Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

deni84
26. máj 2008

hej, išli sme BA - Šibenik...
my sme išli tuším v pondelok, aby sme sa vyhli zápche... a nerozmýšlali ste ísť niekam vyššie ako je Makarska?

penelope10
26. máj 2008

Kebyze sa rozhodneme ist tak urcite vyssie ... 😉
no napr. pocula som, ze krk je, "ze vraj" casto chladny. tak ja neviem, ale skor to yvzera tak že si vyberieme nieco blizsie ako chorvatsko...

deni84
26. máj 2008

to máš pravdu, na Krku býva väčšinou také počasie ako u nás... ale Dalmácia (to je stred) tak tam je to už lepšie a nie je to až tak ďaleko...
ešte som zabudla povedať, že sme išli cez Rakúsko (kvôli dialnici), nechcelo sa nám "trepať" cez Maďarsko po dedinkách...
...nech sa rozhodnete akokoľvek pekne si to užite 🙂))

petraluk
26. máj 2008

Musim reagovat na ten Krk. Jezdíme tam už 10 let každý rok někdy dokonce 2x, je pravda, že na jihu je větší teplo, ale rozhodně tam není počasí jako u nás. Přes sezonu tam bývají taky 40st. vedra a jednou jsme je zažili dokonce na začátku června. A i kdybych tam nejezdila, tak je to základní znalost zeměpisu, vždyť je to úplně jiná nadmořská výška, tak jak tam může být stejný počasí jako tady 😕

A co se týče cesty, je rozdíl jet s půlročním a ročním dítětem. Malej dokud nelez, tak cesta autem byla vždycky v pohodě, ale teď když už i stojí, tak vydrží max. 2 hodiny a pak začne řvát, protože chce pohyb a těžko ho vyndam někde na benzíně, aby tam lezl mezi stojanama 😅

zuzitka
26. máj 2008
deni84
26. máj 2008

petraluk, ja sa s tebou nehádam, ale pokiaľ si si nevšimla, tak som tam napísala, že väčšinou to počasie je rovnaké a povie ti to aj mnoho ľudí... neviem prečo podceňuješ moje zemepisné znalosti, ale ja som len písala môj názor a moje skúsenosti... a samozrejme aj u nás bývajú 40st. horúčavy...

...samozrejme, neberiem ti tvoj názor, veď koľko ľudí, toľko chutí, takže verím, že aj tam býva krásne a nedáš na to dopustiť...

petraluk
27. máj 2008

Deni též se nechci hádat, ale očividně na to máme každá jiný názor. Nevšimla jsem si, že by tam měli sníh, v zimě -20st. a když tam není stejná zima jako tady, tak tam tudíš musí být i vyšší teploty v létě. Pochopitelně u nás taky bývaj vedra, ale těch dní je rozhodně míň než tam 🙂 Toť můj názor a ať si každý myslí co chce 😉

V něčem se, ale spolu určitě schodnem, naše sluníčka se jmenují stejně 😀

aponchie
27. máj 2008

ja tak trochu souhlasim se zuzulou..ono je to desne zradne ty teploty ,ale kazdy at si dela jak chce..s nasi malou se nedalo nic moc(prilis akcni)a nejlepe ji bylo u mamky na zahrade v bazene..ja kdyz sem videla,ze neni mozne ji dostat z vody a nejake capkani v lete a vedru po vyletech ji nebralo sem si uvedomila,ze bych vyplazla desitky tisic jen za to,ze budu lezet u bazenu nebo u more a cumet na ni jak se rochni ve vode pac vylety by nepripadaly v uvahu a me osobne valeni na plazi moc nebavi.. 😀 takze letos zkusime s malickou Tatry a Polsko Mazurske Jezera a Sever..pristi rok more pac uz zvladne pesi tury a vylety za poznanim 🙂

malaskoricka
28. máj 2008

my sme boli pred rokmi v Drveniku je to uplnee malinkate pokojne stredisko pre tichu dovolenku akurat vhodne..ked sme si potrebovali uzit zabavy tak sme si dali vyletik na Makarsku vzdialenu len par kilometrov..ja mam radsej tichsie dovolenky tkaze to je pre mna akurat...z jednej strany more z druhej hory proste dokonale...len keby nam vtedy neprsalo 😢

miluse
30. máj 2008

holky a už jste viděli dnešní info o tom, že tam bude od neděle zákaz dovážení skoro většiny potravin?

Nečetla jsem tedy vaši diskusi celou, neb spíše do té samé přispívám na beremku, ale tohle mě docela nakrklo, neb vyrážíme za měsíc 😅

petraluk
30. máj 2008

Miluse viděli a je mi to jedno. Takhle už plašili jednou a stejně nás tam vždycky pustili. My vezem všechno a pokud nám budou chtít něco vyhodit tak se na ně vyprdnem a pojedeme na blint do Itálie 🙂 Jsou to idioti, jinak se to nazvat nedá 😠

miluse
30. máj 2008

Mo tak to mi už tam máme rezervaci od včera zajištěnou, jen zbývá uhradit faktura.... já si taky říkám, že zas by nekontrolovali každý auto.... tak snad to provezem 😅

zanett
30. máj 2008

miluse, no a co povezete a kolik?

miluse
30. máj 2008

mno, ještě pořádně nevím, ale určo nějaký kuřecí maso, sýry, salám, těstoviny a tak

zanett
30. máj 2008

Ja jsem to myslela tak, ze toho urcite nepovezete tolik, ne? 😉 Kdyz nezabalite spajz s lednickou a mrazakem, tak by to melo byt OK. (kdyz jsem letela poprve do USA, tak ti, kteri potrebovali vizum _tedy ja- nesmeli prevazet absolutne zadne potraviny. Ja mela tasku plnou ovoce 😀 a dobry 😉 )

miluse
30. máj 2008

No ono to bylo i předtím omezený kolik jsi toho mohla mít s sebou, jako např. 1 kg masa na osobu a tak a tedky že snad vůbec žádné maso, masné výrobky a tak.... no máme většinou plnou přepravu jídla (jak je taková ta nákupní) plus ještě v tom chladícím boxu a nějaké pitivo...... já si taky říkám, že snad nebudou stavět každý auto, to by za chvíli byly fronty až do čech 😕

danielitka26
30. máj 2008

ja som zostala v šoku po tom čo dnes zahlásili v televíznych novinách ...v chorvátsku som bola asi osem krát no posledne som si veeelmi oblúbila grécko či už po stránke finančnej tak aj po stránke citovej ...grécko je proste skvelá krajina a vždy sa tam rada vrátim 😵 😵 😵 😵

petraluk
30. máj 2008

Miluse my máme taky rezervovaný obytování, ae platí se na místě, takže pokud nedojem, tak se nic nestane 🙂

Zanett nesmí se ani houska ze salámem 😠

To co budu mít pro malýho mi nezabaví, kaše se smí a maso v těch skeničkách není poznat, řeknu že je to jen zelenina 😀 . Horší to bude s masem pro nás. Určitě povezem nějaký salámy, syrový zmrazený maso. Jedeme skoro na 16 dní, takže toho bude dost 😒

xena22
30. máj 2008

Baby a je tam naozaj tak draho,ze by sa mi oplatilo tahat stravu so sebou?Planovala som len nejaky zaklad na prve dva dni kym sa rozkukame...a prestravovat sa tam...

A maso?No snad tam nebudem stat pri plotne a robit rezne alebo gulas 😀 ,ale nejaku tu konzervu som chcela zobrat,ach jo,,,,mozno nakoniec este zmenime destinaciu 😠

xena22
30. máj 2008

http://www.mfa.sk/zu/index/podstranka.php?id=3101

som sa pobavila na niektorych veciach,hlavne tych 60ml parfemu na osobu a 25ml vody po holeni :D:D:D:D

petraluk
30. máj 2008

Xena cca 10 až 20% dráž než v ČR. Pochopitelně průměrně, ve větších letoviskách i víc. Voda je třeba skoro stejně, ale právě to maso je dost dražší 😒

deni84
30. máj 2008

kočky, my sme minulý rok brali do HR skoro všetko jedlo, ale nakoniec sme ho aj priniesli domov... až tak mám tam nechutilo, a keď aj, tak sme skúšali také ich dobroty 😉 a myslím, že ceny sú tam podobné našim... tento rok balím jedlo tak ako už písala aj xena na prvé dni...

tilly
30. máj 2008

keď som tak čítala ten článok, dá sa ešte ísť do chorvátska na občiansky?

my neberieme vôbec nič, len to, čo zjeme a vypijeme po ceste... všetko si kúpime tam, aj do reštiky tam budeme chodiť, nejdem na dovču, aby som tam varila, stačí mi, že budem robiť raňajky

deni84
30. máj 2008

ahoj tilly, dá sa ísť aj na občiansky... len dieťa musí mať vlastný pas...

...a s tým jedlom máš úplnú pravdu 🙂

petraluk
31. máj 2008

Tak my si radši všechno vemem, protože na to abychom denně chodili do restaurace opravdu nemáme. To se radši uskromnim a pojedu na víc dní. U sporáku rozhodně stát nebudu, mám vymyšlený jídla max. na půl hodiny.Přes oběd stejně nebudeme s malym venku, tak je mi to jedno 🙂

Jinak o těch vyšších cenách mluvili u nás v tv, není to můj výmysl. Ale je pravda, že v SR je dráž, tak třeba to máte na stejno 🙂

xena22
31. máj 2008

Petraluk takze to risknes a nabalis auto???My chceme ist az v auguste,ak dovtedy nebudu ziadne zle skusenosti okolo toho,tak mozno aj ja nieco pribalim 😉

sasenka
31. máj 2008

Ahojte, my odkedy mame deti, sme boli iba v Chorvátsku, s dcerkou 2x a s malym ideme teraz po 1.x (ma 15 mes.) Ale my teda zasadne do hotela - tento rok ideme do Bašky na ostrove Krk, celu rodinku aj so stravou - polpenziou, poistkou, poplatkami a cestou nas to nevyjde viac ako 30.000,- . No inak neviem načo tam idete trepať jedlo, ved v hypačoch su ceny ako u nas 😕 Na plaži nekupujeme nič, okrem zmrzliny a na ostatne veci - napr. mlieko pre maleho, nejake vínko, pivko ideme par km do vnutrozemia, a nakupime ako doma 🙂 Ja beriem iba rychlovarnu kanvicu a nejakú kavu 3v1 no a malemu mlieko kupime tam tetrapakove alebo Sunar - už pije aj-aj. On je dobrý jedák, na švedskych stoloch sa vždy da vybrať niečo aj takemu malému...

sasenka
31. máj 2008

Petrulak - inak u vas teda nie je lacnejšie ako u nas - my sme pravidelne chodili do Ostravy na nakup, oplatilo sa mlieko aj mliečne výrobky, aj mäso...ale už taky rok sa to uplne vyrovnáva - takže už nechodíme, respektíve chodíme ale nie na potraviny, skor do Ham a CaA a IKEA - kvôli výberu, nie kvôli cenám.
Práveže vy mate v tom Chorvytsku ešte lacnejšie, vdaka lepšiemu výmennému kurzu na Kuny 😉 A tak radšej idem na dovču raz za 2 roky a užijeme si ako sa patrí, koruny ratať musíme - akože jasné - ale zasa aby som prerátavala každú malinovku - to teda nie.

majka07
31. máj 2008

ahojky už jste četli tento článek?

http://www.novinky.cz/clanek/141240-do-chorvats...

Zajímalo by mě, zda budete riskovat? Známí se chystají a vždy vezli jídlo sebou, ale teď neví....