Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

macka01
3. júl 2010

Ozaj a ako je to tento rok s komármi???Vlani na niektorých miestach boli premnožené no my sme sa nestretli takmer so žiadnymi v Chorvátsku.To v Madarsku nás skoro zožrali ked sme si urobili prestávku.
A ké máte skusenosti ktoeé ste už boli????

matamiky
3. júl 2010

Ďakujem... My sme komáre v Chorvátsku nikdy nezažili. A dúfam, že nebudú ani tento rok. Zatiaľ nemám informácie, ako to tam vyzerá.

sammy19
3. júl 2010

@matamiky - nasa lekarnicka minuly rok praskala vo svikoch, lebo som sa strasne bala, ze sa nieco detom stane, ochoreju alebo tak. Proste som stresovala a tak som v lekarni nechala tazke peniaze 😀
Zoznam toho, co sme brali kopirujem z mojho blogu🙂:
- probiotiká (my sme mali Nutrolin a využila som ich hlavne ja🙂)
- kvapky do uší Burow alkohol (dajú sa kúpiť bez predpisu)
- kvapky do očí (tiež sa dajú kúpiť bez predpisu)
- kvapky, respektíve roztok Mar do nosa
- panthenol sprej pre prípad spálenia
- dezinfekčný postrek Dettol (na vyčistenie rán alebo aj dezinfekciu nejakých WC-mís a podobne🙂)
- vodeodolné náplaste a nejaké obväzy
- pinzetu
- čípky Panadol od teploty a pre nás dospelých tabletky Panadol (jedny z mála, ktoré môžu aj dojčiace ženy. Ešte myslím, že sa dá aj Paralen...)
- v prípade hnačky Smecta
- teplomer
- sirup proti kašľu sa odporúča, ja som ho však nebrala, pretože ani doma väčšinou deti tými sirupmi neliečim (robím im cibuľový sirup)
- pre menšiu som brala, samozrejme, aj masť proti zapareninám
- fenistil gél aj kvapky
- vata a vatové tyčinky

Ešte ma napadá, že som si brala aj Cephyl (homeopatikum od bolesti hlavy), mužovi na prípadný opar nejaký Zovirax, alebo niečo podobné, názov si už nepamätám presne. To je asi už všetko, aspoň myslím🙂

iinuska
3. júl 2010

@sammy19 pekny zoznam 😉

sammy19
3. júl 2010

@iinuska - dakujem🙂 Tento rok to mierne zredukujem, uz tak nestresujem 😎

cica13
3. júl 2010

bola tu rec o komaroch, ja som v Croatii bola 10x este som tam komara nezazila, ale za to v madarsku ich boli roje, ked sme si urobili prestavku po ceste.

lalus
3. júl 2010

my sme komáre nemali tera vobec...

debbie
3. júl 2010

moja lekarnička: viburcol-čipky homeo na horučko,
coryzalia-homeo-soplíky-klíma je sviňa
nurofen syrup
ibalgin
vigantol
krem na zapareniny
spray repelent detský
panthenol detský
endiex
acylpicín
medipirín
paralén
otrivin
lirine
naplaste
teplomer
a chcem dačo na podráždené očká poradte
😀

iinuska
3. júl 2010

jaaaj baby, ako to tu citam, tak by som sa mala nad sebou zamysliet. ja planujem zobrat Panadol sirup, kapky do oci a usi, Paralen , Ibuprofen, Biogaja, Fenistil gel a kvapky

lalus
3. júl 2010

iinuska, podľa mňa v pohode vystačíš...veď Chorvátsko je normálna civilizovaná krajina s pitnou vodou 😀 malý mi pil teraz vodu z vodovodu a v pohode. Endiex, biogaja a podobné tráviace by som brala len do Egypta 😨 Žiadne kvapky do uší či očí ani nemám doma, ani som nezháňala, lebo mi to ani nenapadlo 😅
naša lekárnička pre istotu (nič sme vďaka Bohu nepoužili 😵 ) - Nurofen sirup, Paralen čípky, Nasivin, teplomer, masť na ritku, fenistil gel, repelent sprej a sada liekov na laryngitídu, lebo malý je laryngitik 😝 . pre nás som vzala Paralen, Ibalgin a Zyrtec pre mňa lebo som alergik.

lalus
3. júl 2010

jááj a ešte dettol som zabudla 😲 malý stúpil niekde na skalku a má asi pol centimetrovú ranku na nohe 😔

iinuska
3. júl 2010

lalus,ked spominas ten dettol, este chcem kupit ten dettol gel na ruky na cestu

sksko
4. júl 2010

dobry je aj betadine.. akurat pocitajte s tym ze je hnedy... ale aspon vidite co ste vydezinfikovali... ale dobry typ na cestu. musim si to napisat. ZOBRAT dezinfekciu...

cica13
4. júl 2010

ja bravam tiez vzdy Betadine na dezinfekciu, pouzivame ho aj v robote na dezinf. operacnych ran.
Ostatne lieky bravam tie, co tu uz kocky spominali.
Ale aj u nich sa da kupij v pohode v lekarni vsetko.
Napriklad od teploty a bolesti maju pre deticky vyborny sirup PLICET, je to s obsahom paracetamolu ako nas Panadol, ja som si ho aj domov nakupila, mne ho odporucila nasa detska lekarka...🙂



andrejkag
4. júl 2010

@lalus ahoj v piatok sa chystáme do Zatonu, chcela by som vedieť ako je to s pieskovou plážou? je to fakt jemný piesok? ideme na blind, tak dúfam že nájdeme nejaké to ubytovanie, ak by mal niekto tip poteší 😉

lalus
4. júl 2010

@andrejkag - a chcete ísť do dediny alebo do toho Holiday Resortu? Lebo v tom resorte neviem...v dedineto za pokus stojí - tam sme to nepozerali. 2 dni sme sa boli kúpať v areáli resortu - vstup 50 kún na auto. tam bol normálny jemný piesok, dali sa z neho stavať hrady 😉 videli sme ľudí sa kúpať aj na dedinskej strane zátoky, ale neboli sme sa tam osobne pozrieť. 😒 Ak nenájdete v Zatone ubytko, skúste pozrieť aj ten Nin (je to fakt asi 2 km) a tam je ninská zátoka s pieskom - ale už trochu hrubším. Malému to nevadilo a hrady sa dali stavať aj z toho.

andrejkag
4. júl 2010

@lalus dík za info 😉
ubytovať sa chceme v dedine Zaton (ak by sme tam nič pekné nenašli v pláne mám ten Nin 😉 ) , pozrieť sa pôjdeme aj do Holiday rezortu,
len som nemala predstavu o piesku 🙂

lenca30
4. júl 2010

ahojte, poznate niekto hotel BELLEUVE v Lopare prosim???

debbie
4. júl 2010

baby ak mate otestované kvapky do očí pre deti proti podráždeniu od soli napíšte budem vdačna
😉

lalus
5. júl 2010

http://auto.sme.sk/c/4859486/slovinsko-prejdete...

neviem, či to sem už niekto dával - ako prejsť cez Slovinsko mimo diaľnic...ak idete dole na Zagreb. tam je v Slovinsku skutočne len pár kilometrov po diaľniciach (od hraníc do mariboru) a diaľničná sa neoplatí.

silviami
5. júl 2010

ahojte, je tu niekto, kto sa čerstvo vrátil? Chceme ísť do Chorvátska na blink, štyria dospelí a 3tri deti, koncom mesiaca. Je tam teraz problém s ubytkom alebo je dosť voľného? Mám radšej niečo zabezpečiť aspoň na začiatok? Vďaka za aktuálne info.

lalus
5. júl 2010

my sme prišli v sobotu...je to čerstvo? 😀 😀 😀 ale ak chcete ísť koncom mesiaca, tak informácie o aktuálnom ubytovaní ti budú fakt na nič 😝

sammy19
5. júl 2010

ahojte. je podla vas lepsie ist do Chorvatska v piatok vecer a prist tam teda v sobotu nejako dopoludnia alebo radsej uz v stvrtok vecer a prist v piatok dopoludnia?
MInuly rok sme sli v piatok a bolo to v pohode, nikde ziadne kolony a tak. Ale co isli o par hodin po nas jedni znami, tak ti vraj strasne dlho vsade cakali, ze bolo vsade vela aut na ceste. Tak neviem, ci to zavisi aj od hodiny, kedy presne vyrazime, alebo co?
Vie niekto poradit?

@silviami - my sa tiez chystame koncom mesiaca a ideme tiez na blind, nemame nic zaistene dopredu. Ja tak nejak verim a pevne dufam, ze nieco najdeme... hadam 😒

debbie
5. júl 2010

@sammy19 ahoj a o kolkej ste vyrážali v piatok ? a o kolkej ste boli na sk hraniciach??? 😀

lenkasop
5. júl 2010

Ahojte,
chcela by som sa opýtať možno od veci, ale predsa.Do Chorvátska musím mať pas alebo stačí OP?Ďakujem

macka01
5. júl 2010

môj názor je taky,že tie cesty sú teraz plné stále.Vlani sme sa chceli vyhnúť preplneným cestám tak sme šli vo štvrtok večer,Maďarsko sme prešli takmer sami,široko ďaleko nikoho.Až sme občas zaváhali,či ideme dobre 😀 😀 no na Chorv.uzemí sa to zaplnilo poriadne.V sobotu cez deň sme sa presuvali z Vodíc na Istriu a šlo to celkom.Domov sme išli v nedelu večer a plno docela dosť.Tak sme cestovali vo štvrtok aj sobotu aj nedeľu,pomerne plno dosť.Možno okolo stredy či štvrtku je lepšie,ktovie

debbie
5. júl 2010

@macka01 ale potom nieje ubytovanie ☹

sammy19
5. júl 2010

@debbie - juj, no vyrazali sme okolo siestej a na hraniciach sme boli asi okolo osmej. No a vsetko bolo vtedy fakt prazdne, slo to ako po masle 🙂 Len tento rok rozmyslame, ci ist v piatok zas tak isto ako minuly rok, alebo uz vo stvrtok vecer. Pretoze zasa sa bojime, ze ci po prichode do Chorvatska v piatok nebude problem zohnat ubytko, ked tie turnusy sa menia v soboty...
No som z toho jelen teda...

macka01
5. júl 2010

@debbie no v tom je to riziko ☹ bud to riskneš alebo pôjdeš po preplnených cestách.Aj o tom to je.Zvládnu to všetci nič iné neostáva.Vyslovene že by sme niekde stali v kolone to nie iba trošku na mýtniciach,to je logické.Teraz ideme 11.7.to je nedeľa tak som zvedavá ake budú cesty,ale počítam,že tiež plné.
Ozajstné kolony sme zažili v Taliánsku,to bolo niečo 😠 .Hlavne aby sa nevyskytla žiadna nehoda a pôjde to 🙂 🙂 🙂

iinuska
5. júl 2010

@macka01 aj my ideme 11. na noc 🙂