Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

tanija133
13. jún 2012

@katus30 ja som bola minuly rok, velmi sa mi tam nepacilo....Mesto plne campigov, bolo ich tam asi 5 velkych a plus este v kazdom dvore kamping.....Plaze obycajne,uzke, kde bolo asi milion ludi z tych kampingov a mestecko centrum posobilo na mna tak ufulane...jednina na konic uplne bola jedna schopna plaz, kde sem chodili aj s malym......predtym som chodila na Makarsku, Tucepi, Istriju...vzdy sa mi pacilo ale toto Pakostane vobec nie... ☹ MOzno Vam sa tam bude pacit, prajem len to dobre..ale moj nazor je tento.... 😉

koc1nka
13. jún 2012

@drnduliak tak ja mam dostat kramy v den odchodu,neviem co robit,ci ist na gyndu dat oddialit alebo co,kedze este kojim

koc1nka
13. jún 2012

@drnduliak tak ja mam dostat kramy v den odchodu,neviem co robit,ci ist na gyndu dat oddialit alebo co,kedze este kojim
@drnduliak tie stranky mozem odporucat,nasla som pre nas na nich ubytko,ale kedze ideme viaceri tak asi pojdeme na blink,bo v nasom termine pre 13ludi nemaju

alami
13. jún 2012

baby, čo poviete na cestovanie v nedeľu, máte skúsenosť? chceli sme ísť v pondelok a vracať sa tiež v pondelok, ale majiteľ ubytka sa ma pýta, či by sme mohli prísť deň skôr, teda to by bolo aj odísť deň skôr. Hlavný deň presunu je sobota, alebo pri odchode noc so soboty na nedeľu. Riskli by ste nedeľu, že už bude na ceste kľud? Dík.

mima595
13. jún 2012

@alami - my sme isli minuly rok v sobotu vecer a prichod bol v nedelu rano..isli sme 1. julovy tyzden..takže v tom prvom navalom tyzdni a uplne v pohode..nikde sme necakali, ziadne kolony, zapchy, aj tento rok ideme tak

a raz sme odchadzali z Chorvatska v sobotu k veceru..odchod už po prevoze trajektom bol o seidemej vecer..pri zahrebe sa to trosku zahustovalo, ale asi tak že pri myte sme boli napr. 10. v poradi..takže tiež celkom v pohode, sa to neda porovnat s tymi kolonami, co su v sobotu rano...

drnduliak
13. jún 2012

@ma.senka dakujem za odpoved, my budeme na opacnej strane, podla mapy by sme mali mat mesto z lavej strany, ale ved uvidime na mieste, verim, ze budeme spokojni aj s nasou miestnou plazou...priamo do centra mesta to budeme mat 2km. akurat, ze mi pisali domaci, ze na tej plazi sprchy nie su, ale dalej vraj hej, tak zistime na mieste....budeme mat auto, takze prinajhorsom sadneme donho a odvezieme sa aj inde....more dufam, ze sa otepli, lebo zatial pisu okolo 22st. pri zadare, to je strasne studeneee, brrr 😅 ale tesime sa velmi 😉

drnduliak
13. jún 2012

@koc1nka jaaaj, mna to tiez caka hned na zaciatku dovolenky, oddialovat nechcem, mam s tym zle skusenosti...tak len vydrzat, akurat dufam, ze na plazi najdem nejake wc, inak neviem co budem robit 😠 keby mi to chcelo prist skor!!!

malabiba
13. jún 2012

@lulu2 komplex Solaris je pekný, čistý, pár hotelov a camp, treba rátať s tým, že od civilizácie, mesta Šibenik je cca 5 km, takže zábava a diskotéky sú v stredisku, je teda dosť rušné, je tam kopa atrakcií, ale všetko za peniažky, pláže sú s drobnými kamienkami, plytké, vhodné aj pre deti...keď sme tam boli neboli napustené všetky bazény, čo mi prišlo dosť čudné uprostred sezóny. Cesta aj s takým malým dieťaťom sa dá, nám trvala cca 12 hodín, podnebie je už stredomorské, ale žiadne veľké horúčavy...my konkrétne sme boli severnejšie vo Vodiciach, hotel Punta a do Solarisu sme išli iba pozrieť, pretože sme ho pôvodne chceli a potom zmenili

audiova
14. jún 2012

@koc1nka .ahoj. neviem či neberieš náhodou antikoncepciu,lebo ja som to s krámamy riešila tak,že som vynechala 7dňovú pauzu a tak som mala od nich pokoj 🙂

koc1nka
14. jún 2012

@audiova ahoj,nie neberiem,musim sa s dokym poradit,ze co robit,bo ja prve dva dni umieram

audiova
14. jún 2012

@koc1nka .a teraz som si spomenula,že sme so sestrou brali také tabletky,že kolko dní sme chceli krámy oddialiť tak tolko dní pred krámami sme ich brali.takže určite niečo je ,len neviem ako sa volali.možno by ti vedeli poradiť aj v lekárni.

ma.senka
14. jún 2012

@tanija133 hm to som prekvapena, ze sa ti pakostane nepacilo - hlavne to co hovoris, ze zafulane mestecko, plne ludi z kampingov. kedy ste boli? my na prelome juna-jula, mozno ze to vtedy este nie je take predimenzovane. je to naozaj malicke mestecko, mozno skor dedina, ale spinavo na mna neposobilo... hm... viac ludi, viac chuti 😉

tanija133
14. jún 2012

@ma.senka ahoj, veru napacilo, my sme boli prelom jul-august, full sezona, plno ludi vsade, tak mozno preto...Ja nehovorim, mozno niekomu inemu sa tam pacilo..Ale uz som pocula viac nazorov, ze je to hrozny zapadakov....Pritom ubytko sme maly pekne, na konci oproti tomu eko arealu Pine beach v novom dome....Celkov moj pocit z toho mestecka,ci dedinky bol proste takyto... ☹

miss_shy
14. jún 2012

ahojte dievcata vy mi neviete poradit nejake lacne ubytko v blizkosti Grazu? Ideme do chorvatska a chceli by sme si cestu rozdelit, v piatok vyrazime do grazu a odtial by sme v sobotu pokracovali. dakujem za kazdy tip 🙂

ivanajelinek
15. jún 2012

Baby, ideme tento rok prvy krat do Chorvatska. Co takeho nutneho treba zobrat? napr. pre maleho? A co sa vobec napr. neoplati brat.? Dakujem 😉

drnduliak
15. jún 2012

@ivanajelinek zoberte malemu kociar, topanky do vody (ak nejdete vyslovene na pieskovu plaz) a plazovy stan...mne sa oplatili aj detske vyzivy, hlavne tie zeleninove a mliecne kase. ovocie tam predavaju na kazdom rohu cerstve. a neviem, ci budete aj varit, ale potravin vela nemusis brat, urcite nic co sa moze cestou pokazit, vsetko kupis aj tam...

drnduliak
15. jún 2012

@ma.senka este som sa ta chcela spytat, ci ste boli v tom rovinje aj na nejakom vylete...citala som, ze v blizkosti je limsky fjord, kam sa da ist lodou, alebo dinopark pre deti...nemas skusenosti?

ronja27
15. jún 2012

Ahoj děvčata, jedeme přesně za 14 dní , rozhodli jsme se pro Pag letovisko Mandre 🙂
Chtěla bych se tu proradit jaky faktor opalovacího krému pro sebe i pro děti? Váhám mezi 30 a 50 a co je lepší ve spreji nebo krém? Máte zkušenosti, já zatím jen v našem podnebí tak nevím..

drnduliak
15. jún 2012

@ronja27 zalezi aku mas pokozku, a ci uz idete aspon trochu opaleni. my si kupujeme najviac faktor 30. ja osobne preferujem sprej, je to rychlejsie a nemusis si tolko mastit ruky... 😉

mima595
15. jún 2012

@ronja27 - my berieme 50, 30 aj 20 alebo 15..kedze aj MM je svetly typ..tak prve 3 dni ideme vsetci patdesiatkou, potom davame 30, len malemu este 50-tku..a ja si tak posledne dni..akokedy..davam aj tu 20_15....podla stavu oplalenia a zostatku kremu 😉

ronja27
15. jún 2012

díky 🙂 nakoupím teda pro děti 50 i 30 a pro mě jen 30 faktror,15 mám doma tak snad bude ke konci stačit...Nerada bych sluníčko podcenila na první dovolence u moře před deseti roky se mi to nevyplatilo 🙂 Jen jsem si říkala jestli ta 50 pro děti není už moc,ale nač riskovat..

mima595
15. jún 2012

@ronja27 - ale mas pravdu, teraz som kukla, co mame kupene, tak daylong..teraz je to 30-tka a podla stareho o bola 40-tka..

zase neviem ako vy, ale my sme na plazi hodinku doobeda a 2 hodinky poobede..možno aj ta 30-tka by stacila

a možno sa tsretneme v Novalji, lebo my ideme tiež o 2 tyzdne na Pag 😉

ma.senka
15. jún 2012

@drnduliak hm tak to veru neviem, boli sme pozriet v Pule, blizko je Porec, zaujimavy je aj vylet do Terstu. Ale o to m fjorde a Dinoparku veru neviem nic 😎 Boli sme tam aj s malym ked mal 2,5 r., pre neho tie vylety moc nie su, tak sme to neriesili a vystacili sme si v Rovinji s odrazadlom 🙂

@ivanajelinek naozaj tam nic specialne nepotrebujes, akurat teda bezne veci, ktore pre dieta a na dovolenku potrebujes. Potraviny a pod. (pokial si sami varite) kupis tam v lepsej kvalite nez na SK. Lidl a ine hyper- super -obchody tam su. aha teraz kukam, ze zijes v DE, tak kvalita potravin v DE je lepsia nez na SK a asi aj nez v Croa, mozno ak pre dieta nejake detske vyzivy co mu davas doma. Inak vodu, ovocie a vsetko ostatne naozaj kupis tam... No a do vody nejake topanky, hlavne pre dieta - vacsinou je v croa kamienkova plaz, v mori mozu byt aj jezkovia...

ronja27
15. jún 2012

@mima595 tak to je možný 🙂 mám v plánu navštívit všechny známe pláže co na ostrově jsou, tedy i pláž Zrče a Planjku u St. Novalji 🙂 Jsem strašně natěšená a zvědavá jak se nám tam bude líbit 🙂

zuzkap2
15. jún 2012

@ronja27 aj my ideme za 14 dni ale na Rab, ja beriem 50,30 my sme velmi svetli a hned by sme boli cerveny

ronja27
15. jún 2012

@zuzkap2 tak peknou dovcu přeji 🙂 mi jsme celkem v poho,řekla bych že děti už nějaký ten základ mají a možná by jim stačila i ta 30tka...ale hrozně milujou vodu, tipuji že na pláži budem trávit hodně času tak pro jistotu jsem se taky rozhodla pro obě varianty a nemlulvě o sobě chytám se hned do červena 🙂

drnduliak
15. jún 2012

@ma.senka ved aj mam malu ani nie dvojrocnu, tak uvidim, ci bude nieco z vyletu, ale zase ja som taka, ze proste musim nieco vidiet, nebavi ma cele dni byt len na plazi... 😅 tak hadam najdeme nieco vhodne, aby to zvladla aj malinka...my ju vlacime vsade ako maciatko

cencula
16. jún 2012

baby nemáte kontakt na súkromný aprtmán do tučepi, s ktorým ste boli spokojný? chceme ísť na dovču s dvoma deťmi 9 rokov a 4roky, alebo máte niekde niečo kde ste boli a boli ste spokojný? dakujem 🙂

smejko
16. jún 2012

kočky, bol niekto z vas v Zaton Holiday Resort ? Potrebujem sa na nieco spytat, prosim IP 🙂 Dakujem

jani74
16. jún 2012

Ahojte dievčence, viete mi niektorá povedať cenu približne za týždenný pobyt v rezorte Solaris s polpenziou a individuálnou dopravou?Ďakujem 😉ideme dvaja dospeláci a deti vo veku ešte 3r. a 8mes.