Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

kendis
1. júl 2012

@kaja73 kaja dakujem, urcite sa inspirujem 🙂 ja este rozmyslam kupit tie hotove cestoviny v prasku, nemali sme ich uz rok, tak snad budu vzacne 🙂

maruska22
2. júl 2012

@kendis ja som si vlani doma uvarila také masko na šťave so šampionmi a to som si potom sterilizovala v 3 dcl pohárikoch a na dovče som to uz len prihriala, urobila k tomu cestovinky a obed bol za 20 minut...to masko si mozes urobit na viacej sposobov a más na každý den nieco iné 🙂 inak tiez sme mávili zeleninová polievku, prípadne nejaké sáčkové polievky

ivulienka22
2. júl 2012

Ahojko babule,
máte niekto overený kontakt blízko piesočnatej pláže? Crikvenica, Biograd na Morom, Zadar....??? Netrúfam si ísť na blink, keď mesto nepoznám a neviem kde sú aké pláže.
ĎAKUJEM

kendis
2. júl 2012

@maruska22 ako si sterilizovala 😖 ? 🙂 prepac, ja take nerobim, 🙂 dakujem!

cencula
3. júl 2012

ivuienka22 my sme boli pri ostrove Nin dedinka Sabunike, neviem či je to volné musíš mu napísať na mail: mile.domazet@gmail.com, boli sme tam asi pred 4 rokmi, ale boli sme spokojní.

domeli
3. júl 2012

@kendis aj ja sa chystám sterilizovať do zaváracích pohárov - chystám sa doma pripraviť guľky v paradajkovej omáčke, segedínsky guláš a tiež dusenú kuracinu či morčacinu na kúsky so šťavou. Uvarím, ako keby som to išla podávať hneď teraz (tú kuracinu iba do polomäkka, nakoľko sterilizáciou sa dovarí), nadávkujem do zaváracích pohárov a zasterilizujem (teda povarím v zatvorených pohároch vo vode v hrnci cca. 7-10 minút od zovretia). Na dovolenke potom budem mať hotové jedlo, ku ktorému spravím či ryžu, či zemiaky, či dodám zeleninu a mám. Šetrí to čas. Inšpirovala ma moja známa a aj tu na MK som dostala podobné tipy.

maruska22
3. júl 2012

@kendis tak ako ti uz v príspevku napísala domeli, dám do zatváracích pohárov a povarím cca. 10 minút v hrnci 😉

drnduliak
3. júl 2012

@domeli a staci to tych 7-10 minut????myslim to kuracie maso...ja som pocula, ze aspon dve hodiny treba sterilizovat 😅

domeli
4. júl 2012

@drnduliak dve hoďky? veď to by azda tie zaváracie poháre ani nevydržali. Tých 10 minút od zovretia musí stačiť. Budem to tiež robiť prvý krát, ale takto sme doma bežne sterilizovali napr. segedín a vždy vydržal, nepokazil sa - mali sme ho uskladnený v pivnici aj polrok.

domeli
4. júl 2012

@drnduliak v diskusiách ale čítam, že niekto sterilizuje ozaj aj 1-2 hoďky, tak si ma teraz nahlodala... Ale to je už mimo tému Chorvátska a referencií naň... (No ešte mi nedá dodať, že tú kuracinu si ozaj neviem predstaviť sterilizovať už skoro hotovú potom ešte jednu hoďku - veď to sa to mäso bude úplne rozpadávať).

subica2
4. júl 2012

Nemá niekto aktuálne info o hoteli Nimfa v Živogošče?Mám z toho chaos...

drnduliak
4. júl 2012

@domeli no ja len preto, ze znama mi spominala, ze sterilizovala "len" pol hodinu, bolo to kuracie maso a vraj ked to na dovolenke otvorila, vsetko bolo pokazene....ale bohvie ci jej dobre chytil zavit, zrada mohla byt aj inde...ja budem asi radsej dlhsie.... 😅 a pouzivas pohare so zavitom alebo tie bez zavitu, na ktore treba tu hlavicu??lebo ja mam tie zavitove a bojim sa, ci to budem vediet dobre zavriet, aby to dobre chytilo.

domeli
4. júl 2012

@drnduliak tiež závitové. Ono aj tou sterilizáciou akoby ešte viac priľnú. Verím, že sa nám to vydarí a nebudeme musieť na dovolenke ozaj vyvárať, lebo od toho by som si rada oddýchla teda 🙂

drnduliak
4. júl 2012

@domeli tiez dufam, hlavne by mi bolo luto toho masa a tej prace...ale budme optimistky 😉

myska25
4. júl 2012

Holky už jste byl letos někdo v Chorvatsku letos na blint? Chystáme se tak v pondělí a zajímalo by mě jak se pohybují letos ceny za ubytování? Jedu s manželem a s námi skoro 2 letý syn 😉. A letos směr Vodice, tak prosím o Vaše zkušenosti a případdně jestli máte některá dobrou zkušenost s ubytováním kousek od moře ve Vodicích, tak budu ráda za kontakt 😉 a nebo by se mi líbila i Podgora-Cajkle 😉

lauraa
5. júl 2012

@myska25 My sme prave na Rabe , oproti minulemu roku je tu ovela menej turistou, viac menej su domy prazdne , aj nasa domaca( chodime sem uz 6 rok) povedale ze su v hlavnej sezone este prazdny aj ked ceny aspon tu na Rabe isli dole, takze nemyslim zeby bol problem najst ubytko..... ceny studii 2+1 okolo 40 eur, my mame apartman 2+2 za 50 ....
@drnduliak my sme prave na rabe a ceny masa sa tu pohybuju rovnako ako u nas ....

keiko33
5. júl 2012

@lauraa tak to si ma potesila, my sa chystame prvykrat do chorvatska koncom mesiaca s tromi detmi na blind. Kedze este neviem v ktory den presne, kedze manzel pracuje v cechach na zivnost, este nevie, podla roboty ako pride domov. A samozrejme podla deti, ci mi po troch dnoch neochoreju, neviem ani kolko sa zdrzime. Trochu som mala malu dusicku, kedze najmladsia bude mat pol roka, co sa tika ubytovania, ale po tom co si napisala, uz sa nebojim ze ubytovanie nenajdeme. A v ktorej casti ostrova konkretne ste?

sonula44
5. júl 2012

@lauraa Ahoj my sa dnes chystáme na Rab 🙂 🙂 Aké tam je počko ako hlásia ?
@keiko33 My ideme dnes na Rab a tiež máme 3 deťúrence najmenšie v rovnakom veku 🙂
@drnduliak , @domeli Baby ja tiež zaváram na dovču a minulí rok som zavarila 3 poháre zo závitovým viečkom
a tie sa mi pokazili 😠 😠 tie čo boli klasika zatvárane tou hlavicou boli OK (viečko s tou tmavou gumičkou)
zavárala som ich jednako 🙄

lauraa
5. júl 2012

@keiko33 my sme uz roky vzdy na jednom mieste v banjole, pieskovo kamienkova plaz sem tam zajdeme do loparu , tentokrat sme boli len raz , ten piesok mi nejako prekaza, nam viac vy hovuje kamienky a piesok(nemas ho aj v....)a tiez nemusim velke kamene a topanky do vody....do mesta kusok.... prvykrat sme tu boli s malou ked mala par mesiacov.....

lauraa
5. júl 2012

@sonula44 asi ste uz na ceste, pocasie taketo horuce sme tu este nezazili, cez den okolo 40 a v noci neklaesaju teploty pod 35, takze spime len s klimou ,cakame ze pride burka ale ta len prehrmi po pobrezi a tu nic....more ma okolo 27 takze sa moc neochladis, lodou sme vyplavali na otvorene more a aspon na chvilu trosku vetrika zafukalo.... kam idete, mate ubytko zajednane...

keiko33
5. júl 2012

@lauraa tak my sa tiez nechystame na lopar, ak tak len pozriet, rozmyslam tiez ze bud do banjolu, alebo barbat, popripade rab. Proste niekde v strede ostrova, kludnejsie miesto, ziadna tlacenica ako na rajskej plazi a aby to nebolo daleko si prezriet rozne casti ostrova. Chcely by sme ostat 10-12 dni ak vsetko vyjde, takze na vylety bude cas. Planujeme ist az po rabskej fijere pondelok - utorok, alebo ako sa to vola, to uz dufam ze tam nebude taky naval, teda problem s ubytovanim. A ktoru cast ostrova by si mi odporucila, teda kde zhanat ubytovanie, aby som urcite nasla a aby to bolo co najblizsie k plazi. Aby sme sa nemuseli terigat s kocikom daleko.

rikarr
5. júl 2012

ahojte, my sa tento rok chystame tiež do chorvatska, minuly rok sme boli v crikvenici a tento rok mi aspon podla netu učarovala maščenička draga, neboli ste tam nahodou niektorá???ideme aj s našimi krpuchmi autom a tajne dufam,že s ubytkom nebude problem, v crikvenici sme zohnali paradne ubytko do pol hodky od prichodu tak verim že aj teraz tak tomu bude

lauraa
5. júl 2012

@keiko33 cez ostrov vedie cesta cez barbat do banjolu a dalej rab a kampor v banjole sa odbocuje na lopar a okolite dediny....popri ceste su informacie kde sa mozete popytat na volne ubytko alebo skuste sami popozerat plaze a more a sama uvidis co by ti vyhovovalo 😉 mozno skus nasjt na intenete banjol ubytovanie ale len domy padova a cisla okolo 420 do 450 tie ostatne su uz dalej od plaze... my byvame 100m od mora ale vedu k nam schodiky,,,,

keiko33
5. júl 2012

@lauraa zhanat dopredu nechcem nic, kedze ese presne neviem kedy vyrazime, ako to vide muzovy v praci a ako to bude s detmi, lebo dcera je stale chora odkedy chodi do skolky, aj teraz starsie deti chytili anginu a 39 horucky ☹ le sa modlim aby im to more prospelo, ale mozno skusim popozerat kde je este volne, aby som vedela kde zacat, dik za info

drnduliak
6. júl 2012

@sonula44 @domeli baby ja som dnes zavarila 4 pohare kuracieho, 1/2 hod som to sterilizovala, zaj odchadzame na dovcu, dufam, ze sa mi to nepokaziiii, lebo ma sibne 😅 drzim aj vam palce, nech dobre zavarite a pekne vsetko spapate🙂

ejco
6. júl 2012

@lauraa prosim ta,ste na rajskej plazi?Kolko metrov ste od plaze?Ideme na blind prvy krat na Rab a bojim sa ze do 100m od plaze nic nenajdem.

lauraa
7. júl 2012

@ejco nie, my sme v banjole ,to je hned vedla mesta rab a na rajsku mame este asi 15km,mne osobne sa moc nepaci , mam radsej kamienky ....nemyslim ze by mal byt problem nasjt ubytko,my chodime vzdy posledny junovy a prvy julovy tyzden , minuly rok sme citili ze zacali prazdniny a zrazu po tyzdni plna plaz a tento rok nic.... apartamny pozatvarane, aj nasi domaci sa stazovali ze su este maju volne tyzdne.....
@keiko33 vsetko poznam, tyzden v skolke tyzden doma a do nekonecna, teraz uz je lepsie , moja ma uz 5 rokov a od sep. ide do skoly..... s detmi je to tazke, pred dvoma rokmi tesne pred odchoddom dostala kiahne, tam sme posunuli dovolenku o par tyzdnov lebo som bola doma a manzel si zobral volno neskor......ked si flexibilna je super , horsie ked uz je vsetko naplanovane a zrazu nikam nemozes ist......inak vcera na dialniciach bol horor, a to sme odchadzali slovinsku dialnicu , lebo uz v chorvatskom radii sme poculi dlhe cakacie doby, ale zial asi si vsetci povedali ze pojdu domov povedla a tak to aj vyzeralo.... neodporucam ist piatok, sobotu , nedelu ......

lauraa
7. júl 2012

@ejco

@keiko33
https://picasaweb.google.com/102146716195483106...
par fotiek z rabu aj ked nie tohtorocne....

domeli
7. júl 2012

@drnduliak krásnu dovolenku prajem! 🙂

keiko33
7. júl 2012

@lauraa tak my sme uz nastastie kiahne mali a to cely jun. Najprv dostal syn a o dva tyzdne dcery. Tak dufam ze sa uz nic strastne nestane, deti sa na dovolenku strastne tesia, uz sa pytaju, kedy pojdeme k moru. Uz len kvoli nim by ma mrzelo, keby sme nesli, ani sme este nikomu nehovorili ze sa chystame, aby sme to nezariekli, Uz teraz vidim ako to okomentuje muzova rodina, ze kde sa trepeme s tromi malymi detmi. Trochu sa toho aj ja bojim, no som uz zufala, pre tie neustale dcerine choroby. A mimochodom pomaha tvojej dcere more na imunitu? Kazdy hovori ze more je to najlepsie.