Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

nadush
1. jún 2010

@miruliacik dik za radu 🙂 nebudem brat teda vsetko... jeden den pojdeme tam a nakupim aj na dalsie dni 😎 na ranajky nam staci aj chlebik so zeleninou, pripadne ovocko, ale myslim ze to dostaneme aj na nejakom trhu, nie? 😕 a jogurty nakupim malemu rovno na cely tyzden, nech nechodim kazdy den 😕
my ideme spolu prvykrat k moru, ja som v chorvatsku bola naposledy este s nasimi, takze vobec netusim jak to tam chodi s cenami a so vsetkym 😅

inak, co sa tyka kontroly potravin na hraniciach tak ako? 😨

jasminet
1. jún 2010

nadush, podla ma sa nekontroluje, to len keby nahodou bol nejaky snazivec snazivy v praci 😉

nadush
1. jún 2010

jasminet pri nasom stasti prave nas taky snazivec snazivy zastavi 😀 😀

jasminet
1. jún 2010

ale nie, fakt neviem ako to funguje, ale to je asi skor take legislativne opatrenie aby turisti v chorvatsku aj nieco kupili, nie ze si vsetko privezu 😉

cmulinko
1. jún 2010

ahojte...boli ste uz niektora v chorvatsku v septembri.my ideme dost neskoro od 13 mdo 24 septembra.nie som zvyknuta na horucavi,lebo uz 6 rokov som v irsku a tu je max 27stupnov-cize irska horucava.chcem sa opytat ci v tom septembri uz nebude moc zima...postaci ak tam bude okolo tych 25-30stupnov.

lyongirl
1. jún 2010

baby ja som taká, že ja radšej zoberiem všetko čo sa dá 😀
takže určite si urobím nejaké masko a zavarím a potom k nemu dorobím len ryžu a zemiaky, popr. tú cestovinu. Kupovať budeme asi len chlieb, pečivo, zeleninu, ovocie, rybky...
Chceme ísť občas aj do reštiky, no a my ideme na 2 týždne, takže ja sa radšej nabalím, aby som tam neskrachovala 😀 😀 😀
Určite budeme brať balené vody.

zuzin78
1. jún 2010

Ahojte
chcem sa vas spytat, nebola niektora z vas v Poreči v hoteli Delfin?

jasminet
1. jún 2010

vody by som nebrala, my budeme tam kupovat. berieme si len take ze oblubena kava, cestoviny a podobne. malej beriem hippky, mlieko a vyzivku, ale jugurty, maso, mlieko a podobne tam kupime.

nadush
1. jún 2010

no, ja som si vsetko popisala a kedze ideme od soboty do soboty, tak v sobotu, co tam dorazime sa niekde napapame, v nedelu navarim tak, aby sme mali aj na pondelok a utorok a v stredu sa pojdeme niekam napapat, vo stvrtok si zase nieco spravime aj na piatok a v sobotu sa zase niekde napapame 😉
budem brat cestoviny, masko, muzovi nejake konzervy ako je mortadela, somariny ako sol, vegeta a pod... chlieb, jogurty pokupime tam a zeleninu asi tiez... to uvidime 😉
myslim, ze takych 300 evri na stravu, zmrzku a somarinky by nam mohlo stacit nie? 😕

lyongirl
1. jún 2010

@jasminet a prečo by si vody nebrala? Ja chcem pobrať , nech nemusíme hneď utekať prvý deň na nákup, ideme na noc a ráno prídeme, chcem mať pokoj. Deťom chcem dávať piť iba balenú vodu, teda to budeme piť aj my, stačila mi dovolenka v Bulharsku a zápcha 😝 , nechcem to teraz riskovať nanovo...

jasminet
2. jún 2010

my si vezmeme na prvy den a koniec, ved obchod je hned vedla nasho ubytka. samozrejme, ze aj malej ja budem davat balene vody a sebe tiez (vsade pijem iba balene), ale to uz je najmenej kupit vodu.

andrejkag
2. jún 2010

ahojte, chceme ísť do Zatonu sukromny apartmán Barbara a chcela by som vedieť ako je to zo vstupom do Holiday rezort, je to za poplatok? pustia nás tam ak nie sme ubytovaný? nemáte skúsenosti ďakujem

lalus
2. jún 2010

andrejka, ja som im niekedy v apríli písala, lebo ma to tiež zaujímalo...tu je odpoveď od nich:

Thank you for your inquiry. The resort is open for visitors (only pool complex is excluded, it is reserved only for our guests). Last season the price per car was 100,00 kn and for pedestrians was 20,00 kn.

no a ešte niekto tu hovoril, že popoludní po nejakej 16.00 to bývalo vraj už zdarma - ale to je neoverená informácia, takže to zistíte až na mieste.

andrea78
2. jún 2010

ahojte

ide niekto do chorvátska s nástupom pobytu 3.7. ?

majkaa76
2. jún 2010

ahoj andrea,
my nastupujeme 3.7. v sobotu,,,,odchadzame 2.7.,,, 😉

cmulinko
2. jún 2010

prepacte,ze znova vyrusujem,ale naozaj ziadna z vas nevie ako asi bude s pocasim v septembri v chorvatsku...na juhu.boli ste uz niektora v tomto obdobi?

piatok
2. jún 2010

AHojte baby, ktore ste boli v Rab-e dajte mi prosim link na nejake ubytko, mozte aj do IP, ak privat tak tiez... dikeskooooo

andrea78
2. jún 2010

@majkaa76 , posielam IP 🙂

ninkaalex
3. jún 2010

😀 poprosim aj ja.Dakujem 😀

ninkaalex
3. jún 2010

prosim vas bol niekto v crikvenici v chorvatsku,potrebujeme ubytovanie ,alebo nie kde inde .Ideme s detmi 6,3roky a 10mes.Nech to nie je daleko velmi autom.

lyongirl
3. jún 2010

@cmulinko ja som v Chorvátsku ešte nebola, ale boli sme v Bulharsku začiatkom septembra a povedala som si, že už nikdy, lebo sme mali poriadnu zimu, prechladla som tam. Boli síce dni aj pekné a horúce a pár dní bola aj zima, nedalo sa ani kúpať a zmŕzala som sa v mikine...takže ja na dovolenku v septembri už ee, pokiaľ by to nebola nejaká teplá krajina...

lyongirl
3. jún 2010

@piatok tu sú ubytká, neviem, či som ti nejako pomohla, ale skús...

http://www.croatia-rab.com/hrv/smjestaj.php

bellada
3. jún 2010

@cmulinko - s pocasim v Chorvatsku je to ako u nas, aj v strede leta mozes natrafit na zle a studene pocasie, hoci je to mnej pravdepodobne ako v septembri , vtedy tam uz zacina castejsie prsat, ale to sa neda nikdy s urcitostou povedat ake bude pocasie prave vtedy a vtedy, je to proste risk, mozes mat aj tropicke horucavy 😉

panterka
3. jún 2010

@andrea78 my taky jedeme do Chorvatska s nástupem pobytu 3.7.;-)

nadush
3. jún 2010

a nikto nema nastup pobytu 17.7??? 😕

zuzana581
3. jún 2010

Ahojte. Chcela by som sa opýtať, či náhodou niektorá z Vás neplánuje navštíviť tento rok DUBROVNIK?

marissa
3. jún 2010

Ahojte dievčatá,potrebujem poradiť.Ideme tohto roku s manželom prvý krát do Chorvátska (autobusom) a chcem sa spýtať,čo ste si so sebou brali,či už oblečenie,jedlo resp. vodu,lieky a pod. My budeme mať plnú penziu,ale potrebujem rady od tých,kt. tam už boli 🙂 Čo môžem so sebou brať aby som zbytočne nenabalila veci,ktoré nebudeme potrebovať a ako je to s cenami,čo sa mi oplatí lepšie brať z domu,či kúpiť tam 😅
Najlepšie by bolo ak by ste mi odpísali na IP,lebo tu často nechodím.Ďakujem vám veľmi pekne 😉

lalus
3. jún 2010

@marissa, ak máte plnú penziu, tak vám fakt treba len plavky, uterák a drobné kuny na zmrzlinu 😀 😀 😀 chorvátsko je civilizovaná krajina s pitnou vodou - ak sa tej vody bojíš, tak si môžeš na mieste kupovať balenú, ale nevidím to ako nutnosť ...max. tak pre deti, ale tie ešte nemáte.

simonka16
4. jún 2010

@zuzin78 ja som bola v poreci uz asi 10 krat ale hoteli delfin som sa bola len par krat pozriet ..vyzera to byt celkom slusný priemerný hotel na zelenej lagune podla toho ci si naracona ak ani tak nie tak je normalny.. len pristup do mora je dost taky no ... neviem pre deticky skor bybol piesok ako skaly a beton ale je tam super bazen asice aj v mori ked malinku posadis do kolieska tak je to jedno 🙂 ked som tam bola bolo tam dost malichy deticiek ale aj starych dochodcov .. ale celkovo to je urcite aj pre rodiny a aka sa pojdete kupat chodte sa prejst smerom k hotelu Parentium a to mate kusok a je tam krasna cista voda a pozvolny strkovy vstup do mora 🙂 to bude aj pre malinku super 🙂 moze sa hrat 🙂

piatok
4. jún 2010

lyongirl no dikesko, ale ja si to tiez viem vyhladat, myslela som nieco konkretne, nieco kde uz niekto bol a vie o co ide.... ze je to suppper.