Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

junovka
19. feb 2008

Moj nazor na vek -je to skoro 😉 🙂

mirka414
19. feb 2008

jeej tam som bola aj ja ale to uz bolo davno asi 10rokov dozadu.bolo tam celkom fajn,ale horuuuco.kolo ste platili a na ako dlho pojdete?

maruschka
19. feb 2008

Naši chodia do Chorvátska a hovoria, že tam chodia s maličkými detičkami, takže by sme mohli ísť tento rok s nimi...Ale ja som tam bola tiež, keď som bola slobodná a pre mňa bola tá cesta hrozne dlhá..a čo tie naše deti..Neobsedia v aute, ani keď ideme 20 km, čo ešte tak 800...
Ale je to v pohode lulu, ak máš malého kluďasa, prečo nie..Cez deň sú aj tak všetci na izbách kvôli teplu a slnku a von sa chodí len doobeda a v poobede až okolo 16,00-takže to je už také znesiteľné...
A služby v Chorvátsku sú už na vysokej úrovni, tak sa neboj..Naši chodia cez súkromného vodiča-do Gradacu a paráda spokojnosť-lacné,50 m od mora a sú vo svojom-penizión..Tak budúci rok pôjdeme určite. 😵

ajduska
19. feb 2008

My sa zberáme do Bulharska, malá bude mať vtedy 21 mesiacov...ja nemyslím, že je to skoro ani v tvojom prípade, poznám kopu ľudí, čo boli na dovolenke aj s menšími deťmi a pochvaľovali si...len ja osobne by som s malým dieťaťom do Chorvátska nešla, je tam síce krásne čisté more (boli sme tam na predsvadobnej ceste), ale nie je to pre malé deti, pláže sú kamenisté alebo skalnaté a aj vstup do mora je väčšinou prudký, hneď je hlboká voda...aj kvôli tomu ideme do Buharska, lebo sú tam piesočnaté pláže a pozvoľný vstup do mora...ale to je len môj názor............ale hlavne si to užite 😉

aponchie
19. feb 2008

holky moc se to sem nehodi kdyz je to o chorvatsku ale chci jet s malou do italie nekde na sever asi san marino rimini atd je tam prej nejaky aqua park a je to tam krasne teda bylo ja tam byla jako 13leta

lulu2
autor
19. feb 2008

dakujem, mirka414, ideme cez Koala tours, na 9 noci, all inclusive, vlastnou dopravou a stoji to okolo 15 tis.na osobu, samozrejme maly zdarma.

aponchie
19. feb 2008

15tis na osobu pri vlastni doprave??neni to moc?

num7976
19. feb 2008

lulu bude to super ked pojdete,ja som bola este s rodicmi a malou sestrou-vtedy mala 14 mesiacov a pritom predcasne narodene dietatko,ale bolo uplne super,plaze su sice skalnate,ale mame kopec zazitkov-a sli sme k tomu autobusom,co sa aj nasi bali,ale vobec sa nestalo to,ze by museli koli sestre stat ani nic podobne,sestra bola hrozne dobre dieta(teraz je z nej uz riadna papula 11 rocna 😀 )a ked idete vlastnym autom,tak to mate super,zastanete kedy bude vam treba! 😉

briluxina
19. feb 2008

My sme boli s malým minulý rok v Chorvátsku a poviem vám, že to bolo utrpenie. Vymákli sme tie najvyššie teploty, mali sme aj klimatizáciu ale vonku sa dýchať nedalo. Na pláži sme boli iba v tieni alebo pod obrovským slnečníkom aj pod ním sa Edko veľmi trápil. Odporúčam fakt chodiť vonku až okolo 16 hodiny a poriadne ponatierať dieťatko. Ja som síce bola na mojho malého skoro sama takže u mňa nehrozilo, že by som si trocha oddýchla alebo sa opálila. Ešte jednu nepríjemnosť chcem, že ak budete na kamenistej pláži tak treba dávať veľký pozor aby si dieťatko nedávalo do pusy kamienky. Aj keď som na to moje malé šidielko dávala veľký pozor, stalo sa že v jednom okamihu si stihol rýchlo šupnúť taký kamienok do úst. A v aute cestou tam aj spať nám skoro celú cestu prereval. Tento rok ideme bez neho, teda ak sa podarí. Držím vám prsty. 🙂

leva
19. feb 2008

aponchie,to ste si krasne vybrali.Boli sme minuli rok v Taliansku oblast Lignano,tento rok tam ideme tiez,je tam velky a krasny aqua park,Guliverlandia to je park s roznou zabavou pre deti,ci junior park,tato oblast je pre deti stvorena,boli sme velmi spokojny.Tiez sme sa rozhodovali na zaciatku pre Chorvatsko,no ako pise ajduska,nieje to tam moc pre deti,tiez nam to viaceri nedoporucovali.Lignano je na severe,hned skoro na zaciatku ccc 620km,presnejsie my sme boli Lignano Pineta,je to stredne rusna oblast,je tam este Lignano Sabiadoro,je to rusna oblast a velmi to tam zije,z Pinety to bolo asi 3km,chodili sme tam na vecer do ulic,bolo to pekne. Este je Lignano Riviera,to je najtichsia oblast,taka nudna 😀

lubi22
19. feb 2008

My ideme tiez tento rok na dva tyzdne v juli so syncekom na chorvatsky ostrov Hvar, bude mat vtedy 13 mesiacov. Myslite si, ze je lepsie ist autom na noc, ze dietatko prespi cestu v autosedacke, alebo je lepsie letiet? 😕

petraluk
19. feb 2008

Ahojky, my se též letos chystáme do Chorvatska. pojedeme na ostrov Krk do Malinsky. Přítelovo rodiče tam jezdí 2x ročně už třetí rok do ověřeného apartmánu. S majitelem už si tykaj a rezervujou si místa vždy přes internet. Původně jsme chtěli někam jinak, ale zase si řikam, že když je to ověřený, tak to bude lepší. Oni vám v cestovce taky nakecaj všechno možný a já pak nebudu s malym někde schánět něco jinýho. Malýmu bude akorát 1 rok, tak doufam, že to zvládne. V autě vydrží v pohodě, tak daleko jsme tedy ještě nejeli, ale myslim, že to zvládne. Ještě než pojedem sem, tak bychom měli jet ke známým do Švýcarska, což je úplně stejně daleko, takže uvidíme jak zvládne tu cestu. 🙂

Už se moc těším, jaký to bude u moře s tím našim rošťákem. Asi to nebude stejný leháro, jako když jsme byli bezdětný 😀

tilly
19. feb 2008

lulu, bola som tam, je to dobré a môj názor na vek, nie je to skoro 😉 užite si dovolenku

nebude to také leháro, ako keď ste boli bezdetní, ale bude to o inom, bude to lepšie, krajšie 😀 😉

my sme boli s malým, keď mal 10 mesiacov, bolo to jeho najhoršie, najneposednejšie obdobie a aj tak bolo super, v autosedačke normálne neobsedel, ale išli sme na noc (tak o desiatej večer), dali sme mu štvrťku kynedrilu, aby mu nebolo zle a to ho aj trošku uspalo... zaspal v prvej dedine od nás a ťahal až do biogradu 😉
keď sme si v biograde hľadali ubytko, tak manžel chodil hľadať a ja som malého zatiaľ v aute nakojila, keď už nevedel obsedieť, tak sme sa išli hrať na pláž a tatino nám zatiaľ našiel ubytko 😉

bolo to super, mali sme tam perfektný režim, užili sme si to 😉

na pláž sme chodili na celý deň, ráno sme vypadli, večer sme sa vrátili keďže sme chodili po okolitých plážach autom, malý spal vtedy dva krát denne, hodili sme ho do kočíka pod borovice, všetko bolo OK, spinkal pekne v tieni, chorvátsko je super v tom, že má na plážach prirodzený tieň od borovíc

junovka
19. feb 2008

briluxina, ved prave preto by som s dietatom do 3 rokoch nikam nesla.Co by som to mala za dovolenku?Stat pri sporaku?Prat dietatu a vkuse v strese, ci mu nebude zle, ci nebude vracat, ci nebude hnackovat/koli zmene klimu, nie kazde dieta to znasa/....?To mozem aj doma. 😉 Ked sme cestovali do BG, ked mala Timka 4 roky, tak cestovali s nami jedna rodina v buse s 2 rocnym dievcatkom, ale to vkuse len fnukalo 😖 😒 Mna by asi slak trafil, podla mna je to nezodpovednost rodicov 😉

megustas
19. feb 2008

junovka ako mozes tvrdit ze rodicia co idu s dietatom na dovolenku su nezodpovední???!!! a preco by mala zena stat na dovolenke pri sporaku?ved ked niekam ide tak si pekne zaplati stravu a nebude vyvarat este na dovolenke- logicke vsak? 😠
my sme boli s filipom v chorvatsku, mal skoro 7 mesiacov a vsetko bolo super- chystame sa aj tento rok 😲

leva
19. feb 2008

My sme boli na dovolenke ked mal maly rok,no vobec si nemyslim ze som nezodpovedna.Autobusom by som s malym dietatom urcite nesla.Aj nad maly tam dostal teplotu,tak sme tam zbehli na pohotovost,no pravdepodobne to mal zo zubov,lebo mu nic nenasla,no ale to by doma dostal tiez,vobec ma to nemrzelo,boli sme tam 2 tyzdne a stoho mal 2 dni teplotu,no v pohode to zvladal.Mne sa zasa zda ze cakat do troch rokov je prehnane. 😉

katyka24
19. feb 2008

Ahoj Lubi: minule leto mal nas drobec 11mesiacobva isli sme do Nemecka autom,sli sme v noci,cesta trva 8hodin no nam trvala ovela dlhsie.Maly spal po hranice BA a potom bol stale hore a strasne plakal a cestou spat to iste ☹ letecky to trva do Chorvatska asi hodinu,takze ja by som isla radsej tym lietadlom 😉

mirka414
19. feb 2008

lulu2 tak ale myslim,ze to je trosku prehnana suma 😕 a este plus vlastna doprava.ona tam tie plaze tiez neboli bohvieake ale bolo to davno tak snad to bude lepsie...

aponchie
19. feb 2008

leva:ja bych te chtela poadat jestli mas nejake fotky z te italie a hlavne jestli mas nejake presne nazvy tech mest a hotelu pripadne adresy ze bych si to nasla na netu a kukla.ja myslim ze taky asi radsi pojedu zatim do italie nez chorvatsko navic v italii je pozvolny vstup do more a v chorvatsku je prej prudky ale nehanim to jeste sem tam nebyla treba je to super jen co rikali lidi tak prej rozhodne az co nejniz jet a ja chtela poprve zkusit autem a zda se mi cesta na sever talianska jednodussi nez chorvatsko

lubi22
19. feb 2008

Dakujem Katyka 🙂 Musime to nejako premysliet, ja som dufala, ze by cestu prespinkal, ale je to dost dlho byt v autosedacke. Pozriem dake letenky, ze by nas potom niekto vyzdvihol na letisku 😕

jabber
19. feb 2008

lulu - byli jsme tam s našima, když jsem byla malá a moc se nám tam líbilo, ale to už je víc než 20 let. Bydleli jsme, myslím, v hotelu Ivan - ale to si nejsem jistá. Před pár lety jsme se tam byli s manželem - tehdy ještě přítelem - z nostalgických důvodů podívat a byla jsem překvapená, jak se to lišilo od dětských vzpomínek, ale jela bych tam klidně znova. Akorát bylo na můj vkus trošku víc lidí na pláži 😖 , ale kde dneska není. Asi tak na půlce pláže jsou takové betonové plácky a každý je uzavřen takovým asi půl metru vysokým betonovým nedokončeným kruhem, jsou to jakoby taková 'hnízda', takže člověk tam má ty věci tak nějak po kupě a má pocit, že má trošku soukromí 🙂 - ale chce to přijít včas na pláž 😉. Tak přeju pěknou dovču 😉

rinuska
19. feb 2008

Ahoj , my sme boli v sibeniku - solaris , ked mal malý 3 roky , cesta v pohode , celú noc pal, ale boli sme koncom septembra , zač. októbber - bolo len 20-22 stupňov , takže dosť zima na kúpanie.Už bolo prakticky po sezóne , tyakže to tam vypadalo dosť pusto.Inak ubytko v poho , strava v poho , ale nerada spomínam na tútú dovolenku 😒

leva
19. feb 2008

aponchie,mam v albume niake fotky,od 7 po 29 je vsetko Taliansko.Je tam ten aqua park aj guliverlandia,nieco v meste fotene a aj niaka ta foto z plaze tam je.Bohuzial hotel ti moc neporadim,my sme boli v apartmane,este z rodinkou od nas,bolo to ako 3 izb.byt,boli sme cez cestovku Ludor.Aparman bol 500m od plaze,takze pre nas akurat.www.ludor.sk Skus popozerat,je tam dost hotelov,hladaj oblast Lignano.

martulanr
19. feb 2008

ahojte minuly rok sme boli na dovolenke v chorvatsku v Duce - omyšska riviera maly mal 9 mesiacov a bolo uplne super trepali sme kocik aj chodul ale oplatilo sa ist 😀 a to sme isli autom cestou tam spal sli sme na noc a cestou späť vymyslal uz sa mu nechcelo spinkat ale vydrzaalli sme 🙂

junovka
19. feb 2008

megustas, chces povedat, ze pre 7 mesacne dieta ti pripravia v restauracii jedlo, pokial uz nekojis??Je tu dalsia alternativa...zobrat zo sebou rozne hotove jedla, ktore predavaju v obchodoch.Ale, to si zase ja neviem predstavit,aby som celu dovolenku napchavala dieta len tymto. 😉

A predpokladam, ze si tu moze kazdy svoj nazor povedat...ci sa mylim???? 😕 😎

leva
19. feb 2008

Este k tej ceste,neviem aka je do Chorvatska,do talianska bola v pohode,sli sme na noc,deti spali,islo sa fajn,sice to clovek uz nad ranom pocitoval,no to sme tam uz skoro boli. 😉 A este ten pozvolny vstup do mora,je to upne fajnove,deti boli cca na 30m a voda stale po kolena,myslim tie starsie deti 😀

sisidl
19. feb 2008

Ahojte.My sme boli z nasimi dvojickami v Chorvatsku ked mali rok a pol a bola to najlepsia dovolenka na akej sme kedy boli. Isli sme sami autom na vlastnu pest nie cez cestovku,vyrazili sme okolo 22 hod.deti v momente zaspali,este pred hranicami a zobudili sa az v Chorvatsku rano o siedmej.Takze cesta uuplne super.Aj ubytovanie sme si vybrali podla toho co sa nam pacilo.Boli sme v SELCACH a inde by som uz ani nesla,boli tam super plaze aj pre deti s plytkou vodickou..no uplne super bolo.. 😎

jabber
19. feb 2008

Holky, když jsme u toho Chorvatska - víte tam někdo o nějakých písečných plážích? Nemyslím drobné kamínky, ale opravdu písek. Brácha s rodinou si už letos zaplatili apartmán na Omiši, tam nějaká písečná pláž, kde by se daly stavět hrady a tak, znáte to, je - ale byla to úplná detektivka. Ještě je snad nějaká pláž na Rabu, ale je to teda naprostá bída 😒 - na to kolik je v Chorvatsku přímořských letovisek...
Loni byli na Čiovu u Trogiru - a to byly oblázky, děti se sice taky zabavily, ale písek je prostě písek 🙂

leva
19. feb 2008

junovka,mas pravdu ze si tu moze povedat kazdy svoj nazor,len neviem preco pises o nezodpovednosti rodicou,ked idu na dovolenku s malym dietatom.Ved predsa kazdy rodic vie ako a co je pre jeho dieta dobre,urcite ho nenecha na plazi sa prazit cele dni.My mame aj 6 rocnu dceru a preco by si nemohla uzit more a mala byt doma,treba brat ohlad aj na to.A myslim ze to 7 mesacne dieta este tej tuhej stravy tolko nezje,bud je kojene alebo na umelom mliecku a sem tam to jedlo v pohariku,ci kupovane alebo doma pripravene a sterilizovane,nieje skodlive.

tilly
19. feb 2008

prečo by som mala na dovolenke stáť pri sporáku??? 😲 na prvej dovolenke sme mali so sebou hippky, na druhej dovolenke, na menorke bolo špeci menu pre deti...

vraj najkrajšie pláže v chorvátsku (tu bližšie, dole okolo makarskej sú určite aj krajšie) sú na rábe, susedia boli minulý rok s malou a veľmi si pochvaľovali

my tiež nechodíme do chorvátska cez cestovku, vždy si hľadáme ubytko na mieste a našli sme vždy, každým rokom sú tie súkromné ubytká lepšie a lepšie
našli sme ubytko aj keď sme boli partia + pes + sme potrebovali odstavnú plochu pre vozík na loď a blízko prístav, našli sme aj s malým, našli sme aj keď sme boli s nadrozmerným chlapom (nebol tučný, len strašne dlhý), aj v plnej sezóne, aj na začiatku aj na konci sezóny, aj na 4 dni, aj na 10 dní, vždy bolo z čoho si vyberať 😉

stále považujem chorvátsko za najlepšiu dovolenku, neznášam obmedzovanie, čiže nemám rada ani keď som obmedzovaná cestovkou... takto si vyrazíme kedy chceme, ideme kam chceme, keď sa nám nepáči odídeme...

raz (ešte straaašne dávno, ešte za slobdných čias) sme sa v nedeľu poobede nudili niekde pri jazere, chalan navrhol, čo keby sme išli do chorvátska dnes večer? tak sme išli 😀