a syn išiel spať, kým spal do cca 14-15, tak sme oddychovali v apartmáne, no a potom po 15 -16 zasa na pláž, večer na prechádzku, večeru........ 🙂

alexanotbad
28. júl 2014

@nica_s pokial mas deti a idete na dovcu s nimi, tak to uz nikdy pre vas rodicov nebude dovolenka v pravom zmysle slova 😉
kazdemu co vyhovuje, niekto chodi do hotela a da v pohode 15m dietatu tu stravu, ini radsej apartman s varenim. my sme zatial tiez boli s detmi len na sukromi. ved cez najvacsie teplo aj tak nie ste na slniecku. varili sme rychle jednoduche jedla, bolo to v pohode. Podla mna je akurat dolezite byt co najblizsie plaze, aby ste nemuseli daleko chodit a vlacit so sebou vela veci 🙂
na ostrovy ale pozor, lebo na niektore sa cakava dlho na trajekt, tak s tym treba pocitat.
Krasnu dovolenku.

halit13
28. júl 2014

@nica_s inak all na brači vo watermane je úžasná vec, máš tam bazeník s atrakciami pre detičky a z pláže si za minútku aj v jedálni, boli sme tam a je to úžasné, ak môžeš, neváhaj

nica_s
29. júl 2014

Vdaka za rady. Tiez by som radsej volila apartman,ale dovcu planujeme na august - a Chorvatsko ide ako teple rozky, takze uz asi apartman nezozeniem, taky aby bol co najblizsie k vode. V tom hoteli si ani neviem predstavit, ako by maly siel cez den spat,ked by spal v jednej izbe s nami - co budeme za ten cas cakat pret hotelovou izbou?

betyna8
30. júl 2014

@chjulia prosim ta a kde ste boli? mas kontakt na apartman? plaz bola aka?

chjulia
31. júl 2014

@betyna8 ahoj, boli sme v Mandre na Pagu, pláže v Mandre sú užšie a tiahnu sa okolo celej promenády cca 2 km, miestami sú štrkové, kamienkové alebo betónové, my sme mali pred apartmánom betón + štrk, pre deti v pohode, akurát boli dosť ježkovia, bývali sme tuto: http://www.apartmani-marcelja.hr/ (platili sme 80,- € noc + miestny poplatok + upratovanie 30 € + klíma) ale myslím, že ona už mala do konca augusta obsadené

lydia22
1. aug 2014

Ahojte my sme boli v Kastela pocase nam vyslo prsalo len jedno predpoludnie a v den ked sme odchadzali, bolo fajn ale mame dajako nestastie na Chorvatsko pred 3rokmi nam tam ochorel 2r syn teraz zas 20m dcera narazila v apartmane na schodik a je z toho zlomeninka

smileko
1. aug 2014

@lydia22 to mi je luto malej, ale hadam sa vsetko rychlo zahoji. my by sme chceli ist tiez do okolia Kastela - ako tam bolo? su tam plaze pre deti? je tam aj tien? kde ste byvali?

lydia22
1. aug 2014

@smileko dakujem odporucam pre deti plaz Stari Resnik aj ked kvoli parkovaniu je tam lepsie ist doobeda ale zas poobede je tam tien plytka vodicka plaz taka kamienkovo pieskova inak vsetky plaze kamienkove co sme boli a voda sice plytka ale nie az taka ako na Starej Resnik byvali sme Kastela Stafilic v apartmane

smileko
1. aug 2014

@lydia22 dakujem 🙂

nikoleta164
4. aug 2014

Koncom júla sme dovolenkovali na ostrove Pag, ubytko v meste Pag, ale navštívili sme aj kvôli daždivému počasiu iné pláže a "dedinky" na ostrove. Oslovila ma Novalja, lebo mám rada živo na dovolenke,trochu ma sklamalo Šimuni, pripomínalo mi to rybarskú osadu a koniec, žiadny ruch, nuda. Celkovo pláže nádherne, aj pre neplavcov , pre malé deti. Náš drobec sa vyhral na kamienkovej pláži, kvitujem dosť atrakcií pre deti. More čistučké, nebyť búrok a častého dažďa, ideál dovolenka. Napokon celý Pag bol preplený Slovákmi 🙂

portalsro
4. aug 2014

ano - Chorvatsko je v lete uzasne z viacerych dovodov. Je tam priestor tak pre mlade rodinky s deturencami ako pre seniorov odchovanych na rustine 🙂 Okrem toho ze chorvatske more bolo v ramci celeho sveta vyhodnotene ako 3. najcistejsie v poradi, je urcite vela dalsich dovodov preco ANO pre dovolenku v Chorvatsku. Ak mame dobru partiu a zadarilo sa nam s vyberom ubytka, tak nam nic nebrani v tom aby sme si dovolenku v Chorvatsku uzili na 100%. Mozno ze nie som az taky zastanca vyberu ubytka na poslednu chvilu, ako niekto iny, ale to zrejme aj suvisi s tym, s cim sa zaoberam pri vykone mojej profesie 😉

kingstonka
4. aug 2014

Ahojte-zhanam názvy cestoviek specializujucich sa na Chorvatsko s ktorymi mate dobré skusenosti....

marlenka75
4. aug 2014

@kingstonka Adriadatabanka - jazdíme s nimi každý rok 🙂

fialovykvietok
4. aug 2014

Ahojte, tak mi sme sa vratili z Chorvatska minulý štvrtok a podla mojho nazoru je uplne zbytočne kupovat si ubytovanie cez cestovku dopredu, pretoze kdekolvek kam pridete Vám ponukaju "free apartman" a mozete si vybrat apartman priamo na mieste.......my sme boli v Chorvatsku prvy raz, a sli sme na vlastnú past. Velmi rychlo sme si našli ubytko, velmi sme boli spokojní a tiež mam malu 5 ročnú dcérku, teda vyberali sme ubytko a plaz hlavne kvoli malej......jedina nevyhoda je že počasie sa v Chorvatsku moze zmenit zo dna na den, nam síce počasie vyšlo, ale v den planovaného odchodu bolo velmi veterno a burky boli až z chorvatska cez madarsko a aj tu na slovensku, ale tie sú viac menej momentalne v celej Europe 😢

bizuka
4. aug 2014

@lydia22 my odchádzame vo štvrtok noci tiež do Kaštela Štafilič, apartman údajne na 50m od mora,,,takže ste museli používať topánky do mora? my sme si zatiaľ vyberali miesta kde sme nepotrebovali obuv.

kingstonka
4. aug 2014

@fialovykvietok mozem sa opytat,kde presné ste boli? Prvykrat rozmyslame ze by sme isli na vlastnu past- chcememist uprostred tyzdna- a mám trochu obavy, ako ste platili? Na zaciatku, na konci?

fialovykvietok
5. aug 2014

kingstonka boli sme 9km od Splitu v Podstranej, ale prešli sme od Zadaru cez Sibenik až po Omiš a Makarsku, boli sme aj na Hvare, aj na Brači......platili sme na konci, ked sme odchadzali v Eurach.

renka9
5. aug 2014

my chceme ist tiez od 16.8. zhanam nieco , celkom pekyn apartman som nasla , ale bez balkona :( , som to zrusila ...chceme ist niekam , kde je rusno , kedze mam aj pubisku , nech sa nenudime. Co mi odporucate , ktoru cast ?

renka9
5. aug 2014

@fialovykvietok kolko vas vysiel apartman na noc ?

fialovykvietok
5. aug 2014

renka9 apartman na noc 40 EUR

lauraa
5. aug 2014

@renka9 podstrana je mala ticha dedina.AK chcete ist dalej Tak mozno skus ostrov pag, druha Ibiza,alebo aspon vacsie miesta ako mskarska a pod.ale na zivot je skor taliansko

haslerka27
5. aug 2014

caute,v nedelu nadranom sme doli z chorvatska .boli sme sv.filip i jakov,navstivili zadar,biograd....bolo fajn..pocasie- trosku poprchalo,aj zamracene bolo,ale dusno a teplo....ked sprchlo,teda zlialo sa,isli sme v pohode do mora.....deti ani von nevychadzali....nie je to take dramaticke ako to media podavaju...prsi tam podstatne menej ako tu odkedy sme dosli.sme skonstatovali.co mi vadilo boli kolony aut na dialnici v chorvatsku pred mytom po myte...aj 6km dlhe..takze sa vybavte nervami a jedlom.....cesta naspat lepsie.ubytko bolo fajn,hotel alba- apartamany...len asi 60 m od mora co je nanezaplatenie...dovolenka bola fajn,lepsie ako minuly rok v turecku sme skonstatovali.teraz tam ma byt poriadne teplo,v tom chorvtastku,uz posledne tri dni sme aj my mali neskutocne horuco aj vecere,.....odprucam urcite vidiet zadar- krasne mesto.....pozor na jezkov..my sme isli velka pawrtia ludi a skoro vsetci chlapi maju jezkov v nohe...more inak na mna chladnejsie( ale inym bolo teple,a ciste......co sme ocenili......a pripravte si veeela peniazkov,chorvati si na ceny potrpia😉

renka9
5. aug 2014

@lauraa tak my az taky zivot , ze diskoteky a podobne nepotrebujeme , ja len aby sme vecer nemuseli len karty hrat 😝 ...pacilo sa nam na Malinskej , ale chceme ist aj niekam inam teraz

fialovykvietok
6. aug 2014

Renka9 my sme boli ubytovaní v Podstranej, čo je 9km od Splitu, ak sme chceli rušno, alebo druhym smerom je to 12 km od Omišu, čo je tiež rušnejšie.......ale v Splite sme sa aj zabavili aj oddychli.

margot
6. aug 2014

@haslerka27 ahoj, mi ideme teraz dve rodiny,každý máme po 2 deti do Zadaru. Aj ste sa tam kúpali na pláži?Myslím priamo v Zadare..no, ježkovia, kde sú skaly, sú aj ježovia,snáď sa naše deti nepopichajú 😕 čo by si mi odporučila,akú pláž niekde blizučko Zadaru? ďakujem 😉

haslerka27
6. aug 2014

@margot my sme boli pri zadare,sv.filip....zadar je krásny,je tam také molo,vidieť nadherne západ slnka....teraz budete mať vraj veľmi horuco,no nezabudni repelent po tých dazdoch😊

margot
7. aug 2014

@haslerka27 juj,kiež by nám vyšlo počasie 🙂 🙂 🙂