Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

kisska
10. aug 2009

Ahojte, podavam hlasenie po navrate z Bratus-u - malinka osada, superne plaze, voda, trosku veterne pocasie hlavne vecer, ale inak vyborne. Nevyhoda v Bratusi, ze je tam len jeden obchod, jedna restika a jedna krcma a zneuzivaju to trochu cenovo, ale 15 minut pesi je mestecko Promajne, kde sme sa chodili aj najest aj na nakupy. Akurat sme sa kupali doma, lebo vsade inde boli preplnene plaze. Byvali sme v skvelom apartmane, naozaj 10 metrov od mora, takze sme nikam nemuseli chodit s nafuckami.
Inak aj volneho miesta bolo vsade dost, domaci sedeli s tabulkami pred domom, ale boli trosku dalej od plaze, tak asi do 15 minut hore kopcom.
Dalsim miestom, ktore odporucam, je Podgora, nadherne vacsie mestecko, kde je dost hotelov aj apartmanov, ale stale si udrzuje kludnu, pokojnu, velmi priatelsku atmosferu, skvelu kuchynu aj na odlahlejsich castiach centra, dobre ceny. Podla mojho odhadu 90% turistov su tam slovaci 😉. Velmi som bola sklamana Baska Vodou, ktora je asi rovnako velka ako Podgora, ale ovela hlucnejsia, chaosnejsia, ozrati turisti, ofucani casnici, vysoke ceny... idealne skor pre partie mladych, nez pre mensie deti.
No a na zaver cesta - PROSIM, kto mozete, v madarsku sa naozaj drzte dialnice - madarske cesty oznacovane ako 1. trieda su asi ako nase polne, vyjazdene, rozbite, otrasne znacene, milionkrat tabula na jednu dedinu, ktore je vedla, ale ani jedna tabula na vacsie mesto, ktore najdes aj na mape... Mna bohuzial chytila tehu nevolnost prave v madarsku (ani neviem, ci vplyvom cesty, ale naozaj hormon 😒 ) a grckala som na kazdom rohu a este dalsich 12 hodin doma 😒. Nastastie Adam celu cestu prespinkal, takze aspon on bol v pohode. Ak by ste potrebovali este nejake info, kludne piste IP 😉

radka.m.
10. aug 2009

Ahoj holky,tak sestřenka se vrátila včera z chorvatska,byli v Trogiru,říkala na hlavní pláži a v centru to byl mazec,ještě že sehnali ubytování na kraji v klidné oblasti,přímo k centru by prý s dětma nejela ani omylem a to má už větší děti,a jinak je tam ve středu přímo před obědem total vykradli!!!byli se koupat a to měli pláž přímo pod apartmánem,vchod měli zamčený,ale terasu nechali otevřenou,ukradli jim všechno,zůstal jenom jeden mobil a to jim policajti řekli,že to byli ještě slušný zloději,protože jim tam nechali aspon pasy,a celé dvě hodiny,co byli na policajtech tam prý zvonil každých pět minut telefon,že někoho vykradli-jedna kráděž za druhou.od pojištovny nedostanou nic,měli obyč.cestovní pojištění od kooperativy a na krádež se to nevztahuje,tak si dejte pozor,jakou pojistku uzavíráte,jinak jsem se teda dost divila,protože my jsme terasu nechávali otevřenou pořád,i v noci,nebo i když jsme někam šli. ☹

janna1983
10. aug 2009

Ahojky, dnes rano sme sa vratili z chorvatska - odchadzali sme 31.7. o pol jedenastej z TT , mali sme namierene na Makarsku, cesta bola planovana cez rakusko - vieden - graz - a dalej po slovinsku po neplatenych usekoch - vseetko co sme nasli na nete poctivo vytlacene cesty ako obist dialnicu v slovinsku a plus navigacia - no skutocnost bola neuveritelna - par dni pred cestou som na fore nasla infosku ze tam je niekde vysypana fora strku na ceste a neda sa tade obist - a teda svata pravda - na kruhaci v slovinsku sa neda inam odbocit ako na zjazd na dialnicu - no hotove peklo dobru hodinu sme bludili ako tie dalsie stovky aut za nami a pred nami - doslova blazninec na ceste - vsetky ostatne vyjazdy teda okrem toho ktori vas navedie na dialnicu v slovinsku boli poprelepovane cervenymi paskami na tabuliach a plus tabule zakaz vjazdu. navigacia sa isla zblaznit, dalsie plany ist teda na hranicny prechod Omroz nula bodov - zase tabula zakaz vjazdu- nezostavalo nam nic ine ako zist na dialnicu - no uz ten pohlad na nu a tie neskutocne kolony - mooc sa nam nechcelo a ina cesta neviedla.teda bez dielnicnej znamky sme stali v asi 8 km kolone neskutocne 3 hodiny a posuvali sme sa o mm.takze sme voobec nevedeli co sa deje v predu ci robia slovinci kontroly alebo co, proste infarktove stavy....a teda ti co isli v slovinsku po dialnici a poctivo si kupili zanmku takisto cakali v tej kolone ako my - bolo to par km pred koncom dialnice dalej vedie len normalna cesta - kde sme uvideli slovinske policajne auto a dava na nas pozor ......toto sme nejako prezili, a teda dalsie kolony boli na vstupe do chorvatska , ale zlati ujovia nam len kyvali aby sme tahali a nezastavovali na hraniciach..a plus par minut cakania na mytniciach bolo oproti tomu v slovinsku malina.......takze po umornych 14 hodinach v 34 stupnoch vonku sme zakotvili v Pakostane ( za Zadarom ), mensie stredisko ale zato nadherne, v mori 3 mensie ostrovceky...po burke trolinku studensia voda ale dovolenka super. cesta naspat - vyrazili sme v nedelu pred 4 smerom na Senj po ceste popri mori - neskutocne krasna cesta - sama zakruta a teda priemerna rychlost 6O,a od Senju po dialnici az po gorican- uz jedine cez madarsko po dedinach - a tak sa aj stalo a nelutujeme - madarsko sme spravili za dobre 3 hodky, a to sme obehli ale 7 kamionov inak treba davat pozor na tabule, nove kruhace nie su v nagacii, tak oci na stopky ...takze cesta tam otras a naspat nebol vasci problem...

renka9
10. aug 2009

ahojte, v Madarsku, ked sa ide po dedinkach treba sa drzat oznacenia cislo 86 ! toto oznacenie je na kazdej tabule, ked sa toho drzite, nemali by ste pobludit. Jedine co mi tam vadilo, su obmedzene rychlosti: medzi dedinami 60-tka, pri kazdej zakrute 30tka ! To je dost na nervy.

kety80
10. aug 2009

ahojte baby mohli by ste poradit tie co ste uz boli v CRO ako je to s tymi policajtami ci davaju pokutu za vsetko a su zasadnuty na slovakov kvoli futbalu a ci taqm napadaju slovakov dik 😉

bodka13
10. aug 2009

nám sa doteraz nestalo,že by nás policajti zastavili 🙂 tak ti neviem povedať,ale radia že treba volať tým našim policajtom čo tam vyslaní 😉 a oni buď prídu alebo aspoň poradia

renka9
10. aug 2009

my sme tam policajtov skoro vobec nevideli 🙂

maryem
10. aug 2009

ad Madarsko-cesta po obycajnych hlavnych tahoch (nie dialniciach), je v pohode. Nazvy obci sice krkolomne, ale ak sa drzite cisla cesty, niet kam zabludit. Maju vyborne ciselne oznacenia. A netreba ani navigaciu..

maryem
10. aug 2009

juliar, presli sme od Starigradu a potom na sever..podla toho, co sme videli, zdalo sa nam,ze pravdepodobnost pieskovej je ozaj od Zadaru smerom hore..V Zadar Zaton je uz aj piesok-aj kamienky..Ale juzne od Zadaru sme videli len kamienky. A panelove plaze samozrejme. No celkom na juh sme nepresli.

bambusko
10. aug 2009

juliar, piesocne plaze su nad zadarom - nin, zaton a este na ostrove pag, tam sa da prist po moste, stredisko povljana

maryem
10. aug 2009

pozri tuna: http://www.recenzie-hotelov.sk/gallery.php?akce...

zroluj dole na obr..
apartmany sa daju najs, treba sa len pytat, staci chodit od domu k domu, maju pred domom cedulky. Ale pytala som sa i tam, kde cedulky neboli, ale zdalo sa mi to na prenajom 🙂 a ak nemali, prip.som sa opytala na odporucenie. Tak mi jedna pani dohodlila jej kamaratku s apartmanmi,tam bolo fajn. A ak nenajdes, daju sa teda i v tych info kancelariach.

maryem
10. aug 2009

ospravedlnujem sa, hore som pisala,ze sme sli az po starigrad..nie starigrad,ale biograd.. 😎

radka.m.
11. aug 2009

pláže jsou pod zadarem ka mínkové i písečné,my jsme byli pod zadarem v bibinje a bylo tam oboje 😉

juliar
11. aug 2009

dik baby! verim ze nieco najdeme 🙂 (uz viem aspon ako 🙂

janette4
11. aug 2009

my sme boli na ostrove Lošinj a pláže sú tam pieskové, štrkové aj panelové.

yvulienka
11. aug 2009

Ahojte,my sme sa min.stredu vrátili z Makarskej.cestovali sme cez noc,vyrážali sme okolo 9-tej večer v nedeľu.kedze sme z BB sli sme dole na Sahy,potom na Budapest a z Budapesti to uz boli len dialnice az do chorvatska a potom skoro do Makarskej. sli sme tam na blink 4 dospeli a dve malinke deti - nasa 20 mesiacov a kamaratkina 7 mesiacov.deti cestu zvladli v pohode,sice nasa velmi nespala od polnoci do tretej bola hore a potom nadranom uz vstala ale vsetko ok.ubytko sme nasli asi po dvoch hodinach hladania-preto tak dlho lebo sme mali specialne poziadavky-dve spalne s manzelskymi postelami,blizko mora,atd...oplatilo sa hladat,nasli sme prekrasny apartman s vyhladom na more len 5 min.od plaze. cena sice nebola najnizsia ale sli sme v sezone a vsetky ceny sa tam pohybovali okolo tych 80-90eur za apartman.tento bol uplne novozariadeny,jedinu chybu mal ze sme museli na 3posch.peso po schodoch...domaca bola nesmierne mila,pri prichode nas privitala kolacom,dzusom a pivom a ked sme odchadzali ani apartman nechcela skontrolovat ci sme ho dako nezdemolovali...s tymto sme boli nadmieru spokojni.makarska riviera je inak podla mojho nazoru strasne zaludnena turistami-vsade plno,ruch,hlasna hudba...rano ked sme vstali museli sme si ist polozit deky k moru aby sme mali potom miesto na lezanie-takze plaz strasne preplnena,ale boli tam borovice takze v tych horucavach co sme tam mali(40 stupnov)sa tam dalo.jaj a este dalsiu chybu mal nas apartman,ze sme v nom nemali klimu,v noci sme sa budili na to,ze nam je strasne horuco,to iste cez den.inak strasne vela restauracii,barov,diskotek,obchodikov,aj supermarkety-pekne velke stredisko ale take rusnesie skor pre mladych ako rodiny s detmi.plaz bola kamienkova,vo vode bolo plno jezkov.jeden den sme boli na vylete na ostrove brac a hvar a na tom braci je krasna plaz Bol-uplne malinke kamienky,ziadny jezko,bolo tam krasne.tak tym co ich este len dovolenka caka zelam aby ste si ju uzili a hlavne oddychli :o)))

kety80
11. aug 2009

tak my ideme zajtra na dovce vecer okolo 22.00 vyrazame ideme okolo sibeniku ubytko budeme hladat tam tak dufam ze najdeme tak ked sa vratime dam aj ja vediet ako tam bolo 🙂

mukky
12. aug 2009

ahojte dievcata,my ideme na krk a rada by som sa opytala ci neviete ako je to tam pri mori s komarmi..treba nam dat napriklad nieco do zastrcky dat proti komarom?

nicolkarin
12. aug 2009

mukky - my sme boli na krku v baske uz 3x, ale ani raz si nepamatam,ze by tam boli komare. teraz ideme az o 2tyzdne, tak ti neviem povadat aka je momentalna situacia.

mukky
12. aug 2009

nico tak dakujem,hadam ak by trebalo,tak tam nieco potom kupim..

certica
12. aug 2009

mukky, my sme sa nedavno vratili a nebolo jedineho komara. boli sme cca 10 km od ostr. krk.

blovitc120
12. aug 2009

Mukky, ja som bola v Chorvátsku už veľakrát a kade-tade a jakživ som tam komára nestretla. To je asi jediná prímorská výnimka...

sasrnka
13. aug 2009

Ahojte. Potrebovala by som poradit. rozmyslame nad dovolenkou s nasou malou a preto chceme ist asi radsej autom, keby sa nam nepacilo, alebo nebodaj choroba, tak hocikedy mozeme domov. Zacala sa mi pozdava myslienka ist do Chorvatska. Ale ho nepoznam, bola som len raz na par dni nedaleko Rijeky. Mohli by ste poradit? Chceli by sme niekde sukromne ubytovanie, tiche, nie velmi daleko od plaze, najradsej pieskova... Diskusiu som len tak preklikala, ale niekto tu spominal Pag. Ze su tam piesocnate plaze a prijemne prostredie a krasne more... Poznate to tam niekto, boli ste tam? Mozte poradit nejake miestecko? Lebo i ten ostrov sa mi zda dost velky 🙂 Budem rada, ak poslete aj IP. Velmi pekne dakujem.

elvo
13. aug 2009

ahoj sasrnka kedy by ste chceli ist aj my uvazujeme nad dovolenkou chorvatsku,alebo taliansku. do chorvatska sme chodievali na blink boli sme viac krat na istií.

sasrnka
13. aug 2009

Asi by sme isli koncom augusta, lebo v septembri mame na tri vikedny pozvanky na svadby 🙂
Ja som chcela poradit aspon nejaku lokalitu, tam uz by sme pohladali nieco...ale je lepsie ist uz nejakou predstavou.

elvo
13. aug 2009

my sme boli pri mocenicka draga ,lovran opatia medzi tym je kraj -je to take mala obec ze to nieje ani na mape. klud ticho a sukromna plaž.

mimado
13. aug 2009

Ahojte.
Chystame za buducu nedelu do Zatonu pri Zadare a chcem sa vas opytat ktore ste uz po ,ci sa daju v Chorvatsku kupit nejake kojenecke vody,ako mame Lucku , alebo take nieco? Chceme ist na blint na sukromie, boli sme aj minuly rok viem, ze je tam dostat uplne vsetko niekedy v cenach dost podobnym nasim, ale tie vody pre kojencov som si veru nevsimla 😖 .
Este kolko tam stoja mineralky? Aby som vedela ci pratat odtialto, alebo staci kupit tam. Pred 2 rokmi sme boli v Omisi a tam flasa mineralky stala 5kn 😕 😠 , ale juh sa mi zdal celkovo predrazeny. V Zadare sme chodili do Kauflandu a Konzumu a ceny niekedy omnoho nizsie ako u nas. Mineralky som vsak minuly rok ani nepozerala, zasobili sme sa a pratali aj naspat 😀 😀 😀 😀 . Ale tento rok bude v aute minimum miesta, preto co vyjde ako tu, radsej chcem kupit tam.
Dakujem.

ledik
13. aug 2009

sasrnko - ostrov pag je krásný. Byla jsem tam 3x. Pokud jedete 1 nebo 2 rodiny a to koncem srpna nebo v září vůbec bych si nelámala hlavu s nějakým rezervováním apartmánů. Budete si moct vybírat na místě, je tam spousta apartmánů a pokud pojedete na déle než 1 týden, klidně bych byla týden na jednom místě a další týden jinde. Písčitá pláž je přímo v zátoce kde je město Pag. Doporučuji neubytovávat se blízko centra, dost to tam žije, velké diskotéky, bary, ale na okraji městečka je už klid a přitom nejste úplně na samotě. Na pláži v Pagu je pro děti tobogán. Krásná pláž je také Zrče, je to ve stejné zátoce jako město Pag, ale je to daleko, musíš tam jet autem. Tam je veškeré vyžití, tobogány, trampolíny, půjčovny šlapadel, skútrů, bungee jumping a já nevím co ještě. No a pak jsem jako dítě byla poblíž města Novalja a tam je to taky moc hezké. Určitě Pag doporučuji, do chorvatska jezdíme každoročně a pag je úžasný.

renka9
14. aug 2009

ahojte, my sme boli na Krku pred 2 tyzdnami a komare veru boli, a mala bola aj dostipana. 😝 . Hned ako sme sa ubytovali, tak v zastrcke sme mali zapichnuty raid proti komarom, a vsimla som si, ze ho tam mali v kazdej izbe. 😝

ellise
14. aug 2009

souhlasím s Jannou, ve slovinsku, značení jen na dálnici, naprostou pravdu měla v tom že na straé ceste za kruháčem rozkopaná cesta, a jen dálnice. řídili jsme se navigací, ta nás vedla nějakou polňačkou, mazi kukuřicí a slunečnicí. děs. Nazpátek vlastně ani není kam odbočit, jen na Ptuj nebo dálnici na Maribor. Tak jsme to vzali na Ptuj a potom na Lenart a Maribor a šlo to zajeli jsme si asi půl hodinu, ale toť otázla jestli na dálnici nestáli v koloně to samé.

příště plánujeme na Ormož a Varaždin, ale Janni zajímalo by mně proč to na Ormož nešlo.

baška voda- byla jsme zklamaná, strašně moc lidí, hluk, malá pláž hlava na hlavě. Je to profláklé středisko. Hezky vypadala Podgora i Igrane. Ale tam je všechno do kopce.