Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

sasenka
8. júl 2008

My sme tam šli o 21:00 večer, a vlastne celu cestu prespinkal, na miesto sme došli o 9:00 rano, a spal do 8:00.

Naspäť sme šli cca. v čase poobedneho spánku o 16:00 a spal 3 hodiny do 19:00, potom sme zastavili, napapal sa , prebehol, asi hodinku sme si aj my oddychli a pokračovali, hodinku bol ešte hore a o 21:00 zasa zaspal a spal až domov. On celkovo v aute dobre spí, teda ked sa vezie, takže nebol problem. Sice chvilku aj mrnčal, ale sme ho tak všeliako zabávali, on ma napr. rad ked sa spieva.
S dcerou sme boli ako s 2-rpčnou tiež a tiež väčšinu cesty prespala/predriemkala.
Nevolnosti z cesty sme nemali ale mala som so sebou pre istotu aj kinedryl.

veronika13
8. júl 2008

my sme mali v aute hračky, aj jeho paplonik, tiež po ceste spal, ale celú cestu ani zďaleka nie, ale zvládol to super

janka46
8. júl 2008

Cautwe Rab mozem len vrelo odporucat,minuly rok sme boli a tiez sme pochodili viac plazi po ostrove a mesto Rab velmi pekne....

Chem sa popytat ,mylsite ze zaciatok septembra uz bude v Chorvatsku chladno?

adinka3
9. júl 2008

ahojte dievčatá, chcela by som vás poprosiť, či nemáte nejaký kontakt na ubytko na súkromí pri mori. Nejakú mailovú adresu na niekoho alebo tel. č. Niekde, kde ste boli spokojní... Ideme na týždeň do Talianska a odtiaľ chceme potiahnuť na týždeň do Chorvátska. Ďakujem za typy.

katy1979
9. júl 2008

adinka3 pozri na adriatica.net napr. a takých stránok je viacej.

išli ste niekto aj cez den ráno? lebo nás to čaká. Noc by bola viac v pohode pre malého ale bohužial ideme ráno, takže sediviem už teraz

adinka3
9. júl 2008

katy, už tam surfujem. Ďakujem, len som chcela niekam, kde bol niekto spokojný.

melory
9. júl 2008

vratili sme sa akurat a bolo super, mala ma rok a cestu zvladla na jednicku, tam tak isti, vyhladavali sme tien a poobedny spanok bol v hoteli...no supeeeer

sasenka
9. júl 2008

Ozi ano, mali sme tiež dečky do auta a male vynkúšiky pod hlavu, pre oboch, ked zaspinkajú deti, byva im zima.
Janka my sme boli posledný augustový týžden a bolo teplo na skapanie, na zač. septembra tam býva ešte teplo, aj more je prehriate. My sme tiež chceli isť neskor - koncom augusta, ale muuseli sme stíhať, kym malá nemala 7 rokov, aby v hoteli neplatila - takto sme to mali o 8.000 lacnejšie.

certica
9. júl 2008

mel ahoj, kde ste boli? som kukala vcera album, dobre vyzeras 😎

debra
9. júl 2008

ahojte,aj my sme boli v Chorvátsku na Brači,na pláži Supetar...akurát v nedelu sme sa vrátili,bolo supeeeer,akurát terz mám stále problém sa dostať do normálu 😀 čo ma najviac štve,že nie som nejak opálená,lebo sme mali hrozne horúce počasie,cez obed sa nedalo vôbec vydržať na slnku....

sasenka
9. júl 2008

Debra aj my sme mali 34-38°C ale cez obed malý aj tak spal, takže sme vždy boli na iube, teda deti na izbe a my na bakóniku pri kávičke 🙂
No a opálení sme v norme, mali sme 40-ku faktor, deti som zámerne neopalovala vobec - ale trochu ich chytilo, a mne sa aj tak stihli pripiecť plecia 😖 😖 😖

ella1
9. júl 2008

adinka-ak by si chcela,my sme boli v jednom dome,bolo super.domáci boli fajn.len ak by ti nevadilo cca 400m od pláže.ale my sme aj tak chodili autom inde.hned nad mestom Rab.

lenand
9. júl 2008

my sme boli minuleho roku na rabe a bolo tam super aj mesto je krasne a oliverkovy sa najviec pačilo ked sme išli večer do mesta na taxiku a to boli lodky no super dovolenka plaž sme mali rovno pod apartmanom ani sme si veci neodkladali ked sme išli na obed do apartmanu dat oliverka spinkat 🙂

liako
11. júl 2008

Baby a aké lieky pre deti je dobré mat pri sebe

sasenka
11. júl 2008

Liako, na 6. strane sa to písalo.
Ja som mala celý arzenál, našťastie sme sa ich ani nedotkli 😵 😵 😵

certica
11. júl 2008

sasenka, pekne fotky, vyzera to tam super 😎 . vidim, ze aj v pase si zmenila 😀 😉

pelmisek
11. júl 2008

ahojky holky🙂 nečetla jsem tu diskuzi celou, protože je strááááášně dlouhá, ale chystáme se letos koncem prázdnin letecky do Bulharska a malá ještě nechodí. Mám z toho trochu obavy, protože když je dlouho v kočárku a nemůže si "zalízt" tak je pěkně protivná ale chodit ne a ne (máme holt skluz v motorice už od narození). Byly jste někdo s nechodícím mimčem/batoletem letecky na dovče? Chtěla bych jen vědět jak jste to prakticky zvládaly? Jídlo už jí celkem normální, takže to bych neřešila, ale ta cesta a na pláži furt někam poleze po kolenou a v tom horkém písku nevím nevím - pod slunečníkem jí asi dlouho neudržím🙂 Jo a ještě jak je to s kočárkem v letadle? Dává se do zavazadel? Máte někdo tip na nějaký dobře skladný a lehký ale s pevnými zády?
Díky moc za případné praktické rady a zkušenosti.

sasenka
11. júl 2008

čertica, dakujem 😎

katy2
12. júl 2008

ahojte, ideme tiez do Chorvatska, tak sa chcem spytat, ako je to s povinnymi 50eurami na osobu a den..... Kontroluje to niekto? Jasne, ze nejaku hotovost berieme, ale v kunach a na kreditke....
dakujem za vase skusenosti....

sasenka
12. júl 2008

nas nekontrolovali vobec čo sya tohto týka, ani potraviny nekontrolovali, išli sme tam cez Slovinsko. Ale na prechode Goričan je to vraj prísnejšie, ale kontrolujú hlavne 1kg potravín na osobu.
Na kreditkách stčí, nemusíš mať v hotovosti 😉

My ako sme šli, tak pred nami odstavili a vyložili 2 autá (české) tak som mala trochu sucho v krku, sice my sme potraviny neviezli vela, len presnidávky malému a mala som kurča na 1. obed, lebo potom sme už stravu mali v hoteli 😉 Ale kvoli deťom, že by nam ich zobudili 😒 . Ale kontroluju hlavne také tie autá, čo zasterkami šúcghajú po zemi, evidentne naložené doplna 😉 Tí Česi mali kopa jedla, tak asi preto ich tak odstavili.

ella1
12. júl 2008

nekontroluje to nik.ale my mávame pre istotu bankomatové karty.ved tie predsa nemôžu skontrolovať,koľko tam mám,nie?

katy2
12. júl 2008

dakujem vam, dufam, ze to prejde hladko.....

veronika13
13. júl 2008

nás tiež nikto nekontroloval a viezli sme aj kopec potravin
ani hotovost nakontrolovali

sisidl
13. júl 2008

Ahojte. JA sa chcem opytat,neviete,je na ostrove drahsie ako na pobrezi??my esste stale riesime kam sa vybrat a citam ze vela z vas boli na ostrove a chceli by sme vediet ci tam nieje nahodou drahsie ako na pobrezi.
Dakujem.

icaneni
14. júl 2008

Moje 2 cca 30 leté neteře, každá se svým 10 letým děckem a s 52 let.babi jedou poprvé samy autem z Nitry a do Šibeniku někam do apartmánu na týden s cestovkou cca za 14.000 SK. Oficielním propagačním info se nedá moc věřit. Může někdo popsat, co je tam čeká a nemine?.Myslím tím, jestli se tam většinou musí šplhat do kopce k ubytování, jaké jsou tam pláže (písek,oblázky), atrakce pro děti, jak studené a čisté moře, jestli tam stále nefučí vítr, jestli tam nejsou přemrštěné ceny, jak je tam bezpečno pro dvě kočky, kdyby si chtěly někam večer vyrazit za zábavou a čeho se mají vyvarovat. Bojí se krádeže auta a plánují dovoz vlastních potravin. Rády by výlet na Plitvické jezera a jestli můžete něco doporučit v blízkosti, co by měli vidět, ale aby to bylo vhodné i pro děti a babi, co nemůže moc na nohy. Nemáte někdo dobrý tip eventuelně i na ubytování tam přes net u pláže, aby necpaly zbytečně peníze cestovce.Díky za rady..

sasenka
14. júl 2008

Pri Šibeniku sme boli 2x, v Trogire a vo Vodiciach.
Na Plitvice je to dosť dialka, jedine že by sa zastavili poceste, ale to by museli po tej starej ceste, neviem akí su zdatní šoféri, ale ja odporúčam isť po Zadar po dialnici a púotom zísť na magistrálu čo vedie popri pobreží 😉 ušetria na dialničnom poplatku trošku.
Z NR je najvýhodnejšie isť cez Madarsko, na madarskú dialnicu. Alebo 2. alternatíva - na Blavu a potom dolu po ceste 1. triedy č 86, ale odbočiť na prechod Goričan.
Ceny su asi normálne, ako aj inde v Chrvátsku, ak su autom, da sa v Šibeniku nakupiť vo velkých supermarketoch (BILLA tam bola isto, ale aj ine su).

Čo sa týka výletu, ODPORUCAM isť na rieku KRKA - Nár. park Slapva Krka ale na vlastnu päsť autom, nie s tamojšími CK (ako fakultatívny výlet), je to omnoho lacnejšie 😉 . V podstate nenáročné, my sme to prešli s 2-ročnou dcerkou v pohode, len na tej lodi sme neboli.
Ak idu s CK, vela info im poskytne aj delegát, ale myslím, že obavy nie su namieste. Plaže su tam pekné, väčšinou kamienkove, ak napíšeš presne stredisko, možno poviem presnejšie 😉

sasenka
14. júl 2008

Sisidl, my sme boli na ostrove Krk, ceny v poho, v marketoch asi tak ako v našich malých potravinách. Na ostrovoch nebývajú velke hypermarkety, takže preto o trochu drahšie.
už som to niekde písala, ale par cien už v prepočte na naše:
Mlieko 24,- Sk, bageta 12,-, zmrzlina 20,- (ale velikááááá, problem zjesť 😉 ) malinovka obyčajná do 30,-, Coca Cola 45,- Sk.
V reštike jedlo normálne od 160,-, pizza 120 - 200,-, minerálka 1 liter 80,- Sk, miešané drinky okolo 120,-, pivo neviem

sisidl
14. júl 2008

sasenka dakujem velmi pekne.Pytam sa preto ze sme nemali na plane ist na ostrou ale ide tam moj brat s rod. a my pojdeme neskor a ze by sme ich tam isli pozriet rozmyslame,idu na ostrou PAG.Sami nevedia este ako tam je,tak vahame,ci ist ci nie.Neboli ste na tom ostrove ako to tam vyzera?

sasenka
14. júl 2008

Nie, tam sme neboli, je to aj dosť daleko. A tam sa asi ide trajektom, však?

sisidl
14. júl 2008

Myslim ze ano.inak nas to taha k Zadaru,tam na okoli by mali byt aj piesocnate plaze niekde ako je Petrcane,Nin,tak by sme sa tam chceli ist pozriet,naposledy sme boli v Selce,tam sme boli 2x.