Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

lyongirl
24. júl 2010

@lauraa áno, na tú dlhú, neviem, ktorá je tá maličká..., my bývame popri hlavnej ceste a na pláž to máme asi 5 min. a do prídeme rovno na tú dlhú, je tam kemp, ale my ideme kúsok ďalej...

a ešte som chcela, jak tu baby popisovali, že treba mať pre deti plavky, alebo kúpacie plienky, tak sú tu deti aj v plavkách, aj v kúp. plienkach, aj v obyč. plienkach aj holé, tak náš malý má buď plavky, alebo je holý, lebo pod plavkami má nánosy piesku 😝

lyongirl
24. júl 2010

ideme výletovať, večer, ak bude čas,tak sem mrknem 😉

iinuska
24. júl 2010

@lyongirl ja som nechavala maleho holeho, len ked som si nebola ista, ci nebude nejaka nehoda, tak som mu dala plienku na kupanie. Nastastie sa nehoda nekonala 🙂

kamilecka
24. júl 2010

@lyongirl Ahoj ako to je s ubytkom na Rabe? Da sa najst nieco aj na blind? Ako ste daleko od plaze?

jankaw
24. júl 2010

@daduska5 My sme sa boli vo Vrsi Zukve kupat iba raz, lebo tam boli take male blieke kamienky ako brizolit 🙂 a stele sme museli davat pozor na syna aby ich nejodol, tak sme chodili bud na ninsku plaz, alebo na taku odlahlejsiu a prechadzali sme cez Vrsi Mulo, tam neviem ake su plaze lebo sme prechadzali iba okolo, ale na tej mapke je ta plaz kam sme chodili taka zatoka hore a tam bolo krasne. Plieskova plaz, malo ludi, tepla voda. Na plazi bol bar, wcka a krasna cista voda. Islo sa tam po takej prasnej ceste. Dam sem fotky tej plaze...

jankaw
24. júl 2010

@daduska5 Odbieham od sporaka, tak pisem ako hotentot, snad s a v tom vysomaris 😀

zuzka1.
24. júl 2010

ahojte, pozdravujem z Gradacu, odporucam.perfis letovisko, voda tepla, cista, ubytko ked budete chcciet odprucam tiez apartmanovy dom Pecič, bazeny, klima, kuchyna super, terasa obrosvska, hodim par foto, ked prideme domov.

lyongirl
24. júl 2010

@kamilecka prakticky neviem, ako to je s ubytkom, lebo tu vôbec nik nesedí pred domom a neponúka a už sa tu u nás boli pýtať asi 5 ľudia, možno aj viac, keď sme tu neboli a naša domáca voľné nemá nič...ináč je tu veľmi veľa apartmánov, takže niečo by sa malo dať nájsť, ale neviem, koľko by to trvalo a ako ďaleko by to bolo k moru. My sme 5 min. od pláže

janinac
24. júl 2010

@kamilecka my jsme jeli minulý rok na blint - v sedm jsme přijeli na ostrov a v osm jsme byli ubytovaný. Obešli jsme pár penzionů a buď měli volno a nelíbilo se nám ubytování, nebo volno nebylo a majitelé obvolali pár svých známých - takhle jsme se dostali k super lidem. Letos už máme kontakt a jedeme na jistotu 😵 ale určitě bych se nebála jet na blint.
My jedeme na konci srpna a už se nemůžu dočkat ...hlavně na kalamáry na grilu 😵😵 a užujsko 😀

lauraa
24. júl 2010

@lyongirl pozri fotky , tuto som myslela, je pomerne mala, pred pristavom......
ako sa ma maly? este ho to svrbi?

janinkaza
24. júl 2010

ahoj všetkým...

chcela by som poprosiť skúsené a ochotné cestovateľky o info ohľadom cesty, skúšala som aj na nete, ale nenašla som, tak ak by mal niekto link na túto trasu do Chorvátska :

slovensko diaľnica/maďarsko mimo diaľníc / slovinsko mimo diaľníc/chorvátsko po diaľnici ...ide mi hlavne o prechod SR/H-cez Rajku ( aby sme nenabehli na H diaľnicu ) a potom o prechod H/Slovinsko, aby sme sa vyhli slovinským diaľniciam....

ďakujem za akúkoľvek informáciu....a všetkým príjemnú a bezproblémovú dovolenku....

lyongirl
24. júl 2010

@lauraa a myslíš Lopar? Lebo my sme v Lopare, včera sme boli na nejakej malej plážičke, teoreticky by to mohla byť tá, čo si dala foto, od nás je za prístavom, ale nepáčilo sa nám, bola pieskovo-štrková a nič pre naše malé deti, nedalo sa tam chodiť dobre s káričkou, nebola tam taká plytčina, menší náš sa tam bál, nechcel ísť do vody, Rajská je preňho ideálna...

lyongirl
24. júl 2010

@janinkaza ja si cestu nepamatám, len viem, že sme neišli vôbec tak, ako sme chceli a 2x sa nám podarilo nabehnúť na diaľnicu bez diaľničnej, ale našťastie to boli len také 5 min. úseky, takže sme nedostali ani pokutu a rýchlo z nej zdrahali, nechceli sme ísť ani cez Slovinsko, ale podarilo sa nám cez neho...

lauraa
24. júl 2010

@lyongirl ano v lopare ale aj tato je pieskova s pozvolnym vstupon do mora a musis velmi daleko aby si si zaplaval....

lyongirl
24. júl 2010

@lauraa tak fakt neviem, ktorá to je...

lyongirl
24. júl 2010

@lauraa možno je to aj tá, čo sme tam boli včera, ale pláž je piesková, len vstup do mora je peiskovo-štrkový, nie je taká príjemná a nie je tam tak super plytko, no našim deťom sa moc nepáčilo, nebolo to ono...

lauraa
24. júl 2010

@lyongirl poslala som ti IP

brnka
24. júl 2010

@lyongirl, mne na alergiu celkom pomahala citronova voda - vraj treba vela vela vitaminu C. A hlavne ziadne slnko. Ked to trochu ustupilo a ja som vyliezla na slnko bez tricka, vratilo sa to. A fakt to hrozne svrbi, ani so sprchacom som sa nemohla poriadne umyt ☹

daduska5
24. júl 2010

@jankaw dakujem...vedela som o tom, ze su tam aj pieskove plaze, takze asi to od vrsi mulo nebude nejak daleko. Na pieskovych plazach to bolo velmi plytke?
Dakujem za mapky 🙂 chodili ste na pieskovu pesi?...dakujem za trpezlivost....ja to porovnavam s tym Ljubacom, to je dedina vedla, tam to bolo velmi plytke, piekova plaz, tiez malo ludi a za dedinou boli normalne plaze, tu to bude asi naopak...a trocha rusnejsie...este mozes popisat nejaku vybavenost dediny, obchody, lekaren, nejaka restika - ceny...diki

janinkaza
24. júl 2010

@lyongirl ďakujem 🙂 ...aj my si hovoríme, že prinajhoršom, keď zablúdime, tak sa vrátime, prípadne dostaneme pokutu a aj keby sme na ubytko meškali, veď nič také sa nestane 😎 , cestu máme zhruba pozretú, vyznačené nejaké tie "zrady", len niekoho skúsenosť je vždy veľmi cenná, preto zisťujem, čo sa dá..... 🙂

lyongirl
24. júl 2010

@brnka ďakujem , malému som dala ešte ráno Fenistil kvapky a odvtedy je pokoj, boli sme na výlete v Rabe a kúpili sme aj iný opal. krém...
http://www.nivea.sk/products/show/10896

lyongirl
24. júl 2010

@janinkaza nie je zač 🙂

maruska22
25. júl 2010

@janinkaza skus si pozriet na youtube nejake videá ohladom tej cesty cez slovinsko , myslim ze to tu uz niekto spomínal,skus napr. toto ale su tam aj iné

https://www.youtube.com/watch?v=mA56iSsugF8
lenka618
25. júl 2010

Ahojte, práve sme v Podgore a ak sú tu nejaké rodinky, ktoré len uvažujú, že kam, tak je to tu úžasné. Aj kľudná časť, ideálna pre rodiny s deťmi, aj rušnejšia... Pláže sú asi 3, čisté aj s tieňom, skrátka zatiaľ bez chyby... Raj na zemi 😎
Tak, manžel nalieva Travaricu a ideme do vody.... ahojte....

jankaw
25. júl 2010

@daduska5 Vsetky plaze boli dost dlho plytke, ale ked chcete straasne plytku plaz tak ta je Nine a v Zatone (my sme pobehali skoro vsetky plaze na okolo) tak tie boli az priserne dlho plytke, tam ked som si chcela ist zaplavat tak som musela ist nekonecne dlho do hlbsej vody a aj to bola maximalne po prsia a potom zase dllllho aby bola uplne hlboka.
My sme chodili na plaz autom, lebo sme boli strasne nabaleny, ten polovicny stan aby bol maly v tieni, dve nafukovacky, pitie, jedlo, deky, to by sme peso neodniesli...
Obchodov bolo v dedine dost, potraviny a zmiesany tovar, lekaren neviem lebo sme nepotrebovali, boli tam aj nejake restiky, pizza, ale tam sme sa stale len chystali na veceru a vzdy sme boli taky unaveny, ze sme to vzdali 😀
Na pizzu sme boli len v Zadare a tam 1/4 pizze stala 10 kuna
Ceny o nieco drahsie ako na Slovensku, viac sa oplati ist do Zdaru na velky nakup, tam sme boli v ich hypermarkete Plodine a v Kauflande a tam boli ceny presne ako na slovensku, akurat drahsie malinovky, 2 l flaska okolo 10 kun, t.j. cca 40 Sk...

jarkah
25. júl 2010

@lenka618 Jééééééj, to je výborná správa. My ideme do Podgory o 2 týždne. A ak sa môžem opýtať, nie sú tam ježkovia na pláži a komáre večer? A pred hotelmi je príliš plno? Ja sa už neviem dočkáááááť. 🙂 Ďakujem za odpovede.

daduska5
25. júl 2010

@jankaw dakujem za info, sme rozhoduti uz pre to Vrsi Mulo, tak uvidime, ale nepojdeme na sobotu, takze bereme aj nejaky stan, az by sme nic nenasli, pojdeme do kempu 🙂 co dufam ze nenastane...v Zadare sa nekupuje dobre, to sme zistili uz vlani, my sme chodili do intersparu a lidla....tak este raz dik

jankaw
25. júl 2010

@daduska5 Ja si myslim ze ubytovanie najdete v pohode, tam skoro kazdy dom je na prenajom, akurat si to treba obehat alebo na mieste obvolat ci maju volne. My sme si nasli tiez za chvilku ubytovanie... Zelam peknu dovolenku 🙂

daduska5
25. júl 2010

@jankaw no ved presne, aj my sme minuly rok nasli hned, ale to sme prisli v sobotu. Ked ja by najradsej 10 metrov od mora a zadarmo, tak to trocha potrva 🙂 🙂 ale uz sa tesim neskutocne....

ninkaalex
25. júl 2010

@jarkah 🙂 v podgore je kraaasne,ježkovia tam nie su ...komare su asi všade....to si už akosi nepamatam 😝 😝 ,kam idete do hotela.