Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

eimiky
23. apr 2009

Danulik ja som bola predminulé leto na Rabe-Lopar.Piesok nie je taký jemný, miestami čierny.mne sa tam osobne nepáčilo.Ale voda fakt malinká dlho dlho, ideálne pre deti, ale ja by som tam s mojim nešla... tolko len info pozri foto mám v albume, lebo jedna kočka to chcela vidieť ako tam asi je...

eimiky
23. apr 2009

A ešte ohľadom penazí bankomaty sú ale na ostrove vychádza všetko pomerne drahšie ako na pevnine, aspon ja mám také skúsenosti s ostrovmi v Chorvátsku 😒

eimiky
23. apr 2009

Maart a mne sa napr Krk veľmi páčil, chcela som tam ísť tento rok ale pôjdeme do Talianska kvôli piesku, malý nech sa vyšantí.Baška-Zarok krásne podľa mňa, pozri album mám ta par foto

danulik
23. apr 2009

kocky, dakujem za info 😉 este nie sme rozhodnuti, kam nakoniec pojdeme, rozhodujeme sa medzi chorvatskom a talianskom.. chceme ist urcite autom, lietadlom tento rok este nie..

eimiky
24. apr 2009

danulik tak skús pozrieť aj túto tému a uvidíš, možno sa ti tam niečo zapáči, ja som sa tiež nevedela rozhodnúť, ale u nás hral rolu piesok.....
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

katrin21
24. apr 2009

miri.b: my sme boli v ciernej hore pred dvoma rokmi, ale bolis me velmi sklamani... aj ked dnes si hovoirm, rźe by som tam mozno este isla-.. ale nestoji to za tu dialku... 😝

katrin21
24. apr 2009

boli sme v sutomore, ale boli sme sa pozriet ja na "copa cabane" v Uljcine...pri albansku... tam bol pekný piesok, udrziavana plaz, ale za poplatok, drahy bar na plazi... a more, kde sme sa nemohli snorchlovat, lebo piesok je tmavy a nic nebolo vidno...
chodili sme najviac na Črvenu plažu, tam bolo fajn..

miri.b
24. apr 2009

Katrin21, my sme boli tiez v Sutomore v Zlatnej obale a bolo dobre, aj na Copacabane sme boli/ta ale nebola za poplatok, len lezadla a prave vtedy tam bola extremne studena voda, bola burka na mori, aj na mestskej plazi v Ulcinje/ vela ludi 😖 , aj Sv. Stefan, Budva, Tivat/tu sa ale nedalo kupat/ my sme chosili sa kupat na Plavi Horizont a tam to bolo super na skalach, al najlepsie bolo v Peraste 😉
v porovnani s Chorvatskom je to trochu slabsie, co sa tyka stravy, ale inak za tu cenu podla mna super a nam sa pacila aj ta cesta, zavisi po akej trase sa ide 😉

miri.b
24. apr 2009

ale kedze je toto tema o HR, co hovorite na Crikvenicu?
Rozhodujeme sa medzi Ugljanom/zatial vedie/ a hotelom Omorika v Crikvenici?
Nebol niekto v pavilonoch Ad Turres v Crikvenici?

katrin21
24. apr 2009

miri.b: no my sme isli po normalnej trase, CH dialnice a potom po ciernej hore moc dialnic nie je... 😝 stale 60max sa ide... az na tunely , kde sa da ist lepsie.. my sme nechtiac videli aj Skadarske jazero( sme zabludili raz)... Zlatna obala- no commment... nesla by som tam byvat, izby som videla na fotkach, strasne nevludne okolie... my sme boli hned na zaciatkiu promenady, tam bol zas hluk do 1 vnoci... otrasne!!! vsetka hudba bola pocut. strava bola asi jedine pozitivnum, ta bola vyborna a vela.... ubytko.. no... akoze rekonstruovane... nove tapety, nimi chladnicka, TV a klima... ale otrasna kupelna, sprcha len hore( pre zeny o nicom), okna rozpadavajuce sa, balkon fungoval ako na heslo. raz siel zamknut, raz nesiel odomknut... a na plaz pred hotelom by som ani psa nesla vencit....

este ze sme mali auto a chodili na tu cervenu plaz, lenze predposledný den nam tam skusali ukrasnut auto, vylomili zamok... a to bola posledna kvapka.. usli sme odtial o den skor.. oni is asi nevedia vazitm, ze maju more... do mora tecu odpady.. sinave plaze... akurat v tom Uljcine boli cistejsie, ale drahe... bezne tam vidis auto ako pristavi pri krajnici , otvori bocnicu nakladiaka a sype dole do zrázu odpadky... to sme nie raz videli.. a raz sme nasli jednu zatoku, kde sme radi chodili len my a par domacich... a raz sme tam lezali a zhora sa zacali sypat veci z nakladiaka.. no vyborne.... alebo ide pre tebou auto a vyhodi len tak uplne v pohode tetrapack zu dzusu z okna.. decka dopili,tak co s tym, ze? no proste darmo.. su to cigani... ale mame na to aj tak dobre vspomienky, lebo to bola nasa prva romantikus dovolenka....

katrin21
24. apr 2009

sorry za odbocenie od temy, ale nedalo mi 🙂

zuzitka
24. apr 2009

ahojte

radi by sme isli v lete na dovču do chorvátska 🙂 ja budem v lete 4-5 mesiaci tehu 🙂

možte mi poradiť oblasť, kde je plytké more - môže byť aj kamienková aj piesková pláž - vhodné pre 3,5r dieťa?

niekto tu spomínal SELCE ... prosím dajte ešte tipy, kde ste boli s vašimi detičkami, najlepšie apartmany, hotel nechceme ... ďakujeééém 😎 😎

zuzitka
24. apr 2009

pred 2 rokmi sme boli na ostrove PAG /Novalja/, tam bolo pekne, samko mal 1,5r, v pohode sa prechádzal vo vodičke 🙂

http://fotoalbumy.azet.sk/zuzot/novalja-croatia...

eimiky
24. apr 2009

zuzitka aj my sme boli na Pagu, Novalja,my sme ale chodili autom na pláž Zrče, tam boli malé kamienky, čistá vodička

dadulaa
24. apr 2009

miri.b, my sme boli v pavilónoch Ad Turres v Crikvenici, bolo to ale pred 6 rokmi, to sme boli ešte slobodní a bezdetní. Celkovo tam bolo fajn, ale najviac mi vadil strmý a dlhý kopec, keď som sa chcela dostať na pláž,resp. z pláže, keďže boli na kopci. Inak zariadené boli jednoducho, no čisto, nám to stačilo, blízko bol aj bazén, strava v neďalekom hoteli o.k. 😉 Neďaleko bol hotel Omorika, ale v ňom som nebola.

bellada
4. máj 2009

ahojte, vie niekto poradit dobre ubytovanie na ostrove Pag - Novalja? ake je to stredisko, boli ste spokojní?

martinake
13. máj 2009

ahojte, bol niekto z vás v Tučepi. My sme síce boli min rok, ale teraz máme babätko, teraz mal pol roka a chceme tam ist znovu. Naše ubytovanie bolo dost daleko od mora. Vie niekto o ubytovaní blízko mora a nejakom apartmáne? poslite do IP. myslíte že to zvládneme? Ideme autom a je lepsie ist na noc alebo cez den? vdaka za rady.

lucka23
14. máj 2009

martinake ja som si prave zajednala ubytovanie v Tucepi. nasla som si to na nete a mali volne aj nas termin tak snad este dnes mi majitel posle podklady k zaplateniu zalohy. juj tesim tesim. mame to skoro na plazi a ubytovanie vyzera super. tiez sa trocha bojim cesty s malým ale zvladli to iní tak snad aj my. skus pohladat na tucepi.net, ked sa ti nieco zapaci napisat mail alebo si tam rovno zavolat. 🙂

blcha
14. máj 2009

ahojte my sme boli minuly rok tuto http://www.pegastour.sk/pegas/pegas.asp?KRAJ=40...
a bolo to uplne super more 50metrov na plazi male kamienky a malo ludi vecer klud do centra to nebolo daleko ako stvorene pre deticky 😉
cestovali sme v noci mala to zvladla upne v pohode celu cestu spinkala aj tam bola dobru 😉 ca more sa jej pacilo bolo super 😉
toto leto tiez pojdeme do chorvatska len este nevieme kam 😉

jasumat
14. máj 2009
zrzulka
14. máj 2009

Kocky co poviete na zaton? nejake referencie. Hotel vhodny aj pre male dieta...

matac
18. máj 2009

Ahoj Hodlidy Resort je pre deticky urcite . Na plazi a vsade kde sa obzries su iba male deticky . cely den animacie az do vecera. lekar , obchod vsetko co potrebujes pre deticky je odporucam. bola som tam uz 3 krat.

tilly
18. máj 2009

myslíš zaton hollyday resort?
je to tam dobré

bodka13
18. máj 2009

zrzulka ja som bola v zatone ešte ako slobodná-bezdetná ale je to super miesto pre rodinu s malými deťmi 🙂 ,môžem iba odporučiť...bývali sme v apartmáne kúsok od mora(neviem si spomenúť ako sa to volalo- niečo holliday?) a mesto Zadar bolo asi do 10km

bodka13
18. máj 2009

http://www.zaton.hr/
...tu sme bývali,dúfam že sa to otvorí 😉

tilly
18. máj 2009

takže je to aj dosť blízko... zadar je pekné mesto na prechádzky, ten zaton holliday resort je vyslovene pre deti, sú tam aj tie nemecké detské kluby a tak, má to dosť nemeckých a rakúskych cestoviek, čiže by to malo byť na úrovni a plné ružovučkých prasiatok 😀

bodka13
18. máj 2009

na tej chorvátskej stránke je názov Holliday Village (možno niektoré cestovky používajú resort)...je to vybudované stredisko ako samostatná dedinka bez domácich obyvateľov,apartmány sú ako u nás radové zástavby=domček o domček,ale je tam aj veľa obchodíkov,potraviny a kaviarničky

bodka13
19. máj 2009

matac....🙂 super ...je to to isté 😉 ...je tam naozaj pekne 🙂

zuzitka
19. máj 2009

betkavlcekova • 11. máj 2009 o 10:30

Zdravim, chcem sa spytat ci neviete niektora z vas v akej cene na noc sa priblizne pohybuje ubytko niekde v okoli Zadaru?