Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

petraluk
31. júl 2008

Zkus ten Nutrolin-B je levnější, jen 80kč a my ho brali už od 2. měsíce věku a je to taky minimální množství, 2.5ml do 1 roku věku. Na krabičce je tedy, že se smí až od půl roka, ale prý už to neplatí a může se podávat od měsíce. My ho dostali v nemocnici a spousta kamarádek i tady jsem četla, že je taky brali dříve 😉

Pokud kojíš tak je můžeš brát taky a dítě má tak dvojtou ochranu 😉

petraluk
31. júl 2008

Dneska jsem se bavila s kamarádkou o těch probiotikách BioGaia, jak píše Sasenka a v ČR stojí přes 600kč a to bych tedy opravdu jen preventivně nedala. Kdyby byl malej nemocnej tak peníze neřešim, ale jako prevence se mi to zdá opravdu drahý 😉

sasenka
31. júl 2008

a to myslí tie isté??? lebo ja to mam v kvapkách, taký žlto-biely obal, a platila som plnú cenu, okolo 200,- možno trocha vyše, ale nie vac ako 250,- Práveže to vyšlo na počet dávok lepšie ako Nutrolin B

petraluk
31. júl 2008

Sasenka jistě, kamarádka má na Slovensku rodinu a taky na to koukala jako blázen 😖

sasenka
31. júl 2008

Kukla som obal, 5m stálo 269,- SKK Preto som písala okolo 200,- vašich CZK

alififi
31. júl 2008

sasenka a jak si tie kvapky prevazala ? mozu sa skladovat pri teplote do 8 stupnov. to je dost velky problem ne ?

misha25
31. júl 2008

No děkuji vám za informaci, radši se ale pro jistotu poradím s doktorkou. Cesty se nebojím určitě a pobytu tam už vůbec ne. Tady jsou také vedra a malá to snáší velmi dobře(rozbalená na dece pod slunečníkem). A Sasenko já si dovolenou užiji i s miminkem, nemůžu pomyslet na to, že bych jí někde nechala a jela....potřebuji jí každý den, je to součást mého života, jsem máma a tak se postarám! Nemám potřebu odpočívat a válet se a nemít žádnou starost o někoho jiného. Navíc už pár dní před námi tam jede parta lidí a taky část naší rodiny, i babička. Pak já s manželem a tak se v tom stínku pod stromem u mimča vystřídáme, když budeme chtít vlézt do vody 😉 a podobně. 😉 Prostě jsem chtěla jen říct, že na dovolenou nechci jet kvůli odpočinku 😉 Ale kvůli zdravému prostředí. Až budu vědět, že si Agátka moře užije, tak pojedeme někam, kde bude píseček....určitě ne Chorvatsko.

sasenka
31. júl 2008

my mame chladničku do auta, tak tam 😉

ani ja by som na dovku bez detí nešla,my chodíme hlavne kvoli deťom, aby nechoreli v zime, inak by som šla radšej na poznávačku a nie na pobytový pri mori 😉
len naš mal min rok v lete menej ako pol roka, neviem, ani sa mi velmi nežiadalo niekam isť daleko. Sice take malé lepšie zvláda cestu ako väčšie.

misha25
31. júl 2008

Sasenka - ano, pořád jen kojím. Naše doktorka dává příkrmy(polívky) až od půl roka, když se kojí. Vlastně většina lékařů, možná všichni. Agátce to stačí, nepláče hlady, ani nijak nestrádá 😉 vlastně ani nekaká, 14 dní určitě ne. Všechno si to zpracuje, nemá potřebu. Taky se mi to zdá divné, no, ale doktorka ví asi líp než já, co je dobře a co ne. I když vlastně ona by byla radši, kdybych nedávala ani ten čají. Jenže to já nevěřím, že by mlíčko stačilo i na žížu. Navíc bych měla malou u kozy pořád 😀

wladka
31. júl 2008

misha, co sa tyka kojenia.. ja som emku vylucne kojila - bez cajiku ci vodicky do polroka.. potom nastupili stavicky, polievocky, kasicky atd.. 😉 naozaj sa nemusis obavat, v predu je mlieckona zizen, a zadni mlicko je na hlad.. a mala ti to urcite vytaha.. 😉 ..ale je pravda, ze som ju mala casto na cecikoch, cca kazde 2h.. 😉 ..ale dalsi leto to bolo v pohode 😀 (kojila som rok a pul, a mala je v lete narodena)

inak, planujeme aj my croatia.. zvazujem Rab, a Omis.. 😉

misha25
1. aug 2008

Wladka - my jedeme kousíček pod Omiš 😉 Už jsem tam dvakrát byla, je to tam hezké. A malou mám u cecíku každé 2,5 hodinky....je po pohoda 😵 a všechno vytahá, to je fakt 😀

sasenka
1. aug 2008

Aha, Misha, ja som len čítala, že malá má pol roka, ale teraz kukám profil, že ešte nemá plný polrok... takže potom ma Dr. a ty pravdu.
Ja som nekojila, preto sme papali o trošku skor príkrmy. Alke s príkrmami radšej fakt o týžden neskor, ako priskoro 😉

liako
3. aug 2008

Ahoj baby chystáme sa do croatia vedel by mi niekdo poradit mozme tam platit aj eurách, a co sa týka stravy tam dá sa tam prestravovat v poho. alebo sa oplati brat co to zo sebou dik moc

petraluk
3. aug 2008

Lioko eura berou určo všude. My si je tam tedy měnili na kuny, vyšlo to líp než platit eurama, ale dá se taky.

S jídlem si nedělej starosti, určitě se tam dá najíst. My tedy měli jídlo sebou, vařila jsem pro malýho, takže nějaký rychlovky pro nás mě nevadili, stejně jsme byli přes to největší vedro doma, tak mi bylo jedno jestli stojim u sporáku nebo dělam něco jinýho.. Několikrát jsme byli tedy na večeři, ryby dobrý, ale když jsme si dali jen maso, tak to byli pro nás strašně malý porce ☹ Taky jsme byli na pizze a ty byli taky moc dobrý

liako
3. aug 2008

Petraluk ako tak citam s ubytovanim by nemal byt problemideme na blind ako ste boli vy

petraluk
3. aug 2008

My měli ubytování zajištění přes internet. Tchánojc už tam byli 2x a líbilo se jim tam, tak jsme to zkusili taky 🙂

Bez malýho jsme taky jezdili na blind, ale s nim se nám nechtělo. Jak už jsem psala, hledat něco v těch vedrech nebo naopak dešt 😒 i. malej nechodí, takže stále vyndavat kočár nebo ho nosit v náruči. Někdy je štěstí, že se povede vybrat hned na poprvé, ale taky jsme už jsme hledali 2 hodiny a to jsem odmítla 🙂

liako
3. aug 2008

A kde ste boli konkretne mi sa chystame cirkevnice a asi sa mi fakt oplatí menit na kuny kolko kun pribl. stoji ubytko na noc

petraluk
4. aug 2008

My byli a vlastně zase pojedem 😵 na ostrov Krk v Malinski 🙂 Tady můžeš kouknout přesně na ubytování http://www.apartmani-posel.hr/index.html

V kunách nevim kolik to stojí, v eurech je to 30 až 50eur. Takže vlastně 2100 až 350kun. Počítam tedy 7kun za 1euro. Záleží kdy jedete 😉

A kdy vlastně jedete?

tilly
4. aug 2008

pertaluk a koľko je to cca km?
ozaj kočky, kde pozeráte predpovede počka pre chorvátsko?

petraluk
4. aug 2008

Ňa předpověď koukam tady http://www.meteocentrum.cz/predpoved/predpoved-...

Je to přes 700km, přesně nevim, zeptam se přítele až dorazí z práce a napíšu ti to přesně 😉

tilly
4. aug 2008

ďakujem 😉

deni84
4. aug 2008

my pozeráme počasie tu?

www.meteo.hr

www.wunderground.com

liako
4. aug 2008

Ahoj Petraluk dík za info odchádzame 20.augusta

maart
4. aug 2008

Ahoj holky, planujeme na pristi leto dovolenou v Chorvatsku - 2 dospeli a 3 deti (v te dobe jim bude 7 a 1/2, 5 a 1 a1/2 roku), ale predevcirem jsem ve zpravach videla, ze v lete byvaji v sobotu a v nedeli na hlavnich tazich do Stredomori obrovske zacpy 😒 ....Mate s tim nektera zkusenost? Kdyz jedete autem, kdy? Je to tak hrozne i na zacatku cervence? Nebo radsi letadlem??? Prosim o radu, dekuji.

petraluk
4. aug 2008

Liako tak z Plzně přímo do Malinski je to 740km 😉

Maart my jeli prvních 14 dní v červenci a přes noc a žádný zácpy nebyli. Ale taky záleží kam jedeš, do Dalmacie to bývá horší než nehoru 😉

dominka11
4. aug 2008

maart, lepšie je isť cez týžden autom. My sme išli v stredu na noc a úplna pohoda.

ella1
4. aug 2008

my sme išli aj cez tt az cez víkend a asi sme mali šťastie,nikde žiadne zápchy...takmer....len raz trochu smerom na dalmáciu.....ale dalo sa.....

maart
4. aug 2008

Tak jo, holky, diky...jeste to vsechno promyslime, vubec jeste nevime kam a kdy a nekdy v breznu, dubnu vas tady asi zahltim milionem dotazu. Pojedeme po 1. na dovcu autem se trema detma, teda aspon to tak ted planujeme, tak bych se chtela vyhnout zbytecnym komplikacim. Jet na noc me ani nenapadlo, z toho bych asi mela obavy, ale manzel je dobry ridic, tak by to treba mohl zvladnout...nebo proste v tydnu a ne v sobotu nebo nedeli. Kazdopadne zatim diky.

petraluk
4. aug 2008

Maart tak to já si teda nedovedu představit jet s dítětem 12 hodin přes den. V noci spí a je klid 🙂

maart
4. aug 2008

Petrulak, jezdime tak s detmi pravidelne ke tchyni do Holandska, takze ta znam...je to umorne, ale deti to mnohokrat zvladaji lip nez ja. Na zacatku cervence jsme tak jeli i s malou prdolkou a slo to....ja se prave bojim po tme 😒 , ale treba by to bylo nejlepsi.