Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

lauraa
9. jún 2011

@verondza a odkial cestujete?

verondza
9. jún 2011

@lauraa z detvy

lydia22
9. jún 2011

Ahojte tak som sa prave bola okupat v mori,uzasne dno pieskove a dlho plytke.dnes bolo opat krasne pocasie cez obed 10 minut prsalo.dufam ze budeme mat pokojnu noc,ze maly uz nebude mat teplotu! Ze zajtra dakde vsetci vypadneme.

gumimaci
9. jún 2011

Ahojte,
neviete ci sa da myto platit aj kartou (ak ano embosovanou)?

lydia22
9. jún 2011

@gumimaci da sa platit my mame klasicku platobnu a bez problemov.

lydia22
9. jún 2011

@gumimaci da sa aj embosovanou.

babulinkab
9. jún 2011

@gumimaci dá se platit, nám se stala super věc, v sobotu odpoledne jedeme domů,kolona jak blázen, radím u všech mýtnic brzo se zařadit k platbám platební kartou - jsou tam mnohem menší fronty než na hotovost, ovšem manžel zaplatil a závora se nezvedla, tak tam strčil kartu znovu, kartu to vyplivlo, už ji to nechtělo a závora se neotevřela, nakonec jsme tam nahnali nějakého zaměstnance, který nám teda závoru zvedl, ale nebylo to moc příjemný 😀 😀

miss_shy
9. jún 2011

dievcata prosim vas boli ste niektora v corinthii baške na krku? ak ano napiste mi prosim ci je tam v pohode pre deti. dakujem.

ina29
9. jún 2011

Baby..pomoooc 😠 😠 😠
Uz sme boli rozhodnuty ze pojdeme do Crikvenice-Selce,ale kolegovci tam uz nechcu ist...
Doporucite mi nieco pekne,vhodne pre male deti aj so zabavou?Niekde severna dalmacia??

dominka11
9. jún 2011

@verondza ahoj, vidím, že idete na Rab, pýtala si sa na more, či bude teple...My sme boli min. rok v polovici prazdnin a teda chorvatske more teple moc nebyva...ale ak budete na Rabe na tej piesočnatej pláži, je tam dlho plytka voda, tak tam sa prehreje cez den, ale inak slabota dalej...rýchlo zaplavat a von...

lauraa
10. jún 2011

@dominka11 my chodime pravidelne do chorvatska uz aj zaciatkom juna a v pohode sa kupeme v mori , mne sa nezda az take studene a nasej hviezde je to asi tiez jedno lebo ju vzdy musism vyhanat z vody von.... aby sa nerozmocila.....

verondza
10. jún 2011

@dominka11 tak presne na to sa aj trosku spolieham, ze ta plytcinka sa rychlejsie ohreje. a dievcence, ktore su teraz v chorvatsku ( a aj inde ako na rabe) pisu, ze more je uz teple.
ked citam, ze je tam piesok na plazi aj v mori, dlho plytke teple more bez vln, neviem si fakt nic lepsie pre male decka predstavit. uz len aby nam to pocasie vydrzalo (podla toho, co pise lydka, tak tam je pekne. inak predpoved hovorila o dazdi a dost chladnom pocasi), alebo sa mozno aj kusocek zlepsilo a huraaaana dovčuuuuu! 🙂

lydia22
10. jún 2011

Dobre ranko zatial mame pod mrakom ale je prijemne.uvidime ako sa este pocasie vyvinie.

vendulka
10. jún 2011

ahojky, chci se zeptat jak to vypadá na korčule s počasím a jaká je předpově´d na další dny?chystáme se tam 18.6., tak jaké je počasí, je to na koupání?děkuji

gumimaci
10. jún 2011

@lydia22 🙂 ok, dakujem... zoberieme si aj jednu aj druhu, nechceme brat prave vela hotovosti... momentalne je vyhodnejsie platit kartou, myslim ze kurz pri prepocte je lepsi ako ked sa zamienaju peniaze...

gumimaci
10. jún 2011

Baby mam este otazocku... Uz ste uzatvarali cestovne poistenie? Ja som dnes bola v CSOB, maju 20% zlavu. na tento mesiac na tyzden by poistenie 3 osob (liecebnych nakladov + 1osoba pripoistenie zodpovednosti za skodu) vyslo 20€ ... kolko vas a kde vyslo poistenie, pripadne pripoistenie...

lydia22
10. jún 2011

@gumimaci my sme mali v kooperative na 10dni 26eur.takze to vyjde tak na rovnako.

gumimaci
10. jún 2011

@lydia22 a bolo to len poistenie liecebnych nakladov, ci ste pridali aj nejake pripoistenie- urazove, zodpovednost za skodu... atd)

lydia22
10. jún 2011

Myslim ze len liecebne naklady,zodpovednost za skodu urcite nemame. A boli sme uz aj s malym u lekare lebo je chory a v pohode,mame papiere a volali sme do poistovne a vsetko pekne preplatia.a myslim aj keby sme mali nejaky uraz tiez by nebol problem.

gumimaci
10. jún 2011

@lydia22 no super, este sa spytam, to ste tam tie papiere u lekara ukazali? v akom jazyku to je?

gumimaci
10. jún 2011

@lydia22 no ja tu zodpovednost za skodu dam aspon na muza, lebo je sofer... kamaratovi sa to raz oplatilo, rozbil v apartmane okno, tam ho zaplatil a tu mu to preplatili...

lydia22
10. jún 2011

Nam dali v poistovni taku malu knizocku poistnu a 3 karticky pre kazdeho jednu tak to plus nasu kartu poistenca sme predlozili a nebol problem na tych kartickach su nase mena a daco na zadnej strane napisane asi po anglicky nemam ich teraz po ruke. A s dr.a v lekarni sa dorozumies anglicky aj nemecky.alebo ruky,nohy.

gumimaci
10. jún 2011

@lydia22 super, dakujem za odpoved 🙂

verondza
10. jún 2011

@lydia22 ahoj lydia, tak ako tam mate dnes? syncekovi je lepsie? ja sa tohto tiez bojim, ze mi tam decka ochoreju. no, budem dufat, ze nie...
lydia prosim ta, ako ste isli na rab? po dilaniciach, ci inak? ako dlho vam cesta trvala? sedim na nete a hladam nejake novsie informacie o trasach, ale vsetko je to minimalne rok stare....teda spon zatial sa mi nic aktualne najst nepodarilo. rozmyslame, ze by sme isli cez madarsko (sme od zvolena) a nie po dialniciach, pretoze som pocula (a citala), ze sa tym cesta nijak zvlast neskrati ani casovo ani na km. tak naco to potom oplacat, ze?
aj ostatne dievcence, ak mate nejaku dobru radu ohladne trasy do chorvatska, budem vam velmi vdacna!

lydia22
10. jún 2011

@verondza ahoj tak maly zatial nema teplotu ale je slaby a ani dnes vela nejedol,vacsinou lezi v posteli.pocasie opat krasne doobeda polojasno a potom krasne slnecno akurat som sa vratila z kupania.my sme zo spisskej novej vsi a isli sme cez madarsko po dialnici.vyrazili sme o 19tej v pondelok a chorvatske hranice sme prekrocili o 4:30 no a potom este cesta na rab co je este hodny kusok.dialnice prazdne.

katkaromi
10. jún 2011

@verondza ahoj my sme z Banskej Bystrice, takže skoro rovnaká vzdialenosť, pôjdeme cez Šahy-Budapešť a po diaľnici smer Zadar. Ideme 12 km od Zadaru. Pôjdeme diaľnicami, manžel vraví, že je to hlavne o bezpečnosti a keď sme to dali prerátať cez nejaký program, tak to vyšlo o dosť kratšie a tá cena tiež nie je až tak rozdielna vraj, tak neviem. Možno mamičky, ktoré už boli povedia o tom viac.

zuzkap2
10. jún 2011

@gumimaci ak poistis cez net tak mas zlavu v csob az 25%. Ja budem muza poistovat v csob prave koli tomu ze sa tam da poistit auto pre pripad ,ze by sa pokazilo a mna a deti v europskej.
@lydia22 aj mna zaujima ktoru cestu na Rab ste zvolili

karkana
10. jún 2011

@waitinka7 ja ti odporúčam Crikvenicu chodíme tam stale,super pláže ,večerné prechádzky po námestí kde je krásne,vylety lodou,proste super a nie daleko,more teplé a čisté,od namestia v ľavo štrkové pláže su super a v pravo pieskové ,ale sa platí,

lydia22
10. jún 2011

@zuzkap2 my sme sli ako som pisala po dialnici v madarsku a v chorvatsku do zuta lokva a tam mas na vyber ci ides k moru alebo nie.je to dobre znacene.

karkana
10. jún 2011

tak neviem,asi do Medulin nepôjdeme ,zatiaľ počuvam len nespokojnosť,ešte ten Rabac sa mi pozdáva,hlavne chcem vedieť,či su nie v mori ježkovia ?som taký bojko,,