Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

lovaa
9. jún 2009

Ahoj...jen jsem četla o dálnici na slovinsku...zatím mně bylo řečený, že to nějak objíždět nejde 😝 Každopádně mají být od července týdenní známky, ale samy musíte uznat, že je to na nic, pže většinou člověk jede na 7-10 dní a to se musí hodně snažit, aby se napasoval do 7denní známky, jsou to hňupáci 😠
My se pomalu do Chorvatska chystáme a pořád nevíme, jak Slovinskou dálnici pořešíme 🙄

Chtěla jsem se hlavně zeptat, jak zhruba máte plánovaný rozpočet? Nás jede 5, manžel, já, dcerka a bráškové (8 a 18 let), počítám 10 tis. ubytování, 5 tis. cesta, jídlo nějaký základ povezeme, ale chceme i tam občas zajít do restaurace, chceme jed na Plitvice, to počítám s 5000 Kč...takže 20 tis. se zaplatí určitě, bude pak stačit max. těch 20 tis. na útratu...jídlo v obchodě+restaurace+na pláži apod.? 😕 Já nemám vůbec představu...jedeme takhle porpvé...díky za názory 🙂

A pak...zajišťujete ještě nějaké cestovní pojištění? My máme VZP...bude stačit na nějaké akutky...?

kubinkov
9. jún 2009

Slovinská dálnice se dá objet po místních cestách, ale z vlastní zkušenosti to nemohu moc doporučit. Jsou to okresky, ale krásnou krajinou. 😕
Jinak v Omiši je proti Pagu moře kalné a nudné. Je to tím, že se tam vlévá Cetina, ale pro děti je to fajn. Písek je tam dost ostrý. Ale pláž Čista u Pagu nemá konkurenci.

zuzidr
9. jún 2009

http://www.apartments-tomic.hr/

ale nakoniec som to priamo cez súkromníka,úplnou náhodou mi včera kolega zahlásil,že ved tam chodí celá naša firma a majitel vie po slovensky a všetci si to chvália 😀 😀 😀 😀 tak som zvedavá 😀 😀 😀 😀

a 75€/deň 😕 😀

bubi ale vieš čo ma to stálo mať aj kuchynu aj dovolenku? 😀 😀 😀 😀 😠

zuzidr
9. jún 2009

ten tretí apartmán 😀

bubaczik
9. jún 2009

a toho uja s tym masom mate v cene 😀 ?
no ja ti aj zavidim,že už mate vybrane,ja stale rozmyslam...lebo ked už si niečo vyberem,tak hned počujem nejake minus na tu oblasť..tak ja neviem fakt 🤐

bubaczik
9. jún 2009

inak si viem predstaviť,čota muselo stať za namahu dosiahnuť aj to aj to 😅 ale šak vieme použivať spravne tie naše zbrane 😀 😀

zuzidr
9. jún 2009

bubi vidíš aj ja som vybrala a kubinkov píše že je tam kalné a "nudné" more 😅 😀 ale potom môžem zhodnotiť ked sa odtial vrátim 😀 😀 😀 ale podla fotiek to vyzerá byť krásna oblasť 😅 😀

nicolkarin
9. jún 2009

ahoj lauraa, boli sme v hotel CORINTHIA, pre 4 nas to vyslo do 16tis SK, plaz super pre dietky, ziadne velke kameniska, hotel ma vlastny vnutorny a aj vonkajsie bazeny vhodne pre deti od 0rokov az po dospeleho cloveka. tento rok tam ideme opat.

lovaa
9. jún 2009

kubinkov...právě že mi tu holky psaly, že to nejde objed...jestli je tam nějaké omezení, nevím 😕

bubaczik
9. jún 2009

lovaa a kebyže idete cez rakusko a potom pojdete cez madarsko? cez tu trasu ako mne radili na predošlej strany dievčata? 😕

bubaczik
9. jún 2009

..zaleži odkial idete,možte ist aj cez blavu a tak rovno do madarska 😉

http://maps.google.com/maps

skus tu kuknuť ja podla toho sa riadim,plus informacie od ludi.. 😉

roasha
9. jún 2009

my chodime sice s cestovkou busom,ale stale ideme cez HU,a uplne v pohode.ked vyrazame z Ba o 21.00,HU-HRV hranice prechadzame cca o 1.30-2.00h/a to su aj prestavky,myslim 2x/.

roasha
9. jún 2009

este k trase cez HU//Ba,Csorna,Szombathely,Kormend,Nagykanizsa,Letenye/-a uz ste v Hrv,čakovec,Zagreb,Karlovac,Plitvica.... 😉 🙂

bubaczik
9. jún 2009

a čo sa tyka poistenia,my sa určite dame poistit 😉 zas neni to až taka velka položka... 🙂

zuzidr
9. jún 2009

kedže robím v maklérskej firme,tak by ma kolegovci bez poistky ani nepustili 😀 😀 😀 😀

tilly
9. jún 2009

ja asi tiež nebudem riskovať bez poistenia, vzhľadom na môj stav...

lovaa
9. jún 2009

My taky budem zařizovat pojištění, jen jsem na chvíli znejistila, jestli to není zbytečné 🙂
Musím tu mapu řádně prozkoumat...nějak se v tom motám...pže jako my mysleli trasu Viddeň-Maribor...takže Maďarsko vůbec né 😕

kubinkov
9. jún 2009

lovaa: Objet se to dá a omezení tam není. Jede se přes jiný přechod AT- SLO. Nemám po ruce mapu, ale je to asi Mureck. Už je to skoro rok a takové věci se mi špatně pamatují. Ale v mapě by to neměl být problém. 😉

cica13
9. jún 2009

My sa tiez davame stale poistovat....nikdy nevies, co sa stane...

zuzidr
9. jún 2009

napr.svokrovci boli v Tunise min.rok a svokor do niečoho v mory zakopol a roztrhol si celý palec na nohe...v momente pre neho na pláž prišla sanitka,zaviezla ho do súkromnej ambulancie,kde mu to zašili a potom ešte 3x pre neho boli na preväz 😀 😀 😀 😀 😀 a neplatili ani korunu 😀 ani tam ani potom doma 😀

akrát že ešte 3mes. po dovolenke vyvolávali domov ako bol spokojný s oštrením a pod. 😀

a to boli cez cestovku a tá im ponúkla pred odletom nejaké zvýhodnené poistné a svokor to nechcel ale svokra to priplatila 😀 inak by ho tento úraz stál 55tisíc 😀 😀 😀

zuzidr
9. jún 2009

baby čo chodíte častejši na dovolenky,popíšte približný zoznam veci čo berete deťom....malá má 2roky nechcem na niečo zabudnúť 😀

maryem
9. jún 2009

Baby,a ko ste hladali ubytovnaie naslepo, su tie apartmany dobre pooznacovane alebo ste sa hocikde opytali, ci nahodou neubytuju? 🙂 Min.rok v Taliansku sme mysleli, ze pre pripad si najdeme nieco sami, ale nejak sme nevidela domy s oznacenim accomodation,al podobne.Nastastie sme nasli hotel na zvysne 2dni, kde to vychadzalo i tak velmi dobre..
A ako to bolo so vstupom na plaz, kedye ste neboli z hotela, dke davaju karticky na vstup..?

kubinkov
9. jún 2009

zuzi: Žádný seznam není potřeba, stejně, co zabalíš, nebudeš potřebovat a bude ti chybět zrovna to, co tě ani nenapadlo balit. 😉 😒

roasha
9. jún 2009

maryem,urcite najdete,oni maju tabule vsade vyhadzane na ulici. 😎

zuzitka
9. jún 2009

zuzi ... akurat nezabudni lieky!!! ak by sa náhodou niečo stalo, vieš.... proti hnačke, proti teplote, proti poštípaniu niečo, kvapky do ucha, do nosa, na oškreniny .... 😉 😉

zuzitka
9. jún 2009

... oblečenie ... nezabudni klobúčiky, čiapky, šatky na hlavu 😉

určite krém na opalovanie 😉 PAS pre mimi 🙂 plienky, hračky pre malú, aj športový kočík sa ti zijde 😉

roasha
9. jún 2009

aj antibiotika!aj ked mas dr.vsade,ale musis zaplatit aj vysetrenie,aj lieky/mal dostala anginu,nas to stalo nejakych 2.000 naviac myslim-dcera nemoze hocijake ATB/,a poistenie urcite,nam to potom doma preplatila poistovna 😉 🙂
ked povies pediatricke,ze chces nejake na dovcu,tak ti bez problemov vypise. 🙂

zuzitka
9. jún 2009

ešte píšte, čo vás napadne ... ja sa budem podla toho baliť 😀
ja si vždy píšem zoznam vecí, čo treba 😅 😅 aspoň potom nestresujem 😀

zuzitka
9. jún 2009

a teda hovoríte, že ked prídeme do nejakého mesta a budeme hladať ubytko, tak nebude problém?
akože prídem za deduškom a začnem mu po slovensky vyprávať, bude mi rozumieť? 😅 😅

roasha
9. jún 2009

zuzitka,bez problemov rozumies,ved sme slovania,dokonca ti chorvati povedia,ze s nami rozumeju viac ako s cechmi. 😀
oni maju pred domami take plechove tabule vyhodene,uz neviem ako je "ubytko",ale to budes hned vediet 😀