Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

denisa3
30. máj 2011

Ahojte babenky, neboli ste niektora v Biograde na moru? My sa tam chystame v septembri s ročnym synom.Je tam vraj piesočnata plaž Soline. 🙂

ollski
30. máj 2011

@denisa3 boli sme tam pred 5r.....ano je tam taka mensia plazicka pieskova 😉 mne osobne sa tam velmi pacilo, aj plaze, aj okololie, take milucke mestecko to je....je tam taka fajna promenada na kocikovanie..ide u kempu aj do mesta..

denisa3
31. máj 2011

@ollski a byvali ste v kempe alebo v meste? Pozerala som na nete a vacsina volych apartmanov je v meste na tej opacne strane od plaze Soline. Kde je podla teba najlpesie byvat s babom aby sme to nemali nikam daleko?

bodka13
31. máj 2011

@denisa3 my sme boli v Biograde v roku 2005...chalani mali vtedy 2 a 5 rokov...bývali sme v kempe v stanoch-k moru to bolo asi 400m....ale aj v kempe boli bungalovy...tá piesková pláž je dosť malá a bola vždy plná 😒 našim sa páčilo aj na kamienkovej,sú to také drobné kamienky...do mesta sa dalo ísť popri mori ale aj cez uličky medzi apartmánmi...v meste je kopu obchodíkov,kaviarničiek,vždy navečer bol nejaký program,boli tam aj kolotoče a atrakcie pre deti,dalo sa ísť na výlet loďou ....nám sa tam páčilo a mm sníva o tom,že si tam dovolenku zopakujeme niekedy v budúcnosti...tento rok ideme do Omišu-Duće

michamicha
31. máj 2011

@zuba my jsme špatný cesty nezaregistrovali vůbec a to jsme po dálnici nejeli 😉 jediný komplikace byly ve větších městech, kde třeba silnici zrovna opravovali a měli jí vyfrézovanou, ale jinak super cesta 😉 s manželem jsem si zrovna před pár dny říkali, že přes maďarsko bychom určitě ještě jednou chtěli jet, ale asi až budou děti větší, teď je nutná krátká rychlocesta po dálnici přes slovinsko...

linda40
31. máj 2011

@heln vlani bol celkovo chladný rok, my sme boli koncom júla na Pagu a bolo veterne a aj nám pršalo.

maartinkaa
31. máj 2011

baby ako je to vlastne, ktora trasa je blizsia ak to budem ratat od bratislavy,,,,,,,,,,bratislava-rakusko-slovinsko-chorvatsko, alebo bratislava-madarsko-chorvatsko 😅

bodka13
31. máj 2011

daj si do google-mapy a pekne ti ukáže trasy 😉
http://maps.google.sk/maps?ct=reset ....daj si vyhľadať trasu Bratislava-Chorvátsko ...pekne ti vypíše celú cestu,kilometre a čas za aký trasu prejdete
...neviem,či som to dobre skopírovala 😕

bodka13
31. máj 2011

@maartinkaa daj si do google-mapy a pekne ti ukáže trasy 😉
http://maps.google.sk/maps?ct=reset ....daj si vyhľadať trasu Bratislava-Chorvátsko ...pekne ti vypíše celú cestu,kilometre a čas za aký trasu prejdete
...neviem,či som to dobre skopírovala 😕

steva
31. máj 2011

Ahojte.chcem sa opytat ci ste niekto boli na ostrove Rab -Lopar?my sa chystame a chcela by som vediet ake mate skusenosti.dakujem

zuzkap2
31. máj 2011

@steva ahoj my odchadzame 1.7 na Rab-Lopar

andrejkag
31. máj 2011

Ahojte, bol niekto v meste Tučepi?
žienky cestovali ste niektorá do chorvátska v tehotenstve?? ja budem v 23tt. 😒 a neviem či vôbec mám isť, veľmi by sme chceli ísť kvôli synovi alergikovi ale mám aj strach, poradte 😉

drnduliak
31. máj 2011

@andrejkag zalezi ako sa ty citis, a ci mas bezproblemove tehotenstvo...my sme vlani nesli k moru lebo sa mi necchelo cestovat taku dialku s bruchom...vsetko ma vzdy bolelo, nemohla som dlho obsediet....ale zato som na svk v 6. mesiaci pobehala tatry krizom-krazom, nizke, vysoke, a pohoda...

bellada
31. máj 2011

@andrejkag my sa chystame do Chorvátska tiež, ked pojdeme budem v 16tt a strasne sa na to tesim, pytala som sa aj Mudr ci mozem ist a on povedal, ze bez problemov, zalezi ako sa ja citim, ci zvladnem v poho cestu a potom teplo, ak nemas ziadne problemy tak sa v podstate nemas coho bat, ja mam zatial bezproblemove tehotenstvo, obisli ma vsetky nevolnosti, takze si dam akurat pozor na slniecko, aby som to neprehnala a potom na stravu, tohto roku ozeliem vsetky morske potvory v jedalnicku a inak sa nie je coho obavat si myslim, v mori sa tiez mozem kupat, narozdiel od sladkovodnych jazier a kupalisk, kde hrozia infekcie 😉 😎

ivanajelinek
31. máj 2011

Ahojte. Neviete poradit nejake pekne miesto v chorvatsku? Najlepsie nejak na zaciatku( nakolko pocestujeme z nemecka), aby sme to nemali az tak hrozne daleko. A co je vhodne aj pre mensie babetka( syn ma 8 mesiacov). Dakujem 🙂

deyana
31. máj 2011

ahoj, já pas nemám, manža jo, ten novej, takže by nám stačilo, kdyby si on vzal pas, nechal si do něj zapsat malou a já op???

karkana
31. máj 2011

@ivanajelinek vrele odporúčam v CHorvátsku Crikvenicu,je to hore ,blízko je tam krasne čisté a teplé more,ak môžem poradiť pláž kde sú aj borovice -čiže chládok aj pre malého,od námestia smerom na Selce jemny štrk treba to najprv prejsť a nájsť,ked sme boli prvý krát tak sme boli na námestí a tam su kamene a ježkovia tak viac do ľava treba ísť,aj tam su borovice ale ešte dalej za takými lodkami ,aj tento rok tam zas ideme,je tam hned aj rešteurácia,večerný život super ,je tam veľa rodín s detmi,je tam od namestia v pravo piesočnatá pláž,ale sa tam platí aj tam je super

karkana
31. máj 2011

@ivanajelinek ked sme hladali apartmán,našli sme zmenáreň a tam nám hned poradili a zaviedli nás do apartmánu ,je tam problém zaparkovať auto nam sa podarilo na parkovisku pri obch.dome ako Tesco,a hladali sme pešo,autom je to nemožmé je tam krásne budete spokojní

katka55
31. máj 2011

@maartinkaa Ahoj. Tiez tu maturujem, ako sa najlepsie dostat do Chorvatska 🙄 Teda najlepsia cesta je jasna: BA - Vieden (A) - Graz - Maribor (SLO) - Zagreb (CRO) atd. Je to sice kilometrovo dalej, ale rychla, pohodova, dialnicova cesta. Rozculuju ma ale SLO, ktori si za par km dialnice pytaju 30e 😠 Tak spekulujem, ci neist radsej cez H a obist SLO cez Lenti a Letenye 😒 Ale kedze cestujeme s malym, ktory vtedy bude mat necely rok, tak sa mi nechce tapkat po deravych madarskych cestach 😝
Tie cesty inak testovali aj tu: http://auto.sme.sk/c/5884624/autom-do-chorvatsk... 😉
No co baby? Mate niekto skusenost? Co by ste odporucili? Mam na rozmyslenie este 25 dni 😉 😵

mima595
31. máj 2011

@andrejkag - ja som bola v 26tt...a odporucam....na kontrolu u gyndaka som bola pred odjazdom, vsetko v poho, do zalohy mi dal Nospu, keby zacali krce...odporucal vela pit, oddychovat...kedze sme mali 3-rocne dvojky, tak sme dodrziavali ich rezim....rano k moru, cez obed spanok v apartmane a poobede zase k moru...

odporucam, najmensi problem som nemala, ale ja som mala tehu bez problemov, trosku mi puchli nohy cestou tam, tak som ich vylozila a bolo vsetko OK....

ked to mam porovnat, ci ist k moru tehu alebo s babom do roka, tak tehu je vyhodnejsie 🙂

lauraa
1. jún 2011

@andrejkag tucepi je velmi pekne ale mne sa zda zbytocne daleko.......hladala by som nieco blizsie,
@katka55 my chodime len cez Madarsko , lebo zvycajne sme mali to stastie a vzdy sme niekde stali v slovinsku na dialnici v zapche..... a este navyse aj za 30 eur 😠 ...nakolko cestuje vzdy niekedy nad ranom mala este velku cast cesty prespi, potom dame niekde ranajky , a okolo 9 uz cakame na kompu takze cesta jej ubieha velmi rychlo, a potom je to uz len par min k apartmanu a domov ideme vzdy okolo obeda takze zase nieco prespi, robime vacsiu prestavku , chvilu pozera DVD a nikdy sme nejake velke problemy s cestovanim nemali....
@zuzkap2 aj my budeme na Rabe od 22 do 4.7

steva
1. jún 2011

@zuzkap2 my ideme uz 20.6 na desat dni.

lauraa
1. jún 2011

@steva kam idete? Lopar?

steva
1. jún 2011

@lauraa na Lopar ideme,chceli sme piesok a tak dufam ze bude dobre

zuzin78
1. jún 2011

ahojte holky,
chcela som sa vas spytat,ci niektora nebola v hoteli Girandella v Pule.
dakujem 🙂

syja
1. jún 2011

@zuzin78 Nemas nahodou na mysli girandella v rabaci?

zuzin78
1. jún 2011

@syja ano, mam to na mysli. pomylila som sa. pisem to s dvomi malymi detmi. 😉
bola si tam?

maartinkaa
1. jún 2011

@katka55 my sme pred rokom isli cez madarsko a vpohode,,,,,,len tak ma to zaujimalo, kadial je to lepsie, tiez nedam tym slovinskym zdieracom tolko eur, v 2007 sme isli cez slovinsko, ale platili to svokrovci, tak som sa tym nezaoberala 😀 ,,,,,,,,,,,my to uz mame za 38 😵 😵 😵 😵 😵 😵 sa tesim ako blcha,,, 😀 😀 😀 😀

katka55
1. jún 2011

@lauraa @maartinkaa baby, takze ste sli cez madarsko s tym, ze ste obchadzali slovinsko? potom by sme to asi skusili aj my 😉 inak, este tych 15e by som slovincom dala, ale 30... 😠

alicc
1. jún 2011

@zuzin78 ak myslis girandella v rabaci tak my sme boli a bolo dobre, ubytovanie take skromnejsie, ale strava bola dobra, pobrezie kamienky

@steva aj my ideme na rab a boli sme v lopare, je tam fakt jemnucky piesok, deti sa vyhraju do sytosti a daleko do mora je plytka vodicka a prehriata od slnka ako caj. bola to vyborna dovolenka preto sme aj tento rok zvolili rab , len tento raz ideme do hotela, predtym sme boli v apartmnane 😉

chorvatsko je nadherne asi vsade, my sme tam uz boli velakrat a vsade sa nam pacilo ale je to aj o tom s kym idete, my ideme teraz s dvoma rodinami-znami, ktori maju deticky priblizne v takom veku ako nase, takze sa vsetci velmi tesime 😎