Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

jabber
20. feb 2008

unka7 - tak to je super 😉 my se chystáme v září na Kanáry 🙂

unka7
20. feb 2008

Určitě si to užijete, ale musíš dodržovat určitá pravidla, ale to víš, hlavně pitný režim. Doporučuju vemte si sebou malej nafukovací bazének. Dáš ho ohřát na sluníčko a když budeš tam chtít dát Adélku, tak pod slunečník, aby na ní nepražilo sluníčko. Mi jsme malou koupali jen v mořské vodě, nechodila jsem s ní do bazénu. Ostatní maminy to dělali, ale naopak, ale kůžička malé mi potvrdila, že to bylo správné

renattas
20. feb 2008

My sme boli v Chorvátsku minulé leto-posledný augustový týždeň, počasie super 🙂 🙂 , cesta bola veľmi dlhá, išli sme vlastnou dopravou, vyrazili sme o polnoci, malý väčšinu cesty prespal a keď bol aj hore, bol kľudný. Bývali sme v apartmáne, stravu sme si doniesli z domu, čo sa dalo + aj som varila, ale v pohode, malý mal rok a 4 mesiace, pekne po obede spinkal, potom sme sa vybrali na pláž a boli sme na nej do večera. Späť sme vyrazili doobeda o pol 11, domov sme dorazili o 20.30 hod, cestou späť bol malý už nekľudný, priznám sa táto cesta bola aj pre mňa horšia, nakoľko bolo veľmi teplo. Chorváti majú super diaľnice, cesty cez Maďarsko sú strašné. Aby som nezabudla, boli sme v Primošteni. Dúfam,že aj toto leto niekam vyrazíme. Boli s nami známi s 5 mesačným bábätkom - pohoda. Nášho malého sme nevedeli dostať z vody, hral sa na pláži, bola kamenistá, voda čistá, proste super. 🙂

jabber
20. feb 2008

unka7 - no tak si to nějak představuju 🙂 - bazének, slunečník a plážový stan (ten jsme měli s sebou už loni) a pohoda 😀
Já totiž vůbec nějak nechápu lidi, co jedou k moři a pak celé dny tráví u hotelového bazénu, přijde mi to trošku slabomyslný 😀 . No a s ekzémem ten chlór ani nepřipadá v úvahu 🙂

unka7
20. feb 2008

jabber:No to by ses divila, myslela jsem, že ty lidi spadli z jahody. Byl tam skoro stejně starý chlapeček a podle maminky měl ekzém z kosmetiky, koupali ho jen v bazénu a když jsem jí řekla, že by ho spíš měli koupat ve slané vodě, tak na mě koukala, jak spadlá z větve

jabber
20. feb 2008

unka7 😕 😕 😕 to by mě zajímalo jak chudák dopadl ☹

melory
20. feb 2008

tiez sa tento rok chystane do chorvatska, maly losinj, deti idu do tabora, ale s rodicmi, tak ideme vsetci. tesim sa, lebo je to zariadene pre deticky.

flosmanka
20. feb 2008

😵 v chorvatsku jsem nebyla už více jak 3 roky, ale hned bych jela 🙂 Doporučuji Baška Vodu, krásný pláže a romantika, malý a útulný městečko 🙂 Strašně se nám tam líbilo ..

unka7
20. feb 2008

To nevím, ale bylo mi ho dost líto

petraluk
20. feb 2008

Holky mluvíte mi z duše 🙂 Už se na to moc těšim. Taky plánujem, že vememe malý nafukovací bazének pro malýho, plážový stan, aby byl taky ve stínu. Akorát nevim ten slunečník 😕 Přítel totiž bez slunečníku neudělá ani krok, takže budem roztažený jak rusáci. 2 slunečníky, stan,bazének, já na dece 😀

Rennatas: v Primoštenu jsem byla taky, akorát jsme se chodili koupat až dozadu, na ty skály a tam by to pro dítě nebylo ani náhodou. Ale na normální pláži akorát 😉

melory
20. feb 2008

tam som bola ako mala s rodicmi, tiez sa mi tam pacilo, mali sme privat uplne hore a viedlo k nam 112schodov.

roasha
20. feb 2008

my sme boli min.rok vo vodiciach/hot.kompl.Punta/uplna spokojnost. 😵 😵

unka7
20. feb 2008

Petraluk: Ono to záleží hodně na lidech mi jsme byli taky roztáhlí a setkali jsme se s pochopením, ale byli jsme v hotelu, kde moc češi nejsou.

jabber
20. feb 2008

petraluk, unka7 - já tomu říkám Homolkovi na dovolené 😀

unka7
21. feb 2008

jabber:to sedí 😀

tilly
21. feb 2008

poleva, aj ja som bola v umagu akurát, keď tam boli tenisové turnaje 😀 ale to bolo straaaašne dávno, ešte keď bolo chorvátsko relatívne nebezpečné (teda juh)

ella1
21. feb 2008

roasha,aj my sme boli vo vodiciach,ale predvlani.a predtým v meduline,kúsok je Pula.tam bolo pekne. 😉
manžel sa tam chce presťahovať,lebo vždy chcel byť námorník,tak uvidíme,kde skončíme. 😀

zuzule
21. feb 2008

Ahoj holky. Tak my jsme byli v létě s Kubíkem v Chorvatsku v Tučepi a bylo to fain. Bylo mu 7 měsíců a zvládli jsme to moc dobře. Cesta v pohodě a i celkově jsme to zvládli moc dobře. Tento rok asi pojedem znovu, tentokrát asi Omiš. Ještě uvidíme.

langkofel
21. feb 2008

Jej super tema, my sa tiez chystame do Chorvatska, ale moja mala je uz vlastne velka 😀 . My ideme do Pula , apartmany Horizont, nepozna niekto? Ja mam radsej terminy mimo tej naj sezony teraz ideme 16.6. , ked este nebudu velke tepla (aspon dufam).
A smalym dietatom na dovolenku? My sme boli 1x ked mala dcerka 10 mesiacou, uplna pohoda, mala bola kludna, stravu nam veru v hoteli pre nu pripravili (niekto sa tu rozohnoval ze asi nie 😖 ) mala vlastnu postielku...Bolo super, ale uznavam, nie vsetky deti su kludne, to uz si musi kazda mama uvazit sama, kedy je vhodny cas.

zuzule
6. apr 2008

Tak nakonec jedem do Gradacu. Na týden, vlastní doprava, sami si budem vařit. Myslím si, že je dobré jet s malým dítětem autem, můžete zastavit kdykoli potřebujete, narozdíl od autobusu, to by se nedalo...Navíc nepojedem celou trasu v kuse, někde po cestě přespíme.

roasha
6. apr 2008

my ideme-sv.filip i jakov/hot.alba/ 😵 😵 😎 😎

akina
6. apr 2008

Ahoj, my jsme nyly loni ve Vodicích v apartmánu, nádherná pláž.Malí měl 2 a čtvrt roku a malá 3 měsíce.Cestu celou prospaly.Počasí bylo akorát.Po konzultaci s lékařem mi bylo řečeno,že malé děti snáší cestování mnohem lépe než mi dospělý.Má sestra žije v u.s.a a tam už s měsíčními dětmi lítají několik hodin letadlem.Hlavní je aby se děti nepřehřáli,ale to se dá zajistit a mokrým kapesnikem.

domina
6. apr 2008

Nebyli jste někdo na ostrově Brač, ve středisku Bol?

zuzka30
6. apr 2008

My sme boli v lete na Makarskej, vlastnym autom. Dovolenka v pohode, maly mal 13 mesiacov vtedy, znasal vsetko ok, ale on je kludna povaha... Jediny problem a dost velky bola cesta. Ked som chcela, aby spal tak som sedela vzadu medzi dvoma autosedackami. Vtedy som kojila, tak didu v puse, no hotova katastrofa. Nikdy viac, alebo velke auto....a to moje druhe dieta s dlhymi nohami ich malo vylozene na mojich, takze som sa z cesty tri dni spamatavala a mala nervy ako pojdeme domov.......samozrejme to bolo este horsie....inak dovolenka parada, len to cestovanie bolo nanic

katy1979
11. apr 2008

domina brač je super. Moja srdcová záležitosť.

my ideme so Šibeniku ked bude mať malý rok.
Ten solaris čo sa niekto pýtal bude určite v pohode. Kamarát tam bol niekolkokrát a on by len tak hocikam nešiel.
My chodíme vždy do apartmánov, takže kuchynka bude.
Ale asi na rozdiel od vacsiny ideme autom cez den. Letecky ťažko kedže v tých termínoch nič neletí.
Ideme 8 ludia a mám pocit že prvýkrát cez den. Tak dúfam že to malý zvládne. Už teraz mi tečie pot po chrbte.

Pokial viem na dovolenky sa chodí aj s maličkými detmi, takže nevidím dôvod prečo neísť.
A nezodpovednosť rodičov to určite nie je. Jasné každý ma právo na názor...
Ja dúfam že budem ešte kojiť, a berieme kopu výživ, kašu a kojeneckú vodu a myslím že nebudem mať problém mu niečo uvariť aspon na obed. Moja predstava je taká že večer uvarím a šupnem do chladničky a na druhý den iba zohrejem. Ale v podstate to stíhnem asi aj pred obedom.
Aké státie pri šporáku a varenie. Takým malým deťom nie je problém niečo rýchlo uvariť. Aj tak zvykneme sebe robiť obed či skôr olovrant, tak preboha uvarím aj jemu.
Troška zeleninky nejaké to masko a je to hotovo.
Jediné čoho sa bojím je tá cesta.
Iné verím že v pohode zvládneme.

krikri27
12. apr 2008

Ahoj
Tak já si pořád nejsem jistá, jestli mám jet s malou Adel k moři taky nebo poslat manžu s děckama 😎
Sice bych moc chtěla, ale ta cesta, je to fakt hooodně daleko 😎 Byla jsem s půlroční Elou, Anežka měla 3 roky, zvládli jsme všechno v pohodě, ale byli jsme s našima, ti mi s děckama pomáhali, tedka je nás jak hafáků a ne že by manža nepomohl, ale ... 😎
Mám strach, že to bude moc náročné, když budem mít smůlu a Adi nebude hlavně při cestě a pak taky v tom hicu spokojená, chcem jet v červnu, ale i tak už je hic, v červenci nebo v srpnu bych asi s mimísem nejela, to je tam fakt výheň, to vždycky poráželo i mě, natož mimíse...
No, uvidím, možná pošlu jen tátu s holkama, aspoň jim do toho nebudu frflat, akorát se zas budu bát, jak to zvládají 😎
Jinak mi přijde, že je lepší jet s mimísem po vlastní ose a líp se zavařenou stravou do apartmánu, než třeba s polopenzí, máme svůj vlastní režim, vlastní hygienu při úpravě jídla a hlavně klid, kdyby mi malá řvávala v hotelu v jídelně, asi bych tam po 2 dnech chodila s děsem a místo jídla tam s ní bojovala...
Letecky jsme byli taky, ale zase-musíte se zorganizovat podle vnějších požadavkův hromadě lidí,když bude celý let řvát, taky to nepřidá, čekání před odletem,čekání na zavazadla, rozvoz do pobytových míst- s miminem bych to nechtěla absolvovat...

domina
12. apr 2008

Katy a byli jste na Bolu?

katy1979
12. apr 2008

domina bývali sme v postire. Ale na bol sme chodievali dosť často. Tá pláž je tam super. Samozrejme ale nie piesok, ale drobný štrk. Co bolo pre mna prekvapenie kedze všade píšu že je to piesočná pláž.
Ale nájdeš tam kopu tienu pod borovicami a aj tam požičiavajú slnečníky a jedna strana pláže býva veternejšia.
Postira je kludné malé mestečko, a našli sme tam aj kludnú pláž s kamienkami a miernym zvažovaním do mora
Je tam aj trh s ovocím, potraviny, masiar a asi najlepšia pekáren akú sme v chorvátsku našli. Boli sme tam asi pred 6 rokmi ale na tú pekáren sa nedá zabúdnúť.
V supetari bola skvelá promenáda

a bol no jednoducho super pláž na kupanie.

a ak tam pôjdete a budete hladať suveniry, tak je tam jedna dedinka kde sa predávajú výrobky z bračského kamena. V podstate z toho kamena je postavených vela stavieb na brači, či v splite napr. ten palác.
Názov dedinky si už nepamatám. ale je to v každom bedeckri a aj domáci ti poradia.

a kto má rad figy tak na brači su vynikajúce.

jednoducho veeelmi očarujúci ostrov. Nie nadarmo že ešte aj kukučín o nom písal.

http://www.supetar.hr/supetar_de/?Bra%26%23269%...

domina
12. apr 2008

Já tam jezdila jako malá a pak jen na výlety.Manžel ještě v Chorvatsku nebyl a furt otravuje, že by tam jel.Já Chorvatsko nemám ráda, jedinné místo kam bych jela je právě Brač středisko Bol, chtěla jsem se právě zeptat jestli tam někdo v poslední době nebyl, aby mi řekl jak se tam nejlépe dostat s malým dítětem popř.poradil nějaký kontakt na cestovku, která tam jezdí

duskaf
13. apr 2008

Ahojte, my sme boli minulé leto na dva týždne v Chorvátsku a boli nám veľmi dobre, naša Veronka bola ešte v brušku. Tohto roku neideme nikde, lebo sa bojím ísť s takým drobcom, hlavne tá cesta. Naša malá preplače každú cestu v aute, tak to by teda ozaj nešlo. Ale poznám množstvo mamičiek, ktoré odvážne aj s malými detičkami išli, vďaka dojčeniu všetko zvládli. Pravda je ale taká, že drobča do roka by nemalo byť vystavované slniečku a pri našej veľkej rodine, keď ma chlapci všade ťahajú by to bolo dosť obmedzujúce.