Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

bellada
16. jún 2010

EPZP v Chorvatsku neplati

petinka11
16. jún 2010

a kocky ak sa mi teda nahodou nieco v chorvatsku stane alebo ochoriem nazaklade coho ma vysetria??treba sa niecim preukazat??a ako sa to potom vybavuje s poistovnou??este som sa s takym niecim nestretla a teda niesom zrovna ani cestovatelka tak budem rada ak poradite....

julyb
16. jún 2010

@petinka11, je tam aj prírodný tien a vstup do vody bol pozvolný ale zase nie tak ako v taliansku🙂 bolo tam kopu malých detí a vyhrali sa pri vodičke alebo v kolese s rodičmi🙂

lyongirl
16. jún 2010

baby a čo budete variť na dovolenke, teda tie, čo budete variť? Dajte tipy na nejaké rýchle jedlá, pls 🙂 Lebo my chceme chodiť aj do reštiky, ale 14 dní vkuse sa nedá fičať na reštike, tak chcem aj variť, hlavne kvôli deťom, nech majú kvalitnú stravu...

lauraa
16. jún 2010

@petinka11 normalne som mala ten doklad o zaplateni poistky a pas ale minuly rok v Egypte som musela ostrenie zaplatit a potom som na zaklade dokladu o poiteni ziadal nahradu priamo po prichode v poistovni... Na peniaze som cakala asi 2 mesiace ale dostala som celu sumu ako som zaplatila.....
@lyongirl my zvycajne tiez chodime po restikach a vela kupujeme na trhoch hlavne ryby a tie grilujeme . k tomu vela nepotrebujes len sol a citron....a samozrejme nejaku prilohu... a ked uz naozaj varim tak urcite nie zdravo spagety s mortadelou, rezance s makom, tvarohom,hotove polievky, ale najviac asi grilujeme a jeme po restikach

zuuzuu
16. jún 2010

@lauraa vdaka za odpoved, pozeram cez net, no predsalen je lepsie ked ti niekto odporuci, tam kde vy idete - si si nasla len tak na nete, ci mas od niekoho tip? vies, ked pozeram tie fotoalbumy na tej stranke croatia rab - malokto foti zahradu, a mne fakt dost ide o to aby to prostredie vyhovovalo najma mojim drobcom. nemozes napisat kontakt, trebars do IP, ak nie ok, budem sa trapit dalej.dik

lauraa
16. jún 2010

@zuuzuu
http://picasaweb.google.com/1021467161954831066...
pozri sem to je moj sukromny album z chorvatska najdes tam aj rab ak sa ti to bude pacit poslem ti cez ip kontakt...

zuuzuu
16. jún 2010

@lauraa si zlata diki moc

katka113
17. jún 2010

Ahojte.
Aj ja uvažujem nad dovolenkou v Chorvátsku (naša 1x spoločná dovolenka pri mori za 11 rokov). Chcela by som ísť s manželom a 2 deťuškami na ostrov Rab - Lopar. (manžel o tom ešte nevie, ale včas sa to dozvie) 😀
Chcem sa opýtať ,ktorý deň a hodina je najlepšia na výjazd zo Slovenska, aby som si ešte stihla zohnať ubytovanie
v Lopari od 7.8.2010 na 1 týždeň a nečakali sme dlho na trajekt. Môžte mi poradiť, prípadne poslať adresy ubytovaní ? Budem Vám nesmierne vďačná. Ak máte niekto spomínanú presnú cestu do Chorvátska po diaľniciach cez Maďarsko, bola by som veľmi rada ak by ste mi ju mohli poslať.

lyongirl
17. jún 2010

@lauraa pozerala som zbežne foto, sú nádherné, ale musím ich omrknúť lepšie, keď budú deti spať.
S tým varením - tiež chceme grilovať ryby a kura, takže k tomu netreba veľa, nejaké zemiaky, popr. pečivo a zeleninové šaláty, alebo dresingy, rýchle polievky, len som chcela nejaké tipy, lebo mi dochádza fantázia...

lyongirl
17. jún 2010

@katka113 ja neporadím, u nás všetko vybavuje manžel 😀 , ale adresy sú nejaké tu, takže mailom, alebo telefonicky sa dokážeš s nimi spojiť a dojednať nejaké ubytko...v ľavom stlpci sú ubytká a keď si naňho klikneš, tak ti dá detaily

http://www.croatia-rab.com/hrv/smjestaj-jakuc.php

jasminet
17. jún 2010

@lyongirl my budeme cestoviny na vela sposobov varit, to je rychle a jednoduche...a tiez restika par krat

lyongirl
17. jún 2010

@jasminet ja mám zatiaľ takýto predbežný zoznam, mne moc cestoviny nechcú ☹
granadír
francúzke zemiaky
pórková polievka so zemiakmi mliečna
tuniakový šalát
grilované ryby
grilované kura
zeleninové šaláty
dresingy
ovocné šaláty
rizoto
rajčinová polievka
niektoré jedlá sa budú variť vo vačšom množstve na viac dní a najviac sa teším na grilované ryby so zemiačikmi, popr. pečivom, zeleninovými šalátmi, alebo jogurtovými dresingami..., tie budú asi každý 2 deň 😀

katka113
17. jún 2010

Chcem sa opýtať koľko stojí prevoz trajektom na ostrov Rab a ako často (o koľkej prvý preplav a posledný).
Ďakujem.

katka113
17. jún 2010

Môže mi dať niekto presnú adresu na ubytko v Lopari (overené, prípadne vyskúšané)??? a približnú cenu. Nechcem ísť tam na blint. Ďakujem

lyongirl
18. jún 2010

@katka113 , my sme v chorvátsku ešte neboli, ale toto ubytko/Apartmani Mirko Jakuc / nám poradila kamoška, boli tam a chválili si. Pani domáca vie dosť dobre po slovensky, manžel sa s ňou dohadoval po telefóne a dohovorili sa. Noc stojí 60€.
http://www.croatia-rab.com/hrv/smjestaj-jakuc.php

iinuska
18. jún 2010

@katka113 skus tuto popozerat 🙂

debbie
18. jún 2010

baby dajte nejaké ubytko a linky ,príp.fotky čo ste už v chorvatsku boli nech je z čoho vyberať....nič nemôžem najsť, aj crikvenicu pozeram aj rab všetko okrem loparu, prípadne senj krk no ked je cena super tak nemá dom ani zahradu čo my potrebujeme kôli malej nech ma kde po večeri šantiť nechcem luxus no skrátka čistú nie zaludnenú plaž,pozvolný vstup, apart.s kuch.čistý nie starinu, zahradku s grilom a more do250m vsio,neviete o takom niečom a cesta z tt na miesto do 700km pomooooooc a ochod bud 10. alebo 8.7 . do 17.príp.18.7

lyongirl
18. jún 2010

http://www.adriagate.com/sk/index.aspx

dobrá stránka o Chorvátsku, nemyslím teraz ubytovanie, ale dá sa tam preklikať zaujímavými infoškami a fotkami...

lyongirl
18. jún 2010

a ešte jedna fajn stránka, sú tam super informácie

http://www.chorvatsko.cz/index.html

marianka79
18. jún 2010

baby boli ste niektora na makarskej???prosim dajte nejaky typ

sonulienkas
18. jún 2010

myslíš Makarskú mesto alebo makarskú riviéru?

debbie
18. jún 2010

baby ako sa zavara to masko so zeleninkou 😝

petinka11
18. jún 2010

neviete mi niekto poradit vobec sa neviznam v tych dialnycnych poplatkoch.....kolko by ma asi vysla cesta na istriu alebo do crikvenice??dakujem moc........

marianka79
18. jún 2010

@sonulienkas riviéra 😉

bianka234
18. jún 2010

baby aké ceny sú v chorvatsku normálne za apartmán, chceme ísť 2a prístelka

marianka79
18. jún 2010

niekto tu tušim spomínal trajekty..........
http://chorvatsko.atour.sk/trajekt-chorvatsko-o...

debbie
18. jún 2010

@petinka11 maš už najdené ubytko daj tip... 😉