Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

sisidl
14. júl 2009

tutifruty..dakujem. my pojdeme niekedy v auguste a na blint,ako vzdy a dostala sa nam do ruk foto Lopar-rajska plaz a velmi sa nam pacila,tak zbieram info ze ako to tam naozaj je a hlavne ma zaujimaju tie ceny.. a vy ako chodite?dopredu mate zarezervovane? nevies ake su ceny apartmanov?

tutifruti
14. júl 2009

NO my chodíme do penzionu, ktorý je kúsok od pláze... Ceny za ubytko sú rôzne, ale viac menej závisí od vzdialenosti od pláže... My máme apartmán /kuchynka, obyv., spálňa a terasa/ je 65 Eur na deň, ale už sme bývali aj lacnejšie, to sme boli so segrou a deťmi a mali sme sólo len izby... Ale teraz kam ideme, tak vlastne bývame 50m od pláže a sme max. spokojní....

sisidl
14. júl 2009

a to chodite na blint? ci mate zarezervovane?

tutifruti
14. júl 2009

Mame rezervovane... tam kde chodime, hned aj dohodneme dalsi rok... Ale boli sme aj na blint, vtedy sme bývali dalej od pláze... Staci ist do miestnych "informacii pre turistov" a tam vam povedia kam ist...

sisidl
14. júl 2009

a dotoho penzionu sa da ist aj ´´len takˇ´ ze tam prideme autom a pojdeme sa opytat ci nas ubytuju?

nejdeto
14. júl 2009

Bratuš - my ideme do Promajny a tá je myslím 2 km južne od Bratuše. Povedala som si, že naša prvá prechádzka z Promajny po pobreží bude do Bratuše, dočítala som sa, že je to tiché letovisko a to ma láka. Má ešte menej obyvateľov ako Promajna (tá má 230) a dúfam, že ceny v Promajne a Bratuši budú nižšie ako v Makarskej.

sisidl
14. júl 2009

a kolko vyjde trajekt?

addaa
14. júl 2009

nejdeto aj my sa chystáme tento rok do promajny. Idete cez cestovku alebo si si zajednala ubytko cez net?

tutifruti
14. júl 2009

Neviem presne, ale nie je to az take drahe, cesta trva asi 15 min... Nechcem klamat, ale okolo 20 EUR, plati sa za auto, sofer je v tom a za osoby, deti menej...

sisidl
14. júl 2009

aha..dakujem ti za info,velmi si mi pomohla. si velmi mila. dakujem.
a ta plaz je tam taka pekna ako na foto? aj piesok? a je velmi plytka,alebo si aj zaplavas?

tutifruti
14. júl 2009

No je naozaj plytka... Dieta padne, topí sa.... a samo vstane... po cca 50 m je voda po kolená... dá sa aj plávat... oproti pláži je ostrov, za bójami je hlboko, tak tam každý den doplávame a nazad, aby sa aj nám rátalo...
Pozerám, že máš aj väčšie deti... je tam aj na pláži tobogán, sú tam vodné bicykle... Dá sa ísť z Rabu na výlet loďou na Goli otok... /ostrov/... delfíny.... Pláž je pekná, Alžbetka /4,5/ a Dorotka /2/ si vystačia s kýblikom a lopatkou... sú tam aj hojdy, a kolotoče, zmrzlina a večer lunapark... síce malý, ale sú tam trampolíny, vláčik, húsenková a pod. Kedy idete...? My odchádzame 23.7. ..... cez víkend sú na Rabe nejaké "dni" ľudových remesiel tak sa tešíme....

sisidl
14. júl 2009

no,my pojdeme druhy augustovy tyzden.manzel nedostal skor dovolenku. a Laka nas ten Rab. tak uvidime ako sa rozhodneme. Mozno nakoniec pojdeme tam.. 🙂
su tam aj klasicke obchodiky zo suvenirmy,da sa chodit kade tade na prechadzky?

tutifruti
14. júl 2009

Lopar nie je velký, ak na prechádzky tak skôr do Rabu.... Obchodiky sú vsade... Na Rabe /v meste/mas suvenírovl... len mat Euráče.... Joj ako sa teším... budeme konečne spolu s rodinou....
Normálne ako píšem, akoby som tam bola... Reštaurácie... pizza.... zmrzlina.... leto.... rodina... 🙂

sisidl
14. júl 2009

A z Loparu do Rabu peso,v poho? ci tam sa presuvate autom?
Super.fakt si mi pomohla.
si zlata.

tutifruti
14. júl 2009

Autom... Neviem presne kolko to je, ale autom.... Je tam trocha problém s parkovaním... platí sa všade parkovné ... ale pre decká je super prístav... lode a jachty.... nádhera... chodíme tam cez deň aj večer, je to super atmosféra....

macka01
15. júl 2009

dievčata,vystačili ste si s eurami,alebo ste mali aj ich Kuny aspoň na tie poplatky poceste či parkovne.Ako sa veľmi teším tak začínam stresovať koli ceste,neviem sa rozhodnuť kade isť a tak,ta diaľnica je asi super,ale sa mi zdaju pridrahe tie poplatky.A to Slovinsko,týždňova známka za 15eur a keď nestihneš vrátiť do 7 dni tak ešte raz 15.Asi budeme mať trochu existenčne problemy,no snaď to dopadne ☹

radka.m.
15. júl 2009

macka-my jsme měli eura přesně na ubytování,poplatky na cestě jsme platili kartou a tam jsme měli na útratu jenom kuny,je to výhodnější,než platit eurama

ikatarina
15. júl 2009

Ahojte kočky, chceli by sme ísť s mm na pár dní do Chorvátska - nie ďaleko a aby sa tam dalo zohnať ubytko a bolo tam pekne. Poraďte. Dík

nejdeto
15. júl 2009

Addaa, my ideme organizovane, obrovská výhoda je, že autobus ide z nášho mesta a aj nás sem dovezie. Navyše je to lacné, máme raňajky a večere servírované, ubytovanie v apartmánoch, takže si môžeme aj variť. Kedy ideš Ty? My siedmeho augusta večer odchádzame.

alias313
15. júl 2009

ikatarina
ahoj tak pozri nejake cestovky na nete-co ponukaju ubytovanie. My sme boli minuly rok na Dubrovníku a sli sme na blink a tolko ubytovania vela bolo...tento rok ideme tiez ale na Murter a tiez na blink, myslim ze ubytovanie sa do v pohode zohnat 😉 a ked nie daleko tak niekde na sever, okolo zadaru a tak, ale teraz cez dialnicu sa dostanes aj tak pomerne skoro 😉

bellada
15. júl 2009

macka01 - rozhodne kuny, je to lepsie, ale zamente ich az v Chorvatsku, davaju lepsi kurz, inak sa da v poho platit kartou vo väcsine obchodoch

zrzulka
15. júl 2009

Viete mi poradit nieco vhodne pre male dieta? este sme v Chorvatsku neboli. da sa vydrzat cesta autom s malym dietatom?Lepsie cestovat na noc ci cez den? to su dilemy....Zvazujeme Chorvatsko autom co by bolo vhodnejsie nakolko lietadlom by mi nevzali asi tolko raroh co natrieskam do nasho kombicka🙂))))

titkovamiriam
15. júl 2009

my sme isli na noc,marek preapl celu cestu-Bratislava-Zaton/pri ZADARE/.a spät tak isto.auto je super ked sa striedaju dvaja soferi.pretoze ja pri mori vydržim max tri dni a už musim spoznavat okolie.ceny niesu až tak hrozné,služby výborné-mali sme obed aj za 5 eur na osobu a raz aj za 15-to bola taka morska luxusna restika.

iinuska
15. júl 2009

Zrzulka my sa chystame v auguste do Chorvatska. Ideme na noc, drobcek je uz tak zvyknuty na cestu autom, ze verim, ze to zvladneme v pohode. Pritom kojim, takze ziaden problem s flaskami a pod.

janette4
15. júl 2009

Macka,my ideme cez Maďarsko,aby sme sa vyhli plateniu v Rakúsku a Slovinsku.v maďarsku si zaplatíme mesačnú známku,asi 10€ a potom až mýto v chorvátsku.
na tieto poplatky, mýto,trajekt,parkovné a tak si berieme Kuny,ale zvyšok na míňanie budeme zamieňať až tam.dokonca pani v banke nám povedala,aby sme si zamenili až tam,že je tam lepší kurz ako u nás.

kisska
15. júl 2009

radka hovoris, ze mytne sa da platit aj kartou? To by bolo super, lebo inak bereme kuny len kvoli tomu. Ale vraj sa neoplati menit kuny tu(je to naozaj tak?)... a uplne najlepsie je platit kartou - banka berie ako kurz stred.

mirka tak taku veceru som si uz zazila aj ja... ked sme boli s chrustom v Chorvatsku 1x. Vybrali sme sa do vyhlasenej restiky vzdialenej asi 15 km od Sv. Filipa a Jakoba. Uz na parkovisku sme zacali nieco tusit, lebo vsade stali len nemecke fara a my sme zaparkovali Skodu 120 😉 , ale ked sme vosli, vsetci si davali pizzu a pivo 😒 (vieme, preco nemaju radi nemcov), ale my sme vedeli, ze je to najlepsia rybacia restika v sirokom okoli, tak sme si objednali misu pre dvoch. No ked teta priniesla asi 80cm dlhu striebornu tacku KOPCOM nalozenu rybami a morskymi potvorami, tak v restike najprv zostalo ticho a kazdy pozeral, ze kam to nesie....a my sme sa nevedeli zmoct na slovo a snazili sme sa jej vysvetlit, ze sme len my dvaja a nikoho ineho uz necakame.... 😀 😀 😀 Prvy krat v zivote som sa tak obzrala rybacinou, ze som najblizsie jedla rybu az na vianoce... ale bolo to uzasne, rybacinu si spoznala len podla tvaru, jemne, cerstve masko, chobotnicky, krevety, kalamare... zelenina. Samozrejme, ze neznali pomerov sme si este na zaciatku objednali zvlast porciu hranoliek a zeleninoveho salatu a salat a ich fantasticky biely chleba bol k tomu samozrejmostou... Po 2 hodinach urputneho boja zmizla ledva polovica (a to som si povedala, ze aj ked ma potrha... pazravost je silna motivacia 😉 ), ale uz vazne nebolo kam... Ked sme zahlasili ustup, dostali sme este pohar proseka a kavu ako podakovanie... a ucet na asi 600kn (pred 7 rokmi to bolo asi 1600,-Sk), skoro ma vystrelo ale bola to najlepsia vecera a dodnes na nu s nostalgiou spominame 😉 😀

titkovamiriam
15. júl 2009

kisska ryby vseho druho,ovocia a olivy a olivy a olivy...

nicolkarin
15. júl 2009

kisska, podobny zazitok mam aj ja. raz ked sme sa plavili jachtou po jadrane, tiez sme zakotvili pri jednom malom ostrovceku na ktorom byval len rybar s rodinnou a nik iny. vylodili sme sa , ze si dame len dajake vinko, no ked sme videli ze kazdy si objednava rybky, nechali sme sa zlakat a dali si tiez a potom to zacalo, asi tri a pol hodinove obzerstvo, lebo pani domaca nosila a nosila a nosila, ryby na vsetky sposoby , kila salatu a ich domaceho chlebika a k tomu vinciska, ze sme nestihali no nakoniec prisiel aj ucet, tak tiez sme trochu cucli, (na svadbe by si troch nakrmila, co tu vysla jedna porcia) ale tiez do dnes spominame a aj na ten navrat na nasu jachtu, ked sme ju z clna nemohli medzi ostatnymi najst, lebo sa za tmy tak hrozne podobali. ale zazitok na cely zivoz.

macka01
15. júl 2009

To je užasné na tých dovolenkách.Človek aj po rokoch spomína.A čo deti,hlavne keď sú už väčšie a pamätaju si viac.Vlani po príchode z Talianska asi za 2 týždne malý začal baliť že ide na dovolenku zas.No zlaty.To ich nadšenie a radosť,neopísateľná.Nechápem tých domasedov čo im je ľúto čosi zaplatiť a dopriať deťom šť astné detstvo.Jasne ine je keď ľudia na to nemajú.To je smutne.

titkovamiriam
15. júl 2009

macka presne,a ja mam uz aj velke deti a sa mi paci ako na skolach mozu teraz cestovat syn precestoval pol europy.