Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

zuuzuu
25. jún 2010

@debbie sorry, som to neskopirovala, www.adriahome.com, nemozme ist skor, manzel ide na sluzobku. inak debbie, ja som nasla uzasne miesto na zatone- daj si do googlu zaton holiday resort - cez vitkovice tour to vychadza 219 eur na osbu na 8 dni- v novych apartmanoch - a je tam aj piesok, detske ihriska, bazeny... super- kukni aj na you tube

lenca30
25. jún 2010

ahojky....ja som bola na krku v meste krk, je to krasne mestecko ale pristup do mora nic moc, kamene a betonove platne a vsade boli jezkovia, avsak minuly rok tam jezkovia neboli tak neviem cim to je.

a dieta do 5 rokov musi mat pri ceste do chorvatska vlastny pas.

debbie
25. jún 2010

@zuuzuu zaton je pre nas daleko

lenca30
25. jún 2010

zuzca80..... prosim ta a bola tam piesocnata plaz??

lilli21, .... prosim ta napises mi do RP cez aku cestovku ste boli a co vas to vyslo pre troch?? dik

wodanka a lyongirl ....vy kde budete byvat prosim ta a mate to cez cestovku alebo sukromne??dik

nadush..... prosim ta nais mi do RP cez aku cestovku to mate a cca cenu. dakujem

lenca30
25. jún 2010

sksko a ine baby prosim ako hladate sukromne app?? ja som na Lopare nasla len tie iste cez cestovku. poradte nejaku stranku alebo poslite prosim konkretne cislo na majitelov. my chceme ist okolo 20.8 a len do Loparu ale vystrasili ste ma ze uz je vsetko obsadene. komunikujezte po slovenksy s domacimy pri objednavani app? bojim sa aby ma neodrbali...vdaka

lyongirl
25. jún 2010

http://www.croatia-rab.com/hrv/smjestaj-jakuc.php

my budeme v tomto penzióne, zajednávali sme si to súkromne, poradili nám to známy, oni tam chodia už niekoľko rokov a pani domáca vie dosť dobre po slovensky, tak aby sme sa dohovorili, keďže ideme 1x

a s tými pasmi je to ako??? Od kedy musí mať dieťa vlastný pas, nemalo tam byť od 5 rokov?

lyongirl
25. jún 2010

@lenca30 čo som hodila link, tak v ľavom stlpci sú apartmány na Rabe, keď pôjdeš nižšie, tak nájdeš apartmány v Lopare. skús im poposielať maily, kľudne v slovenčine, google a prekladač majú... My sme s nimi vybavovali po slovensky, oni s nami chorvátsky...

lyongirl
25. jún 2010

je tam dobrých 40 penzionov, to by bolo, keby nikto nemal voľné, niečo sa určite nájde...

lenca30
25. jún 2010

lyongirl...do 5 rokov, aspon tak som to citala v specialnej prilohe o chorvatsku v novom case, a dakujem idem to pokukat.

lenca30
25. jún 2010

lyongirl a prosim ta ako je to tam so stravou?? dasa tam nejako zabezpecit alebo to mate bez? a za aku cenu to mate?? dakujem

lyongirl
25. jún 2010

no stravu nemáme, ževraj sa dá niekde dohodnúť s domácimi polpenzia, na ktorú sa bude chodiť do nejakej reštiky, alebo sa dá dohodnúť aspoň na raňajkách, len u nás zajednával dovolenku tata a tak to aj dopadlo, sme bez stravy...
platíme 60€ za apartmán s 2 izbami a kuchyňou na deň

sksko
25. jún 2010

@lenca30 pridavam ti nejake appv Lopare
http://www.lopar.sk/apartmany_v_lopare.html ak sa preklikas su tam aj niekde odkazy na dalsie... my sme zohnali takto.

sksko
25. jún 2010

aj my sme inak bez stravy, ale nevadi... ranajky si aj tak urobime sami, a najest sa da hocikde 😀

monica25
25. jún 2010

ahojte

ako je to s poplatkami za dialnice v chorvatsku?

plati sa pri vyjazde ?al aj pri vjazde?
ideme 1x 🙂
http://chorvatsko.atour.sk/chorvatsko-autom-do-...

pozerala som ceny na nete ...(podla linku kt.som hodila)...

lenca30
25. jún 2010

lyongirl.....ja chcem tiez bez stravy, sak mala toho vela nezje a my sa najeme hocikde a hocico...xixi

sksko...dakujem poklikam a ktory idete vy??bez stravy?

monica25
25. jún 2010

a este ako je to citala som na nete ze dieta do 5 rokov nepotrebuje vlastny pas a tu som vyssie citala ze hej.... 😕

lyongirl
25. jún 2010

http://chorvatsko.atour.sk/info-chorvatsko-peni...

tu je zas písané toto:
Do cestovného pasu rodičov môžu byť zapísané deti do päť rokov. Deti staršie ako 5 rokov potrebujú pre vstup a pobyt v Chorvátsku vlastný cestovný pas.

@lenca30 ten pas má byť podľa mňa od 5 rokov, si myslím, nie do 5...
som si bola 3 dni dozadu vybavovať nový pas a zapísať doňho deti, robí mi tam kamoška, čo chodí každý rok do Chorvátska, by mi povedala, že musia mať vlastný...

lyongirl
25. jún 2010

baby trocha odveci, ale chcela by som deťom kúpiť tričká s veľkým nápisom Slovakia, nech všetci v Chorvátsku vidia, odkiaľ sme 😀 😀 😀 , sa mi o páči a som hrdá na to, že som Slovenka 😉 , len neviem, kde ich zohnať. Majú milion vecí, muž im kúpil tričká Trnavská 13, tak trochu váham, či to nie je zbytočnosť...

monica25
25. jún 2010

lyongirl-dakujem 🙂za info

este mi viete poradit ohladom tych dialnic..... 🙂

lyongirl
25. jún 2010

ja neviem, ani neviem presne kade ideme, myslím, že nejdeme po diaľnici...

lyongirl
25. jún 2010

dobrú noc 🙂

lenca30
25. jún 2010

lyongirl....skus na nete stranku supertricka.sk

a inak teraz kedze sme sa dostali na MS vo futbale dalej maju so slovenskym motivom spustu veci skoro v kazdom supermarkete, hypernova, tesco ....

jery51
26. jún 2010

Ahojte, chcem sa spýtať, myslíte že nájdeme niekde v Chorvátsku ubytko, kde by nás nechali len na predĺžený víkend alebo len od pondelku do piatku?
a ešte nepoznáte pekné letovisko, ktoré je najbližšie a kde je piesošná pláž?
ďakujem 🙂

jery51
26. jún 2010

to je chutné 😀 😀

lenca30
26. jún 2010

presne toto bodynko ma moja dcera je zlate a ten pan z tej stranky je fajn.

lenca30
26. jún 2010

inak dobre ranko , baby chcem sa opytyt bab ktore si rezervovali app sukromne, co ste pisali do mailu?? asi som neschopna ale vobec neviem co tam mam napisat na co sa pytat a hlavne ako sa dozviem ktorý app je ten pre 2 os. a ktorý nie. pomozte prosiííííííííííííííím vdaka

lyongirl
26. jún 2010

tak to bodyno je fakt chutnééé

ja by som napísala asi takto:
Dobrý deň,
chcem sa spýtať, či máte na 30.7. - 5.8. voľný apartmán pre 3 osoby. Mala by som záujem, apartmán by mal mať 2 izby a 1 kuchyňu, popr. balkón. Ak áno, môžte mi prosím zaslať konkretne fotky apartmánu, v ktorom budeme ubytovaní.

Neviem, aké máš požiadavky, písalo by sa to lepšie, keby som všetko vedela, toto som spísala len tak "hala bala". Popýtala by som sa hlavne, čo stojí na deň a noc, koľko je od mora, koľko je od app. reštika a obchod. Proste, čo ťa zaujíma...
@lenca30

sksko
26. jún 2010

@lenca30 mozes im to napisat aj nemecky alebo anglicky. ozaj len tak v skratke.... Vacsina hovori nemecky.. musela somoprasovat slovnu zasobu 😀

sksko
26. jún 2010

@lyongirl dobry napad s tymi trickami SLovakia.. tusim pohladam aj ja.. Alebo dam deckam aj nam vyrobit.. nech sme rovnaki 😀 a nech tam je aj SLovakia aj nieco este o nas 😀 idem tusim urobit navrh 😀

sksko
26. jún 2010

@lenca30 a co sa tyka app na konci augusta, tak si mylsim ze to by uz nemusel byt taky problem.. horsie je to vo full season... pol jul a zaciatok augusta..

My ideme vtedy.. a ked sa nam bude pacit tak koncom augusta mozno este raz skocime...