Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

bubinko83
4. júl 2011

@iinuska a okolkej večer vyražate? A okolkej ste rano na mieste?

iinuska
4. júl 2011

nam cest trva tak cca 8 hodin. Zalezi kam idete

bubinko83
4. júl 2011

@iinuska nam tak isto 8-9 hodin ale chlapi nechcu ist neskor ,vraj kvoli detom a prestavkam.My ideme na Rab.

alami
4. júl 2011

@daanka85 maďarskú dialničnú sme kupovali v Šahách (my sme išli cez Šahy), kúpili sme mesačnú, lebo rozdiel v dvoch 7 dňových a mesačnej je 5 Euro a MM čítal, že cestou späť nie je hne´d pumpa, kde by sa dala známka kúpiť a tak aj bolo, kus sme išli po dialnici, kým sme sa dostali k prvej pumpe, to by som sa bála riskovať. neviem ako to riešite vy ostatní, dajte vedieť - pre budúcnosť.
Platili sme teda v hotovosti v eurách - tam nám kartu nechceli, mali to tam vypísané, že len v hotovosti berú.
Mýto v chorvátsku sa platí kunami, ale vezmú aj Eurá ale vydajú ti v kunách, tak aby si nemala zrovna 500ku v eurách 😅
@bubinko83 naše decká nejak moc nespali, vyrážali sme nadránom okolo4:30, myslela som, že rovno zaspia, ale kdeže 😖 prišli sme tam až okolo 19tej - my máme dlhú cestu 😖 myslela som,že to s nimi bude hrúza, ale v pohode, nejak sa moc nehádali, ani si nerobili zle, až mi to bolo divné 😅 😀
brala som im na cestu papiere a tvrdú podložku a dosť sa zabavili kreslením
ja som kinedryl nedala, ale malý mi vracal ☹ vôbec som to nečakala, lebo im nebýva zle. cestou späť už som teda dávala po 1/4tbl každé 4 hodiny. nebol z toho oťapený, zaspal cestou na ľ hodinky poobede, inak bol hore aj na kinedryle,ale zle mu nebolo 🙂

katarinajurikova
4. júl 2011

@agentkak ahoj prosim ta,mame skoro tak isto stare deticky,ako zvladal malinky cestu?A kde presne ste boli?Chystame sa aj mi prvykrat 🙂 Dakujem 🙂

katarinajurikova
4. júl 2011

Maminy prosim Vas,este sme neboli v Chorvatsku.Co by ste mi poradili?Ake mestecko?Skor by som chcela piesocnatu plaz.Ozaj a za deti sa plati,ci ako to je?

katarinajurikova
4. júl 2011

@alami prepac uz som si vsimla 🙂

kristinka.s
4. júl 2011

aj my ideme do CH. a ja mam dylemu co tam varit? mate nejake typy? skusenosti? mala ma 2roky, 4mesiace.

agentkak
4. júl 2011

@natinecka ubytko som našla na nete (www.chorvatske.cz) kontakt bol priamo na majitelku agentury si zbytočne nahadzuju

agentkak
4. júl 2011

@katarinajurikova ahojky my sme boli kusok od Puly v mestečku Medulin, maly cestu zvladol v pohode isli sme o druhej v noci (vtedy sa mi budi maly na mliečko tak som ho poobliekala dala som mu papat a nalozila do auta pekne prespal az do šiestej rana kedy som mu zas dala mliečko a potom hajal znova zobudil sa hodinku pred dojazdom do ciela a to uz bol nervoznejši ale zabavili sme ho 😅 a to nam cesta trvala 8 hodin takze pre take male dieta akuraaaat dalej by som rozhodne s tym našim uz nešla...

katarinajurikova
4. júl 2011

@agentkak Dakujem pekne...ozaj a aku mate autosedacku?Mi mame este vajicko,v pohode sa tam zmesti,ale bojim sa aby nebol moc skrceny....:(

agentkak
4. júl 2011

@katarinajurikova no my sme uz davno vymenili vajičko za tu vačšiu autosedačku lebo malemu sa podozrivo nepačilo v aute a odkedy sme vymenili sedačku tak ma komfort a nema v aute problem to je individuálne u kazdeho drobca 😉

katarinajurikova
4. júl 2011

@agentkak To ma trapi....ale tak nebudeme asi kupovat novu :( Ok dakujem pekne za info 🙂

agentkak
4. júl 2011

@katarinajurikova pokial ta to moc trapi skus si požičat (bud od znamych alebo su aj pozičovne na autosedačky) alebo si kupte cez bazarik my tiez nemame funglovku....neni zač 😉

vlasa
4. júl 2011

nejdete niekto do Zadaru do Donatu nahodou?alebo ste uz boli?

zdeniii
4. júl 2011

@vlasa Jéé tam jsem taky chtěla jet ale váhám jestli tam nebo na Rab. Jedete tam?

ollski
4. júl 2011

@vlasa 🙂 my sme sa akurat predvcerom vratili zo Zadaru, ale byvali sme v apartmane nedaleko, Donat som bola okukat len zvonku ;)

@katarinajurikova ak ti nevadi, ze voda bude po kolena max po pas kam len dovidis, tak nam sa pacil Nin, Sabunika aj Privlaka ;)...pasik pieskovej plaze bol aj na Hvare mestecko Jelsa... tiez v Biograde na moru je kus pieskovej plaze smerom na kemp...
este su pieskove laze na pagu, rabe...zalezi od dalsich poziadaviek 😉

vlasa
4. júl 2011

@zdeniii hej,20.7 mame nastup na hotel.my sme hladali all inclusive koli dcere.tak som zvedava,lebo moc sa mi tam nechce,minuly rok sme boli v biograde a tam bolo super,ale chorvatsko milujem,tak to bude dufam dobre 🙂
@ollski a celkovo bolo v zadare ok?

lauraa
4. júl 2011

@zmurkaz za 1 euro dostanes 7,10 kuny aj ked vsade pisu 7,45 ale to je predaj a nie nakup..... alami ti napisala ze 1 kuna je 4 koruny co je v podstate pravda , len ja uz davno nepreratavam eura na koruny a potom na kuny.... zda sa mi to komplikovane...... 😀
@bubinko83 ubytovat sa da ak sa dohodnete a vasa izba je prazdna uz aj skor a le zvyycajne okolo 14 poobede a do 10 musite uvolnit v den odchodu.... my sme mali satstie nas apart. bol prazdny takze sme uz doodbeda mali ubytko.... ale inak to robim tak ze zbalim extra tasku na plaz a ideme sa kupat a ubytujeme sa vecer.....
@daanka85 myto v chorvatsku zaplatis aj eurami len sa to moc neoplati teda cestam tam stala a j s trajektom o 8 eur viac ako ked sme naspät platili kunami.....v madarsku neviem , my chodime cez rakusko kusok madarskom bez dialnice, slovinsko bez dialnice , pre nas naj cesta , mame to od domu po ubytko na rabe 530 km, niekedy stihame za 6 hodin....

hori
4. júl 2011

@agentkak a maly ti v tej vacsej autosedacke spal v pohode? aku mate? lebo ony sa vacsinou nedaju nejako extra polohovat, nie je to ani pololah, co som pozerala na nasej...
@katarinajurikova my sme cestovali s rocnym dievcatkom este vo vajicku (nema este ani 9 kilov) a zdalo sa mi to aj lepsie v tom, ze sice sa tam trochu krcila, ale ked spala, mohla som ju napolohovat az do lahu...

zmurkaz
4. júl 2011

@lauraa ..no som si to potom uvedomila, keď som nad tým rozmýšlala pri upratovaní 😀 😀 😀 😀 😀 😀 - no neva - hlavne že sme sa voľajako dohodli 🙂 😉 😉

agentkak
4. júl 2011

@hori hej spal v pohodke my mame značku renolux tušim nič extra a da sa dat myslim do dvoch poloh takze ked hajal bol ako keby v lahu a potom ked sa zobudil sme ho vydvihli aby mohol sledovat z okna 🙂 náš maly ma teda 10 mesiacov a 11kil takze u nas vajce nehrozilo 😀 😀 😀 😀

nikoleta164
4. júl 2011

@jabber - Nin, Zaton - pozri na webe pieskove plaze v Chorvatsku a google Ti to hned najde 🙂

ollski
4. júl 2011

@vlasa prvy dojem bolo taky zmiesany 😅 posl 2 roky sme boli na Hvare a v Pule, tam bolo krasne hned 😉 ...ale potom sa nam tam zapacilo 😉 tiez mame chorvatsko srdcocku....ta cast Borik kde je Donat mimo hl centra, takze by tam mal byt klud, ale zase je to kusok od pristavu, od zastavky busu aj vlaciku co chodi ado centra...je tam kopa obchodov aj vsetkeho, ako vo velkom meste...a je tam kde chodit 🙂 okolo su krasne pieskove plaze, takze nakoniec obrovska spokojnost 😵

ina29
4. júl 2011

@vlasa
ahoj,aj my vyrazame 20.7. do Zadaru.Ideme prvy krat a na blink.Idete autom,o kolkej vychadzate?

vlasa
5. júl 2011

@ina29 no super,aspon by mala kamosku nasa 😉 manzel chce tak o tretej-stvrtej v noci,nechce ist uz uplne na noc,minuly rok sa mu to nepacilo.pojdeme cez rakusko.a nastup na hotel mame az o tretej tusim 😔
@ollski dakujem,trosku si ma ukludnila,citala som kadejake recenzie 😕

katarinajurikova
5. júl 2011

@agentkak Ozaj si ma inspirovala predam vajicko a kupim tu na z bazariku väcsiu sedacku... 😀

agentkak
5. júl 2011

@katarinajurikova no vidiš super ved ju vyuzijete urcite dost dlho moja mala sa v nej vozila do roka a pol 😅 😉

katarinajurikova
5. júl 2011

@agentkak Moja ved to,ze auto nemame ,planujeme az tak za dva roky,ale stari rodicia z oboch stran maju,takze myslim ,ze vyuzijeme. 😀

oceanka
5. júl 2011

@sebi123 dakujem ti krasne 🙂 pocula som rozne veci aj dobre aj zle, ved uvidime, v zivote sme v chorvatsku neboli a na kazdu oblast pocujem aj negativa aj pozitiva. Uvidime aka bude nasa prva skusenost 🙂 verim ze bude dobre 🙂