Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

aska
16. jún 2009

ahojte my ideme v july do Mimice je to blizko makarskej maly bude mat 9 mesiacov zajednali sme si apartmany bo nas ide spolu 8 a maly ideme na odporucania mojich rodicov videli sme aj foto vyzera to tam krasne cena na osobu na den je 13 € apartman je 50m od mora a mohli sme si vybrak na kolko dni a ktory den chceme nastupit ziadne ze od soboty do soboty..dnes sme boli na poradni a pytala som sa dr. aky ma na to nazor co mu mam ohladom liekov vziat atd...povedala mi ze odporuca prave chorvatsko pre male deti bo tam aj co sa tyka jedla aj liekov v lekarni je takmer totozne s nasimi a vraj nema apsolutne proti tomu nic ked ludia bravaju deti na dovolenky ze skor je proti tomu aby sli dospely a deti odkladali ku babkam...co sa tyka kupania odporuca aby sa maly kupal v mori ze pre deti je to super.. 😉 a lieky mi napisala smectu ze to moze pol balika, dalej nieco na horucku, hipp roztok na dehytrataciu,nasivin, dettol- to je dezinfekcia keby nahodou sa odrel (vraj tato nestipe), fenistil gel(ten mam vraj pouzit len pri jednom stipnuti, bo ze sa vstrebava a mohlo by dojst ku predavkovaniu)ak by bolo viac stipnuti alebo alergicka reakcia na nieco potom fenistil kvapky, opthalho-septonex- to je masticka na ocka ak by nahodou..,a vraj miesto kinedrilu je lepsie dat cocculine to su homeopatika na baze kinedrilu..tak tolko k liekom a nazoru dr.
my chceme vyrazit vecer cca okolo 8 tak hadam maleho odvali a pospi...v kazdom pripade sa velmi tesime asi viac ako inokedy ked sme chodili sami... 😉

duskaf
16. jún 2009

Ja by som ešte poradila tea tree olej, je na štípance super a prírodný. A kvapky do uška BA.

aska
16. jún 2009

duskaf no na to sme zabudli dik za typ 😉

zuzik03
17. jún 2009

holky, nejely jste prosim nektera za posledni mesic nebo dva do chorvatska pres linec, salcburk a villach ? chystala jsem se tudy jet, ale v novinach to nedoporucuji, tak zkousim zjistit aktualni info, diky.

lovaa
17. jún 2009

zuzik03 zkus se kouknout na http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/forum/viewfo... nebo http://www.ihvar.cz/jaderske/phorum_new/list.php?4 já tam našla spoustu odpovědí ohledně cesty...možná to ale už znáš...

zuzik03
17. jún 2009

neznam, mrknu, dekuju 🙂

bubaczik
18. jún 2009

lovaa dikes za linky,oplati sa to preluskať 😵

mixka
18. jún 2009

mate skusenosti s novi vinodolski ???

lovaa
18. jún 2009

jj, já tam našla strášlivě moc dobrých postřehů a nápadů nejen ohledně cesty 😉
mixka, nemám, ale zkus ty moje odkazy, fakt je tam toho spousta a pořád je někdo online, mně odpovídají v podstatě hned na dotazy hlavně na tom druhém fóru 😎

friiva
18. jún 2009

Ahojte.Chcem sa opýtať či ste boli niekto pri Šibeniku.Zaujímalo by ma len či sa dá ísť volne okúpať ku komplexu Solaris alebo tam majú vstup len ubytovaný.Ďakujem

sstefi
18. jún 2009

trošku menim temu, ale predsa k teme: cestovné poistenie už máte "vykukané"? ak áno, tak poradte . dakujeeeem

nenašla som takuto temu a sem sa to snad celkom hodí 😉

lovaa
18. jún 2009

sstefi já si udělala atlas pod čsob, je to přes net, nikam nemusíš, jeny vyplníš na netu, zašleš jim peníze...za 3 dospělé osoby a 2 děti na 9 dní mi to stálo 740 Kč 😉

mixka
18. jún 2009

lovaa, dik za link. kukla som to a mam zmiesane pocity konkretne z miesta na ktore som sa pytala... potrebujem miesto v chorvatsku vhodne pre deti rok a pol stare

lovaa
18. jún 2009

hodně si lidi s dětma chválí zaton u zadaru a pak kamarádka mi hodně doporučovala Pulu 😉 víc nevím...my sami jedem letos poprvé, takže zjišťuju info hlavně z diskusí 🙂

lovaa
18. jún 2009

mixka tady doporučují třeba Nin s velmi pozvolným vstupem do moře...mluví tam i o zatonu 🙂
http://www.ihvar.cz/jaderske/phorum_new/read.ph...
a todle mi posílala známá, že se tam chystá s téměr roční holčičkou http://www.mimibazar.cz/rodinne_fotografie.php?...

lovaa
19. jún 2009

mixka ještě jsem ted narazila na toto, tak jsem si na tebe vzpomněla... http://www.ubytovanivchorvatsku.cz/nin/vila-mar... 😎

siskasdetmi
20. jún 2009

Ahojte , neboli ste niekto na ostrove Brač? Ak ano prosim napiste nejake info diky

netmona
20. jún 2009

jaj dievčata,,,my na bud. stredu do chorvat. na dovolenku ,,,dúfam , že počasie sa umúdri a bude pekne , lebo ma prognóza nepotešila 😒

andy.a
20. jún 2009

kočky,rezervovali ste si ubytko mailom v nejakom apartmáne ??
za ako dlho vám odpísali ?? 😕 😕 😉
ja čakám na odpoved,síce rátam,že v tom termine ako chceme,to už asi majú obsadené,ale aj tak by sa mali ozvať,nie ?? 😕 😕 😝

matrinka
20. jún 2009

ahojte,
andy mne odpisali na druhy den.
baby, boli ste niektora vo Vodiciach? Ja som si tam rezervovala apartman priamo s majitelom( zaloha100 EUR ) a teraz som sa docitala, ze je tam spinave more, preplnene plaze,... 🤐 nechceli sme velmi odlahle miesto, preto som si myslela ze Vodice budu idelane ....ale asi som nemala tolko surfovat, lebo reakcie na Vodice boli vacsinou negativne....myslite ze by mi majitel vratil zalohu?

kajussssska
20. jún 2009

no my sme boli s malym mimčom na dovolenke a bolo v poho a 7mesacne babo moze papt napr,ako ja vyvar a tak,a najde sa tam ja polievka pre baby v restike a uz ke dtak zajdes do obchodu nakupis a navaris 🙂

krista
20. jún 2009

adamica • Dnes v 17:57
vie mi niekto poradiť? chceli by sme ísť o mesiac na dovolenku do chorvátska, ale autom.dá sa tam bez problemov zohnať ubytovanie? a niekde blízko mora.má niekto také skúsenosti, že nasadne do auta a ide? nemáme rezervovanú dovolenku, tak mám obavy, ako to dopadne.prosím napíšte svoje skúsenosti, poprípade nejaký dobrý tip na ubytovanie ale nie moc drahé.dakujem

num7976 • 1d • Dnes v 17:59
aj my tak chceme ist,len tiez neviem ci sa to da zvladnut,tak som zvedava,ci nam to vyjde! 😕 napiste

coxa • 1d • Dnes v 19:19
ahoj, naši známí takhle jezdí snad každý rok a ubytování vždycky seženou a třeba i levněji. Sice to není vždycky podle představ, nebo se třeba přestěhují do lepších pokojů až se uvolní, ale ještě ani jednou nezůstali bez střechy nad hlavou. 😉 Vím asi o 3 rodinách, které to takhle nezávisle na sobě provozují. 🙂

kajussssska • Dnes v 19:29
my sme tak sli s malym babom a v poho,tam aj sami cakaju na zciatku na scutroch a ponukaju ubytko,alebo pytas sa sama a tam je vela volneho a nieje to problem ankolko domy su na kope,tak sa ani nenachodis 🙂 my sme tam boli a prvy dom obsadeny a druhy uz bol ans

duskaf
20. jún 2009

Nám odpísali ešte v ten deň hneď nato nám dokonca zavolali, nechcela som tomu veriť.

andy.a
20. jún 2009

Kajusssska a kde konkrétne ste boli ?? 😕 🙂

Duška,to je rýchlosť 😕 😅 napíšem tuná potom,či a kedy sa mi ozvali..síce sa bojím dopredu rezervovať,lebo náhodou niektoré dieťa ochorie a hotovo 😔 bude po dovolenke 😖
tiež by som šla radšej na blint,ale to bývajú tie lepšie a lacnejšie miesta blízko od pláže vraj obsadené,tak neviem 😕 😝

antdem
20. jún 2009

pred 2 rokmi sme boli tiež na blint- bývali sme v Rogoznici a nám sa tam veľmi páčilo.Ani sme nevedeli, kde vlastne ideme. Hneď pri ceste stoja autá s domácimi a ponúkajú apartmány, rovnako sú informačné centrá v každom letovisku(sú označené písmenom I)- tam si zadáte požiadavku na ubytovanie a hneď Vám niečo nájdu.My sme si takto zadali, ukázali nam foto a do 5 minút prišli pre nás domáci. Myslím, že problém absolútne nebude.Skôr si myslím, že ak chcete niečo blízko mora a idete na blint, tak v sobotu,keď sa menia turnusy.Vtedy bude voľné aj tam. My sme išli v stredu-a to už taký výber nebol, ale aj tak sme boli spokojní- veľmi.Autom sme si robili výlety do Primoštenu, Trogiru-nádherné mesto-veľa turistiky, Šibeníka a Splitu.

antdem
20. jún 2009

Tento rok sa chystáme do Živogošča, ale už to máme zajednané, našli sme si to na nete-vraj sú tam nádherné štrkové pláže a kľud. Ideme s 11 mesačnou dcérkou-dosť sa obávam cesty, chceme vyraziť podvečer. Snáď obsedí v sedačke celú noc.

bellada
21. jún 2009

antdem - tam sme boli pred rokom, klud tam bol, na nas az privelky 😀 ale bolo tam fajn 😉 😉 plaze strkove aj stromy tam su, takze chladocek, ak chces, my sme chodili aj autom do okolia na opustene plaze, kde bolo len par ludi, cistucke more, ale sem tam jezko, manzel robil cistiacu hliadku a bolo po probleme 😀

inak prave to ubytovanie sme si nasli az priamo na mieste, ale ja by som uz tak nesla, bolo to dost unavne hladanie, ani neviem na ktory pokus sme to nasli....tento rok sme rezervovali cez www.adriatic.hr

andrejkag
21. jún 2009

ahojte my sme boli pred rokom s trojročným synčekom v BRELE časť Put luke a bolo krásne čiste pláže a ticho kľud kedže to nie je centrum,len boli sme ubytovaný na dosť vysokom kopci 😖 asi to jediné my tam vadilo, popri pláži je cesta až do hlavného mesta Brela, super prechádzka alebo výlet na bicykloch, my sme sa tam boli pozrieť autom, tam už je to take rušnejšie(boli sme tam večer) a viac obchodíkov so suverínami
BRELU odporúčam
Boli sme sa pozrieť aj v Makarskej nikdy by som tam nešla na dovolenku hlava na hlave, jedine len ako výlet ako sme si to spravili my

duskaf
21. jún 2009

Jéééj Antdem, my ideme tento rok do Rogoznice, tak sa teším, že pozitívne píšeš. Ďakujééém.

cica13
21. jún 2009

Ahoj Duskaf, tak predsa ste sa rozhodli...no parada....Rogoznica je krasna... 😵 zastavili sme sa tam raz po ceste domov.... 😉