Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

hpaja
28. jún 2010

@lenca30 Rogoznica je městečko, je to ve střední Dalmácii, asi 50 km nad Splitem... 🙂 Jinak v Loparu jsem měla vyhlídnutý apt. Anthea od Firo tour, ale je to 580m od pláže a švagrovi se nechtělo "komplikovat" cestu trajektem, tak jsme nakonec vybrali apt. na pevnině.

zuuzuu
28. jún 2010

@debbie ten bratranec mi dal kontakt na agenturu - lpdtours.hr - vraj kopec apartmanov, v ktorych sa bol pytat na baske - mu povedali, ze oni vsetko cez agenturu vybavuju a vraj vsetko sa vzdy vie az v sobotu... je tam kopec novopostavenych tak by nemal byt problem, drzim palce a moc dufam ze das vediet ked nieco dobre najdete, poslem ti moje cislo cez IP- ked budes ochotna aspon jednu sms s kontaktom na apartman-budem ti moc povdacna, ak nie ok, nejak si poradime.

debbie
28. jún 2010

a
@zuuzuu ak najdeme a bude super jasné že ti dam info. a on číslo nemá a toje ten čo su teraz tam? 😀 maju kontakty dake?

debbie
28. jún 2010

super agentura a aj ceny zuzi 😉

adus123
28. jún 2010

@debbie ..no tak nie sme sami odvazlivci.... 🙂 ...aj ja so hovorim, ze nie kazdy kto prenajima izby je zaregistrovany na nete, popripade cez nejaku agenturu....

adus123
28. jún 2010

Ja som myslela, ze by sme vyrazili nejako v utorok na noc, takze ubytko by sme hladali v podstate v stredu (popripade by sme vyrazili v noci zo stredy na stvrtok) aj to ma trosku odradza, ze tam neprideme vo vymenny den.....potom by sme chceli ostat do dalsej nedele...teda v podstate cca 10 noci....no neviem neviem..ale stale mi davas nadej... 😉

zuuzuu
28. jún 2010

@debbie este jedna tz-baska.hr

maartinkaa
29. jún 2010

taaaaaaaaaak zeny, je rozhodnute, vyrazame v piatok 2.7, ideme na blink a zacneme od istrie 😀 mam rada dobrodruzstva a este k tomu zo 4. detmi 😀 😀 😀 😀

debbie
29. jún 2010

@adus123 neviem ja by som okrem vymenneho dna nešla .... 😒 mam zlu skusenosť,chceli sme obísť kolony....
@maartinkaa my vyražame v piatok a začiname od krku..... nieje nad adrenalín ..... 😀

Baby kde treba zliesť z dialnice pred srbskom nemienim dať 35€ za 20km dialnice :....poradte

maartinkaa
29. jún 2010

@debbie tak, tak 😀 😀 😀 😀

tiez sme rozmyslali, ze pojdeme v iny den ako v piatok v noci, ale je to risk a tolko dobrodrodruzstva uz neunesiem 😀 😀 😀 😀

debbie
29. jún 2010

@maartinkaa manžel ma dovolenku od 7. 7. a tiež by ma potešilo byť už 8. v chorvatsku ale tak mať nervy že sa mi nepáči ubytko a je to drahé radšej počkám a pojdeme v piatok, v sob.rano sme tam a už skoro a bude z čoho vyberať..... aj z cien.... 😀

sksko
29. jún 2010

no ahojte.....
som slubila, ze ked bude hotovy navrh na tricko tak ho sem dam..musim sa podakovat mojmu kamosovi eldoradovi... ja som navrh nerobila...
DIK 😀

Takze Chorvatsko tes sa 😀

sksko
29. jún 2010

inak , my sme si radsej priplatili jednu noc.. z piatka na sobotu - a tak cestujeme uz v pistok skoro rano... chceme sa vyhnut sobotnemu cestovaniu...

adus123
29. jún 2010

no, baby, tak aj ja zacinam uvazovat, ci predsa len nepojdeme v ten piatok. My sme chceli ist skor, lebo tam chceme ist na cca 10 dni, ale ked vravite, ze je to velke riziko....
A ako to tam prebieha ked nahodou nenajdeme nikoho stat pri ceste ponukat ubytko? Normalne pojdeme od domu k domu a budeme sa pytat? NO baby, ja s manzelom mame adrenalinu asi viac nez dost dost, my sa pustime do hocicoho...tak som rada, ze ma aspon tu trosku brzdite..... 🙂 😀 😀 😀

adus123
29. jún 2010

@sksko ..ale vy uz mate ubytko rezervovane, ze?

debbie
29. jún 2010

@adus123 neboj najdete ked chcete isť dole nižšie od splitu je to že stoja paničky a hore zase su agentury a ak nie prídeš do mesta a pýtaj sa po infotabuli prípadne info pre turistou 😀 ....ak vieš miesto najdi si mapu daného mesta a vytlač ja mam tak.... mape aj ostrova aj miest zvlašť 😀 istejšie

adus123
29. jún 2010

no my sa chystame do toho Omisu len kvoli tomu, ze vraj je tam pieskova plaz. Ale na druhej strane som pocula, ze sa tam vlieva nejaka rieka do mora...tak je tam v mori studena voda....
Ale asi to spravime tak ako vy..ze zacneme od Istrie smerom dole a uvidime, kde ukotvime... 🙂

debbie
29. jún 2010

priamo omiš nieje nič moc len mesto ,plaže otras..... okolité dedinky su ale krásne 🙂

cica13
29. jún 2010

debbie ma pravdu, Omis nic moc....ja by som tam nesla ani za nic, vzdy cez neho len prechadzame kazdy rok, ale tie plaze su otrasneeeee.....dedinky naokolo su pekne 🙂

hpaja
29. jún 2010

@debbie nevím přesně, kde jsme minulý rok z dálnice sjížděli, ale pak ve Slovinsku před hranicemi s Chorvatskem byla objížďka ve městě Ptuj - to si dodneška pamatuju a bylo to tak strašně debilně značený (myslím, že to Slovinci udělali schválně, aby se tam turisti ztratili) a motali jsme se tam - a spolu s námi asi dalších 10 cizích aut víc jak 2 hodiny... fakt k nas.ání 🙄
Nehledě na to, že nás pak navigace za hranicemi Chorvatska blbě naváděla místo nejkratší cestou na dálnici na Záhřeb po silnicích snad 4. třídy, jeli jsme po vrcholcích hor vinicemi... jako vyhlídka krásná, ale opět zdržení jak prase... no ale to bylo možná špatným zadáním parametrů do navigace, obsluhoval jí švára.

hpaja
29. jún 2010

@debbie a na kolik dní je ta dálniční známka? My chceme jet po dálnici, tak doufám, že nám bude stačit jedna - jedeme na 14 dní.

cica13
29. jún 2010

@hpaja my sme minuly rok boli na 14 dni a mali sme kupenu mesacnu znamku do Slovinska, kratsiu maju tusim 10 dnovu, takze ta by nam nestacila ☹

debbie
29. jún 2010

@hpaja dalničná je na 7dní 15€ ,potom 2xtýžden pre teba 3O€ a ročná 35€ tak asi ani tebe sa to neoplatí isť cez dialnicu ☹ čo? 20km za takuuuu cenu 😲

hpaja
29. jún 2010

@cica13 no tak to si asi koupíme taky tu měsíční... anebo roční a příští rok pojedeme do Chorvatska v červnu, kdy bude ještě platit 😀
@debbie pojedeme určitě po dálnici, chci jet co nejkratší dobu, nejen kvůli malému ale i kvůli sobě 😉 je to sice pálka, ale co se dá dělat 😒 nerada bych si zase kvůli nějaké objížďce zbytečně prodloužila cestu. Tentokrát ale nebudeme spoléhat jenom na navigaci, radši bereme i autoatlas 🙂

lyongirl
29. jún 2010

@sksko waw, budete suprový s tričkami 😉
ja ich nakoniec asi nebudem kupovať, len ma ešte napadlo, že by sme si mali dať vyrobiť tričká s logom MK a takto by sme sa spoznávali na dovolenke 😀

alias313
30. jún 2010

adus123 my sme boli na Omisi minuly rok a tiez sme sli na blink. No len co sme tam prisli, tak som mala dost, vsade na ulici tam smrdeli "čúranice" a bol tam taky neporiadok, že koniec. Nakoniec sme sa vybrali na Baska vodu a tam bolo teda faaakt super.

Tento rok uz nejdeme na blink, rezervovali sme si ubytko na Murteri. Je tam tiez piesocnata plaz, i ked som citala, ze nie je velmi velka..Neboli ste tam niekto????Ak ano, napiste mi prosím Vaše postrehy. Vyrážame uz na buduci tyzden v piatok🙂

marianka79
30. jún 2010

baby chcem sa spýtat ako je to s peniazmi zamienate si na kuny alebo neháte éčka? je lepšie menit tam alebo tu?a je pravda že výhodne je platit tam kartou????? som samá otázka 😀

sevzuz
30. jún 2010

baby ahojte no to ani nehovorte o tom omisi, my ideme do omis duce, to duce je akoze ta dedinka co tu spominate alebo nie? mna porazi 😠

bellada
1. júl 2010

@sevzuz - kluuud 😀 Duce je krasne, to je dedinka vedla Omisu, nie je to priamo mesto a Omis ako metecko je krasne, len plaze su preplnene, v dedinkach vedla je to krajsie co sa plazi tyka, vacsi klud 😉

bellada
1. júl 2010

@marianka79 - nieco malo si zmen uz tu, aby ste mali na zaciatok, inak sa da dobre zamenit aj tam a vsade aj v malej dedinke ti vacsinou zamenia v obchode 😉