Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

nadush
8. júl 2010

@cica13 to mi je luto, neviem, co napisat 😔 v prvom rade je drobec a ak kocik este potrebuje, nie je o com 😉

nadush
8. júl 2010

@cica13 ja beriem len cestoviny, moji chlapi su cestovinovi 🙂 no uvidim, asi na tie prve dni vezmem z domu a tam potom uz nakupim 🙂

cica13
8. júl 2010

@nadush v pohode 🙂 uz sme sa s tym naucili zit. 🙂 ale toho kocika by som sa fakt rada zbavila 😀 😀

sheherazada
8. júl 2010

holky jak se zaváří maso? jako pokud možno přesnej postup, když nemám zavařovací hrnec. Taky pojedem s malou do chorvatska a nerada bych tam jen vařila, moc díky za rady

nadush
8. júl 2010

@cica13 pravdupovediac, na fotkach som si ani nevsimla, ze malinky ma downov syndrom, je to krasny chlapcek 🙂 kocika sa zbavis, neboj 😉 ja by som ho zase rada prijala, aby si obcas sadol a sedel na jednom mieste, pripadne si v nom pospal... ale ked ta moja duracelka nespi cele dni 😅

nadush
8. júl 2010

@sheherazada normalne si navarim masko v hrnci, dam ho 7dcl poharov, zavriem, dam do hrnca, zalejem do polovice vodou a necham aspon 10 min. vo vriacej vode... potom necham vychladnut a hotovo 🙂

cica13
8. júl 2010

@nadush dakujem 😵 a neboj, pri mori sa ti unavy, bude ti spat ako dudek 😉

@sheherazada kludne si navar nejake masko na stave, nalej ho do zavaracich poharov, poriadne zavri vieckom, aby sa ti netocilo (ja pouzivam tie viecka , co je na ne hlavica a zo spodu maju cervenu gumicku, zevraj tie su na maso 😕 ) a daj do hrnca sterilizovat, ja na spodok hrnca davam par papierovych kychynskych utierok a vodu aby si mala kusok pod viecko,na hrniec daj pokrievku a nejakych 30 minut staci, mozno aj menej, hlavne aby viecko chytilo.

sheherazada
8. júl 2010

předpokládám, že to maso ve skelnici musí být zalité vodou asi, že jo? a fakt se to nezkazí?

cica13
8. júl 2010

@sheherazada ak si navaris masko na stave, tak uz vodu nedavas do pohara.... 🙂

cica13
8. júl 2010

@sheherazada ja som si aj segedinsky sterilizovala, ale bez smotany....

sheherazada
8. júl 2010

sem to blbě napsala🙂) nemyslím, že bych maso zalejvala čistou vodou, myslela sem to tak, že třeba kuřecí plátek bez štávy, že to asi zavařit nejde, nebo i to jde? Prostě že je v zavařovačce maso na sucho🙂

zuzka1.
8. júl 2010

@cica13 co varievas v chorvatsku?
ja planujem brat len mlieko pre maleho a granko a nejake jogurty, ktore ma najradsej.
Ranajky si budeme robit sami, obedy neviem, musim premysliet este, preto sa pytam. vecere suche plus niekde v restikach sa prestravujeme.

a Davidko je krasny chlapcek a naozaj to na nom nevidno 😉

cica13
8. júl 2010

@zuzka1. mas IP 🙂

sksko
8. júl 2010

@nadush my ideme rano 16.7 tiez tam kam vy... obavy mam tiez.. ale ved uvidime 😀 no a cez madarsko ideme cez KOmarom, Moor apotom Szekesfehervar... dialnica az do CHorvatska... Vy to mate plus nejakych 40- 50 km viac ako my..

nadush
8. júl 2010

@sksko nechapem, akoze dlhsie? odkial idete? ved aj my konieckoncov ideme cez mór, do szekesfehervaru a odtial na dialnicu az do chorvatska 😕
a vy idete na blink? ked 16.7 rano....? 😕

cica13
8. júl 2010

@nadush sksko je z NZ...preto ta ma o par kilakov menej ako vy... 🙂

nadush
8. júl 2010

@cica13 jaaaaaaaaj 🙂
@sksko skoda ze nejdete vecer 😒

sksko
8. júl 2010

@nadush no veru tak ako hovori cica my ideme z NZ 😀 a my ideme rano. chceme si este trochu s mm doma pospat a rano o 3-4 nalozime deti a ideme... doplatili sme si jednu noc navyse.. z piatka na sobotu...

sksko
8. júl 2010

@nadush a cesta cez MOOR je vraj najlepisa , tak chodia nasi vsetci znamy.. my ideme s detmi prvykrat, tak uvidime.. ale do Budapesti veru po dialnici by som nesla... tam je to tak vselijako znacene.ja tam mam stale problem 😀

nadush
8. júl 2010

@sksko aj my ideme takto prvykrat, preto sme pozerali vsetky moznosti 🙂 aj nam odporucili tuto cestu 🙂
mas pravdu, budapest je otrasne znacena a velmi lahko sa tam da pobludit 😖
my sme akurat s mm rozmyslali, ze pojdeme okolo 6-7 vecer... samotna cesta by mala trvat okolo 8 hodin, ratame pre istotu aspon dve hodky prestavok... 😉 🙂

l3nka
8. júl 2010

na makarskú zajtra v noci nejdete nikto?

lalus
9. júl 2010

nadush, ak idete len do 8 hodín vzdialeného miesta, tak je vám skoro vyrážať o 6-7 večer 😨 aj keď rátaš dve hodiny prestávok (t.j. spolu 10 hodín cesta), tak pri vyrazení o 18.00 tam budete o 04.00 hod ráno....čo tam budete robiť? sedieť a spať v aute? Na takú krátku trasu vám podľa mňa stačí ísť po 20.00 - už máš veľkého chlapca, určite nechodí spať o 18.00...a budete tam o šiestej ráno, to už je slnko, vzduch sa pomaly prehrieva a dá sa aj vyjsť von z auta. ubytovanie predpokladám, že máte zabezpečené až o nejakej 10 -12.00 a ak zabezpečené nemáte, tiež nebudete hneď ráno o šiestej hľadať. My sme boli 2 roky za sebou na Istrii, to sme vyrážali po pol noci a ráno o siedmej sme boli na mieste. Minulý týždeň sme boli pri Zadare, šli sme o 2 v noci a na mieste sme boli za 10 hodín, t.j o 12.00 (od vtedy sme mali aj sľúbenú možnosť ubytovať sa).

lyongirl
9. júl 2010

@nadush my ideme tam kam vy, ak si pamatáš 😉 a budeme vyrážať asi okolo 20-21 hod. večer, cestu presne neviem, to je na MM, ale rátam, že ráno o 4 tam budeme, teda na trajekte, ubytujú nás až medzi 10-11 hod., takže máme čas. Deti budú spať v sedačkách a dúfam, že to prespia, teda starší na 99%, ale mladší neviem, čo bude robiť, možno prekvapí, on je taký nepredvídateľný, tak som si neni istá, ale paniku nerobím, nejako to prežijeme 😀

nadush
9. júl 2010

@lalus ahoj, viem, budeme tam skoro... ale zevraj na tom trajekte neskor byvaju obrovske kolony a nechcem niekolko hodin trcat v zapche na trajekt 😖

@lyongirl ano ano pamatam 🙂 aj my tam chceme byt tak nejak, vtedy ide prvy trajekt... aj ja dufam, ze krpec pospi v sedacke este... ved uvidime, prip. sa s krpcom pojdeme prejst, okuknut... 🙂

lyongirl
9. júl 2010

@nadush ak idete z piatka na sobotu, teraz sa mi nechce čítať dozadu, či si to presne pamatám 😉 , tak bude asi lepšie vyraziť skôr, aby nebol na trejekte niekoľkohodinový nával..., čo v sobotu býva...mi ideme z pondelka na utorok, tak návalu sa nebojím...

bambina
10. júl 2010

ahojte. uz ste tu toho popisali kopec a pri malej nemam tolko casu to preluskat. radi by sme sli na nejakych 6-9 dni do Chorvatska vlastnou dopravou ale do hotela. vedeli by ste mi poradit nejaky dobry hotel, kde ste boli spokojne?

iinuska
11. júl 2010

ahojte, kamosi isli z piatka na sobotu do Chorv. a v sobotu vecer o 18 este neboli ani v Splite, co bolo tolko aut cez Slovinsko 😒

dominka11
12. júl 2010

ahojte, nechysta sa niekto buduci týžden na rab? 😉

lyongirl
12. júl 2010

@dominka11 ahoj, my odchádzame 19teho večer na Rab a strávime tam 2 týždne 😉

danka135
12. júl 2010

@lauraa mozes mi prosim ta napisat kde ste boli konkretne ubytovany,popripade aj foto dakujem