Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

ejco
8. júl 2012

@lauraa myslis si,ze by nemal byt problem si najst ubytko aj napriklad v stredu,stvrtok?Vies poslat foto tej plaze kde si a kolko metrov ste od plaze?Mam 2 male deti(4roky),tak potrebujem more prisposobene im. O nic ine mi nejde.

tilly
8. júl 2012

@ejco najdes ubytko v pohode hociktory den, len treba chodit a hladat 😉

tilly
8. júl 2012

@lauraa kde konkretne ste boli ubytovani? lebo my tiez chodievame do banjolu, tak aby sme sa peso dostali do rabu a tvoje fotky z ubytka vyzeraju podobne ako nase, len my uz do toho domu nechceme ist, nebol tam uplne taky komfort ako by sme si predstavovali, mal len perfektnu polohu...

lolonka
8. júl 2012

@keiko33 ....ahoj ...my sme boli minulý rok na dovolenke v Chorvátsku tiež s tromi malými deťmi....7 rokov, 3 roky a 2 roky.....a zvládli sme....a neviem, či to bola náhoda...ale dovtedy mi staršia dcéra každý mesiac kašlala...a odvtedy ešte ani raz... 🙂 🙂 ...tak možno na tom niečo bude.. 😝 ...držím palce, nech vám dovolenka vyjde... 😝

lenkan3
8. júl 2012

@ivulienka22 ahoj, podarilo sa Ti nieco zistit? Aj my sa chystame niekde do tohto okolia, lebo tam sme este neboli a nepozname to tam, ale sa mi to celkom pozdava. Len sa mm boji ist na blind s malym. Chodime uz poslednych 5 rokov na makarsku ale tam sa mi uz nechce 😀

keiko33
8. júl 2012

@lolonka tak to si ma potesila, na to sa spolieham ze nam to more pomoze. Dcere zistili aj zvacsene nosne mandle, ideme ich v auguste vyberat, tak dufam ze spojenim s pobytom pri mori to bude lepsie. Ona velmi rada chodi do skolky a pre nu je utrpenie neist, hlavne ked brat ide a ona nemoze ☹ Tak dufam ze nam to vyjde, kedze kiahne sme uz prekonali, tak dufam ze nic horsie uz nepride 🙂

lauraa
8. júl 2012

@ejco stranku dozadu som dala link na fotky z rabu...kukni ....

lauraa
8. júl 2012

@tilly my chodime do apartmanu vila franka, tiez to nie je bohvie co ale moj manzel sem chodieva uz dlhe roky , takze uz je to take rodinne, skus pozriet vila padova, ta je priamo na plazi, alebo domy s cislom 440 -460 su najblizsie k moru, vsetko ostane je uz dalej.....
@ejco ubytko najst asi nebude problem , po ceste su infocentra , mozes u niektoreho zastavit a informovat sa , mozno ti ponuknu to co hladas..... samozrejme apartmany hned u mora su o nieco drahsie ako ako tie dalej..... my sme platili za spalna obyvackas rozkl. gaucom kuchyna , vlastna terasa 50 na noc , rovnaky apartman na plazi stoji 70.....vsetko zavisi od toho co hladas, hlavne nezabudnite vsetci pribalit nieco proti komarom, cim je teplejsie , tych ich je viac potvor...

lauraa
8. júl 2012

@keiko33 more detom urcite prospeje,kamaratkinej malej tiez doktorka odporucala pobyt pri mori a nakoniec uz mali aj termin na operaciu koncom augusta a nakoniec jej ich ani nevybrali, na reci nedaj od nikoho, my sme boli v chorvatsku a niekolko mes. babätkom a bolo to super......

keiko33
8. júl 2012

@lauraa Ja na reci nedam, skor by som povedala ze to bude zo zavysti, ale nech ich aj porazi, ja si dovolenku pokazit nedam, aj ked dopredu viem, ze si velmi neoddychnem s tromi malymi detmi, ale uz som si zvykla, kedze som na nich viacmenej sama, kedze manzel je desat dni a niekedy aj menej v mesiaci doma. Ale co uz, ved keby nerobil v zahranici, tak ani na tu dovolenku ani nemame 😀 Ale aspon si oddychnem od domacich prac. A to zrusili tu operaciu kvoli tomu ze jej more tak zlepsilo zdravotny stav? To kolko dni pred zrusili.

subica2
8. júl 2012

@keiko33 my tiež ideme s 3 malými deťmi - 11, 6 a 3 r., ale ideme na all inclusive, ja si len vtedy oddýchnem, aby som ich nemusela stále obskakovať, sadnem na bazen alebo pri more, navaria za mňa, upracú...to je pre mna tá pravá dovolenka...

keiko33
8. júl 2012

@subica2 To hej, ale nie pri mojich vymyselnikoch, oni niededy nejedia ani to co ja navarim, dcera maso neje, tak maximalne sunku, parky. to by sme zbytocne objednavali jedlo. Teraz napriklad syn rano vypije flasku a to mu staci do obeda aj to ho musim na obed donutit jest, jemu staci balik cukrikov a energie dost do vecera 😀 , najprv som sa z toho stresovala, ale pokial nechudnu, tak je to v pohode. Ja sa chystam nieco pozavarat doma a na dovolenke uz len prilohy, alebo nejake drobnosti. Ja napriklad pocas roka aj tak velmi nevarim, ked je manzel v robote a deti v skolke, tak maximalne cez vykend. A manzel ked je doma, on si vacsinov maso navari sam, takze ja sa od varenia nezodriem 😀 Ja si uz len oddychnem, ked sa deti zabavia aj same, lebo doma sa len biju, z toho mam najvacsi stres, ze si nemozem ani len desat minut kludne posediet bez kriku😝

erzulik
8. júl 2012

@sedmolinka aj my sa chystame okolo 27.7 do Tucepi, odporucaju mi to moji znamy ktori tam boli minuly rok, mam trochu obavy ide s nami aj 10 mesacna dcerka som len zvedava ako zvladne cestu. Nevies ako dlho trva cesta?

zuzkap2
8. júl 2012

Ahojte
my sme sa dnes vratili z Rabu-Loparu bolo super az miestami velmi teplo

mamkabeika
8. júl 2012

Ahojte 🙂 Boli ste v Cirkvenici? Aké to tam je? Aké ste mali skúsenosti? Kde ste boli ubytovaní? 🙂 Ďakujem

eeffka
8. júl 2012

@mamkabeika bola a nikdy viac,ubytovanie ok ale more hnusne,samy olej a srejme sracky.taky zapal som tam dostala podla vyterov zo splaskov. Nie je tam otvorene more,hned oproti je velky ostrov tak to nema ako precistit.

mamkabeika
8. júl 2012

@eeffka dakujem za info 🙂

mamkabeika
8. júl 2012

Prosim, poradili by ste mi nejaku destinaciu okrem ostrova vhodnu aj pre rodinu s 10-mesacnym drobcom 🙂 Chceme ist koncom augusta vlastnou dopravou a hladame apartman pre styri osoby(2 spalne) malinky spinka v cestovnej postielke. Nemusi byt blizko mora, hlavne aby tam bola kuchyna. Ja Chorvatsko vobec nepoznam 😒

lauraa
9. júl 2012

@keiko33 no tak celkom nie ,pri predoperacnom vysetreni sa lekari zhodli ze jej mandlu nevyberu ale urobili jej len tu zvacsenu prepazku v nosteku....ale lekar s aich hned pytal ci boli pri mori...... my chodime vzdy aspon na 9-10-11 noci.....

keiko33
9. júl 2012

@lauraa Tak my pojdeme na predoperacne az ked prideme z dovolenky, tak uvidime, ale doktorka povedala ze mandle ma dost velke, kedze kazdou chorobou sa zvycsuju a ona je uz od novemra s maximalne dvojtyzdnovymi prestavkami chora. Tak aj my by sme chceli ostat ked nam to vyjde 10-11 dni. Za normalnych okolnosti by sa nam az tolko dni nepodarilo, ale kedze ide dcera na tu operaciu, manzel ostane dlhsie doma, tym padom mozeme ostat dlhsie, inak by to vyslo tak maximalne na 8 noci. No a este aj ja dufam ze to more pomoze na moj atopicky ekzem na rukach, za posledne dva roky sa mi dost zhorsil, tak uvidim, lebo bud to zlepsi alebo zhorsi...

lolonka
9. júl 2012

@keiko33 ..určite vám more pomôže....a na tvoj ekzém určite... 🙂 🙂 ....a aj keby nie,...tak aspoň budete mať zmenu a kopec zážitkov. 🙂

keiko33
9. júl 2012

@lolonka tak to dufam, odkedy sa narodila mala este sme nikde neboli a so starsimi detmi sme boli tak maximalne na styry dni na slovensku, takze sa velmi tesim, ze vypadneme, my byvame v panelaku, takze dovolenku potrebujem ako sol 😀

lolonka
9. júl 2012

@keiko33 ...ti verím..my bývame v rodinnom dome...ale aj tak sa teším, že niekam vypadneme.. 😝 ...aj viete, kam chcete ísť?..

keiko33
9. júl 2012

@lolonka na rab a presnu oblast este nemam vybratu, kedze chceme ist na blind, ale urcite nie lopar, nemam rada velke davy.

halit13
9. júl 2012

@keiko33 priprav sa ale určite na to, že teraz v sezóne budú tie davy všade ☹

lolonka
9. júl 2012

@keiko33 ...už ste niekedy boli na rabe?..lebo môj manžel tam bol...a bol veľmi sklamaný

rainee
9. júl 2012

baby, tak my sme sa akurat vratili z dovce, boli sme v Rabac - hotelovy komplex Girandella. v rychlosti - letovisko bolo ok, kludnejsie, do mestecka-centra tak pol hodka pesi (premaval tam aj vlacik), krasne ciste more, kamienkova plaz vhodna aj pre deticky , len tam bolo dost ludi takze bolo treba si rano obsadit flek. pocasko sme mali velmi horuce, voda tak akurat osviezujuca. personal velmi mily a ochotny, inak hotel vhodny skor pre nenarocnych klientov (CK ho prezentuje ako 3* ale je to len 2* bacha na to) ale je tam na izbe vsetko potrebne, nam tam akurat chybala klima kedze na izbe bolo cca. 36 stupnov a co mi dost vadilo bol neskutocny pocet schodov do restiky, na plaz, ale ak ste bez kocika s vacsimi detmi je to ok resp. ak dostanete ubytko blizsie k plazi, my sme boli ubytovani dost vysoko na kopci. mali sme polpenziu, v restike varili perfektne len na veceru boli velke navaly. isli sme cez ck na lastminute za velmi dobru cenu, vl.autom. celkovo Rabac odporucam, len by som vybrala nabuduce kvalitnejsi hotel priamo na plazi .tiez sa da ist pozriet vramci vyletu do Puly (hodka autom), Porec, Rovinj.... 🙂 a este sa vyhnite hlavne ceste v piatok a cez vikend, to su strasne masakre na hraniciach lebo chorvati kontroluju aj doklady a tiez zdrziavaju mytnice..... my sme isli z BA cca 9 hodin na istriu.

rainee
9. júl 2012

my chceme ist este raz v septembri na istriu, lokalita umag, pula, pripadne krk-baska voda tak ak mate tip na nejake ubytko kde ste boli spokojni (hotel min. 3* s PP alebo AI) priamo na plazi a krasna kamienkova plaz pre male decka tak budem rada 🙂

keiko33
9. júl 2012

@lolonka Nie ideme prvykrat, ale my nie sme narocni, nam staci more, plaz a nejaky priemerny apartman. Ale co citam diskusie, tak na rabe sa vacsinou kazdemu paci a hlavne to nieje velmi daleko. Urcite by som nesla uz nizsie niekde okolo makarskej. A chceme ist na ostrov a na krk ist nechceme.

kaja73
9. júl 2012

@keiko33 este ostrov Pag je blizko a je tam fajn-ideme uz 6 krat 🙂
tebe ako ekzematicke by som ale neodporucala pieskovu plaz-deti sa vyhraju aj na jemnych kaminkoch-my chodime na take plaze-more je tam cistucke a na ekzem ako stvorne-piesok drazdi ekzem.