Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

martinake
6. feb 2012

Prosím dajte konkrétne tipy na apartmán do 50m od mora, super letovisko, pekná pláž a okolie.

lenka1911
7. feb 2012

Ahojte, rada by som poprosila o radu, kto uz ma prejdene chorvatsko, tak mi isto bude vediet poradit. Rozhodujeme sa medzi dvoma strediskami sv. Filip i Jakov alebo Biograd na moru. Mohli by ste mi nieco povedat o tychto strediskach alebo o plazi, ktore je lepsia pre deti. Budem vam velmi vdacna za kazdu radu 🙂

andrea78
7. feb 2012

@lenka1911 - za mňa jednoznečne Sv. Filip i Jakov (boli sme samozrejme aj v Biograde, takže porovnávam na základe osobnej skúsenosti a pobytu tam aj tam) rozpisovať prečo je nadlho, čo človek, to iný názor, konkrétne veci sa pýtaj prostredníctvom internej pošty ak chceš

mima595
7. feb 2012

@lenka1911 - ja ti mozem len k Biogradu...mesto je to pekne, zive, aj atrakcie pre deti super...ale plaz vhodna pre deti je len jedna...umelo nasypany piesok...ale jemny piesok, klasicky, nie taky strkopiesok, ako byva klasika v CHorvatsku...ale je tam hlava na hlave...si predstav ako kupaliska u nas za socializmu 🙂 ..a to sme tam boli pred 10 rokmi 🙂
aj je dost daleko od apartmanov /ak nnechcete byvat v kempe/
inak su tam ie platne, to nic moc pre male deti

audiova
8. feb 2012

ahojte 🙂 .znova otravujem s tým Umagom.nebol ešte niekto v apartmánoch Sol Polynesia ?

renanena
8. feb 2012

Ahoj holky,
vloni jsme byli s malým asi ročním mimčem v Poreči hotel DELFIN a super a dost jídla,pokoje čisté,jen u bazénu blokovali/bohužel většinou češi/lehátka ručníkama od rána.Pláž kousek a čisté moře,my chodili s prckem kousek dál a tam to bylo pro děti ideální.Vyšlo nás to s plnou penzí asi 7800,- a malej zadarmo,fakt super!!!
Letos se chceme podívat jižněji jedeme mezi Trogir a Split .Je to do bungalovů Resnik ,máte někdo zkušenosti??? 😉 😉 😉

renanena
8. feb 2012
lenka1911
8. feb 2012

@mima595 dakujem krasne za odpoved, rozhodli sme sa pre Filip i Jakov, uz mame rezervovane 🙂

bonsai1
9. feb 2012

@zuuzuu
chcela by som sa opýtat či ste boli spokojný cez tuto agenturu,poprípade ako prebieha u nich rezervacia?
dakujeeeeeeeeeeeem
Ivana 🙂

bonsai1
9. feb 2012

@debbie
ahoj chcem sa opýtat ako si bola spokojna s touto agenturou?
dakujeeeem

http://www.lpdtours.hr/

debbie
9. feb 2012

@bonsai1 ahoj neviem o com pises,asi si si zmylila

doma1
11. feb 2012

my sme chodievali do omisu-duce luka, apart. hned pri piesk.plazi, takze pre deti uplne super, z terasy sme dozerali na ne, a nebali sme sa... 😉

alzbet124
11. feb 2012

@doma1 ahoj ...môžem sa spýtať,do ktorého apartmánu ste chodili?Síce sme rozhodnutý na 90%,že pôjdeme na Pag ,ale páčilo sa nám aj v Omiši.Ďakujem🙂

u2jana
11. feb 2012

ahojte,
kolko vyjde cca dovolenka tyzden v chorvatsku, autom. Cez aku cestovku sa oplati ist?

syja
12. feb 2012

@u2jana to by si musela konkretizovat ci hotel alebo apartmany kolko ludi zo stravov bez.
Tak aspon tak orientacne my chodieme dvaja dospeli a jedno dieta, vzdy hotel s polpenziou v sezone /toho roku AI) hotel s tych najlacnejsich dvojhviezdickove sem tam troj a tyzden nas vychadza ubytovanie, polpenzia, poistenie, doprava, vreckove tak cca 1000 eur. Ale vzdy to kupujeme vo first moment uz v januari toho roku dokonca este pred vianocami.

doma1
12. feb 2012

@alzbet124
ahoj, ap. more,ap.zvone, a jedenkrat ap. marija v krilo jesenice ale ten bol sice s nadhernym vyhladom na more avsak nad cestou, co je dost nevyhoda. tie spominane dva prve su velmi dobre,,,
aky ap. mate vybraty na pagu? pag je pekny, my sme boli ubyt. v povljane, hned pri velkej plazi, ale ubyt. bolo zle..ale aj tam sa da vybrat,,,a maju tam fantasticku zmrzlinu 😉

u2jana
12. feb 2012

@syja dakujem, tiez ma predstavu o hoteli, najlepsie plna penzia, sme 2+2 male deti, ale mimo sezony najlepsie druhy sept. tyzden... idem nieco pohladat, uvidime, ci sa nieco podari.

u2jana
12. feb 2012

@syja a este som zabudla, cez aku cestovku ste boli?

alias313
12. feb 2012

ahojte, chcem sa opytat ci nebude blbe zobrat malemu do chorvatska kocik. Uz bude mat 3 roky. v kociku sa mi uz doma davno nevozi, ale aj minuly rok sme mu brali golfac. Na plaz sme ho obvesali a z plaze sa viezol v kociku, lebo uz nevladal 😉 a najlepsie na tom bolo ked sme vecer chodili na prechadzky do mesta a zaspal v kociku a my sme sa dlho dlho prechadzali a na apartmane sme ho len prelozili do postele. neviem si velmi predstavit keby na prechadze zaspal ako by sme ho odtrepali domov 🙂 poradte. dakujem

jasminet
12. feb 2012

@alias313 vobec to blbe nebude. nasa mala ide s mojimi rodicmi tento rok na dovolenku a golfac im urcite pribalim. poobede ju v nom uspia, pripadne na nejaky vylet ked pojdu (kto by ju tahal na rukach) ...ja v tom problem nevidim 😉

alzbet124
12. feb 2012

@doma1 ahoj 🙂 ďakujem za odpoveď,my sme boli na Pagu v Šimuni 2x,to je taká malá rybárska dedinka a bol tam kľud,nebola preplnená pláž.Apartmán nemáme vybraný,stále sa rozhodujeme,že kam sa pôjde...kôli vzdialenosti by som volila Pag(hlavne kôli malej,neviem ako bude zvládať cestu,v auguste bude mať skoro rok),ale páčilo sa nám aj v Omiši🙂 a jeho okolie...

doma1
13. feb 2012

@alzbet124
ahoj, zvyknete cestovat cez den alebo v noci? my sme boli s malou prvykrat ked mala 5 mesiacov /hvar/, bola plne dojcena a bola to jedna z najlepsich dovol. do chorv. chodievame pravidelne, zatial vzdy na noc, robime si kratsie pauzy a ked je treba, tak aj pospime 😉
pag sme celkom pokukali, je tam pekne, boli sme aj simuni pozriet,,,aj novalju,mandre,,, no a jasne, ze treba spomenut kvalitnu pagsku /pažsku/ sol,,, 🙂

alzbet124
13. feb 2012

@doma1 my chodíme nad ránom,ako sa podarí 😀 väčšinou sme vyrazili okolo štvrtej až šiestej hodiny ráno...nám to tak vyhovuje.Naša malá nie je kojená,ale ja v tom problém nevidím,na benzínkach v Hr sú už kútiky pre maminy,aby vedeli ohriať papanie🙂 Tento rok by sme chceli vyraziť oklo druhej -tretej nadránom,ak sa teda zobudíme 😀

mima595
13. feb 2012

@doma1 - my vyrazame na noc....z domu okolo siedmej, osmej vecer...už sme tak boli, aj ked mal maly 7 mesiacov, aj rok na to.....k trajektu na pag prichadzame okolo stvrtej, pockame na trajekt, u domacej sme okolo siestej rano....

zvazovali sme aj ranny odchod, okolo 3-4., ale to ak by sme zobudili starsich, asi by nezaspali....

a minuly rok sme sa vracali z Chorvatska cez den.... to este nie je pre nich, lebo im aj bolo dlho...MM radsej chce ist cez noc...tak dame nanho

doma1
13. feb 2012

@alzbet124
tak to obdivujem ranne vstavanie,,, 😝 a do cesty chystas "svacinku", ci papkate po ceste, co sa najde?? 😉
tie detske kutiky su dobra vec, na vypite kavicky v pokoji, ked deti lozia po smykavkach, trosicka sa rozhybu,,,
jooj, uz aby to bolo 🙂

doma1
13. feb 2012

@mima595
my tiez vyrazame na noc, este posledna vecera /nie naozaj posledna 😀 / v BAA, a potom tradaa smer juh,,,
no a naspäť sme skusali parkrat cez den a mojmu mm sa to viac paci.
chodievate trajektom? my sme boli raz ale potom sme chodili z druhej strany zo zadaru /teda priblizne toho smeru/ cez most. 😉

mima595
13. feb 2012

@doma1 - aj my sme vyskusali minule cez most...lebo z Pagu sme isli este do Ninu...tak sa nam to zda rovnako casovo aj asi financne...ale my chodime až za Novalju, asi 10 km od NOvalje smerom na Lun, tak pre nas trajekt lepsi...lebo deti to maju ako vylet lodou 😉 a kedže chodime mimo nastupnych dni, tak ani necakame dlho....

najdlhsie sme cakali 1x, skoro 3 hodiny...odvtedy už max. pol hodiny...

vies, aj mne viac vyhovuje cez den, lebo ppredsa sa mi to zda bezpecnejsie, aj vecer prides domov, sa vyspis...ale...neviem, ake mas deti....ale nase 3 deti v aute v kuse nieco riesia...ten chce taku pesnicku, ten taku, raz chcu curat, raz kakat..tak mame prestavky skoro kazdu hodinu..a MM vravi, že jemu viac vyhovuje v noci....
tak sa mu prisposobi...predsa len vodic musi byt v pohode, a ked mu nase detvaky v kuse vzadu pilia usi..tak v noci aspon viac pospia....

doma1
13. feb 2012

@mima595
jeeej to pozname,,,jeden chce pesnicky, druhy chce dvd, jeden vecko, dalsi pitie doliat,,,, 😀
mame dve deturence
tento rok ideme na hvar tiez trajektom, decka maju zazitok, takze jasne, ze vylet je ohromny
tiez sme cakali na trajekt na pag dlho a nebolo sa kam pohnut, preto sme inokedy volili cestu naokolo
naopak v drveniku sa deti nenudia, kym sa nalodime, tak sa okupu, este cosi pokupime, ideme na zmrzku,,,
tiez väčšinou chodime mimo nastupnych dni, a aj mimo hlavnej sezony 😉

alzbet124
13. feb 2012

@doma1 no my sa napapáme doma 🙂 a väčšinou som každemu spravila dve-tri žemle obložené a hlavne brali sme vela vody na cestu🙂 malému neakého brumíka a cukríky 🙂 naobedovali sme sa vždy na takom veľkom odpočívadle,dali sme si kávu a malý zmrzku...to je jedna taká dlhšia pauza cca hodinová,lebo my viac menej ideme vkuse a máme len "piš" pauzy rýchle 🙂 no to bolo,ked sme boli traja...teraz pojedme už štyria,tak sa pravdepodobne budeme musieť prispôsobiť malej...

syja
13. feb 2012

@u2jana dva krat cez globtour, raz cez tatratour a toho roku ideme cez fifo. Skus sa zamerat na hotely ktore maju dve deti zdarma alebo vyuzi first moment v ck ktore maju dve deti zdarma..