• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

20. júla 2017 
Ahojte, my dnes odchádzame, tak sa lúčim :wink:
19. júl 2010 o 15:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl ...stastnu cestu a vela krasnych zazitkov....... :slight_smile:
19. júl 2010 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adus123 ja teda tiez nosim so sebou jeden noz, konvicu a elektricku panvicu , toaletny papier do zasoby , normalne na apart. je ale nase dieta potrebuje vzdy viac , uteraky beriem, postelne pradlo nie pokial nejedes cez cestovku a je tam doslova napisane ze si pradlo musis priniest....
@laki my chodime do Chorvatska casto , aj nas kontrolovali ale nikdy sme pokutu nedostali a potraviny vozime tiez ....
@tinasc ak ides autobusom opytaj sa v cestovke ci potrebujete autosedacku, ja som este v zivote nevidela autosedacku v autobuse, v lietadle ano ale v autobuse nie.... pokial si spominam ani suseda(vratili sa pred par dnami) autosedacku urcite nebrala..... nemyslim si ze je ju treba....
19. júl 2010 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andrejkag ozaj bolo v okolí ninu tak spatne? lebo my sa vobec nevieme rozhodnut ze kam ist a dnes som objavila na nete práve mesto Nin a Zaton a na obrázkoch to vyzerá celkom pekne... :unamused:
19. júl 2010 o 17:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maruska22 @andrejkag
my sme boli v Nine na konci júna a mne sa teda páčilo -hlavne pre decká je to ideálne, piesok (i keď nie najjemnejší, ale dostatočný na hranie i stavanie), plytká, teplá voda....ja by som sa tam s malými deťmi neváhala vrátiť - a možno sa o rok aj vrátime. Asi je to vec vkusu. Bývali sme v Nine, urobili sme si poldenný výlet do Zadaru, poldennú túru v národnom parku Paklenica, 2x sme sa boli kúpať v Zatone a 1x v mestečku Vir....všade piesok (jemnejší, či hrubší), nie studená voda a pozvoľný vstup do vody....na plávanie si musel človek odšlapať trošku od brehu, lebo bola všade plytká voda, ale pre deti podľa mňa ideálne - a určite bližšie zo SK ako ostatné pieskové letoviská
Prikladám zopár fotiek mesta a pláže
19. júl 2010 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@adus123 ďakujeme :slight_smile:
19. júl 2010 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lalus juj si ma potesila...lebo presne nieco takéto hladam, hlavne aby sa mal malý kde vyblázniť...takze plytká vodicka a piesok to bude pre neho (a asi aj pre mna, lebo ja velký plavec nie som :grinning: )...predpokladam ze ste mali ubytko zajednane...my ideme na blind..myslis ze s tým nebude problem? trosku sa toho obávam, kedze ideme 30. jula...a diky za foto :wink:
19. júl 2010 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maruska22 ubytko sme mali zajednane, lebo sme sli velka skupina, byvali sme priamo v centre toho ostrovceka. neviem usudit, či bude alebo nebude problem...ubytovania tam bolo dost, no či bude ešte aj 30. 7. to netušim. V Nine sú však 2 pláže - je taká mestká, kde sme neboli vôbec a potom je ninská lagúna - tam sme chodili a odtiaľ sú aj tie foto.je to trošku za mestom, my sme tam chodili pešo -asi 10-15 min. cesty z historického centra. to centrum mestečka t.j. ostrovček, je fakt čarovné, zvyšok mesta na pevnine je už taký obyčajnejší, ale na prespanie určite stačí :sunglasses:
http://www.google.com/imgres?imgurl=http://www.chorvatsko.cz/svdal/pict/nin_3.jpg&imgrefurl=http://www.chorvatsko.cz/svdal/nin.html&usg=__GELZD7QAu2jaXgM6yRnhPr9Or0c=&h=481&w=722&sz=98&hl=cs&start=2&um=1&itbs=1&tbnid=4ssDbKIRNpd0IM:&tbnh=93&tbnw=140&prev=/images%3Fq%3Dnin%2Bchorvatsko%26um%3D1%26hl%3Dcs%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DX%26rls%3Dorg.mozilla:cs:official%26tbs%3Disch:1
na odkaze je Nin hneď prvý obrázok a tam vlastne vidno, kde je centrum (celý ten ostrovček), domy na pevnine patria ešte tiež k mestu, na pevnine je to relatívne rozťahané. za ostrovčekom vidno tú lagúnu - je tam taký pás pevniny (to je ten piesok) a vlastne tá zátočka medzi pieskovým pásom a ostrovom je len plytká voda. pozor - nie je tam tieň, treba polstan alebo slnečník
19. júl 2010 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lalus pozerala som si uz nejake fotky na nete...naozaj to tam vyzera pekne :slight_smile: som zvedavá ci mi to odsuhlasi zvysok rodiny, lebo tiez ideme viaceri :wink: vsak ked nezozenieme ubytko v Nin, tak pojdeme do nejakej dedinky kusok dalej...nasla som ze o pár km je este dedina Privlaka, sabunike a dalsie...tak snad nieco nájdeme :slight_smile: a este ma zaujíma ze kolko metrov od pláze je asi hlbsia voda na plávanie...
19. júl 2010 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
uff, ja mám strašne zlý odhad :sweat_smile: ...no ale v tom nine je to s plávaním bieda...v tej zátoke nula bodov a z druhej strany (teda na tom istom pieskovom páse, len smerom do mora, nie k mestu) je síce voda hlbšia, i vlny sú tam nejaké, ale tiež to bolo poriadne dlho plytké. Kým v lagúne k mestu je voda fakt do pol lýtok, tam to bolo dlho vyše pása...a potom sa už dalo plávať...ale koľko je to dlho, to fakt netuším. Tam už boli treba aj topánky do vody.
Chlapi boli 2x vo Vire, je to asi 15 min. autom, tam už bola aj voda hlboká dostatočne na plávanie, skákanie do vody zo skál, šnorchlovanie, potápanie sa pre mušle (môj brat išiel asi do 3-4 metrov len s okuliarmi... a celkom pekné úlovky si doniesol) voda tam bola priezračná, na dno bolo vidieť v pohode.
V Zatone sa tiež dalo plávať bez toho, aby si si nohy uchodila :wink:
19. júl 2010 o 20:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maruska22 to bolo pre teba :grinning:
19. júl 2010 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lalus super, staci mi, ze niekde v okoli sa plávať dá :grinning: dik za info, mozno sa este ozvem, ak ma nieco napadne :slight_smile:
19. júl 2010 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andrejkag v turanj je pekne, ale tam su len strkove teda take okruhliakove plaze, ze?
19. júl 2010 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lalus pekne fotky, uvazujeme, kam ist, ci na rab, alebo nin alebo okolie sukosanu, bibinje... asi sa rozhodneme az cestou :grinning:
@lyongirl stastnu cestu a mozno sa vidime :grinning:
19. júl 2010 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, všetkým čo sa chystajú na dovolenku prajem krásnu dovolenku a veľa krásnych zážitkov, dúfam, že tí čo už na dovolenke sú sa vrátia maximálne spokojní :slight_smile: my máme ešte kopu času, ani pokyny z cestovky nám ešte neprišli... inak s tou sedačkou do autobusu sa ešte opýtam, ale tiež sa mi to nejako nezdá... však nič nespomínali... akurát začínam písať zoznam, čo budeme potrebovať :wink:
20. júl 2010 o 08:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinasc ahoj, mozem sa spytat cez aku CK idete kedy a kam??? my ideme az v polke augusta, no uz sa tesiiiim :slight_smile:
vsetkym peknu dovcu!!!!
20. júl 2010 o 08:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ollski ideme 11.8. cez Koalu do Zadaru, teda 7 km od neho. A vy kam pôjdete? tiež idete cez cestovku?
20. júl 2010 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby boli ste niekto vo Vrsi mulo? Rozyslame ist tam, pripadne Privlaka. Minuly rok sme boli v Ljubaci, to je tiez tam okolo a bolo super, ale predsa deti su vacsie a uz chcu aj daco vidiet ine ako more, aj potapat sa chce, aj prejst niekam. To bola taka veeeeelmi mala dedinka, tak daco vacsie. Idme len tak na slepo, tak kludne radte, ak ste tam boli, ci ano, ci nie. A este s tymi kontralami cez hranice ste ma normalne vylakali. A tym co si sami varite odporucam nakupy v interspar zadar, vyguglite si letak a mozte si porovnat, je tam aj Lidl. JA normalne rozmyslam ze asi nezobereme nic moc a nakupime tam....pripadne hodte nejaky link, co sa moze dovazat, lebo nikde som nejake konkretne veci nenasla.
20. júl 2010 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinasc anooooo my tiez cez tiptravel na Hvar 14.08. ja ze ci naaaaaaaahodou nejdete tam kde my ;) si uztite dovcu!! nech nam vyjde aj pocasicko pekne....min rok sme boli presne v tom case a bolo pekne a teplucko
20. júl 2010 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ollski dakujem velmi pekne. :wink:
20. júl 2010 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
holky dop chorvatska mozem ist aj na obciansky,vsak?
20. júl 2010 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzin78 ano ale dietatko musi mat pas, alebo byt zapisane v pase rodica, ak ide s rodicom ;)
20. júl 2010 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ollski v manzelovom pase je sofi zapisana, len ja nemam pas. a nechce sa mi ho vybavovat :grinning:
20. júl 2010 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzin78 presne tak je to i u nas :wink:, staci mat platny OP
20. júl 2010 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ollski, aj vám peknú dovču, nám hovorili, že v auguste je tam poriadne horúco, vlastne celé leto :slight_smile: na ten pas som sa pýtala aj ja, manžel nemá platný pas, tak pôjde na OP, ja beriem aj pas, Ivka má vlastný pas :slight_smile:
20. júl 2010 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prave sme sa vrátili z ostrova Krk mesta Krk bolo super,aj ked mnohé rady zneli niesu tam plaže pre malé detičky no bolo tam aj pre detičky aj pre dospelých plažííí asi 12 každy si mohol vyberať. Ubytovanie sme rezerve nemali šli sme co štvrtok na noc o 04:30 sme tam boli popozerali plaže a pri nam vyhovujucej sme si našli v tamojších agenturach /otvarali o 7.30/ ubytko. Dalo sa z čoho vyberať aj ceny boli podla vzdialenosti a vybavenosti. Niekto mi tu písal že most na Krk sa neplatí to je omyl,platili sme niečo cez 5€,ak mate otazky rada odpoviem mam aj vizitku na ubytko . Ak chcete obýsť slivinskú dialnicu tu už spomínané video je super,presne podla neho sme šli ,a domov sme ani nepozerali kade šlo vela cz aj sk aut pred nami tak to bola pohodička :grinning:
20. júl 2010 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, uvazujeme nad mestom Lopar, nie je to tam velmi preplnene? Ak mate tip na nejake ubytko tak cca do 200 m od plaze, prosim vas o kontakt do IP. dakujem.
20. júl 2010 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@debbie ...mozes mi prosim skopcit ten link na to video? A to sa obchadza ked sa ide cez Madarsko, alebo cez Rakusko?
20. júl 2010 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Čaute babenky...my sme sa vrátili v nedeľu z Podgory - Stredná Dalmácia /kúsok južne od Makarskej/, veľmi pekne, pláže s jemnými kamienkami, prípadne betónové mólo /napr. pre nás, nakoľko naša Ninka chcela zjesť všetky kamene :slight_smile:/ Bývali sme v apartmáne asi 10 metrov od vody :slight_smile: Je to trošku ďalej zo SVK, ale cez chorvátsko len po diaľnici, takže to bolo dobré a rýchle a malá spala lepšie ako doma v posteli :slight_smile: Môžem len a len doporučiť!!!
20. júl 2010 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@chichaa Podgora je super...my chodievame do malej dedinky hned vedla Podgory, do Drasnic a do Podgory chodievame na vecerne prechadzky :slight_smile:
20. júl 2010 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok