Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

lenkan3
23. júl 2012

@c15211b8 no ako to opisat, prisli sme rano ako prve do Sv. Filip a Jakov, odparkovali a zbehli dolu k nabreziu pozriet ako co. No a ja som tam videla len nabrezie, same lodky a lodky.... ludia sedeli uz pri kavicke, a bolo to take vacsie namesticko, ci ako to nazvat ale veru plaz som nevidela. Tak sme isli trosku dalej a tiez plaz nikde. Od cesty sme videli na more ale nejake plaze som tam veru nevidela, ale zato same nejake ostrovceky, tak blizko od brehu ze aj doplavas. Moj manzel povedal ze je to ako na nasej plazi v BB - jazero a uprostred tam je taky ostrovcek. Biograd to iste. Sme boli v Baske vode, v Podgore a Promajne ale tam je to uplne ine. Celkovo to prostredie, to okolie. Dost to tam mali take neupravene. Ale promenada pekna. Myslim ze v tej dedinke to bude lepsie, tu sme ani nikoho nevideli ponukat ubytovanie ako sme boli zvyknuty. Skor som tam viac videla kempov.

bellada
23. júl 2012

@lenkan3 presne s tebou suhlasim, my sme tak isli minuly rok, ze konecne skusime inu cast HR ako Makarsku rivieru, zacali sme hladat ubytko hore - ostrov Vir, Privlaka a tak postupne smerom na juh sme boli skoro v kazdej dedinke, mestecku, ale nikde sa nam nepacilo, presli sme celu Dalmaciu a skoncili zase na Makarskej riviere, lebo tam je to veru o inom....zabili sme tym jeden cely den 😒 stara dobra a overena juzna Dalmacia, podla mna je HR naj prave tam, este Primosten je velmi pekny nedaleko Sibeniku a usek medzi Omisom po zaciatok makarskej riviery, samozrejme ostrovy ako Brac, Hvar, Korcula, polostrov Peljesac, co spada vlastne pod juh Dalmacie, tolko moje pozorovanie v HR 🙂
este chcem skusit Istriu, nech mam komplet prehlad 😀

lenkan3
23. júl 2012

@bellada na Peljesac chcel ist manzel ale sa mi to zdalo daleko a nevedeli sme ako maly zvladne cestu prvy krat tak daleko. Asi na rok to skusime. Ja som tento rok chcela nieco ine, aj ma prehovarali ale ja nie 🙂 a nakoniec sme tam aj tak skoncili, Ale som rada aspon som videla nieco ine a mozem porovnat. Ten pohlad ked sa schadza tym usekom z kopca, zakruty a dole more..... za tebou Biokovo. Na nezaplatenie 😀 Kamoska zacali po 2 roky chodit na Istriu - Rab - Lopar a velmi si pochvaluju. Len na to mojho manzela tazko nahovorim, hlavne ked som mu povedala ze more je po clenky niekde aj do 100m od brehu. 🙂

drnduliak
23. júl 2012

@bellada @lenkan3 skuste rovinj baby, my sme boli tento rok 1. krat na istrii po straaasne dlhej dobe a velmi sme si pochvalovali, akurat tie plaze su casto skalnate alebo kamienkove, piesok moc nie...ale mestecko na zamilovanie 😉

subica2
23. júl 2012

chcem sa spýtať na topánky do vody - ideme do Živogošče - sú potrebné?Aj pre deti aj pre dospelých?Dostanem ich aj tam?ešte nám nejaké chýbajú a nemôžem zohnať potrebné čísla...Ďakujem za radu...

bodka13
23. júl 2012

@subica2 my sme boli pred pár rokmi v Igrane,to je jedna dedina pred Živogošče a potrebovali sme ich- teda hlavne deti,lepšie sa im hralo a behalo v plytkej vode ...dali sa kúpiť aj tam🙂

lenkan3
24. júl 2012

@subica2 urcite kupiteaj tam, my sme kupovali tu a boli drahsie ako tam. Akurat pre male deticky tam nemaju, tak od tej 23 az mali.

bellada
24. júl 2012

@subica2 topanky v HR pouzivame vzdy a vsade, ja aj M neznesieme chodit po ostrych kamienkoch a jezkovia sa tiez skoro vsade najdu....topanok je tam vsade dost na vyber ake len nechces, tu by sum sa s hladanim asi neotravovala.... aj v Zivogosce mozno budu mat a ak nie tak v Podgore a v Makarskej urcite 😉 si urobite vylet, ved je to kusok a tam su pekne promenady s obchodikmi, stankami

@lenkan3 my sme tento rok mali tiez zmenu, sme boli pri Trogire, nebolo to tam zle, ale oproti je blizko ostrov Ciovo, takze som mala pocit, ze som na jazere a nie pri mori 😀
@subica2 mne kamienkove plaze nevadia, ved v HR je to normalne, tam klasicky piesok je len navozeny, ale zase betonove platne az tak nemusim...

matapeto81
24. júl 2012

Ahojte cestovatelky 🙂 🙂 my sa chystáme do Posedarje od 13.8. 🙂 ako som už tu písala,mám iba obavu aké bude počasie 😀 😀 ale snád nám celý pobyt nebude pršať..Baby bol niekto teraz v dohladnej doberespektíve tento rok v Posedarje?dakujem ..inak želám krásne dovolenkovanie 😉 😉

matapeto81
24. júl 2012

a ešte jeden postreh snád deckám aj nám budú stačiť crocsky ?netreba tie špeciálne topky na kúpanie či??nech nezhánam na poslednú chvílu..vdaka 🙂 🙂 🙂

artep1982
24. júl 2012

@lenkan3 Ahoj, a bol problém nájsť ubytko v Promajne?? Lebo mi sa chystáme tiež tam ale nemáme nič zajednané čo sa týka ubytka. Ak sa môžem opýtať, koľko ste dali za ubytko. Ďakujem

artep1982
24. júl 2012

@matapeto81 ani nie, lebo do crossov sa dostanu tie jemne skalky. aj my sme si mysleli ale tam kupiš aké chceš.

matapeto81
24. júl 2012

@artep1982 vdaka za odpoved 🙂

lenkan3
24. júl 2012

@artep1982 Nebol problem, a to sme isli v strede tyzdna. Nas stal apartman s 2 spalnami, kuchyna, sprcha+wc, predsien - 60 eur. Mali sme ponuku v rozpeti od 40 - 85 eur. tento krat sme byvali tak uprostred, nad Marketom. Blizko nas /pod marketom/ boli pavilony Dukic - CK Vitkovice a mali sme veselo kazdy vecer 🙂 . Nam to nevadilo, uz ich mame odpozeranych a dokonca sme tento rok aj chceli ist cez nich ale nakonic z toho zislo, lebo sme museli dovolenku pre uraz posuvat. Je lepsie najst nieco mimo cesty a ani dole pri promenade nie je dobre. Aj tam sme byvali pred 4 rokmi a dost rusno bolo. Prajem pekny pobyt.

viera386
24. júl 2012

@matapeto81 pozri tuná http://www.accuweather.com/cs/hr/posedarje/1163... daj si predpoveď na 25 dní ale treba to sledovať,majú to isté tak na 5 dní a zbytok je odhad,ten im tak na 90% vychádza.

matapeto81
24. júl 2012

@viera386 Dakujem 🙂

rainee
25. júl 2012

@bellada my sme tiez predtym stale chodievali na makarsku ale posledne roky chodime na istriu kvoli tomu ze je to blizsie a paci sa nam tam. daju sa najst aj kamienkove plaze vhodne pre deti a pekne prostredie. tento rok sme boli v Rabac, nabuduce skusime Umag. Porec a Rovinj mal kameniste plaze ze sa ani do vody dobre nedalo vojst, to sa mi moc nepacilo, ale mestecka boli pekne. tiez je krasne na juhu HR okolo Dubrovnika az po alban.hranice ale to uz potom pre mna skor letecky...

bellada
25. júl 2012

@rainee no tak ten juh od Dubrovnika po Albanske hranice uz nie je HR ale Cierna hora 🙂 tam je pekne, sme boli pred par rokmi, ale letecky, chodia aj autom, ale pre mna je to uz tiez daleko, tam su uz vacsie plaze ako v HR a uplne na juhu dokonca obrovska piesocnata a su tam oproti HR aj super ceny, brat tam bol pred par tyzdnami a vravel, ze ceny stale super aj v porovnani s SK
Rabac mi uz viacero ludi odporucalo, ale nie je to tam tiez velmi uzavrete? myslim ci nie je blizko nejaka pevnina, ci to zase nie je ako na jazere 😀

rainee
25. júl 2012

@bellada Rabac je ok a ak vyberies dobry hotel myslim ze budete spokojni. odporucam hotely po krajoch letoviska (tusim Vallamar Bellevue hotel a Albona hotel boli take lepsie prip. na opacnom konci Hedera Mimosa). my sme boli v Griandelle http://www.valamar.com/girandella-hotel-rabac (fotky vyzeraju luxusne ale realne skor pre nenarocnych - stale sa divim ako to fotia ze to vyzera tak super 😀 ) plaze su tam vyborne - kamienkove bez jezkov, len dost ludi a trosku strmy pristup....

rainee
25. júl 2012

inak pacilo by sa mi aj ubytko na majaku, nie uplne na samote na ostrove ale normalne na pobrezi napr. na makarskej alebo aj pri pule je take bolo. 😉
http://www.adriagate.com/sk/autenticke-chorvats...

bellada
25. júl 2012

@rainee jj majaky su super, ja by som aj samotu brala, alebo take domceky na samote - sa to vola ze robinsonada, sme aj nasli krasne na Hvare, ale nevyhovoval nam termin ked bol volny, tak mozno niekedy v buducnosti.... ak ide partia tak to moze byt super dovca a paradny oddych od vsetkeho 😉

alias313
25. júl 2012

ahojte nebola ste niektora teraz vo Vodiciach??ideme tam na konci augusta a zaujimali by ma dialnicne poplatky. nieco som na intenete hladala len sa neviem z toho vysomarit. Potrebujem to vediet aby som vedela kolko zamenit na cestu 😉 ak mate niektora cerstve skusenosti budem rada 🙂

viera386
25. júl 2012

@alias313 Ahoj tuná si vyplň podľa mapky,alebo ak vieš názov kde budete vchádzať na diaľnicu a tak isto kde budete diaľnicu opúšťať http://www.hellotourist.net/info.php?nyelv=2

mima595
26. júl 2012

@alias313 - poplatky na dianici sa daju platit kartou..uplne v pohode...taku rychlost zaplatenia sme pri vystupe z dialnice pri zagrebe mali, že sme len zirali... 😀 😀
a osobne odporucam po skusenostich...ako sa opusta dianica pred Zagrebom...su tam 2 mytnice..jedna je skor, odbocuje sa abokeby doprava..ma napis ENC, small card a bank card...chodte platit tam ..tam sa caka ovela menej...
ked nepojdete tam, asi tak 1-2 km priamo po dialnici je ta mytnica, kde sa plati cash a tam su bud kolony alebo sa caka ovela dlhsie...
napr. my sme isli v piatok vecer ..okolo desiatej-jedenastej sme boli na tej mytnici, my sme boli 1. pred zavorou, na ostatnych tak 1-2 auta a na tej cash mytnici boli rady tak cca. 10 aut...
a svagrina isli v piatok doobeda, a tie kolony na cash mytnicu boli ovela vacsie

bellada
26. júl 2012

@alias313 ja jednoznacne odporucam platit dialnicne poplatky kartou, je to rychlejsie a nemusis nic menit a prepocitavat, navyse nam a aj viacerym znamym sa stalo, ze nas pri vydavani penazi na mytnici osmekli poriadne, jednoducho nam zle vydali, kedze nechces zdrziavat auta za tebou, tak peniaze len rychlo zoberies a uz sa posuvas a potom ked si to preratas tak zistis, ze je to zle 😠 platenie kartou je uplne bezproblemove a rychle 😉

lenkan3
26. júl 2012

@artep1982 ahoj, mam uz v albume fotky tak si mozes trosku dopredu Promajnu omrknut 😀

locko007
26. júl 2012

My sme sa pred týždňom vrátili z Chorvátska z Bašky vody. Tento rok to zaklincovali poplatkom za sprchu 2 Kn. Takže keď sa chceš po kúpaní s celou rodinou osprchovať, tak sa musíš vyzbrojiť drobákmi. A ak niektorá pôjdete tiež do tých končín (Brela, Makarska, Podgora), tak sa pripravte v sobotu ráno po výjazde z diaľnice na kolóny. Sú v oboch smeroch a podľa domácich každú sobotu ráno.

viera386
26. júl 2012

@mima595 Ahoj,kolony sa tvoria najviac keď sa menia turnusy SO-SO,platievali sme hotovosť v kunách,vždy som mala presne nachystané,alebo keď museli vydať,tak len pár drobných a tie som rýchlo spočítala.Potom sme platili kartou,stalo sa známim že im ju zožralo,lebo miesto lístka z dialnice do stroja dali kartu...Tie tortúry so zamestnancom si neviete predstaviť.Mal veľký problém otvoriť tú skrinku a vrátiť kartu.Nehovoriac o tom,že tú kartičku strčili zasa tam,kam patrí platobná.Keďže zožral stroj aj tú,museli zaplatiť najdlhšiu trasu diaľnice.Minulý rok som kúpila ENC bola zadara a bonus+10% Tak som ešte okrem času na mýtnici úšetrila aj 10% za diaľnice.Tento rok zdraželi o 15% dialnice.ENC dáva kredyt naviac + 23%,tak že jazdíme so zľavou ako minulý rok.Ja chodím hore dolu cca2-3 x do roka,a ešte požičiavam ju známim,na koľko nie je viazaná na ŠPZ ani meno.Využitá je dosť .Tento rok sa ENC platia asi 110 kuna.Keď si ju zakúpite na budúci rok už šetríte na poplatkoch,nehovoriac o tom,že cez ENC prejdete bez zastavenia cca 30 KM/H

mima595
26. júl 2012

@viera386 - ano, mali sme tu cest..v sobtu doobeda pred 3 rokmi..kolona snad 1 a pol km..ale nas vtedy odklonili na tu mytnicu, kde sa da platit kartou, vtedy este nebola funkcna, a stali tam brigadnici, ktori brali peniaze...ked sme potom prechadzali okolo tej kolony, co stali na cash mytnicu, tak ma až pot oblieval....
nad ENC kartou sme rozmyslali, ale neoplati sa nam....

viera386
26. júl 2012

@mima595 Každý si rozumie,ja z Goričanu po Šibenik 340 kuna zľava cca 23% je cez 78 kuna keď pôjdem len 2x mám 156 kuna ku dobru cca jedna dobrá večera vo dvojici v reštike.