Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

tinasc
5. júl 2010

ahojte, nečítala som celú vašu diskusiu, ale chcela by som sa opýtať,cestovali ste už niekto s dieťaťom do Chorvátska aj autobusom? My ideme do Chorvátska v auguste autobusom do Zadaru a dcérka je z tých temperamentnejších detí a neviem, čo ma čaká a na čo sa mám pripraviť. Máte niekto skúsenosti? Vopred dík za odpovede 🙂

macka01
5. júl 2010

@iinuska a kam idete?a cez madarov?my ideme do Bibinje pod Zadar 7 km.

@tinasc no my sme autobusom nešli a ani by som nešla,neviem,tým autom sa mi to vidí lepšie,zoberieš čo chceš,zastavíš kde chceš,......

tinasc
5. júl 2010

ideme cez cestovku, takže autobusová doprava bola v cene... snáď to nejako prežijeme, však ideme na noc....

lalus
5. júl 2010

@lenkasop stačí OP, ak má dieťa vlastný pas...ak ho máš zapísané v pase, tak potom samozrejme tvoj pas 😉

iinuska
5. júl 2010

@tinasc ano, ideme cez Madarsko, vzdy tak chodime. No a ideme do Rogoznice, cca 50 km nad Split

macka01
5. júl 2010

@tinasc v noci to zvládnete v poho určite,bude spinkať.Horšie je to asi s cik pauzami u deti.Či vydržia koľko treba,alebo zastaví autobus hocikedy na požiadanie?

tinasc
5. júl 2010

ja dúfam, že to bude v poriadku hádam si malá dá povedať a bude aj pekne spinkať, poriadne ju unavíme a v noci hádam bude kľudná 🙂 veď autobus bude mať aj prestávky...

lalus
5. júl 2010

macka, tinasc diaľkové autobusy majú WC v interiéri...vždy šoféri povedia, že ak sa dá, tak vydržať do pauzy - sú obmedzené a fungujú na podobnom princípe ako prenosné záchodky s tou modrou tekutinou 😝 , ale v prípade núdze, či pre deti sú tie WC k dispozícii, takže toho by som sa nebála

tinasc
5. júl 2010

tak určite sa dá cikať aj v autobuse 😀

iinuska
5. júl 2010

@macka01 som sa pomylila, poslala som odpoved tinesc 😉

tinasc
5. júl 2010

ja som rozmýšľala, že by som ju v tej pauze zobudila aby sa vycikala... hádam nebude protivná...

ollski
6. júl 2010

@tinasc ahoj my sme boli minuly rok autobusikom a ideme teraz v auguste...autom ist vlastne mozme, ale 1. sami sa bojime, 2. nase autino je male, firemnym ist nemozme...museli by sme si pozicat od rodicov, takze to riesime takto autobusovo 😕
nasa mala min rok 2 a pol roka cestu zvladla uplne ukazkovo super!!! na noc este mavala plienocku, tak som jej ju dala aj na cestu, ale necikala do nej, vzdy pekne vydrzala na pauzu...nedavala som jej moc vela pit, ale ani nebola o smade 😉 tiez je to dost zive dietatko, u nas bol najvacsi problem cesta cez SR...lebo zo ZA sa odchadza po obede, v BA sme boli az vecer o 8...pak to bola pohodicka, prvy boli na mieste az moc skoro rano, okolo pol 5 my okolo 7...zadar je celkom blizko, tak to nebude moc dlha cesta...my ideme teraz az na Hvar...dufam, ze to opat zvladneme bez nejakych problemov...kazdy takyto autobus ma samozrejme WC ....peknu dovolenku ;) uvidis ze to mala zvladne lepsie ako vy, lahko sa to hovori, tiez mam strach... 😅

julyb
6. júl 2010

Ahojte,
my sme včera prišli z Umagu, perfektné počasie bez obláčika, teplé more a cestovali sme o siedmej ráno a poobede o tretej sm,e boli na mieste, s dvomi prestávkami.peknú dovolenku.

zuzin78
7. júl 2010

ahojte holky,
nebola niektora z Vas v hoteli Delfin v Poreči?

slunycko
7. júl 2010

zuzin78: já tam byla s manželem. Záleží kde Tě ubytujou, protože manželé, co jeli s námi, měli zaplacený výhled na moře, ale ubytovali je na druhou stranu a my měli jen balkon kamkoliv, ale neměli volný pokoje, tak nás ubytovali do přízemí bez balkonu a měli jsme výhled do zdi. Bavit se s náma o výměně pokojů nikdo nechtěl, takže nic moc.

adus123
7. júl 2010

Baby, ked chodite na blink, zvyknete si so sebou bravat tie hotove zavarane jedla? myslim do 7 decovych poharov a tak....

debbie
7. júl 2010

@adus123 ja som povodne chcela no neberiem,mam len dačo na ranajky,sušené cest.,aj dake konzervy guláš,cestoviny,mrazené prsia kur.na grill a ostatné kupime tam...

nadush
7. júl 2010

@adus123 my sice nejdeme na blink, ale mame apartman bez stravy a beriem do zavaraninovych poharov masko na stave vzdy na iny sposob spravene, tam uz len vyvarim vzdy nejake cestovinky a hotovo 🙂 beriem tri pohare, takze by sme mali hadam aj na tyzden vystacit, ale chceme sa obcas ist aj niekam napapat, takze uvidime 😉 🙂

nadush
7. júl 2010

inak, odchadzame uz o tyzden v piatok, mam mierny stres, ze co vsetko vziat a co nie... do zahranicia ideme s malym prvykrat 😕

a hlavne stale niekoho hladame na cestu, kto odchadza 16.7 vecer do chorvatska, dajte vediet 🙂

adus123
7. júl 2010

No aj ja rozmyslam, ze by som nejake meso len na rozne sposoby a potom tam cestoviny uvarit....

adus123
7. júl 2010

Vcera som sa stretla s jednou znamou, oni sa akurat vratili v pondelok z chorvatska..vyrazali v utorok vecer, teda z utorka na stredu, a vraj uplne v pohode nasli ubytko...ze nebol ani najmensi problem....tak som sa trosku upokojila, leby my sa chystame 20. jula na noc......

debbie
7. júl 2010

@adus123 a kde boli 😨 ,časť???

luciamo
7. júl 2010

Ahojte kocky, neboli ste niektora v Sv. Filip i Jakov, apartmany Miletic? Dakujem

l3nka
8. júl 2010

ahoj, oplatí sa cestovať na makarskú? stojí t cesta zato, alebo niečo podobné nájdem aj bližšie... myslím tým vela reštaurácií, obchodíkov, peknú veľkú pláž...

tinasc
8. júl 2010

ollski, díky za odpoveď i za skúsenosť 🙂 mne teta v cestovke vravela, že vraj decká to lepšie znášajú ako dospelí, vraj dospelí dolámaní a decká spali, ani nevedeli, že cestovali 😀 tak aj ja dúfam, že to bude v pohodke, hlavne veľa hračiek, farbičiek, knižiek a samozrejme proviant 😀 a dúfam, bude spať 🙂 naposledy keď sme boli v Chorvátsku, tak sme boli na Makarskej, to sme ešte nemali malú, je tam krásne, hocikedy by som sa tam vrátila 🙂

jankaw
8. júl 2010

Ahojte,
my odchadzame do Chorvatska tento pondelok 12.7. len tak na blink, asi niekde na sever, mozno Crikvenica. Chceme sa tam pozriet ake su tam plaze a podla toho sa rozhodneme ci tam zostaneme. Ja som bola v Chorvatsku na Makarskej pred 3 rokmi a tam bolo nadherne, ale teraz sa koli malemu nechceme trepat az tak daleko.
My sme boli pred 2 mesiacmi aj s malym v Tunisku a to my sme boli viac vystresovany ako on. On bol na vsetko zvedavy a taky dobry ako bol na dovolenke neni ani doma 😀 . Do Chorvatska ideme na noc, tak by mal celu cestu prespat (dufam ze to tak aj bude) 🙂

adus123
8. júl 2010

@debbie ..neviem presne mesto, ale niekde pri Zadare..a vraj tam bola pieskova plaz,,,..a ubytko vraj zohnali za 30 eur na noc...boli 3 dospeli a jedno 8 rocne dieta.....vraj sa dalo s domacimi dohodnut, ze ubytko pre 3 im vlastne prenajali styrom.....no tych 30 eur je super cena....

iinuska
8. júl 2010

@adus123 to byvali pod stanom? 😀 To je super cena

adus123
8. júl 2010

@iinuska...nie, normalne v dome.....sice dvaja vrj spali na jednom lozku...ale tak za tu cenu...... 😉

debbie
8. júl 2010

@adus123 fakt super cena 😀