Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

toni64
10. mar 2010

babula,ja som tiez zimomrava,a jedno leto som sa veru ani na makarskej nekupala 😀 ,ale v Zatone je voda velmi plytka,takze sa velmi rychlo ohreje,ale nie je zase taka cista ako dole,lebo tu je piesok a dole kamienky,ale deti sa lepsie zase vyhrali v piesku 🙂

pepies
10. mar 2010

ahojte dovolenkárky,

to s tým počasím je hop alebo trop 😒 my sme boli v Tučepi koncom júna a bolo také teplé more, že sme si máčali zadky vo vode a to podotýkam, že som mimoriadne zimomravý človek /spávam v ponožkách 😉 /. bola som aj v strede júla v Rovinj a každý druhý deň nám pršalo........... bola som aj zač. septembra a bolo úžasné počasie............. Takže sa to naozaj nedá vymáknuť...... 😉

My chceme ísť zač. septembra..... 😉

pepies
10. mar 2010

toto náhodou niekto nepozná?

Apartmány Ai Pini Resort *** Medulin /Istria/

http://www.agoda.com/europe/croatia/medulin/ai_...

lalus
10. mar 2010

pepies, toto nie. ale na istrii sme boli 2x (ešte bez malého), oba razy tam dole na Premanture 😀 Raz sme bývali v Pule - nie zlé, ale bolo to mesto, tak sme za plážou museli autom 😝 zas na druhej strane sme si pochodili mesto a je celkom peknučké. Druhýkrát sme bývali priamo v dedine Premantura a pešo chodili na polostrov sa každý deň kúpať. príroda je v tom cípe úžasná 😎 😎 😎 na fotky sa doteraz neviem vynadívať...my, kde sme boli, tak však boli len skaly, t.j. nič moc pre malé deti. V Meduline som však počula, že sú aj lepšie pláže, tak snáď áno

dora01
10. mar 2010

Ahojte,

tak my sme boli minuly rok v Promajne aj s drobcom, isli sme na konci augusta, ubytko sme si nasli za 10 minut. pacilo sa mi tam ten totalny klud, v tejto malej dedinke totizto nebola ziadna disco, takze nehrozilo, ze by sme sa nevyspali. jedina nevyhoda, trochu malo atrakcii pre deti....

tento rok by sme chceli ist tiez v podobnom termine, ale niekam inam napr. ten zaton alebo Nin. ake mate skusenosti? daju sa tam v pohode zohnat apartmany aj na mieste?

pepies
10. mar 2010

dorka a kde je ta Promajna ci ako sa vola to mesto? v ktorej casti?

pepies
10. mar 2010

lalus nasla som strasne moc apartmanov, clovek nevie, co si ma skor vybrat ...... tiez by som sla rada niekam, kde je to prisposobene pre deti a prave preto ma laka Zaton Holiday Resort. 😀

dora01
10. mar 2010

pepies, je to na Makarskej dedinka na juh od basky vody

mac121
11. mar 2010

Ahojte, do Zatonu chodime pravidelne, kazdy rok, je to uplne super stredisko pre rodiny s detmi, co sa tyka ubytovania, tak si mozete vybrat lacnejsie aj drahsie apartmany, tie su blizko pri mori, len tie mobilne domy su dost daleko, ale tiez su uplne perfektne vybavene.

ollski
11. mar 2010

Ahojte, my sme boli minuly rok nedaleko Puly
http://tiptravel.sk/dovolenka/chorvatsko/brioni...
http://www.arenaturist.hr/Hoteli/Brioni
bolo tam fakt velmi pekne, aj ked som sa najskor velmi bala toho hlbokeho mora....no hned pod hotelom, ako boli tie skaly, tak sa vytvarali take jazierka, ked sa mala prehrala doobeda, bolo to fakt super!!! bola tam aj kamienkova plaz s pozvolnym vstupom do mora, ale tam sa jej tak nepacilo...tiez sa dalo chodit aj na ine plazicky...
poobede, bol slnieckom vyhriaty bazen, tak sme chodili ku nemu, tam sa jej pacilo najviac 😀
strava bola super!!! Simi mala 2,5 roka, cestu busom zvladla bez problemov...
hotel bol v pohode, cistucky, ziadny noooobl, ale pre nas akurat, cez recepciu sa v poho dalo chodit v plavkach, kazdy den teta upratala, vymenila uteraky...spokojnost velika 🙂
do Puly chodil kazdu chvilku autobus, takze sa tam dala hocikedy zajst...pri dalsich hoteloch boli tobogany aj ine bazeny...preliezky, restauracie, akvarium....mne osobne sa tam velmi pacilo, chceme tam ist aj tento rok, no nas mladsi syncek, je trosku problemovejsie dieta ako bola Simi...tak sa bojim aj cesty aj stravy.
idem pocitat, co odporucate vy 🙂 nech som v obraze 😉
kedysi sme boli aj v Solarise, no tam ma to tak neoslovilo, nepacilo sa mi, ze areal je cely uzavrety, bez auta to bolo dost zle...ale s autom!?
Velmi sa mi este pacilo V Biograde na moru!!! veeeeelmi prijemne mestecko, pekny pristav, tam by som sla tiez kludne este raz!!!

ollski
11. mar 2010

😀 hm, ked citam otej studenej vode, tak je to pravda!!! boli sme raz na zac juna, zrovna v tom biograde, no a voda nemal adaleko od 17°C!! pol dovolenky preprsalo, no pak sa to trosku zlepsilo a dalo sa aj opalovat 😀
kupalo sa len zopar ozuzilcov! naozaj len zopar...v juni by som tam asi s dietatkom nesla, pocasie je premenlive ako u nas, voda chladnaaaaaaaaaaaa az ladovaaaaa
minuly rok v auguste bola fajna 😉 nie taka kavova ako napr v grecku, ale bola podla mna akurat....

pepies
11. mar 2010

ahojte, ten Zaton vyzera fakt super, teraz som pozerala ich stranku a maju tam specialny rodinny balik aj s polpenziou a este nejakymi fajn bonusmi .........
Toni diky moc za infosky 🙂
Este presvedcit muza a mozeme v sept. vyrazit 😉

Baby nechystate sa niekto zaciatkom sept.do Zatonu? bolo by nam veselsie.............
Znami, s ktorymi sme boli minuly rok v Taliansku, idu tento rok na jachtu koncom maja a muz nechce ist sam, bo minule sa nam pokazilo auto, esteze nas znami odtiahli........... 😉
Tak hladame partakov 🙂

toni64
11. mar 2010

caute vsetci,pozerala som stranku Zatonu,je vynovena a ma ovela priaznivejsie ceny ako minuly rok,dokonca sme s manzelom uvazovali,ze pojdeme do 4* apartmanov,ktore boli minuly rok omnoho omnho drahsie 😎 ,takze hor sa do Zatonu... 😉

babula90
11. mar 2010

toni 🙂 , my uvažujeme o Zatone veľmi vážne. 😉 😎

babula90
11. mar 2010

😝 no ved ajj v Biograde sme mali studenú vodu, pomooooc, zase budem len na suchu pomaly 😝
prsne tak, bola búrka a voda sa ochladila, v júni nechoďte do Chorvátska 😉

babula90
11. mar 2010

toni, vitaj v klube zimomravých 😀 ja nemám veľa tuku, nemá ma či hriať- hovorí mama 😀
ja som sa kúpavala len raz denne 😔 , ale zato v Turecku boal teplučká vodička, jáj!
Babenky, neviete, ak by sme šli v Zatone dalej od mora- ubytko a chodili na plaz autom, plati sa za parkovanie? moc sa mi nechce trepať s tými vecami, radsej by som si asi priplatila priamo pri hoteli pláž mať...

spevacka
11. mar 2010

prosím vás, hodte link na ten Zaton, ked je taký super, vďaka

babula90
11. mar 2010
babula90
11. mar 2010

pocitali sme naklady na stravu, keby sme sa stravovali v restike a ceny su v sezone take vsoke, ze sa oplati zaplatit si polpenziu, variť na dovolenke nemienim, varím každý den, tak aspon tyzden v roku si chcem oddychnuť 😀

marelica
11. mar 2010

ahojte, tak ja sa považujem za experta na Chorvátsko - počas VŠ som tam pracovala každé prázdniny a teraz tam cestujeme s MM aj 3-krát ročne... Zaton je super, a Zadar je moja srdcovka... v júni a auguste tam už býva nátresk (lebo Zadar je centrom a aj miestni majú prázdniny a hromadne sa sťahujú k pobrežiu)... no a ten rezort má super bazény, ktoré pre zimomravých plavcov hádam postačia... aj keď my chodíme výlučne v júli a septembri a nevieme si to vynachváliť...

babula90
11. mar 2010

marelica, kde si bola doteraz? 😀 Teba sme hľadali, však Pepies? 😉
Dakujeme za rady, Zadar je krásny, ale bola som tam len ako turistka, bývali sme v Biograde.
Poznáš dobre aj Zaton? Chceme isť v juli.

marelica
11. mar 2010

Zaton dobre poznám, aj keď ten rezort som videla len z vonku resp. sme boli pri jeho bazénoch za poplatok... a je to pomerne dosť na juhu (oproti Istrii alebo Kvarneru), no a oproti sú ostrovy (Ugljan, Pašman) takže je to pomerne dobre kryté pred nepriaznivým "jugom" a "burou" (prudký vietor od mora, ktorý prerastá do búrky a prináša studenú vodu)...

Čo sa týka toho ubytovania ďalej od mora, tak v Zatone je to možné tak cca. 400 m, v rámci toho rezortu (ohraničený rampami a vstup sa v sezóne platí - myslím dlhší ako 30 min. ale nie som si istá, či to nezmenili, boli sme tam naposledy v lete 2008)... Lebo Zaton nie je klasické mestečko - je to skôr hotelový, kempingový komplex na okraji Zadaru... a ubytovanie na súkromí tam veľmi neprichádza do úvahy...

toni64
12. mar 2010

babula,ja sa mam aj s cim zohriat a aj tak mi je kazdy voda pod 25 stupnov studena 😀 ,ale v Zatone som bola stale vo vode,je plytka a teda prehriata a ked mi rano bola predsa len este studena,ale asi iba mne 🙂 ,tak som dala vodny aerobic a hned mi bolo teplo az prilis-cvicili tam inak kazdy den 😎

a tu je priamy link na Zaton pre spevacku 😉 ,ale aj pre kazdeho kto ma zaujem 🙂
http://www.zaton.hr/en/index

pepies
12. mar 2010

marelica, toni, dakujeme za infosky...........

moj horuci favorit je Zaton - termin. prvy alebo druhy septembrovy tyzden..........

vcera som tam pisala, ale nie su moc flexibilni - este mi neodpisali ......... Informovala som sa o tu specialnu ponuku, co mi poradila Toni, myslim ze sa to vola Family Special - pri tychto produktovych balikoch nemaju uvedene ceny, tak cakam, co mi odpisu .......

Kuknite si tu virtulanu prehliadku apartmanov, citala som, ze rozdiel medzi 3 a 4 hviezdovym apartmanom je len v tom, ze 4 hviezdovy apartman ma navyse klimatizaciu, pripojku na net + mikrovlnku, takze nam by stacili tie 3 hviezdove........

pepies
12. mar 2010

a nasla som aj nejake ubytko cca 1 km od Zatonu, vyzera to pekne a za super ceny:

Apartmány Albi *** s bazénom

http://www.terra.at/dataarchive/generated/6517/...

Bungalow Mira ***

http://www.terra.at/dataarchive/generated/6517/...

lalus
12. mar 2010

pepies...ceny pri Family Deals Ti to vyhodí, ak normálne začneš na ich stránke rezerváciu...tj. zadáš si požadovaný príchod, počet nocí a typ ubytka... v ďalšom kroku Ti to vypíše ceny v tom termíne za typ ubytovania a na spodku tabuľky je, že čo by Ťa ten počet nocí a ubytko vyšlo, ak by si využila Family Deal.....skús

ja som to tak dala. Už si nepamätám čo presne, ale viem, že keď som zaškrtla 7 nocí + polpenzia, tak mi to vyšlo takmer o polovicu viac, ako by sme dali za Family D. Ako bez stravy je obyč ubytovanie podstatne lacnejšie ako FD, strava to však poooriadne zdvihla.

ja som tiež rozmýšľala, či nehľadať ubytko na súkromí...tým pádom však prídeme o prístup na tú ich pláž (resp. si ho budeme musieť asi platiť) a ktovie aké sú pláže na okolí...lebo ak sú pekné, tak mi je fuk, že budem o 1 km vpravo, či vľavo...aj bez bazéna snáď prežijeme

lalus
12. mar 2010

no teda...pepies, ty si ma dostala, však ja si tie odkazy od Teba musím preklikať, aby som sa dostala k AJ verzii 😅 😅 😅 tej nemčine rozumiem len veľmi kostnate - detaily mi dooosť unikajú. Tie apartmány sú potom len cez tú cestovku?

a v tom Zatone sa to volá Family Special, ako si písala 😀 neviem, čo som to tam "dílovala"

pepies
12. mar 2010

aha, tak to idem kuknut, ten Family Special 😉 Ja som nemčinárka, tak preto ta nemcina 😀 😀 😀

tie linky na to ubytko som dala preto, lebo toto ubytko vychadza okolo 350-450 EUR na tyzden v top sezone, zatial co Zaton v top Sezone vychadza okolo 800-1000 EUR .....
myslela som,ze by to niekomu trebars pomohlo - mozete sa ubytovat v nejakom apartmane a na plaz a na atrakcie chodit do Zatonu ..... 😀

Myslim, ze sa to da rezervovat aj inac ako cez tu rakusku cestovku, no Terra Reisen ma skutocne bezkonkurencne ceny, mam to vsetko presondovane, bo sama som robila v cestovke 😀

Tak napr. ja som pozerala termin 04.09. - 11.09. a tie apartmany Albi *** s bazénom, cca 1 km do Zatonu by nas v tomto turnuse vysli 156 EUR. V tomto termine ma Terra Reisen akciu 7=6 😉

Konkretne Zaton Holiday Resort by nas v tom istom termine cez Terru vysiel 287 EUR + príplatok za polpenziu na 2 dospelé osoby 308 EUR, tjs. spolu: 595 EUR, co si myslim, ze je to super cena.......

Kuknem to este priamo cez Zaton, kolko by nas to vyslo 😉

toni64
12. mar 2010

pepies,co sa tyka flexibility tak mas pravdu tieto juzanske narody maju stale na vsetko cas 😉 ,napriklad peniaze v jedinom bankomate v arealy nemali asi 3 dni a to povedala fesanda ne recepcii,ze tak o dve tri hodinky doplnia 😀 ,ale to ubytko neviem ako si pozerala,ale v tych rodinnych balickoch maju ine ceny a podstne nizsi ako minuly rok,co ma milo prekvapilo,tam vychadza ubytko na 7 noci s polpenziou v 3* 567 eur a vo 4* 672 eur,takze myslim,ze to je priaznive 🙂 a pozerala som tie apartmany Albi a velmi sa mi pacili 🙂 ,vecer predlozim manzelovi 😀

pepies
12. mar 2010

toni vsak tie apartmany Albi vyzeraju super a ich ceny cez top sezonu su mimoriadne priaznive 😀

no ja som nedavno pisala na jedno ubytko do Chorvatska a odpisali mi behom piatich minut, som bola sokovana .......... este mi to aj predbezne rezervoali, hoci som sa iba informovala o cenu a termin ....
zo Zatonu este stale ziadna odpoved ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Ja som este tie rodinne baliky nestihla pozriet, Toni vy chcete ist v akom termine? 😉