Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

jasumat
3. aug 2009

Ahojte, hlasim sa vam z Podace, co je na Makarskej riviere. Je tu super, uz sme tu tyzden a este jeden budeme. Je tu 35C slnecno, more teplucke. Je tu vela rodin s malymi detickami. Ceny ubytka/ apartman hned pri krasnej strkovej plazi, borovice/ takze je tu aj tien pre 6 ludi 90 EUR. Potraviny, takmer ako u nas, okrem mineralok - tie su tu strasne predrazene. Jedna vyjde aj na 45 korun.
V okoli Makarskej je Omis| Krka| ale aj vylet na Brac je fajn. Iba na ostrov Hvar na Sucuraj urcite nechodte, je to vyhodenie penazi. Ked na Hvar, tak do Jelsy, to je take starobyle mestecko.
A Makarska je sama o sebe dost predrazena.

bebel
3. aug 2009

My ideme 3 rodinky na Brač, dedinka Sumartin...a máme prenajatú na 2 týždne celú vilu s bazénom priamo v prístave.
Dám vedieť vseptembri ako bolo. 😉
Trochu sa desím tej cesty autom... manžel bohužiaľ bude musieť ostaťv robote až do piatka a v noci vyrážame...počula som, že teraz sú na víkend tým smerom brutálne kolóny 😠

reisi
3. aug 2009

My sme sa v sobotu vratili z Rabu - San Marino, boli sme 14 dni a bolo tiez krasne pocko, voda teplucka.
Nasa mala si to uzivala v tej vode po kolena jak sa slusi 😀, boli sme tu i vlani a pravdepodobne tam budeme chodit do jej puberty. Mala vodicka tak sa decka prehraju a dospelaci relaxuju bez strachu. Sice na palzi bezdetni nevydrzia bo plaz same deturence a kriku -smaru ale podla mna pre deti ideal. No a strava, my sme prejedli maijland, bo sme kupovali vsetko a chodili aj do restiky. Najdrahsie ovocie a kolaciky a tusim ta voda...
Tak Chorvatsku zdar🙂

renka9
3. aug 2009

my sme sa vcera vratili z KRKU- Malinska. Bolo super, len sme mali problemy s ubytkom. Povodne sme isli na Basku, je nadherna, ale straaasne vela ludi, ubytko sa nedalo zohnat absolutne, vsetci cesi a slovaci sa odtial vracali naspat.
potom sme boli na Šile, ale to sa mi moc nepacilo, moc kameniste, nevhodne pre deti, klasicku plaz pre deti som tam nevidela. Takze sme nakoniec skoncili na Malinskej. 🙂
Ceny- no, drahsie ako u nas, capovane pivo tam vyjde 50 kotun na nase, coca cola v restike 2,5dc- 60 korun. Rajciny v obchode za kilo 80 korun, tak isto aj paprika, ale keby to bolo aspon cerstve, rajciny makke, nahnite, paprika scvrknuta. Jablcka- 40korun. mineralka- 45korun.
inak sme boli spokojni, cela dovolenka nas vysla na nejakych 20 000 korun. 😉

katrin21
3. aug 2009

my sme sa vratili y Nemiry pri Omiši, zatoka Mala Luka... uplne nedhernéé, ale app. Borje bz asi neboli pre tzch co maju este kočíky, je tak takz blbsí pristup. ale ta play stojí ya to. S kočíkmi sa da ubytovat odbre priamo v Malej Luke , ale az za 80€ na noc.. ale app. su tam pekne a par metrov od plaze...
uricte sa este ta,m vratime

renka9
3. aug 2009

a este som chcela dodat, ze v Chorvatsku to teda rozhodne nevyzera ze by bola nejaka kriza...ja som si myslela, ze kvoli krize tam bude menej ludi a nebude problem s ubytkom, no som sa trocha preratala. 😒

anjelinka
3. aug 2009

Ahojte, baby, chcem sa spytat tych, ktore ste boli na blint, ako je to s ubytkom? Viem, ze stoja ludia uz pri vstupoch do letovisk a ponukaju ubytovanie, ale maju nejake fotky alebo ako? Ci sa mozete ist najprv pozriet a tak sa rozhodnut? Este sme na blint neboli, ideme v stredu, preto sa pytam. Alebo pozrieme napriklad plaz, potom si vyberieme nejake ubytko, ked je volne? Vobec neviem, ako to chodi. A plati sa vopred? Dakujem za rady, ako sa ubytovat.

annia
3. aug 2009

Z vlastnej skusenosti radim najprv omrknut plaz,more,pristup k nemu ci vyhovuje a potom hldat ubytko...my sme boli minuly rok tiez prvy krat na blint,dosli sme do brely,kde hned pri hlavnej ceste ponukali ubytovanie,tak sme hned isli pozriet apartman,ktory nam ponukali...cena bola dobra...tak sme nevahali a vzali to..neskor sme sli k moru a zistili v akom to kopci vlastne sme a vzdy sme sa naslapali 😒 ale domaci boli fajn,tak sme to prezili...lideme n blint aj tento rok,ale najprv pozreme plaz a potom pohldame ubyt 🙂

ellise
3. aug 2009

anjelinka, my se vrátili z chorvatska včera, trichu byl problém s najitím vhodného bydlení, právě proto že jsme chtěli blízko vody, nakonec jsme něco našli, a tak jak píše annia, nejlepší je podívat se jaká je pláž a až jak daleko jste ochotní šlapat.
Záleží taky jak daleko chcete jet, my byli v Živogošče a směrem od Omiše na jih je všechno hroznej kopec.

annia
3. aug 2009

ellise my chceme ist prave doZivogosce...ale este vahame...tebe sa tam pacilo?je to skor kludnejsie ci rusnejsie?

anjelinka
4. aug 2009

Dobre rano dievcata, my sa tam takisto chystame. Teda, do casti Zivogosce, Mala Duba.

annia, je to vraj kludnejsie stredisko 😉

zuzidr
4. aug 2009

Ahojte,v sobotu sme sa vrátili z Omišu-Duče 😀 😀 😀

bola to nádherná dovolenka,ubytko sme mali zajednané vopred,síce apartmán bol trošku na kopci,ale zbehli sme hned na pláž,kde nebola hlava na hlave a hlavne hroooozne dlho plytčina,perfektné more,no vybláznili sme sa....asi pol hodinka peši je mesto ked sú kolotoče,reštiky a veeela stánkov s oblečením a suvenírmy....boli sme na výlete na makarskej ktorá je odtial 36km......no nádhera....budúci rok sa vraciame 😀 😀 😀

katrin21
4. aug 2009

ja som sa vratila z Omisu Nemira, zatoka Mala Luka,Uplne uzasne miesto!!!! aj my sa urcitevratime. ale pre babatka s kociarom to nie je... tea aspon nie z appartmanov Borje, lebo je tam zjazd dole na plaz po takej cesticke...jedine sa ubytovat priamo na Malej Luke, ale tak je ubytko 80€ za appartman pre 4. Inak sa da zohnat v pohode za 50, a to sme boli v hlavnej sezone. Aj v Nemire zozeniete. je tam super.

katrin21
4. aug 2009

jezis, ja som trubka, ved som sem pisala uz vcera 😀 co uz , sorry 🙂

certica
4. aug 2009

katrin 😀

my sme sa v sobotu vratili (sice len) z istrie, ale boli sme v jednom uzasnom spa rezorte - NOVI a urcite si to este niekedy zopakneme napriek tomu, ze porusim zasadu nevracat sa 2x na to iste miesto. perfis sluzby, ideal pre deticky, ale aj dospelakov, pohoda, komfort a hlavne ziadna masovka 😉. este ked dokoncia resp. dobuduju plaz, bude to myslim spica.
samozrejme, kazdy ocakava od dovolenky nieco ine 🙂

antdem
4. aug 2009

annia-my sme boli v Živogošči. Je to tam skôr kľudnejšie. Bývali sme priamo v centre, hneď pod oknami - 3 m more a lodičky.Možno sa tam z toho kľudu až zbláznite, ale my sme aj tak skonštatovali, že ten kľud stál zato. Chodili sme večerami aj do okolitých miest, ale v Živogošči som zažila pravé Chorvátsko, bývali sme v typickom dalmatínskom štýle z vonku-kamenný dom pri dome, no vo vnútri nové zariadenie, čisto, klíma. Naša majiteľka dochádzala z Makarskej tá bola veľmi zlatá, ale susedovci mali domácich hneď vedľa a tí mali troška zvláštny vkus bývania, všéééétko na kope a bordél 😨 , ale turistom zabezpečia čistotu. A po 2 dňoch Ťa bude poznať z miestnych každý 😉 , ešte aj predavačka z obchodu mi zdravila ako stará dobrá známa. Každé ráno Chorváti opravovali siete a hulákali po sebe 😀. A pláž je tam jednoznačne supééér. Mne to aspoň vyhovovalo.Štrk a dobrý prístup do mora. Malinká spinkala pod borovicami v kočíku. Potom keď sme prešli do Trogiru, tam to je už iné, priznám sa, že nám to aj chýbalo.

ellise
4. aug 2009

annia, my jsme byli v Živogošče-Blato, je to klidné, hezká pláž, se stromama takže v poledne se dalo být ve stínu, my měli velký apartmán pro 4 se dvěma ložnicemi a obrovskou terasou, přímo v domě obchod, k vodě asi 2 minuty, dobrá zmrzlina,

ellise
4. aug 2009

co se týka cen, nevím jaký je kurz kuna /euro, ale 1 kuna je 3,5 Kč, takže meloun byl za 3 kuny, přímo na pláži, papriky, rajčata, okurky, vše za 10 kun, pizza 40 kun, jeden den tam byl rybářský večer, a ryba + víno za 15 kun, zmrzlina 6 kun.
Akorát zvažte dálniční známku přes Slovinsko, stará cesta z Mariboru na Záhřeb, je neprůjezdná, žene vás to na dálnici, my podle GPS jeli nějakou polňačkou mezi kukuřicí, ale záleží kudy pojedete, že. Nevím jak se jezdí ze Slovenska, my si příště naplánujeme trasu pře Varaždin, je tam mnohem méně aut. A doporučuji platit v Chorvatsku mýtné kartou, je to mnohem rychlejší a bez kolon.

zuzitka
4. aug 2009

my sme boli koncom júla v Primoštene 🙂 nádherné mesto 🙂

ubytovanie sme našli na mieste, asi na tretí pokus sa nám podarilo. bývali sme 2 minuty od mora, od centra, od tenisového kurtu, od minigolfu a cena bola 58euro na noc 😉 😉 😉

kurz bol 1euro = 7,18kn /100e = 718kn/
nugátová palacinka na ulici 12kn, zmrzlina 5kn, pizza 50kn

išli sme cez Madarsko, Slovinsko, Chorvátsko na Varaždin 😉 ... Zadar.
chceli sme ísť aj na Plitvické jazerá kuknúť, ale vstupné 110kn na osobu 😅

zuzitka
4. aug 2009

my sme chceli vidieť najprv more .... potom sme hladali ubytko 🙂
chodili sme po apartmanoch a pýtali sme sa....

odporúčam zaplatiť vopred, lebo nám sa stalo, že povedali 50euro na noc a na konci chceli 58euro 😠 😠

fotky
http://zuzitka.blogspot.com/2009/08/primosten-c...

http://zuzitka.blogspot.com/2009/07/primosten-c...

katrin21
5. aug 2009

ahojte:
zuzitka: my sme sa cestou domov stavili v Primosteni, lebo som pocula , ze je tam pekne..ale kedze bol hic, tak sme videli len malo, cast na lavej strane a tusim krajsie palze su prave na pravej..... centrum sme videli len cez tu vstupnu branu, lebo sme nemali vobec ale vobec kde zaparkovat a odtah sme neriskovali... ale bolo to tam mile 🙂)

bublinkajasminka
5. aug 2009

no babule my sme vcera prisli z tucepi....cesta trvala tam aj spat 10 a pol hodiny a isli sme tam v noci a spat sme isli na den...mala to zvladla, vcera posledne hodiny uz boli krutejsie, len sme sa hrali, spievali si ale dalo sa....prvych 6 hodiny sme nevedeli ze ju mame a potom sa dalo.....a neboli nijake zapchy - nic..odporucam v tyzdni ist ak sa da....predsa len bolo to takmer 1000 km a zmakli sme to celkom rychlo

alias313
5. aug 2009

ahojte tak mi vyrazame do chorvatska teraz v nedelu vecer.mali sme ist v sobotu, ale nakoniec v nedelu...chceme ist niekde na sever, rozmyslame nad okolim Zadaru, ideme na blink, tak dufam, ze nieco najdeme..na chorvatsku dialnicu sme si zamenili kuny..uz som predtym pisala, ale nikto mi neodpisal, kolko sa asi priblizne plati na dialnici?poplatok..chceme ist dialnicou, ktora je vyznacena na mape ako A1..a este nieco budeme musiet v madarsku tankovat. Tak si mame zamenit forinty?kartou platit nechceme a euro asi neberu..

bodka13
5. aug 2009

na dialnici platíš : od goričanu po Sv:Helenu 36kún, Záhreb prejdeš zadarmo a potom je mýtnica Lučko a záleží kde chceš ísť dolu ak pri Splite =157kn a Šestanovac 171kn ale po Zadar to je 105,max 109kn

http://chorvatsko.atour.sk/chorvatsko-autom-do-... tu máš super prehľad,pozri si tretiu tabuľku diaľnicaZáhreb-Split-Šestanovac-...(kategoria I )

my tiež chodíme cez maďarsko (na Komárom-tankujeme tam na prvej benzínke) a platíme vždy iba kartou a rovno si kúpime aj ich diaľničnú známku=matricu (je 4 dňová)a stojí okolo 200sk ...nechce sa nám zamieňať forinty,lebo neviem koľko budem potrebovať a eurá na benzínke nebrali 😠
pri ceste naspäť sme ju kupovali na hraničnom prechode Goričan-Letenye(nový prechod) -na ľavej strane diaľnice je búdka,treba dať pozor lebo ideš krížom cez diaľnicu a prekračuješ zvodidlá 😠 za hotovosť =stála 7€

alias313
5. aug 2009

bodka13 super tak konecne som z toho mudrejsia, dobra stranka to je-aj sa v nej vyznam 😀 dakujem no tak aj my asi v tom madarsku budeme platit kartou...a my si budeme kupovat tyzdnovu znamku v madarsku, ak taka je lebo mi na tyzden ideme, tak to bude stacit..

bodka13
5. aug 2009

mm mi hovorí že majú potom 10 dňovú(oni ju majú označenú ako týždenná) a stojí 2550 forintov čo mi po prepočte vyšlo asi 9,21€(rátaj 10€)

katrin21
5. aug 2009

ludia a preco chodite v madarsku po dialnici??? ved to je omnoho dlhsie... ja teda presnu trasu neviem, lebo soferoval drahy, ale isli sme nejak na sombathely, smerom dole na Varaždin.... a tak.. platili sme len v chorvatsku, normalne brali €

anjelinka
5. aug 2009

Baby, potrebujem rychlo radu, odchadzame o tri hodky, prosim Vas, ked ste kupovali tu dialnicnu v madarsku, tak ked ideme od dnes do bud. piatku, tak treba 10 dnovu? Alebo 4dnovu? ze vlastne ideme dnes, zajtra po dialnici a potom o tyzden v piatok, to su tri dni...tak ako to je? Vdakaaaa.

bodka13
5. aug 2009

katrin...je to dlhšie ale rýchlejšie 😉 ...máme vyskúšanú aj starú cestu a tie 40-50km/h boli neskutočné 😠 ...po diaľnici si držíš jednu rýchlosť a prejdeš ho celé za tri hodinky čo za tých pár eur stojí 🙂

anjelinka....kúpiš ju na hociktorej benzínke,je označená E-matrica alebo E-vignette........je jedno či si kúpiš 10dňovú za 2550huf=asi 9,2€ alebo 2x4dňovú a jedna stojí 1530huf=5,53€....lepšie na eurá ti je asi 10dňová 😉
kadiaľ idete do maďarska? komárom alebo rajka?

alias313
5. aug 2009

katrin21: ja neviem my chodime stale v madarsku po dialnici, lebo presne ako pise bodka a je to aj pohodlnejsie a bojim sa ze by sme inymi cestami zabludili 😀