Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

chichaa
20. júl 2010

@cica13 to teda je super...my sme bývali priamo v centre, ja som tam osobne bola 1x, ostatní "účastníci zájazdu" tam už opakovane boli...mne sa tam veľmi páčilo...aj keď teda nebola to klasická vyvaľovačka na slnku s malou 🙂)ale to som ani nečakala...

cica13
20. júl 2010

@chichaa my chodievame do tych Drasnic do domu, ktory je rovno na plazi....boli sme tam uz 4x....chystame sa aj v auguste 🙂
je pravda, ze cesta je o dost dlhsia, ako ked sa ide niekde hore, ale podla mna ta cela Makarska riviera stoji za to....hlavne to pohorie Biokovo je uzasne 🙂

chichaa
20. júl 2010

@cica13 ja som sa celkom obávala tej cesty...predsa len 900km nechodíme každý týždeň, ale stálo to za to...áno, to pohorie robí perfektnú kulisu a atmosféru zároveň...chceme tam ísť t.r. ešte raz 🙂

debbie
20. júl 2010

@adus123 cez rakusko a link je už tu o tri či kolko str.spať ja som dala na youtube do vyhladavača stade to mam

kamilecka
21. júl 2010

Ahojte

ide niekto na Krk- Baska 31.7?

kingstonka
21. júl 2010

kto poradi cestovne poistenie?

zuzu1111
21. júl 2010

ahojte babule - pozerám, že ste tu niektoré skúsené cestovateľky do Chorvátska. My sa chystáme tento rok druhýkrát. Chceme ísť niekde na sever od Zadaru, pozerala som si tam nejaké lokality - Zaton, Nin, Diklo, Petrčane, Kožino, Privlaka, Sabunike...alebo potom trocha ďalej na sever, menej známe - Ljubač,Posedarje, Seline, Ražanac, Vinjerač a pod.
Máte s nejako lokalitou dobré skúsenosti.
Detičky nemáme, ale som tehuľa, v čase dovolenky budem 24tt - takže nepotrebujeme nijaké vodné športy a atrakcie, diskotéky...chceme pokojnú dovolenku s peknou plážou, čistou vodou, aby sme si zaplávali, manžel by chcel trocha aj šnorchlovať, večer aby sa dalo ísť na nejakú prechádzku....a nemuselo by tam byť veľa ľudí, aby ma neočumovali.
Tak čo s týchto lokalít by ste odporučili?Chceme ísť len tak naslepo, tak ešte jedna podmienka, aby nebol problém s vybavením ubytka.

maruska22
21. júl 2010

@kamilecka mozno my...odchádzame v piatok vecer 30.teho...ale este stale neviem kam presne...bud Krk alebo okolie Zadaru 🙂

veronikazm
21. júl 2010

Ahojte, chystáte sa niekto na dovolenku od 3.9- do 12.9 ??? My by sme chceli íst, ešte nemám nič zajednané, rozmýšlam stále nad CIRKVENICOU, je to celkom blízko, bojíme sa íst ale autom, preto hladam niekoho kto ide v rovnakom termíne, aby sa k nám pridal aspon na ceste. Ked nikoho nenájdeme pojdeme normálne autobusom /zájazd/. Boli ste tak niekto? je to tak o nervy? A máte niekto skúsenosti s Cirkvenicou? Díky za info

aska
21. júl 2010

ahojte kocky nemate niektora cisielko na slusny aparman v BIOGRAD u MORU? ak ano poslite mi prosim do IP dakujem 😉 🙂

lalus
21. júl 2010

@zuzu1111 ak nemáte deti, tak ste slobodnejší s výberom pláže - my sme boli ešte bez malého 2 roky za sebou na Premanture - je to polstrov na najspodnejšom cípe Istrie. Je to blízko, ste tam za necelých 7 hodín a je tam fakt krásne. Dedina Premantura je pokojná, má milé centrum, večer tam je tak primerane živo - reštiky, zmrzliny, kaviarne...no žiaden zbytočný hluk či diskobary. Celý polostrov je vlastne chránenou rezerváciou, kde je vstup autom za poplatok, pešo je to zdarma - sú tam len poľné cesty, no príroda prekrásna. Je to však dosť skalnaté, nie moc vhodné pre malé deti, preto sme tento rok volili Nin. Voda je priezračne čistá, šnorchlovanie bez problémov a ak je mm aj trošku adrenalínovo naladený, môže si zaskákať aj zo skál - má na výber od polmetrových až po 5 metrové. Ja by som tam bez zaváhania šla znova...ale až keď malý vyrastie.

Negatívne referencie som počula na Petrčane, nebola som osobne, ale kamarátka áno a povedala, že už nikdy viac, že tam chodili len do hotela prespávať a celé dni trávili inde. Tento rok sme boli v spomínanom Nine a obehli sme aj Zaton - pekné, ale moc na plávanie a šnorchlovanie to tam nie je...je tam dosť plytká voda a pláže s pozvoľným vstupom do mora, takže sa ušlapeš, kým sa dostaneš do takej hlbky, že sa dá plávať či šnorchlovať.

@kingstonka ja som malého poisťovala cez Allianz - cez net, otázka 10 minút...na 9 dní som za neho zaplatila 6,48 eur

daduska5
21. júl 2010

zuzu1111 my sme boli v Ljubaci, je tam pieskova plaz s pozvolnym vstupom, teda s velmi pozvolnym, takze sa nachodis, kym si zaplavas, to je skor pre male deticky, ale ubytko sme nasli bez problemov a v dobrej cene. Je to mala ticha dedinka, nikde nic, ale nam bolo super. Teraz chceme vyskusat Vrsi....kukni stranku adria-apartmani.com , tam mas dost foto ako to tam asi vyzera, je tam aj Ljubac.

jarkah
21. júl 2010

@chichaa Ahoj, mohla by si mi prosím Ťa bližšie opísať Podgoru? My ideme 11.8 prvýkrát - do hotela Podgorka. Od nás je to cca 1055 km, takže sa tiež dosť obávam cesty. Aké je tam more, sú pláže také preplnené, ako sa všade v recenziách píše? A počasie? Nám toto miesto odporučila jedna známa v cestovke, tak sa necháme prekvapiť. Ďakujem za odpoveď.

zuzu1111
21. júl 2010

baby ďakujem vám za názory...

@lalus - prečo kamoška nadávala na petrčane? Ani v Zatone nie sú také pláže, aby ten vstup do mora nebol až tak veľmi pozvoľný? Lebo na Nin som počula, že to je fakt pre malé detičky, že dllllho je tam voda po kolená....a keď aj v Ljubaci ako píše daduska....mám pocit, že to sme si vybrali lokalitu kde sú samé také pláže....Nie sú nikde v okolí Zadaru pláže, kde by sa dalo v pohodičke plávať a šnorchlovať??? 🙂

@kingstonka - my sme sa minulý rok poisťovali tiež cez Allianz cez net - rýchlo, dobrá cena....našťastie sme nič nepotrebovali.

ďalšie baby - ak máte nejaké skúsenosti, kľudne píšte, vďaka

sammy19
22. júl 2010

@kingstonka - my sme si uzavreli cestovne poistenie v Allianzi. Pre poistencov Vseobecnej zdravotnej poistovne je tam aj zlava 10%. Stalo to 1 Euro na den, davali sme si ten zakladny balik, nic extra navyse. Pre deti to bolo, myslim 0,5 E na den. No a potom nam este odratali tu zlavu 10%. 😉

Jaj, my ideme zajtra, ja sa uz tak tesim. Vobec ale este netusime, ze kam. Hm, bude to asi dobrodruzne trochu 😀 😀

katka113
22. júl 2010

@sammy19 my ideme dnes večer na Lopar. Doplatili sme si jeden deň, aby sme sa vyhli piatkovým zápcham.
Pozerala si počasie pre Chorvácko na budúci týždeň? Nic moc. ☹ Dúfam, že sa to nejak zmení.
My sme sa boli včera poistiť v Alianzi a je to presne ako píšeš, pre dospelú osobu 1€ na deň pobytu a pre dieťa 50 Centov na deň + spomínaná odrátaná 10% zľava. Nás to vyšlo pre 2 dospelé osoby + 2 deti = 24,30€ na 9 dní pobytu.
Ahojte idem sa baliť , dúfam že to počasie nás tam neprekvapí. 😒

chichaa
22. júl 2010

@jarkah Ahojček...hotel Podgorka je v centre diania, medzi ostatnými hotelami, veľmi blízko pláže, resp. delí ho len taká promenáda od pláže...no ľudí je tam dosť, to si si dobre prečítala 🙂 pláže sú úzke a dlhé, malé kamienky, ale treba tie topánky do vody-kúpiš na mieste za 40 kuna, cez obed tam bolo dosť ľudí na pláži, ale určite sa tam dá zmestiť 🙂. My sme sa tam nekúpali, lebo ako som písala, naša dávala všetky kamene do pusy, tak sme boli na betónovom móle. Nina mala svoj bazénik a my sme do vody skákali alebo išli po schodkoch...Je tam inak moc pekne a okolo hotelov aj veľmi živo, aj večer 🙂 Chodia tam na prechádzky aj ľudia z okolitých dediniek.
Inak voda čistá, pozvoľný vstup do mora, ale nie že ideš pol kilometra a stále máš vodu po kolená, tak akurát, počasie bolo veľmi pekné, až príliš horúce, ale to bolo aj u nás...musíš sledovať Počasie a pozerať ako ukazujú v Splite, je to odtiaľ 50km. Ale iste tam bude teplo, je to predsa dosť na juhu. Toho by som sa neobávala. Inak do hotela Podgorka sme občas odbehli na záchod :🙂)))
Čo sa týka cesty, my sme to mali 980km, išli sme na noc, boli sme tam ráno, mala zaspala a budila sa len na mlieko, ktoré som mala odstriekané vo fľaši alebo aktuálne odsávala počas cesty...takže cesta dopadla lepšie ako som očakávala...neboj sa, cesta autom na deti pôsobí super 🙂
Prajem príjmenú dovolenku a keby niečo, kľudne napíš a pýtaj sa!! 😉

nikoleta164
22. júl 2010

@miska73 . v nedelu sme dosli z Rovinj, pavilony Amarin. Bolo super. Ubytko zabezpecila cestovka. Nemam sa na co stazovat. Plaze pre deticky super, sprava velmi chutna, personal mily. Jedno negativum - hluk, vela ludi, v noci nebolo mozne uspat maleho. Inac, naozaj odporucam - ziadne plesne a hmyz ako som citala niekde na nete 🙂

sammy19
22. júl 2010

@katka113 - no, my sme presne tak chceli ist dnes vecer, aby sme sa vyhli zapcham, zial, ideme este s jednou rodinou a im sa dnes neda, lebo nedostali dovolenku, takze az zajtra 😒
ale minuly rok sme sli tiez v piatok vecer a teda neviem, ci sme mali take stastie, ale cesta sla ako po masle. nikde nijake zapchy ani nic, ako potom spominali niektori... asi sme mali fakt stastie a dufam, ze budeme mat aj tento rok 🙂

sammy19
22. júl 2010

@katka113 - jaj a este stastnu cestu! 🙂 pocasie, hadam, bude lepsie, ja tomu verim, som pozitivne mysliaca (aspon obcas)🙂

brnka
22. júl 2010

dievcata, co sa chystate na dovcu, prosim prineste nejaky kontakt priamo na chorvatsku agenturu, co robi ubytko - Kvarner, resp. Istriu.... dik

lenka618
22. júl 2010

Ahojte,
Zajtra odchádzame do Podgory a budeme tam do 31.7.
Nebude tam niektorá z vás v tom čase? Máme 6. r. synčeka 🙂

katka113
22. júl 2010

@sammy19 dúfam, že to skutočne vyjde.
Tak my pomaly odchádzame, ešte rozlúčka s babkami.
Ahojtééééééééééééééééé. 😀

marianka79
22. júl 2010
aalinka
22. júl 2010

@marianka79 tou predpovedou si ma velmi nepotesila ☹ , zajtra vecer odchadzame a pevne verim ze sa to zmeni k lepsiemu

marianka79
22. júl 2010

@aalinka aj my ideme zajtra vecer na brač verim ze dojdem aspon trochu opalena 😎

unkas
22. júl 2010

Ahoj všem,prosííím poradíte mi kam vyrazit s 2-letým capartem????Dnes jsme se rozhodli,že vyrazíme,ale vůbec netuším kam.Chorvatsko vůbec neznám,vyrážíme příští čtvrtek.Myslíte,že bude problém sehnat ubytování?Děkuji za názory 😉

sevzuz
22. júl 2010

baule, chcem sa spytat, my ideme s dalsimi dvoma rodinkami do Omisu - Duce ani neviem ako je to daleko 😅 ale podstatne je ze tie dalsie dve rodinky chcu ist spaitocnu cestu na den. Ja si to velmi neviem predstavit, pre mna kvoli malemu sa naviac zda ze by sme mali ist aj spat na noc.
Prosim ako zvyknete chodievat vy? My v aute nemame klimu a ked bude teplo tak sa tam uvarime a cez den asi maly nebude spat a nebude chciet byt v sedacke. Vraj ze by sme si spravili pestavku na Plytvickych jazerach, ale to mi pride pre maleho este horsie a vacie natahovanie jeho a v konecnom dosledku aj mojho nepohodlia 😖

lyongirl
22. júl 2010

Ahojte, hlásim sa z Rabu z Loparu... 🙂
Cesta sa dala vydržať, odchádzali sme 19.7. o 21:15 z Trnavy a ráno sme tu boli cca o 7:00. Je tu úžasne, more teplé už ráno, večer má asi dobrých 40 stupňov. Pláž piesková, ideálna pre deti, plavci sa moc nevyjašia. Domáca pani skvelá, super sa dorozumievame, dala nám zadarmo rajčiny, zemiaky aj kukuricu, že to majú jej hostia zadarmo... Dnes sme si grilovali a robili na terase disku. Včera sme boli pozrieť v Rabe, je tam úžasný nočný život, ale to je samozrejme aj tu... A boli sme v reštike na menu a vyšlo to 60 kuna, čo je super cena, bola tam polievka, šalát, hlavné jedlo a dezert...

bodka13
22. júl 2010

@sevzuz ahoj...od nás z NR je to nejakých 880-900km...cesta na noc je pre malé deti určite lepšia,lebo ju prespí-tam chodíme väčšinou na noc,alebo okolo 3 nadránom...keď sme tam boli prvýkrát išli sme odtiaľ okolo 14 hodiny,ale šoféri boli unavení-nemali si už kde poriadne oddýchnuť lebo apartmány sme museli uvoľniť do 10:00...o rok sme išli odtiaľ okolo 11 a cestu sme zvládli celkom fajn,večer o 22 sme boli doma,mm nebol unavený a deti to tiež zvládli v pohode ale mali už 5r a 8r...tiež nemáme v aute klímu ☹ mali sme vo fľašiach vodu na ovlaženie a mokré uteráky...drobček to určite zvládne,to len my maminy sa toho bojíme 😉
...Plitvické jazerá sú pekné,oplatí sa ísť ich pozrieť ale myslím,že to je vhodné skôr na celodenný výlet ako na 1-2hodinovú prestávku...to potom toho veľa neuvidíš a platí sa tam vstupné

...môžeš mi poslať adresu do IP kde budete bývať a koľko vás to bude stáť...ďakujem