Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

katie1
22. jan 2011

@kaja73 Dakujem za info 😎

lydia22
22. jan 2011

@katie1 aj my chceme ist v juni na blind nevieme este kde asi nie niekde na juh tak mozno tam na seba narazime a co sa tyka mora tak co chodili moji znami tak vraveli ze more bolo aj v juni o.k zalezi od pocasia ked bude uz teply maj a zaciatok juna tak more by mohlo byt prijemne.

katie1
22. jan 2011

@lydia22 ano, ak bude teplo uz v maji, tak to bude urcite OK. Chceme ist na konci juna, pretoze na prelome jul-august ideme na chalupu, tak nech mame nejaky ten odstup medzi dovolenkami 😎 Mozno to posunieme, ale maximalne o tyzden - tak by to bolo na prelome jun-jul 😉

lauraa
22. jan 2011

@katie1
@lydia22 my chodime pravidlene na Rab v juni a vzdy sa kupeme v mori.... po prvykrat sme boli s nasou malou(nemala este ani rok) uz zaciatkom juna a bolo super, my moc nemusime preplnene plaze , takze nam skor vyhovuje jun alebo potom az september...minuly rok nam vysla ale dovolenka akurat tak dost blbo ,prelom jula a augusta, pocasie bolo dost nestale ,uzili sme si aj burky, aj dost silny vietor dokonca sa vecer bez mikiny a tepleho oblecka nedalo ani von ist.....takze pocasie si neobjedname a more moze byt v juni teplejsie ako v auguste.....tento rok cestujeme uz v juni ....

katie1
22. jan 2011

@lauraa ja som bola pred par rokmi v juni v Taliansku v Bibione, bolo tam vtedy sice cca 25 stupnov, ale vobec to nevadillo, more bolo super a dosla som odtial ako cokolada 😎 Inak ja som pocasie vzdy chytila tak pol na pol (slnecno aj dazd) a to som bola v juni, v juli aj v auguste pri mori... Najviac krat som bola v Bulharsku. To clovek nikdy nevie ake bude pocasie akurat v ten termin. Mozno tuto dovolenku budeme mat konecne celu slnecnu, bohvie 😀

lydia22
22. jan 2011

@lauraa chcem sa ta spytat ideme autom tak na Rab sa dostaneme trajektom?a kolko sa cca plati? A su tam okrem pieskovej aj strkove plaze aj ked vraj ta pieskova je jemny strk,pytam sa kvoli tomu ze my so synom sme ekzematici a piesok nerobi vraj dobre. A ktore letovisko tam odporucas? A nemas nejake kontakty na miestnych na ubytko kedze ideme na blind ale pre istotu.

lauraa
22. jan 2011

@lydia22 http://picasaweb.google.com/1021467161954831066...
skus pozriet sem,ano na rab sa dostanete trajektom ale uz nepamätam co stal ale nebolo to take hrozne....

martinake
23. jan 2011

@katie1 Aj ja rozmýšlam nad primoštenom lebo ma zaujali obrázky na nete. To pocasie naozaj môze byt vselijaké. Tiez planujem ist na prelome juna a jula pravdepodobne od 27.6. vtedy tam este nie je taký nátresk. A chceli by ste ist na blind, na súkromie či do hotela? Výhodou nie otvoreného mora je to ze je tam stálost počasia, nefúka tak vietor a nie sú velké vlny, dúfam ze sa nemýlim. Daj potom vediet ako si sa rozhodla a ako si idete hladat ubytko.

katie1
24. jan 2011

@martinake my tiez bud od 20.6. alebo 27.6. na desat dni. Ubytko chceme na sukromi, vytlacila som si cestu do Primostenu na plaz Raduca, tam zaparkujeme a peso sa poobzerame po okoli a vyberieme si domcek (vid mapku). Je ich tam podla fotiek dost. Ja som bola zatial IBA pri otvorenom mori (Bulharsko, Taliansko, Spanielsko), je to mojou podmienkou ked idem na dovolenku k moru, aby som sa necitila ako pri jazere (kde je vidiet na koniec) 😎
Mne vetrik nevadi, v tom teple je to celkom fajn 😎

martinake
24. jan 2011

@katie1 Takze uz je rozhodnuté že idete do primostenu? my este len rozmýšľame ze tam pôjdeme. Kde sa nachádza tá pláž Raduca? To je tá pekná kamienkovo štrková aj s borovicami?

katie1
24. jan 2011

@martinake ano, chceli by sme ist tam 🙂 Takze budem rada za kazdu recenziu na Primošten ak tam niekto bol 😎
Ja mam info hlavne z netu, posurfovala som o Primoštene co sa dalo, ano plaz Raduča je na zaciatku poloostrova s borovicami - z jednej strany je Mala Raduča (ta je medzi tymi dvoma polostrovmi a tam by mal byt vyhlad na otvorene more) a z druhej strany je Velka Raduča. Tieto by mali byt urcite okruhliakove. Dookola je promenada, tak uvidime ake su tam este plaze. Dufam, ze budu aj nejake vlny 😉

miminkad
24. jan 2011

vie mi niekto poradit nejaku oblast rabu na dovolenku?

lauraa
25. jan 2011

@miminkad podla toho co hladas? kusok vyssie som dala link na moj album z Rabu, mozes si urobit trochu prehlad co by sa ti pacilo....ak hladas vylucne piesok tak urcite Lopar.....

lauraa
25. jan 2011

@miminkad
http://picasaweb.google.com/anna1972.laura/Chor...
a tu najdes par fotiek z celeho Chorvatska, ale aj z Rabu...

martinkah
25. jan 2011

dievčatá, my chceme ísť tento rok prvýkrát do Chorvátska, v júli, termín si môžeme vybrať, keďže domáci majú ešte celý mesiac voľný, poraďte, ktorý deň v týždni je najlepší na cestu? pôjdeme cez deň, v noci mm kvôli zraku nemôže.. ď.

sksko
25. jan 2011

@martinkah ak sa da, tak chodte tak v utorok az vo stvrtok.... vyhnete sa tak vikedovym zapcham.... ale skontrolujte si ci nie je nahodou nejake volno v ten den 😀 a termin v July??? no je to nevyspytatelne... zalezi na pocasi... ale na to si nevyberies 😀

mima595
25. jan 2011

@lydia22 - ak pomožem, my sme isli trajektom na Pag, tam sa za auto platilo 96kun, a za dospelu osobu asi 16KN, deti do 3 rokov neplatili.... na Pag sa ide asi 15 min. trajektom, na Rab neviem kolko

martinkah
25. jan 2011

@sksko, uvazovali sme o druhej polovicke juna a juli, ale kedze ideme na sever - Moscenicka Draga, zda sa nam jul istejsi, teplejsi.. co odporucate vy, scestovanejsie zienky? 🙂

miminkad
25. jan 2011

@lauraa tento rok ideme s malymi detmi.v podstate ci piesok,strk alebo kamene,je nam to jedno.boli sme po dva roky v crikvenici a boli sme fakt spokojny.chodievame posledny julovy a prvy augustovy tyzden.vies mi poradit aj nejake ubytko prosim?

lydia22
25. jan 2011

@mima595 dakujem! A ako bolo na Pag? Ste boli na sukromi ci v hoteli a ake tam boli plaze? More bolo plytke? A z akeho mesta ste isli trajektom na Pag?

aalinka
26. jan 2011

@lydia22 aj my sme boli minuly rok na Pagu autom a nesli sme trajektom, isli sme cez most, byvali sme v apartmane, bolo super 🙂
tento rok zvazujeme ostrov Vir, uvidime co nakoniec zoberieme 😉

lydia22
26. jan 2011

@aalinka dakujem za info.

mima595
27. jan 2011

@lydia22 - my sme boli v Potocnici, to je uplne hore na konci ostrova, este za Novaljou.... tam, kde sme my, je uplne malicka pieskova plaz s malickou vodickou... je to taka zatoka, akurat pre deti, aj takych 40 m od brehu je malo vody, deti sa vedia orientovat podla takych kamenov, že za nimi už nesmu, byvame na sukromi, su tam 2 studia, chodime so svagrinou, pretože nechcem, aby niekto rusil nas, alebo my ich 😀
potom v okolo si aj ine krasne plaze, ale to treba ist autom... tam, kde sme my, nie je ani obchod, iba jeden hotel, ale vecer sme bud opekali alebo chodili do Novalje... nam to vyhovuje, kedze mame male deti, tak ziaden vecerny zivot sa nekona 😀 😀

lydia22
27. jan 2011

@mima595 dakujem aj my chceme ist na kludne miesto ale dajaky obchod by sa nam tam zisiel lebo budeme si tam aj nieco varit.a myslis ze si tam lahko najdeme ubytko na sukromi za dobru cenu?

ejco
28. jan 2011

Minuly rok sme boli v Brodarice v apartmanovom dome cez cestovku a za noc na osobu sme platili 17eur a ked sme sa opytali kolko by nas to stalo mimo cestovky,tak majitel nam povedal 7eur noc.Takze riadny rozdiel.Tento rok ak chorvatsko,tak jedine bez cestovky.

molka
28. jan 2011

@mima595 a kolko vas vyslo ubytovanie? To, co opisujes mi pride uplne idealne pre rodinu, ktora hlada pokojnu dovolenku.

mima595
28. jan 2011

@molka - teraz berie 55E za noc, ale ma aj klimu

lydia22
29. jan 2011

baby chcem sa ešte opýtať, my ideme s mužom samozrejme na občiansky preukaz - pasy už nemáme platné a zbytočne kvôli Chorvátsku dať robiť ale náš syn musí mať pas či ako to je? v lete bude mať 2 roky.

katie1
29. jan 2011

@lydia22 Dieta do 5 rokov moze byt zapisane u rodica (ak ma rodic platny pas). Takze ak nemate pasy, musite mu vybavit vlastny.

lydia22
29. jan 2011

@katie1 dakujem