Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

lolonka
9. júl 2012

@rainee ...kade ste išli do Chorvátska?

lolonka
9. júl 2012

manžel sa bol minulý rok pozrieť na ostrov rab...v máji...a bol sklamaný...vraj tam kde je tá piesočnatá pláž...tak bol taký bordel....a všetko strmé.....pre deti nič moc.....tak neviem....ale príklad kamoška tam boli...a boli spokojní...tak možno to je vec názoru... 😝 ....my sme boli na pieskovej pláži....a tam je skôr bahno...mi to vadilo...tento rok ideme radšej na kamienkovú pláž.....decká boli stále od toho bahna/piesku/...som ich musela stále umývať...som zvedavá teraz..

rainee
9. júl 2012

@awalancha3 tak to je sila, my sme mali ist povodne tiez do loparu ale na poslednu chvilu sme zohali vyhodnejsi pobyt na istriu, chvalabohu ako tak citam.... predpokladam ze na ten zaliv ste isli kus autom, ci? lebo inak by tam bola hlava na hlave 😀
@lolonka zo Slovinska na priechod Rupa a dalej na smer Rieka-Pula. po Ljublanu sme isli dobre ale potom to bola katastrofa pred hranicami a nastastie len 2 mytnice sme presli, lebo keby som isla az na juh (Makarska atd.) by ma asi slahlo. potom uz len letecky do Dubrovnika.

keiko33
9. júl 2012

@kaja73 tak rab sme si vybrali aj kvoli tomu, ze su tam aj piesocne aj kamienkove plaze, neje to velky ostrov a ideme autom, tak sa chystame pochodit rozne casti ostova a pag je uz dalsich 100 km a 2 hodiny navyse, mozno nabuduce ak tuto dovolenku prezijeme v pohode. 😀

rainee
9. júl 2012

@keiko33 a na istriu nechcete ist, to je najblizsie. ale aj tak sme isli dost dlho 😝 teraz kukam ze si az zo SL tak to mate fajnu cestu pred sebou.

lolonka
9. júl 2012

a kde je istria?...to je niekde na severe?

keiko33
9. júl 2012

@rainee ja som z vychodu, takze istria a rab vyde skoro na rovnako. A uz som detom slubila ze pojdeme lodou tak urcite rab. Nemam s cim porovnavat kedze ideme prvykrat. Nechame sa prekvapit 🙂

kaja73
9. júl 2012

@keiko33 no 100 kilakov to nie je iste rozdiel-je to ostrov hned pod rabom-nam trva cesta aj so zastavkami max 9 hodin a necakame na trajekt-ten to moze dost zdrzat. 😖 ale da ist aj trajektom-ten je pomerne blizko trajektu na Rab.
my sme tento rok tiez zvazovali rab ale vyhral opat Pag.

lolonka
9. júl 2012

veľmi pekné to vyzerá aj na polostrove murter............sme pozerali na yotobe...skús si pozrieť..je tam zátoka...dlho malá voda...a vyzerá to na piesok....my sme aj nad tým rozmýšľali, ale ja sa chcem ísť pozrieť úplne na juh. 🙂

rainee
9. júl 2012

@lolonka to mas ten poloostrov na severe kde je Umag, Rovinj, Pula, Poreč, Rabac 😉 pre nas najblizsie, nechce sa mi cestovat az na makarsku a nizsie alebo na ostrovy kvoli cakaniu na trajekt, to cestu dost moze predlzit a aj na naklady je to viac (myto, benzin). okrem toho je tam pekne, krasne ciste more len skor kameniste plaze.

inak videla som neskutocne krasne fotky z ostrova dugi otok, len tam sa da dostat len lodou. neviete mi povedat ci na prenajom mensej motor.lode treba tiez kapitanske skusky?

lolonka
9. júl 2012

@rainee ..tak to netuším.....

katka512
9. júl 2012

Caute kocky, prosim Vas viete mi poradit nejaky apartman v Biograde pre 4 osoby-strava vlastná....dakujeeem 😉

matapeto81
9. júl 2012

Ahojte ..pridávam sa do diskusie 😀 😀 chystáme sa v auguste do chorvátska do Posedarje..bol tam niekto tento rok? 🙂 🙂 dúfam že nebudeme sklamaní,aj ked po pravde stačí nám more a slnko 😀 😀 😀 stravu budeme mať vlastnú a prípadne občas reštika a ubytko blízko od mora APP.. 😉 😉 tak prajem všetkým krásne dovolenky a pekné počasie 🙂 🙂 😀

matapeto81
9. júl 2012

A ešte ja osobne som bola ale už hodne dávno na Istii-Pula a spokojnosť bola aj ked už to bolo dávno 😀 😀 😝

mamkabeika
9. júl 2012

Ahojte? Boli ste v Zadare? Aké to tam je?

ronja27
9. júl 2012

Ahojky, vrátili jsme se včera z Mandre, ostrov Pag a jsem nadšená, moc se nám tám líbilo 🙂 Projeli jsem skoro celý ostrov , naše letovisko bodovalo nejvíc, ani rušno ani klid,něco mezi, krásné dlouhé promenády kolem moře, spoustu možností navštívit nedaleké pláže jako třeba Čistá pláža, ¨Plánka, Zrča,Gajak,Šimuni a vzdálenější Matejna,Ručica a také města Pag a Novalja a musím říct že mě ostrov okouzlil, na jedné straně zelen, na druhé pustina...díky holkám zde z fora za tip na dovču, lépe jsme zvolit nemohli 🙂

awalancha3
10. júl 2012

@mamkabeika ..zadar je fajn, pieskove plaze, tobogany......ale straaasne vela komarov, nezabudajte na repelent a pre male deti moskytieru.....

lolonka
10. júl 2012

@mamkabeika ...ahoj..tie komáre v okolí Zadaru môžem potvrdiť...my sme boli minulý rok v Zatone...to je kúsok od Zadaru...a kvôli komárom by som tam už nešla....decká boli strašne doštípané... 😒

lutsine
10. júl 2012

Tie co chodite do chorvatska bez cestovky, len priamo do hotela...je potrebne sa potom niekde prihlasit,alebo to urobi za mna hotel?

simonceli
10. júl 2012

@lutsine Ahoj, my byli minulý rok na Brači u soukromníka v apartmánu a jeli jsem jen tak, že jsme tam měli zaplacený potápěčský kurz a majitel si nás nahlásil, nebo spíš teda v ceně ubytování byla i pobytová taxa. 😉

mamkabeika
10. júl 2012

@awalancha3
@lolonka keďže som na uštipnutie komárom alergická a opuchnem, tak nič 😒 čo by ste mi doporučili? Kde je čisté more, dobrý prístup do mora a nie je to na ostrove? Ďakujem 🙂

lolonka
10. júl 2012

@mamkabeika ...no vraj v okolí Zadaru sú komári...nižšie vraj nie...čisté more je podľa mňa v celom Chorvátsku...možno akurát kde je piesok../alebo bahno/...tak tam je rozvírené...ale inak je čistučké. My sa chystáme tento rok niekam pod makarskú...kamoška chodia každý rok do Promajny, ...vraj je krásne aj na Brele.....naša lekárka mi zasa radí na Tučepi...môj manžel chce ísť zasa na Gradac...všetko je to myslím pod makarskou... 🙂

andrejkag
10. júl 2012

Ahojte, prosím vás tie čo ste už boli alebo čo sa práve chystáte, kde ste menili eura na kuny? my odchádzame v piatok a nevieme či máme tu alebo až tam, ďakujem za každú radu 😉

urbisa
10. júl 2012

@andrejkag ....my jsme právě v Biogradu,včera jsme tady měnili ve směnárně 100eur a dali nám 728 kun,tak se podívej,kde to vyjde líp

domeli
10. júl 2012

@lolonka len tak čítam diskusiu a pridávam sa k lekárke - Tučepi sú ozaj šikovné

mamkabeika
10. júl 2012

@domeli Ahoj 🙂 nie je tam hlava na hlave? Ideme s malinkým, tak aby tam nebolo rušno 🙂

lauraa
10. júl 2012

@mamkabeika https://picasaweb.google.com/lh/photo/gDu3AkmAc...
my sme boli pred rokmi tu, uplne idealne, privatna plaz, dve restiky, obchod , lekaren, par plazovych barov a pokoj.....a do omisu na pieskovu plaz kusok....

lucinocka
10. júl 2012

@lutsine ked myslis pobytopvu taxu, tu za teba zaplati hotel.. takisto aj ked sa ide na privat tak to zaplati majitel, ty to budes mat zapocitane v celkovej sume za pobyt

mamkabeika
10. júl 2012

@lauraa jej 😵 krasne fotecky 🙂 A ako sa vola to mestecko?

bellada
10. júl 2012

zoznam piesocnatych plazi v Chorvatsku ich poloha a vzdialenost http://cestovanie.aktuality.sk/clanok/6663/najl...