Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

jasumat
14. aug 2009

Elisse- my sme boli pred 9 rokmi v Baške, a bolo to úplne iné. Zastavili sme sa tam vlani a už nikdy viac!! Čistý turistický priemysel.
To už Brela vedľa je lepšia, tam sú nádherné pláže, a nie je tam tak veľa ľudí. My sme boli v Podaci- čistý kľud🙂
Aj tá Podgora je už dosť preľudnená, a v Igrane je najkrajší západ slnka nad mestečkom. Inak v Igrane pláže nič moc, nie je tam tieň, pláž je úzka a miestami sú na nej ostrejšie kamienky.
Ale aj tak u nás vedie jednoznačne Makarska riviera- menšie dedinky- Podaca, Promajna, Mimice...

anjelinka
14. aug 2009

Ahojte dievcata,

takze dnes rano sme sa vratili. Sli sme z Kosic do Miscolca a odtial az do Chorvatska po dialnici, manzo vytlacil nejaky novy obchvat Budapesti, cize super, stale po dialnici, je to fajn, rychle a proste super.
Nakoniec sme sli do Zivogosce-Blato, nasli sme novy apartman, krasny vyhlad na more, dve terasy, dve izby, vsetko novucicke, ciste, krasne. Aj stredisko sa nam pacilo, bolo kludne. Platili sme 60€ za noc, cakala som, ze to bude ovela viac za take ubytko blizko pri plazi, takze sme boli milo prekvapeni. Boli sme styria, takze v podstate mna a muza to vyslo na 30€ noc. Domaci boli uzasni, urcite sa tam este vratime, hoc aj na druhy rok. Vzdy som bola rezervovana voci Chorvatsku, plazam - kamenom, ale je to o zvyku, more ciste, krasne, akurat vcera, ked sme odchadzali boli super vlny, tak sme sa aj vysantili.
Odporucam vsetkymi desiatimi.

ellise
14. aug 2009

jasumat, my byli v Živogošče-Blato, maximálně spokojená, k moři kousek krásná pláž, hodne stromů a koukám že anjelinka byla na stejném místě.
Anjelinka my sme bydleli v tom domečku kde je obchod.

anjelinka
14. aug 2009

ahojky elliska, jj, najprv sme mali ist do Duby, ale dosli sme tam skoro rano, takze este neponukali ubytko, mysleli sme, ze sa tam vratime, tak sme sli popozerat okolie a zakotvili sme v Blate, vobec to nelutujem, fakt krasne, velmi sme spokojni a urcite, ak sa podari, tak o rok ideme na to iste miesto, neprepchate, kludne, v stredu boli vyborne pecene ryby, mnam...este teraz citim tu vonu. A viem, kde ste byvali, tak dole bol Market, vsak? Kupovali sme tam niekedy chlieb. My sme byvali blizko vas. 😉

ellise
14. aug 2009

tam jiný obchod vlastně nebyl,..... 🙂 mně se taky moc líbilo, klídek a pohody, vy jste bydleli blíž k moři?

anjelinka
14. aug 2009

asi v tej rovine ako vy...taka ulicka dolava pri markete, oproti vlastne v ulicke...fakt, aj nam sa tam velmi pacilo, az na vcerajsok, ked sme sli domov, tak sme sa zastavili na takom svetisti pri Makarskej, ako som sla po strku dole, tak som sa smykla, spadla, udrela hlavu na temene, cely bok odrela a najhorsie je to s kolenom, bud mam potrhanu slachu alebo vyklbene...alebo zlomene...neviem vobec chodit, len cakam na manzela ked sa zobudi a ideme na urazovku, dufam, ze nedojdem so sadrou 😖

ellise
14. aug 2009

no dobré, myslíš to svetiště Vepric, co je zasvěcěné paně Marii Lurdské, no jen jestli to stálo za to? domlácená, dotrhaná, no zlomený to asi nebude, to by tak bolelo že by si na manžela ani nečekala.......spíš natažená šlacha,
tak potom napiš, jak si dopadla

janette4
14. aug 2009

mukky,neviem,ako na krku,ale my sme mali komárov až až.nenapadlo nás zobrať reid do zástrčky,ale každý večer sme sa striekali repelentmi.,na malého chvalabohu zaberali,na nás nie ☹ prišla som riadne doštípaná ☹

janca704
14. aug 2009

Ahojte, my sme sa pred tyzdnom vratili z CHORV. - Tucepi.
Ale chcem reagovat na prispevok od Janna1983, lebo my sme vyrazali 28.7. a ziadny strk na tom spominanom kruhaci v SLO nebol. MM tiez nieco nastudoval na nete a pekne sme obisli dialnicu, isli nejakych 20km cez nejake mesto a potom do Chorv. A cestou spat tiez ziadny strk. To sme sli 7.8.

Inak Tucepi - na moj vkus preludnene 😒 , aj ked ta promenada sa mi pacila aj pristupy do mora. Pred dvoma rokmi sme boli v Promajne - to bola naaadhera 😵 😵 😵 😵 Nei vela ludi, ale zivo tam bolo, tak akurat 😉

A komare - boli 😠

anjelinka
14. aug 2009

Ahojky ellis, tak uz som doma, mam dlahu, nie je to zlomene, videli to aj na meniskus, uvidime, idem este dospat cestu, paa 😉

mukky
14. aug 2009

ahojte,tak my o 3 hodky vyrazame,som napata ako struna... 😀

renka9
14. aug 2009

tak kraaasnu dovcu ti prajem 😉 , uzite si to 🙂

mukky
14. aug 2009

dakujem 😵

ellise
15. aug 2009

janca 704, my jsme jeli 25.7. a ten strk tam opravdu byl, 3. nebo 4. dedina za Mariborem, na staré cestě hned za kruháčem, museli jsme rovně, a pak tam na další křižovatce byl akrton na zemi a něm šipka doleva na Zagreb

macka01
15. aug 2009

ahojte,my sme sa včera rano vrátli.TíSlovinci sú radne vyčúraní.Divím sa že tade niekto vôbec ide a platí i za tie cesty.My sme šli cez Maďarsko,Rajka,Szombately,Czorna atĎ.takže mimo diaľnice a cesta bola podľa mna značena výborne až som sa divila.Tam sa neda zablúdiť.Ak aj dlho nebola tabuľa stačí sa držať hlavnej cesty.Boli sme tyždeň vo Vodiciach bolo super,len s mi zdalo,že te domy sú strašne moc nahusto.druhy týždeň sme boli na Istrií vo Fažane v kempu a super teplá vda až neuveriteľne,deti sme odtiaľ nikdy nemohli vytiahnúť,Už teraz sa teším na novú sezonu 😀

marceliita
15. aug 2009

Ahojte, my odchádzame zajtra večer. Nemáme vybrané nič konkrétne, ideme na blind. Som zvedavá, aké ubytko zoženieme. Rada by som zakotvila niekde, kde sa aj niečo deje, aby nebola nuda. Nejaký výlet loďou alebo niečo podobné. Tak nám to snáď vyjde.

macka01
15. aug 2009

a boli sme pozrieť aj ospevovany Šibeník,no hrôza,rybací smrad,špina a odpadky.Par predraženych obcodov,naša prehliadka skončila po pol hodine ☹

lauraa
16. aug 2009

Ahojte,my sme sa prave vratili z chorvatska.Povodne sme mali namierene do Crikvenice......nepacilo sa nam tam , vela ludi,preplenene plaze, problem s parkovanim.... selce kamene,zase nic moc..... V Klenovici by sa nam pacilo ale ubytko co nam ponukli by sme museli dochadzat autom aj ked bolo len 300m od mora...a tak sme skoncili v Sejni ....Apartman 150 m od mora,3 izby,kuchyna s obyvackou,2kupelne s wc a pracka... boli sme 4 dospeli a 3deti(2,3,14).More bolo super ,plaze kamienkove( bez topanok sa nedalo ist do mora) ale uz by som sa sem asi nevratila.Na buduce urcite pocestujeme kusok dalej niekde k zadaru.... 😉

alias313
16. aug 2009

ahojte my sme sa dnes vratili tiez z chorvatska a dovolenka dopadla na 1+.pôvodne sme sli do Omisu-ako plaz sa tam dala-ale inak humus, tak sme odtial hned sli prec a zakotvili v Baška voda a vyyyyyborneeeeeeee...vecer rusno, cez den vyborne na plazi, proste presne podla mojich predstav. ubytko veeelmi dobre blizko pri mori. a malicky bol neuveritelny, celu cestu tam aj spat prespal a na dovolenke bol ako medik, ani poriadne nezaplakal.ceny tam boli vyssie hlavne v restikach a na plazi, ale v obchode sa celkom dalo...nieco vsak bolo aj tam predrazene, no co uz ziju z toho. v chorvatsku som uz bola na 5miestach, ale toto u mna vyhralo 🙂

bellada
17. aug 2009

Ahojte, my by sme chceli ist tento rok este raz do Chorvatska, len tak na 5 dni, niekde hore na sever, aby sme to nemali daleko - oblast Kvarner, prosim mozte mi niekto poradit apartman pre 4 osoby + 9 mesacne babo? cca do 150m od plaze

coxa
17. aug 2009

Ahoj, uvažujeme, že bychom jeli do Chorvatska druhý a třetí týden v září, máte někdo prosím zkušenosti s počasím? A ještě jedna prosba - nemáte tip kde je písečná pláž a ne hlava na hlavě? Nechce se mi dávat prckovi do vody botičky a i na stavění hradů je písek potřeba. 😀

sisidl
17. aug 2009

Ahojte.Akurat sme sa vratili po krasnej desat dnovej dovolenke v Chorvatsku.Milujem Chorvatsko..je tam tak nadherne..My sme pochodili vselio..zakovili sme v Senj,odtial sme hodili na vylety,Krk,Baska.Crikvenica,Novi vinodolski..krasa..vsade.. 😉

sasrnka
18. aug 2009

Bellada, chceme ist tiez severnejsie, kvoli cestovaniu s malou a vybrali sme si Pag. Pozerala som tu na MK a aj na nete a vyzera to tam velmi pekne. Aj odporucania od bab tu na MK mam. A vraj nie je problem najst ubytovanie, tak dufam, ze to bude v pohode. Chcela som cez net najst ubytovanie, ale bud je to uz obsadene, alebo prehnane drahe, oproti cenam, o akych mi kamarati vraveli. Ale ak by sa tu nasiel niekto s odporucenim na konkretne miestecko(byvanie) budem veeelmi rada.

jonki
21. aug 2009

Ahojte ...chcela by som poprosit o vasu radu a opytat sa na stredisko Brela....mame zaujem konkretne o hotel Marina resp Maestral.....hladame tiche miesto na oddych....lenosenie a nic nerobenie....co si myslite je to dobra volba?????

kety80
23. aug 2009

ahojte hlasim prichod s CRO boli sme v meste TRIBUNJ pekne mestecko plaze super male kamene blizko je mesto VODICE tiez super voda fajn ubytko sme zohnali do 2 hodin za 60E cesta trvala 9 - 10 hodin deti ju zvladli super celu cestu prespali 🙂

juliar
25. aug 2009

ahojte.
predvcerom sme sa vratili z Privlaky.
CESTA - cez madarsko po ceste 86 -nie je sa kde stratit. platili sme iba za dialnicu v chorvatsku spolu po Zadar 134kun (da sa platit aj v eurach.) nezastavujte na prvej chorvatskej benzinke je tam vela ludi. tretia benzina je pekna. da sa tam tankovat aj lpg a su tam aj preliezky. v zapchach sme nestali, ale bolo vela aut na ceste. maju dost rychlostnych obmedzeni.
PLAZE + UBYTKO - v Privlake je asi 8plazi, vsetky sme najskor obehli, takze nam dlllho trvalo kym sme nasli ubytko. stalo nas 50Eur/noc/apartman bolo nas 5 doslelych +1dieta. vsetky plaze su pieskove, alebo pieskovokamienkove. neboli jezkovia, takze topanky sme nevyuzili. voda bola na pieskovu plaz velmi cista.
Boli sme pozriet na plazi aj v Nin. je tam strasne plytka vada -super pre deti. aj tepla. ale ked si chcete zaplavat musite ist veeelmii daleko. to nemam rada. v Privlake bola super hlbka chvilku pre deti a potom aj 50m tak po prsia, takze sa da aj plavat, aj stat, aj hrat sa s loptou...
CENY - aj v dedinke sa dalo nakupit. plazove veci cenovo tak ako u nas (koleso, nafucka, klobuk, topanky...)
drahsi bol akurat chlieb a voda. pizza tak 4-6Eur. vo vacsich supermarketoch ceny ako u nas.
ak sa chystate do privlaky, mozem poslat foto aj viacej info cez IP

juliar
25. aug 2009

ozaj, este k tej Privlake. najviac sa nam pacila plaz v casi Sabunike. je to cisto turisticka cast. posledny den sme tam objavili este jednu uzasnu plaz asi 15min pesko na sever od hlavnej plaze(s molom). je tam malicko ludi, dobry pristup, piesocek, tichucko... ta plaz stoji za navrat 🙂

mukky
25. aug 2009

ahojte,hlasim sa z chorvatska,boli sme na malinskej,na ostrove kRK,bolo fantasticky.vrelo odporucam 😵 😵 ,dnes v noci sme na sk,hadam vecer nakuknem

ellise
25. aug 2009

coxa, písečná pláž je na ostrově KRK a potom v Omiši, ale tam je trošku chladnější voda, zase na druhou stranu je to už hodnš na jihu, a počasí v září je tam stálejší a teplejší, osobně bych v záři už nejela na Istrii

marceliita
25. aug 2009

ahojte, my sme sa dnes vrátili z Makarskej, bolo skvele. Ubytko sa zháňa v pohode, trvalo nám to cca 15 min. Bývali sme asi 250 m od pláže, 40 EUR/noc/apartmán. Ceny boli vyššie ako u nás, ale s tým sme rátali.