Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

oxy
11. jún 2009

Aký je Váš názor na dovolenkovú oblasť, my by sme nechceli dlho cestovať,
tak chceme ísť do severnej časti - ale počula som hlasy, že tam je niekedy chladnejšie ako u nás.
Ja si myslím, že tam môže by fajn... Rijeka, Cirkvenica max. Zadar.
Neviete odporučiť miesto,
alebo takto: čo je podľa vás lepšie - ísť na vlastnú päsť a hľadať niečo na mieste, alebo cestovka?
(...viem, 100-krát omiľaná otázka..... 😀 )

nikolet02
11. jún 2009

ahojky tak mi odchádzame na budúci týždeň v piatok do Tučepi 😎 len dúfam,že bude pekné počasie 😵

oxy
11. jún 2009

Nikolet02 - a kam konkrétne sa chystáte, idete autom?
Veľa zdravého slnka a krásne zážitky prajem 😉

lovaa
11. jún 2009

Oxy, my třeba jedem přímo do Zadaru, ubytko jsem našla na www.ubytovanivchorvatsku.cz a jedeme přímo sem http://www.apartmani-simicev.com/en/ Máme mít písečnou, oblázkovou i betonouvou pláž...je tam i tobogán, 2 km do centra...doufám, že jsem vybrala dobře...já raději vybrala po netu, pže jsem si říkala, jak malá zvládne cestu (pojedem autem přes noc)...nechtěla bych jí ještě držet v autě a hledat místo...navíc mi říkala kámoška, co tam byla xkrát...jako v Hr. že když hledáš na místě, většinou si pak i dost vymýšlíš, pořád hledáš lepší a lepší...a ve výsledku je stejně důležitější, aby jsi tam byla s fajn lidma...což mi pojedem ještě s bráškama, takže už to je základ supr dovolené 😵 😵
Jinak co se týče Zadaru, líbí se mi historický centrum na procházky, vodní varhany apod. Hodně lidi chválí Zaton...u Zadaru...že super pro děti a tak vůbec 😉
Tak hodně štěstí při rozhodování...já se třeba rozhoduju dlouho, takže už jsem na ty stránky, co jsem ti sem dala zasedla už v lednu a během ledna hledala a hledala a v únoru vybrala 😉
Kdy budete asi vyjíždět?

oxy
11. jún 2009

Lovaa,
my môžeme vyraziť najskôr koncom júna, pravdepodobne až v júli,
všetko závisí od toho akým spôsobom sa rozhodneme ísť, či last minute (aj keď neviem...4-členná rodina) a od toho kedy dostane manžel dovolenku...........
Čo sa týka toho rozhodovania - v mojom prípade tiež ide o nerozhodovanie 😀

lovaa
11. jún 2009

😀 ono jestli s ejede s malýma dětma, tak já bych už jinak neměnila v tom, že jsem si našla ubytko na netu dopředu...tady se mi líbí, že nedávám žádny peníze za zprostředkování...prostě jen se domlouvám s majitel domu 🙂 Mý bráchové jsou už velký 8a18 let...ti by hledání ubytování na místě zvládli, ale dcerce je 8,5 měs. a to už raději budu mít to bydlení zajištěné 😉
A termín máme stejný, koukám 😉 taky jedem na přelomu měsíce 🙂

kubinkov
11. jún 2009

K tomu severu: My loni na jaře navštívili Opatja a Moštěnička Draga, ale tam není koupání v moři vůbec pro malé děti. Hlavně Opatja má betonová plata a hned hloubka s velkými ostrými kameny.
Ad foto z Pagu: Vypadá to přesně jako na fotkách a majitelé jsou velmi milí. Je to kousek dál od moře, ale my jsme to nakonec vyhodnotili jako výhodu, protože díky tomu jsme viděli nádherné pláže a nezůstali na té nejbližší, která byla nejhorší. Přímo v objektu žádné dětské hřiště neměli, ale ve městě taková místa jsou. V aparmánech je krásná velká terasa, kde si naše děti hráli se svými hračkami. Byli vždycky z koupání grogy, tak jim to bohatě stačilo.

kubinkov
11. jún 2009

Další výhoda toho Pagu: Netrvali na ubytování sobota - sobota. My bydleli út - st ( 8 nocí) a vyhnuli jsme se špičkám v dopravě. 😉

nicolkarin
11. jún 2009

ja odporucam pre male deti ostrov KRK, mesto Baska, pozvolna plaz, s drobučkymi kamienkami a hotel ma vlastne ihrisko pre detia aj detske bazeny, v pripade naozaj zleho počasia aj vnutorny bazen. a mesto ma peknu promenadu s reštikami a obchodikmi.

bellada
11. jún 2009

hana1236 - skus si pozriet ten Pag, v hr je asi vsade dost ludi, ale ten Pag je v pohode a ako jden z mala ostrovov je spojeny s pevninou mostom 😉 mna by zaujimal ten Medulin, uz som ho pozerala na nete...ake su tam plaze? a co mestecko?

mukky
11. jún 2009

ahojte dievcata,my ideme v auguste na krk,a drobcek bude mat rok a 1 mesiac,Ako ste to riesili vecer,urcite ste chceli byt dlhsie vecer von...spinkali vam deti pekne v kociku,nenarusil sa im tym velmi rezim.?Nie zeby som isla podla rezimu,ale aby mi nebol cez den unaveny...ak to tak nahodou bude,tak hold budem uz vecer o 20 tej sediet doma na apartmane a budem musiet byt spokojna 😀

karelka
11. jún 2009

oxy Rijeka je dost priemyselne mesto,v Crikvenici je par kamienkovych plazi a mala pieskova a inak velke skaly a rebriky,skusila by som druhu stranu,Rabac.Novigrad alebo Umag,zalezi na tom ake mas velke deti 🙂

maryem
11. jún 2009

nicolkarin, dakujem. neico take hladam..boli ste konkretne v enajkom hoteli alebo apartmane?
mukky, nam dcera k kociku nespala,vlastne sme boli cely den vonku a na vecer okolo 22 sme prisli, o 22,30 uz bola mrtva v posteli. Takze sme sa v pohode presli s nou este o osmej na zmrzku..cez den sme dost spali, tym teplom, unava...a tak zase vecer dlho vydrzala..na dovoelnke sme prizmurili oko nad takym rezimom..

mukky
11. jún 2009

maryem dakujem,ved uvidime,no...
a namacala si deti aj do mora?

daren1
11. jún 2009

Ahojky baby, tato vaša tema je pre mňa uplne aktualna. Tiež plánujeme dovolenku a avyšlo nam to tento rok na Chorvatsko. Zachytila som tu hotel Corinthia na Krku.Vraj su tam rozne kategorie izieb, ako to je???Nam to vyratali pre 2 osoby, mala zdarma na 68O eur. Vela???

nicolkarin
12. jún 2009

maryem - je to hotel corinthia, s polpenziou, alebo da sa priplatit aj plna penzia.
daren1 - zalezi od terminu v ktorom idete, my ideme prvy septembrovy tyzden a tam je lepsia cena, ale inak ani tato nie je zla. a je pravda, ze su tam rozne kategorie izieb. samotny hotel corinthia ma dve kategorie izieb a potom k nim patri aj ZVONIMIR a ten je LUX a to uz je potom aj ina cena.

kubinkov
12. jún 2009

My byli loni poslední dva týdny v srpnu a už měli posezónní ceny
Malému bylo 8 měsíců a koupali jsme ho bez problémů. Spíš jsem dávala pozor na sluníčko. Seděli jsme vždy ve stínu a mazali krémem s faktorem 40.

zuzik03
12. jún 2009

ahoj, vidim ze pisete o hotelu corinthia v basce na krku - rada slysim fajn zpravy, jedeme pristi tyden 🙂
maryem, daren, k tomu hotelu patri i dvoupatrove apartmany v puldomcich kousek od hotelu, je to max pro 4 osoby, jmenuje se to villa corinthia, taky myslim dobry vyber. info maji zde www.hotelibaska.hr

maryem
12. jún 2009

nicolkarin - dik, asi tie apartmany by sme skusili, pre zmenu..
zuzik, dakujem, akurat som tam vcera pisala dotaz, kolko by to vyslo presne na nas 2+2, tak uvidime..To sa mi celkom paci,ak je ap pri hoteli, tak sa snad daju vyuzivat hotel.sluzby, ale mame svoje sukromie a hlavne kuchynu🙂
mukky, vtedy mala nasa skoro 2roky, tak ano, macali sme. Ale myslim, ze v pohode mozes, ved sa hovori ze more je vhodne pre astmatikov, ekzemy a pod. , chodia tam i deti prave kvoli tomu..samozrejme, ked synceka potom osprchujes..tak si to uzite 🙂

nicolkarin
13. jún 2009

isteze detom prospieva voda z mora, len nezabudajte na krem proti slnu s faktorom, my berieme faktor 40-50 pre deti, slniecko je velmi silne, a to im ublizi viac ako ta voda z mora. v baske na plazi je aj sprcho, funguje vsak na peniaztek - mepamatam si presne ale asi na 5KN.

nicolkarin
13. jún 2009

vidite, a na tie apartmany na baske som uplne zabudla. tie budu tento rok otvorene druhu sezonu, takze budu este nove a ciste. su to sice zrekonstruovane stare budovy na promenade, ale urcite utulne. boli sme tam to leto co to robili.

andy.a
13. jún 2009

Nicol a na plážach na Baške to ako vyzerá ? 😕 🙂
na nete som čítala,že sú tam drobné štrkové aj piesočné 😕 😕 😕
a sú aj priamo na pláži nejaké atrakcie pre deti/šmyklávky,tobogány,preliezky a pod/ ?? 😕 alebo to iba hotely majú ?? 😕 😕

andy.a
14. jún 2009

😕 😕 😕

aktualizujem svoju otázku 😝 😎 😎 😎

nicolkarin
15. jún 2009

andy.a plaze su take ako si citala, strkove, ale taky drobny strk - nie az piesok a ani nie kamene. a velke bylvany stretnes az na konci plaze, takze cela plaz je ok a su tam aj tie ich borovice, takze si najdete aj tien. priamo na plazi nie su tobogany, a detske atrakcie len take platene ako elektr.auticka a pod. ale mozno do tejto sezony nieco postavili, ved uvidime.

bubaczik
15. jún 2009

čafte..a čo tak Baška Voda? 😕 alebo niečo nižšie? my sme zatial rozhodnuty isť tam,tak by som bola rada,ak by sa našiel niekto kto tam bol,či sa oplati tam isť 😅 alebo isť ešte nižšie 😕 dakovala za rady 😵

duskaf
15. jún 2009

Bubaczik- ahoj. Si nám pripomenula krásny čas, ktorý sme strávili v Baške- bola to naša prvá dovolenka v Chorvátsku, ešte sme mali len chlapcov. Bolo nám krásne, veľmi pekne na to spomíname. Ale bolo tam veľa ježkov, mali sme obuv do vody tak nám to nevadilo, more bolo krásne, čisté. Prechádzky tiež fajn. Chlapci mali aj také prázdninové tvorenie, veľmi ich to bavilo. 🙂

bubaczik
16. jún 2009

duska dakujem..hlavne za tych ježkov 😀 😝 ale asi všade sa najde niečo negativne pre tu alebo inu oblasť 😒 ja fakt neviem kam isť,len viem,že to musi byť v okoli makarskej 😒 ta Baška Voda sa mi celkom pozdava,ale ešte časuuu dooosť,tak možno sa nejako rozhodneme....a skončime v Tučepi 😅 (kde zas ja nechcem isť)

miri.b
16. jún 2009

bubaczik, my sme boli v Drveniku, to je tiez blizko pri Makarskej a bolo super, bola to nasa prva dovolenka pri mori, ale to bolo pred 7 rokmi, potom sme sa tam este viackrat zastavili, ale pokazilo sa to tam, vsetko preplnene a nasom oblubenom mieste v mori nasypany stavebny odpad ☹
nasi a svokrovci bolo v Gradaci a velmi si chvalia, boli cez CK v Depandanse Laguna, sice ubytovanie slabsie ale plaz a strava super 🙂

titkovamiriam
16. jún 2009

my ideme do zatonu je to nedaleko zadaru,boli ste tam niektora.

tilly
16. jún 2009

oxy, na vlastnú päsť...

kubinkov, na pagu sme boli, mali sme loď a okolo pagu sú nádherné zákutia a zátoky s jemným piesočkom...

inak sú tam všelijaké pláže, len pag je z jednej strany taká mesačná krajina, inak je veľmi pekne v novalji