Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

drnduliak
29. jún 2011

@zuzana710 norethisteron je hrozny shit, to urcite neber!!!ja som z toho bola uplne vyrizena, aj kamoska, ta mala normlane depresie...ja som teda strasne citliva na vsetky fazy cyklu, a ta posledna je najhorsia...umele predlzenie ma totalne odpalilo. ako stacilo mi raz, odvtedy si radsej odkrutim menzes s tamponmi...to je uplne v poho..

debbie
29. jún 2011

@drnduliak suhlasím ,raz som si to vyskušala a dosť, mala som brucho ako v 5mes. tehu , stavy nervozity že som si pomali vlasy šklabala, a nervoooooozna ani nehovorím ako , keby som vedela dam tampon a ide sa ,,, ale to som vtedy tampony nepoužívala tak ako teraz že vložky neviem čo su už... , fakt neblbnite baby , je to sračka nie že zloženie škodi organizmu ale tie stavy si nezaslužite ani vy ani rodina a načo si kaziť dovolenku

stanka33
29. jún 2011

ja som brala norethistron dvakrat a bolo to v pohode, nijake priznaky iba ma sem tam pobolievalo podbrusko raz dvakrat za den, no nemala by som vas navadzat je som farmaceutka a dala som si ho bez lekara...sama a teraz som konecne dostala po porode prvykrat kramy po cca 10m a hned sme naplanovali dofcu aby som to tam nemala a co je mi to platne ked pocasie bude naprd teda ma byt....no co uz....

lindulak
29. jún 2011

@syja diky za dobrý tip s tým pohárikom. ja mám doma, tak zoberiem so sebou, ak mi to tak vyjde. vraj býva niekedy na plážach aj problém s nedostatkom WC, tak to môže byť výhoda oproti tampónom.

zuzana710
29. jún 2011

@syja @drnduliak aj ja si myslim, ze z tych tabletiek "nezomriem"....ked mi nebudu sediet a budem mat problemy, jasne ze ich nebudem brat hlava-nehlava, jednoducho ich vysadim 🙂

zuzkap2
29. jún 2011

@debbie ano ideme

debbie
29. jún 2011

@zuzkap2 tak si držme palčeky nech je pekne počasie, nemame rezervaciu tak pozrieme ako bude rano na rabe a ak ,tak pôjdeme nižšie ....
užite si dovču ...

vargovka
30. jún 2011

ahojte. my sme sa rozhodli ísť na Pag do Novalje. Chcem sa spítať či ste tam niektorá náhodou nebola. Ako je tam z ubytkom? Či sa dá zohnať? Lebo my si nezvykneme zajednávať. Aký je tam nočný život? A či je tam dosť reštík? A tak 🙂

jankako
30. jún 2011

baby,potrebujem tiež poradiť.chceme ísť do chorvátska na dovču.s 15mes. dcerkou.aj moja sestra s tromi deťmi.rozhodujeme sa či ísť na blind,alebo zajednať dopredu...nechceme cez cestovku...a ešte,poraddte destináciu vzdialenu tak 9-10hod.cestujeme zo stredneho slovenska/okr.prievidza/.potešia ma aj kontakty,ak máte.díkes

verondza
30. jún 2011

ahojte!
my sme sa v utorok vratili z Rabu. boli sme 1.krat a mozem potvrdit, ze je to miesto ako stvorene pre deti. vyslo nam aj pocasie, voda bola miestami az horuca! tak vam prajem, aby to s tym zhorsenym pocasim nebolo az take zle a uzite si to! ja uz budem len zavidiet 🙂 .
p.s. : aj ja som "to" dostala hned na zaciatku dovolenky a s aj ked s tamponmi som sa doteraz nemala prilis v laske, urobili mi obrovsku sluzbu. v pohode som s nimi fungovala ako bez kramov. cez obed som si vzdy vymenila a potom tak podvecer a bolo. takze ziadne strachy a myslim, ze ani ziadne tabletky, co viac uskodia ako pomozu.

mima595
30. jún 2011

@vargovka - ja novalju poznam...chodiem od nej tak 10 min. cestom autom....
do Novalji chodiemsa vecer poprechadazt a na nakupy.....
ubytko tam urcite najdes..neviem, o aky typ mas zaujem, ale na konci Novalje su nove apartmany...takže prinajhorskom tam....

nocny zivot a restuky v pohode....najlepsia je vsak plaz Zrce, z Novalje tam chodia busy

misule82
30. jún 2011

Ahoj, my jedeme taky do Novalji. Chci se zeptat, která pláž je nej pro děti? Jak je to se slunečníky? A mají tam některé restaurace dětské koutky, abysme se mohli v klidu najíst? Jedeme do Chorvatska poprvé a vůbec poprvé s malou na dovču, tak nevím, co čekat 🙂

mima595
30. jún 2011

@misule82 - to ti neviem povedat...m do restik nechodime, boli sme teda v jednej letnej zahrade, kde bolo detske ihrisko..teda smykalka a hojdacka myslim... je to v oblasti kruhoveho objazdu, oproti turistickej kancelarie, ale trosku vyssie.....
a plaze...my chodiem na nasu, plaze v Novalji nepoznam...ale tie v okoli sa da...Strasko je pekna, ale tam sa plati vstup...a potom este možem odporucit gajac...je oproti Zrce, je tam detske ishrisko na plazi,a dost stromov, takže aj tien

bubinko83
30. jún 2011

baby a kolko beriete uterakov a osušiek s jednym dietatom? Asi od veci otazka ale vobec neviem kolko mam zabalit.

bubinko83
30. jún 2011

@verondza a kde konkretne ste boli na Rabe? No si ma potešila že sa vam pačilo.

mima595
30. jún 2011

@bubinko83 - zvycajne davaju v apartmanoch osusky aj uteraky....pozri si v tom vasom...ci to maju uvedene...
lebo na Pagu nam dava, ale v Nine je uvedene, že nedava, tak musim aj tak vziat

mima595
30. jún 2011

@bubinko83 - a teda ja beriem osusku pre kazdeho a asi 2-3 uteraky

verondza
30. jún 2011

@bubinko83 boli sme v starej casti loparu, od rajskej autom do 5 minut. buduci rok ak pojdeme (lebo sa veru chystame, kedze sa nam velmi pacilo), tak by sme si uz nasli radsej nieco blizsie ku rajskej. nemusiet platit parkovne, hladat miesto na parkovisku a moct si dat na plazi pivko bude omnoho lepsie!

lydia22
30. jún 2011

@verondza tak super ze vam dovolenka vysla.

bubinko83
30. jún 2011

@mima595 ,dakujem ,no musim zistit či treba,opytam sa švagra jeho rodičia tam chodievaju každy rok do toho apartmanu tak aspon nam to ulahči balenie,ked budem vediet čo vziat a čo nie.

@verondza ,no ja tiež presne neviem kde ideme,iba viem že je to Lopar a asi 50 metrov k moru.

bubinko83
30. jún 2011

@verondza a ake boli ceny v reštikach a obchodoch? A počasie? Bolo moc ludi na plaži?

vargovka
30. jún 2011

@mima595 jaj no tak to si ma potesila. jedna znama to tam chvalila ze je tam pekne. tak sa uz tesim. a este aj ked ubytko najdeme tak to bude super 🙂 a ozaj chodievate cez ten most ci trajektom? ako je lepsie?

bubinko83
30. jún 2011

inak my sme kupili aj tento polostan myslite že je to dobre na plaž? Neufukne nam to? 😀

mima595
30. jún 2011

@vargovka - my chodime trajektom, od trajektu je do Novalje asi 10 min. autom...cez most sme este nesli...my ten trajekt volime aj kvoli detom, lebo u na lodi, tak sa im to rata.....

Novalja je dost velka, my tam chodime iba vecer, tak 2x do tyzdna...apartmanov je tam velmi vela, neviem, co presne chcette, lebo niektore su hned v meste, ale na konci Novalje stavaju kopec apartmanovych domov, takže tam urcite...a este aj v okoli NOvalje je kopec malickych dedieniek, kde su pekne plaze...urcite si nieco najdete...
len je tam velmi zivo vecer, hlavne mladi Slovinci...vsetci mladi chodia na Zrce, volaju to Ibiza vychodu....

mima595
30. jún 2011

@vargovka - pozri si este toto www.novalja.cz
ja som podla toho si prezrela pplaze a skoro na kazdej tam sme boli

lauraa
30. jún 2011

krasny pozdrav z Rabu..... dnes trosku sprchlo ale inak pocasie nadherne, more neskutocne teple.....inak v restikach z nas urobia alkoholikov lebo pivo, vino, kava je lacnejsia ako mineralka a nealko.....
bubinko83
ten polostan pouzivame uz strasne dlho a este nam ho neuufuklo, ceny v restikach podla toho co si das, vcerajsia vecera 6 dospelych a dve deti nas vysla na 120 eur.....ale ceny normalnych jedal sa pohybuju od 35 do 55 kun, trajekt na rab okolo 23 eur , , som zvedava kolko bude stat v utorok ked budeme odchadzat , zacina totiz sezona.....

lyongirl
30. jún 2011

@bubinko83 my sme boli minulý rok na Rabe v Lopare, tiež nám poradili známy, čo tam chodia roky a boli sme veľmi spokojný, juj, išla by som nanovo...

bubinko83
30. jún 2011

@lyongirl a kedy je dobre prist na trajekt? Vraj tam byvaju zapchy?

lyongirl
30. jún 2011

@bubinko83 my sme prišli ráno cca okolo 5tej a zmestili sme sa hneď na prvý trajekt, pred nami bolo možno 20 áut, naspať sme išli narýchlo o niečo skôr, na trajekt sme prišli okolo 19tej a čakali sme asi 30 min, ale zmestili sme sa naň, áut bolo pred nami hrozne veľa, netuším si tipnúť, myslela som, že sa nevojdeme...a na trajekte sme vôbec nehlásili presný stav osôb v aute, lebo to nikto nekontroloval a vyšlo nás to lacnejšie, poradili nám to známy a vyplatilo sa 🙂

bubinko83
30. jún 2011

@lyongirl aha dik. A na ten trajekt sa zmesti kolko aut? Podla našich vypočtov by sme tam mali prist okolo 4:30 rano tak uvidime.