Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

bodka13
22. júl 2010

@sevzuz zabudla som napísať prosíííím 😉 🙂

sevzuz
22. júl 2010

@bodka13 dakujem za odpoved a pisem do IP🙂

potvorka
22. júl 2010

ahojte 🙂 ja doteraz velka odporkyna chorvatska som kvoli dietatu ochotna zmennit svoje poziadavky a dali by sme rab- lopar. tak ak mate dake skvele tipy prosim dajte, nech niesom sklamana zo svojho cisto internetoveho vyberu 😅
dakujem pekne a cestovatelom prajem pekne dovolenky 😵

kkiki
22. júl 2010

@potvorka no lopar neviem ci budes spokojna, ta plaz hlavna dlha plytcina, zase dobre pre deti ale plckanica ... ale okolo loparu je dost krasnych mini plazi treba ich najst ... mna rab neoslovil vobec az teda na jednu plaz, ale tam sme museli dzipom ... mozno ale tebe sa tam bude pacit, mne vadil ten piesok, more ti nepride take pekne ciste ...

kingstonka
23. júl 2010

dobre ranko. V com je najlepsie ist v chorvatsku do vody? su tam na mieste zohnat topanky do vody ci je lepsie si ich zohnat uz tu?

jasminet
23. júl 2010

@kingstonka ako kde, niekde topanky nepotrebujes vobec, niekde sa ti zidu... dostat je ich aj tam, ale zas ci naozaj vsade, to je otazka. zalezi asi od konkretneho miesta kam idete. ale za tie roky co sme chodievali do chorvatska som nikdy topanky do vody na nohach nemala.

marianka79
23. júl 2010

@jasminet a na nič si nekočila?ja som si ich radšej kupila aj malému preistotu 😉

lauraa
23. júl 2010

@potvorka neboj budes spokojna na Rabe , piesok je v lopare a na okolitych plazach su jemne kamienky, teda my chodime do Banjolu a je to super aj pre male deticky ale da sa tam aj zaplavat 😉 voda je na lopare mozno trosku hneda z piesku ale nie spinava.....jeden mozete byt na piesovej druhy den sa pozriete niekam inam a uvidis co vam viac vyhovuje......
@kingstonka podla toho kam cestujete, my sme zatial topanky potrebovali len v okoli Crikvenice, na Rabe a na Makarskej sa da super aj bez topanok.... minuly rok sme boli v sejn a pre deti sme topanky mali so sebou , ja som chodila v slapkach a chlapi si kupili topanky v chorvatsku.... uz neviem kolko stali minuly rok ale niekto tu uz pisal ze kupoval topanky v chorvatsku,kukni par stranok dozadu....inak v lidli mali pre deti za 5 eur

jasminet
23. júl 2010

@marianka79 nikdy som na nic nestupila, ani nikto kto s nami bol...malej buduci rok (ak pojdeme) kupim - len pre istotu.

zuzu1111
23. júl 2010

@kingstonka - my sme topánky minulý rok potrebovali - boli sme v dedinke Lokva Rogoznica (je to mezdi Omišom a Makarskou) - v mori boli kamene, miestami dosť klzké a veru aj ježkov sme videli....(ale ináč tam bolo nádherné čistunké more a pomerne málo ľudí 😉 )
Kupovali sme ich v Chorvátsku, vyšli lacnejšie ako keď sme pozerali tu na Slovensku v športových obchodoch (inde sme nevideli). Ale segra kupovala asi pred mesiacom nejak veľmi lacno v Lidli, vtedy mali aj pre dospelých...V Chorvátsku v tých väčších mestách, kde sú obchodíky alebo trhy to majú na každom kroku...

kingstonka
23. júl 2010

dakujem za odpovede.... skusim sa po nich poobzerat- skoda ze som nekupila, ked boli v lidli...

lauraa
23. júl 2010

@kingstonka aj tesco ma plastikove topanky pre deti do vody alebo skus nejakeho cinana , kamaratka kupila tam....a kam sa chystate?

iinuska
23. júl 2010

@kingstonka my sme boli tento rok v Rogoznici 😉 Malemu sme kupovali tie topanocky do vody tam, vysli na 40 kuna. Pre dospelych 50 kuna 😎

kingstonka
23. júl 2010

@lauraa dakujem... skusim pozriet. Chystame sa do Vodic (vodice)

kingstonka
23. júl 2010

@iinuska diky- to nie je zla cena

marianka79
23. júl 2010

@iinuska 50kuna je cca 7€ ? no to je dost nie?ja som u nas v simbe -to je taký lacný obchod kúpila teda ešte lacnejšie 😉

lyongirl
23. júl 2010

my sme tu malému kúpili tie gumové "crocsy" za 50 kuna/včera/, takže kupujte na SK, my sme mali gumenné pumy, ale neobúvali sa dobre a na mokrú nohu horor, tak sme mu tu museli kúpiť niečo lepšie...
v Simbe stoja cca 4€
50kuna je cca 7€

jankaw
23. júl 2010

Ahojte, my sme sa vcera vratili z Chorvatska, boli sme pri Zadare, Vrsi - Zukve. Isli sme na blink a v pohode sme nasli ubytovanie, apartman pre 5 ludi, dve izby na noc za 55 eur. Chodili sme na Ninsku plaz, asi 5 min. autom, ta je pre deti ako stvorena, tepla voda, strasne dlho je voda len po kolena. Tu je link na apartman kde sme byvali, strasne mila domaca, dokonca vedela aj celkom dobre po slovensky. Som vravela muzovi ze ako dobre rozumiem po chorvatsky a on ze vsak ona rozprava po slovensky
http://www.marko-vrsi.com/
http://www.pluska.sk/zahranicie/10-najkrajsich-...

debbie
23. júl 2010

Ostrov KRK mesto KRK 😀 bolo suprovo 😅

daduska5
23. júl 2010

jankaw popis prosim blizsie to Vrsi Zukve, my planujeme Vrsi Mulo, Zukve je asi dalej od mora, ci ako? 55 € ste platili za apartman, ak dobre rozumiem. Aka je plaz priamo v Zukve? a v Mulo ste neboli? Niekde za dedinou maju byt pieskove plaze...prip hod nejake foto plazi...diik

lyongirl
24. júl 2010

Ahojte, trošku otázka mimo témy, ale predsa len aj k téme, neviem, kde sa mám opýtať...
Malého od včera svrbí celý chrbát, brucho, stále sa škriabe, noc bola horor, spálený nie je, má akoby také drobulinké pupáčiky, ale nie moc, príde mi to ako alergia na slnko, ale nie som si istá. Nestretol sa s tým niekto? Moc by mi pomohlo, ak by mi niekto odpísal. Dala som mu Fenistil kvapky aj Fenistil gél, trošku pomohlo, len ak neviem, či to je naozaj alergia na slnko, tak neviem, čo mu dať a ako postupovať...
Podľa netu by to aj alergia mohla byť, ale nemá príznaky pupáčikov také, ako opisujú, tak ma to trošku metie...

lauraa
24. júl 2010

@lyongirl ja mam tiez alergiu na slnko, svrbi to starsne , u mna to skor vyzera ako cerveny flak s drobnymi pupacikmi, umyt cistou vodou , fenistil kapky a gel je ok ale u mna niekedy nezabera, tak mam masticku s malym mnozstvom kortizonu, samozrejme nechodit na slnko aspon 2 dni a hlavne zmen hned krem na opalovanie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lyongirl
24. júl 2010

@lauraa juj ďakujem ti veľmi pekne, malý má aj akoby taký flak, ale škriabe sa aj inde...
dnes sa trošku ochladilo, tak ideme na výlet, mám aj oblečko s UV 50, tak mu k vode budem dávať to a tiež som čítala o zmene opalovacieho, treba ho zmeniť, aj ked mu 2 roky z neho nič nebolo?

lyongirl
24. júl 2010

a ešte so m čítala, že sa môžu dať antihistamiká, tak uvidím, možno ich použijem

lyongirl
24. júl 2010

a ešted som čítala, že kalciová masť je dobrá, tú tu mám a mám tu Kuterid, ten neviem, či by som mohla dať...

lyongirl
24. júl 2010

@lauraa ešte ma napadlo, tá alergia zostane, ako s tým žiješ, teda ako existuješ v lete???

lauraa
24. júl 2010

@lyongirl ja som dlho pouzivala jednu znacku a zrazu alergia ako hrom , tiez neviem z coho to bolo a odvtedy som vybavena na kazdu dovolenku aspon dvoma rozdielnymi pripravkami (hlavne bez konzerv. latok a faktor aspon 25)a samozrejme liekmi a mastickami..... ak nic nepomoze zajdi do lekarne urcite ti pomozu, super ze idete na vylet ale ja by som aspon dva dni vobec nesla na slnko a k vode ani s obleckom 50, pockala by som , kym sa to trosku upravi, a potom velmi pomaly a hlavne od 11 do 15 by som isla na ubytko ........vy ste na rabe nie? my prideme v stredu , tak sa mozno niedke uvidime....

lauraa
24. júl 2010

@lyongirl nie kazde leto sa u mna objavi, prvy krat som ju mala v taliansku pred par rokmi, vtedy som nevedela co to je, v lekarni mi predali fenistil a aj potom to strasne svrbelo, tak mi dali kortizonovu masticku a ta priniesla ulavu.... a tento rok sa objavila znova , doktor hovori ze to je vzdy viac faktorov dohromady....

lyongirl
24. júl 2010

@lauraa my máme Daylong 30, to bola pôvodne 40, ale nabudúce deťom zoberiem aj vačší faktor, nám netreba, len deti sú bledokožé...
Sme na rabe, je tu super, pláž je perfektná, samý piesok aj v mori, síce sa nedá plávať, až tak dosť ďaleko, ale nám to nevadí. Včera sme boli na inej pláži, táká pieskovo-štrková a bol to otras, pre deti vôbec, chlapi šnorchlovali, im sa páčilo, ale teraz šéfujú deti 😀 a treba sa prispôsobovať im. Aj sme radi, že sa ochladilo, je 27 stupňov, slnko zachádza za oblaky a pofukuje, ale je fajn.
Cez obed na slnku ani nebývame, lebo deti nám spávajú. No a uvidieť sa asi neuvídme, lebo tu je milion ľudí, je tu kopa slovákov, pláž je fakt veľká...jedine, že by sme dali stretko, lebo šanca, že sa stretneme je mizivá 😉
veľa báb tu je z MK, škoda, že sme nedohodli nejaké stretko

lauraa
24. júl 2010

@lyongirl kam chodievate na plaz? na tu dlhu ....my sme na vzdy na tej malickej na zaciatku.... 😉