Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

zuzin78
15. jún 2010

@evuliki my chceme ist na Krk alebo Porec. my cakame na last minute, lebo chceme ist az v auguste 😉

petinka11
15. jún 2010

idete niekto do gradacu??alebo boli ste tam uz niekto??ideme s 1,5rocnym synom......

martinka13
15. jún 2010

Ahojte My ideme do Zatonu Boli sme v Chorvatsku zatial len raz este bez deti Ideme s malym 1,5 rocnym synom Dufam, ze cestu v noci nejako prezije Moc sa mi to nepaci, ale manzel a brat stale vravia ze to bude v pohode tak hadam maju pravdu Letecky som sa bala este viac, ake nieco je jednoduchsie sadnut do auta Ideme aj s bratovou rodinou, oni maju dceru v rovnakom veku ako nas Misko Zaton sme si vybrali po tom, ako sme zistovali podmienky od kamaratovk ktori chodia pravidelne do Chorvatska Maju aj velmi dobru stranku, kde sa da vsetko dozvediet Budeme v apartmanoch s polpenziou Cez family packet je to lacnejsie Ak mate zaujem pozrite www.zaton.hr a drzte palce, aby sme to zvladli 😉

lyongirl
15. jún 2010

@judr ,
@debbie

my ideme lopar rab 🙂 Opisujú to ako ideálne miesto pre rodiny s malými deťmi a ak bude na pláži hlava na hlave nájdeme si nejakú kludnejšiu, je ich tam viac a nie sú tak ďaleko...

sevzuz
15. jún 2010

ahojte aj my ideme do chorvatska autom 7.8.
@sharlotta mozes prosim aj mne dat do IP presne tu cestu cez madarsko?

julyb
15. jún 2010

Ahojte,
@evuliki, my ideme na sever do Umagu, istrian villas, dá sa dokúpiť polpenzia... 🙂
@petinka 11, v Gradaci som bola je tam nádherne, ale je to to príšerne daleko 🙂

bianka234
15. jún 2010

ahojte, mám atopika, boli ste v chorvátsku a pomohlo vám na ekzem? kde ste konkrétne boli?

petinka11
15. jún 2010

JULYB....AKO DLHO VAM ASI TRVALA CESTA??A JE TO V GRADACI VHODNE AJ PRE DIETA 1,5R....?

julyb
15. jún 2010

@petinka 11 ja už ani neviem ale zdalo sa mi to nekonečné...Je tam taký hotelový komplex, kde bola pekná pláž jemný štrk a kamienky, inak som pre deti nič nevidela ale bolo to predsa pred 4 rokmi a malému dietatku to predsa stačí....

judr
15. jún 2010

boze ja stale neviem, chceme ist koncom augusta takze nasa bude mat len rok a dva tyzdne, stale vaham, dovolenka ma laka, ale neviem si predstavit tu cestu

lyongirl
15. jún 2010

@judr my cestujeme na noc, deti budú spať v autosedačkách, ráno sme tam, určite cestu také malé deti prespia a ani nebudú vedieť ako 😉 a čím menšie dieťa, tým prispôsobivejšie...zvládli to iné, zvládnu to aj naše, neboj sa ničoho 😉

sksko
15. jún 2010

@lyongirl my tie Lopar, Rab... budeme sice kusok od rajskej plaze ale mozme ist aj inam... v tomtermine tam bude dost Slovakov 😀 teda od 17.7 😀

sksko
15. jún 2010

baby, je tu niekto kto necestuje s detmi na noc???
my chceme ist rano pred 4.. nech sa doma trocha vyspime. deti dame do sedaciek- este pospia... a pojdeme.. mate niekto s tym skusenost??
( na noc nechceme ist preto, aby sme si aj my trocha oddychli..a mladsieho eset kojim, tak ten okolo 4 este papa, tak nech to vybavime doma.. 😖)

jasminet
15. jún 2010

@sksko my ideme az nadranom, tiez okolo 4. aby mala este chvilu pospala v aute a nesla uz vyspata a zas aby sme tam neboli rano, lebo nas neubytuju tak skoro. ideme len na krk, to je 6 hodin cesty.

lyongirl
15. jún 2010

@sksko a budete ubytovaní priamo v Lopare? Sa teším, že toľko Slovákov ide 😉 , my ideme 20.7.
ja zvažujem, či si nenájdeme nejaké iné ubytko, ale to uvidíme až na mieste, totiž máme dohodnutý apartmán, ale zdá sa byť malý a ide aj sestra s rodinou a oni majú byť len v jednej izbe, lebo už nič iné voľné domáca nemala, no ale vyhovovalo by nám to trošku ináč, ale šak uvidíme, lebo neviem, ako presne tie izby vyzerajú a ako sú veľké...

cencula
15. jún 2010

baby ked budete v rôznych častiach chorvátska skúste pozrieť tel. čísla poprípade maily na súkromné apartmány,potom si to môžeme dať do tabuliek a budúci rok bude lahšie vyberanie dovolenky, díky pomôže nám to všetkým

sksko
15. jún 2010

@lyongirl my budeme priamov Lopare.. 524.. s domacou sme telefonovali.. tiez ideme viaceri.ale nakoniec sme len my v apartmane a ti dalsi isli do toho hotela na plazi.. lebo tiez nam ponukali len nejaku izbu pre niech- len so sprchou a WC- bez kuchynky.. vy idete kedy...( ste len par km od nas 😀)

lyongirl
15. jún 2010

@sksko čo je to 524...
ideme 20.7., dnes som sa od muža dozvedela, že sestra má apartmán ako my, takže sťahovanie asi nebude...no uvidíme...
my budeme presne tu ubytovaní
http://www.croatia-rab.com/hrv/smjestaj-jakuc.php

sksko
15. jún 2010

@lyongirl no to je poradove cislo tohodomu kde je apartman....

lauraa
16. jún 2010

@sksko aj my cestujeme okolo 3_4 rano a pri kompe sme okolo 9...vacsinou sa tam tvoria v sezonne dlhe rady na kompu (uz sme tam stali 7 hodin)preto my cestujeme ine dni ako sobota a vacsinou uz v juni alebo az v sept..... tento rok ideme na Rab uz 28 .7 ale od stredy do stredy...Mala je v pohode , cestu prespi , pozera DVD, na chvilu zastavime a tak... prvy krat sme s nou cestovali na dovolenku v 9 mesiacoch....

lyongirl
16. jún 2010

@sksko aha, tak my sme Lopar 462, takže sa možno aj stretneme 😀 a nebudeme o tom ani vedieť...

lenka618
16. jún 2010

Ahojte, strašne sa teším, že sa aj ja môžem zapojiť do diskusie o dovolenke v Chorvátsku.
My ideme tento rok po prvý krát k moru, synček bude mať v aug. 6 rokov, takže si to užijeme. Strašne vám závidím, že idete vlastným autom, my mamé len staručkú felíciu, tak na nej by sme si netrúfli. Musíme ísť busom, ake aspoň ide priamo z nášho mesta. A vlastne ani neviem, či by som môjho muža nahovorila na takú cestu, on by si asi netrúfol, aj keď je dobrý šofér. Možno keby sme išli partia na dvoch autách...
Každopádne na rok už nepôjdeme, lebo o tejto dovolenke sme sa rozhodli minulý rok v auguste. Sme si uvedomili, že dva roky sme vrážali do nového bytu peniaze- prerábka jadra, okná, roldory..., že tento rok nič a šetrí sa na dovolenku 😀 . Tak som ani vázu do domácnosti nekúpila 😉 , čosi sme našetrili, ale vreckové bude malé, ešteže máme polpenziu. Odchádzame 23.7., ideme do Podgori (asi 20 km pod Makarskou). Vždy, keď mám zlý deň, tak sa na google Earth pozerám kam ideme, už presne viem ako mestečko vyzerá, poznám tam pomaly každú ulicu... My sa stráášne tešíme. Len sa bojím, aby do toho niečo nevošlo. Ozaj, ako to robíte, že dokážete naplánovať dovolenku aj niekoľko mesiacov vopred a nakoniec fakt idete? Ja mám občas pocit, že sa čosi stane a nepôjdeme ☹

lenkage
16. jún 2010

@lenka618 v Podgore som bola minulý rok , je tam krásne, dovolenku si užite na plno...naozaj je to krásne miesto, dobre ste si vybrali..

zuuzuu
16. jún 2010

@paolin ahoj, je to tam perfektne, my sme byvali sice mimo komplexu ale popri mori sme sa dostali dnu(3roky dozadu), su tam rozne plaze, bazeny ,kopec atrakcii, fakt dobra volba, neobanujes. my sme tam chceli ist twnto rok, len mame dve male deticky, tak potrebujeme nieco aj s kuchynkou a nikde sme nenasli pricelist a vobec ponuku tych apartmanov v solarise.

petinka11
16. jún 2010

@julyb no myslela som skor ci vstup do vody je vhodny pre deti ci tam je aj plytka vodicka kde sa mozu deti hrat,alebo ci tam je prirodny tien.....lebo nejake smyklacky preliezky to este nieje pre maleho...........

lenka618
16. jún 2010

Ďakujem, potešili ste ma, že sa vám v Podgore páčilo. Na dovolenku idú takmer všetky úspory, tak sme radi, že sme dobre vybrali. Niekto sa tu bavil o poistení, tak okrem poistenia, ktoré nám urobila cestovka, kde je vraj skoro všetko, si vybavujeme európsky zdr. preukaz. Dá sa aj cez net, odporúčam, je to zadarmo a každé ošetrenie v hocijakej nemocnici by malo byť preplatené - vraj. Tak nezabudnite... 😉

zuuzuu
16. jún 2010

@sksko ahoj, my by sme chceli ist tiez v ten isty termin, Lopar- no stale nemame ubytko. Co sa tyka cesty, neviem, ja by som radsej volila ist navecer, nakolko aspon teda moje deti v tme dlhsie spia. pred nedavnom sme absolvovali dlhsiu cestu (14h) a ked zacalo svitat dietky sa pobudili(1r.,2.r) a boli nervoznejsie, ale zvladli sme to.

@lauraa- a ako ste si zajednavali ubytko? ktorou cestou chodite, ze ste tam za 6hodin? tip na ubatko viac nez vitaní vdaka

lauraa
16. jún 2010

@lenka618 nemylis si to nahodou s EU zdr.preukazmi? Zakladne osetrenie ti na uzemi EU v pripade nudze poskytnu ale Chorvatsko nie je v EU a takyto preukaz ti je tam uplne na nic....podgora je naozaj pekna.......
@zuuzuu my chodievame nato iste miesto uz par rokov (srdcova zalezitost mojho manzela)ale vacsionou uz juni a v sept.Chodievame do banjolu Vila Franka, pekna plaz, kamienkova , ale k ubytku mame par schodov ,dost komplikovane pre kociky...este ze nasa mala uz kocik nepotrebuje.....6 hod. nie je problem , byvame totiz 30 km za Viednou smerom na Graz......takze taliansko , chorvatsko nemame daleko........Skus dat do gogla ubytovanie rab a popozeraj sa, mozno nieco rezervuj cez net, ja osobne by som na blint na Rab v sezonne nesla......

lenka618
16. jún 2010

Áno, myslela som EU zdr. preukaz, ale takto mi to bolo odporučené v cestovke, tak ja neviem. Už som ho aj tak vybavila, tak ho vezmeme. Ale pozrem na čo všetko je, a kde všade platí.

lauraa
16. jún 2010

ved prave na uzemi EU ale Chorvatsko este nie je v EU.....