Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

sonulienkas
21. jún 2010

určite niekde čím nižšie , split a nižšie - určite makarská riviera 😵

lenkasop
21. jún 2010

Ďakujem 🙂

sonulienkas
21. jún 2010

je tam oveľa teplejšie a aj počasie je oveľa stálejšie 🙂

lalus
21. jún 2010

@panterka @bellada
to ustanovenie o pase je predpisom SR - u nás musia mať deti nad 5 rokov vlastný pas. možno v čechách je to ináč. ak to v CR nie je povinné, chorvátsko by to malo rešpektovať

lauraa
22. jún 2010

@debbie podstrana kusok od splitu smerom na makarsku 😉
@petinka11 my sme platili 50 eur na noc za 4 apartman, priamo na plazi, lehatka a sprcha na plazi zadarmo, velmi mili majitelia, obchod , lekaren , restika su na blizku ale je tam dost ticho , kedze vsetky plaze su tam sukromne(idealne si oddychnut) boli sme tam na koncom jula , cestovali sme v pondelok rano .... dalo sa tam vybrat ubytko cela dedina je postavena pri plazi...... bolo aj lacnejsie aj drahsie zavisi od vasich narokov...isli sme na blint az na makarsku a nemohli sme najst nic pri vode , plaze tam boli dost plne tak sme sa vratili naspat az za omis a toto sme nasli .... neviem ci sem mozem napisat kontakt takze do ip poslem ak bude nieko chciet 😉

lauraa
22. jún 2010

@debbie podstrana kusok od splitu smerom na makarsku 😉
@petinka11 my sme platili 50 eur na noc za 4 apartman, priamo na plazi, lehatka a sprcha na plazi zadarmo, velmi mili majitelia, obchod , lekaren , restika su na blizku ale je tam dost ticho , kedze vsetky plaze su tam sukromne(idealne si oddychnut) boli sme tam na koncom jula , cestovali sme v pondelok rano .... dalo sa tam vybrat ubytko cela dedina je postavena pri plazi...... bolo aj lacnejsie aj drahsie zavisi od vasich narokov...isli sme na blint az na makarsku a nemohli sme najst nic pri vode , plaze tam boli dost plne tak sme sa vratili naspat az za omis a toto sme nasli .... neviem ci sem mozem napisat kontakt takze do ip poslem ak bude nieko chciet 😉
@debbie na krku som bola len v meste KRKa tam teda nebola ani jedna.....

lauraa
22. jún 2010

@lalus je jedno ci je v cechach iny zakon to zavisi od krajiny kde cestujes, teda Chorvatska.... musis si zistit ake su podmienky vstupu do chorvatska ,ci deti do 15 rokov mozu byt zapisane v pase rodica....

bellada
22. jún 2010

lalus, presne tak som to mala na mysli, ze je to predpis SR, slovenske deticky nad 5 rokov musia mat pasy 😉

ak ma niekto kontakt priamo na majitelov ubytka na ostrove Hvar na juznom pobrezi pre 2 osoby, prosim poslite mi kontakt do IP 😉 (terasa s vyhladom na more je podmienka) to co som nasla ja je uz obsadene ☹

bellada
22. jún 2010

@lauraa, za lezi to veru aj na predpisoch SR, inak nemozes z danej krajiny vobec vycestovat, mohlo by sa to povazovat ako unos dietata, prave kvôli tomu plati ten zakon 😉
Od 15.1.2007 je platný Zákon NR SR č. 647/2007 Z.z. o cestovných dokladoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
O vydanie nového pasu musia občania starší ako 5 rokov požiadať osobne (s výnimkou bezvládnych) na jednom z jednotných pracovísk, na ktorých sa od mája 2004 vydávajú aj vodičské preukazy formátu EÚ. Iba deti do 5 rokov môžu byť naďalej zapísané v cestovnom pase svojich rodičov. Občan mladší ako 5 rokov smie vycestovať do zahraničia bez vlastného cestovného dokladu, len ak cestuje s rodičom, v ktorého cestovnom doklade je zapísaný.

panterka
22. jún 2010

@bellada mně vůbec nedošlo, že jsi ze Slovenska, vůbec mi nedocvaklo, že píšeš slovensky 😉 😅 už jsem si našla i na stránkách našeho ministerstva zahraničí, že je to do 15ti, příp. do 10ti let. ale stejně jim musíme udělat vlastní pasy, protože od července 2012 už budou muset mít svůj pas všichni...

bellada
22. jún 2010

@panterka 😀 ani ja si to niekedy neuvedomujem ze citam nieco v ceskom jazyku, pride mi to normalne 😉

kvôli bezpecnosti samotnych deti je lepsie ked maju vlastne pasy, prechadzaju nato vsetky krajiny

debbie
22. jún 2010

@lauraa laura čo nebola ani jedna na krku? sukromná pláž?

maartinkaa
22. jún 2010

nieco pre potesenie 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

http://www.pluska.sk/ekonomika/spolocensky-serv...

lyongirl
22. jún 2010

baby čo ste boli už v Chorvátsku, aké jedlá radíte ochutnať???

lyongirl
22. jún 2010

@maartinkaa, no snáď to výde a pánko je macher na počasie 🙂
na náš termína má byť obloha bez obláčika, tak si ma potešila... 😉

panterka
22. jún 2010

@bellada přesně tak, jsem tak zvyklá číst i ve slovenštině, že mi to nedochází 😉 my stejně Hynďovi musíme pas nechat udělat, protože začínaj mít školní akce i mimo republiku... jen jsem to chtěla nechat na září, až bude víc klidu

lauraa
22. jún 2010

@debbie na ostrove krk je mesto a to sa vola tiez KRK a tam som nevidela ani jednu plaz vhodnu pre deti.... vsade boli betonove platne a pomerne hlboka voda....
co sa tyka deti a pasov je samozrejme ze kazdy sa riadi zakonom vlastnej krajiny ale pri vstupe na uzemie ineho statu podliehame vsetci zakonu statu na ktory vstupujeme, to znamena ze ak aj v cechach moze dieta do 10 rokov byt zapisane v pase rodica , to neznamena ze moze vstupit na uzemie chorvatska ak ich zakon vyzaduje ze dieta od 5 rokov musi mat vlastny pas..

hotaska
22. jún 2010

Holky cestovatelky 🙂 nevíte jak moc lidí jezdí na Pag, taky to tam je hlava na hlavě 🙄 ? Nebo se tam najdou i klidnější pláže? Z návalu lidí mám fobii 😝 😎

bellada
22. jún 2010

@lauraa , ano, ale neplati to opacne, teda ak zakon SR hovori, ze dieta musi mat pas, tak ho musi mat aj ked by zakon Chorvatska hovoril ze staci aby bolo zapisane v rodicovskom - to plati len pre Chorvatov ale aj to v obmedzeni lebo ak krajina do ktorej cestuju to vyzaduje, tak musia mat pas, hoci doma im to zakon neprikazuje 😉 jednoducho si to musi kazdy zistit ako tu funguje pre danu krajinu, ale pre bezpecnost je to aj tak najlepsie riesenie aby dieta malo pas

lauraa
22. jún 2010

@bellada ved to presne som napisala, asi sme sa nerozumeli 😉

petinka11
22. jún 2010

POMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC.....potrebujem sa do zajtra rozhodnut kam pojdeme,porad te mi prosim kde je to najkrajsie na baske ostrov krk,alebo priamo krk alebo crikvenica.......fakt potrebujem radu......

bambusko
22. jún 2010

@petinka11 crikvenica je miestom s najvecsim uhrnom zrazok, pristup do mora nic moc, skor by som sla na ostrov kvoli pocku

http://www.invia.sk/chorvatsko/pocasie/

lilly21
22. jún 2010

tak my sme sa vratili - Lopar na Rabe - 100% odporucam... voda super, my sme si sice nezaplavili, ale mala mohla behat stvornozky po vode, dlho dlho plytka, vyhriata, plaz cista, ze sme mohli chodit bosi...

nadush
22. jún 2010

@lilly21 my ideme 17.teho... takze vravis super? kolko vam cesta trvala? 😕

maartinkaa
22. jún 2010

ahoj, a ake je tam teraz pocasie?

lilly21
22. jún 2010

@nadush - dakych 9 hodin po trajekt, tam je to potom za 20 minut....ale z toho vyse 2 po slovensku .. no my sme dost stali, kazde dve hodky na cigu, kavu,wc a rano aj vyse hodky, aby si lili pobehala..
@maartinkaa my sme mali minuly tyzden stale cez 30 stupnov.. dvakrat v noci sprchlo, ale uz rano bolo fajn..

nadush
22. jún 2010

a odkial ste? ked 9 hodin... 😕 my sme z nitry, dufala som, ze 9 hodin to bude uz az do loparu 😅 a na trajekt ste kedy prisli? neboli zapchy? 😕

lilly21
22. jún 2010

ved 9 minus dokopy mozno 3, to by ste mohli stihat, podla trajektu.. z kremnice
my sme prisli v piatok rano, takze sa dalo, my sme cakali mozno polhodku..

nadush
22. jún 2010

my idem v piatok vecer, aby sme na jeden z tych prvych trajektov stihali prist... neskor doobeda tam zevraj byvaju obrovske kolony... 😲

lilly21
22. jún 2010

no my sme isli asi o osmej a uz boli za nami auta, co sa nezmestili a museli cakat, kym sa otoci...a to bol piatok..