Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

mima595
5. máj 2011

@kaja73 - som si myslela 😀
som pridala fotky, aby si mala predstavu, ako to naozaj vyzera

kvetka08
5. máj 2011

Ahojte. Kto bol už na dovolenke na ostrove KRK-BAŠKA? My ideme júli, môžete mi povedať, aké je tam počasie, more? Je tam teplúčko?

jasminet
5. máj 2011

@kvetka08 my sme boli 2x, raz august/september, more super, take akurat, pocasie teple, slnecne, idealne.
min. rok posledny junovy tyzden, strach a hroza, asi 14 stupnov, prsalo, ale tak isto bolo v ten tyzden v celej europe. ubytovani sme boli vo villa adria, priamo na plazi, len cez promenadu sme prebehli, je tam krasne... more ciste, kamienkova plaz, bez stromov - to je negativum, ale co uz... 😉

fatima30
5. máj 2011

baby poradte nejaku dobru a zaroven lacnu cestovku do chorvatska a ozaj bolniekto v privlake?a posledna otazka musime do hotela ak sme dvaja a babo,alebo sa da aj apatman pre jednu rodinu?

janka_puf
5. máj 2011

My sme boli nedaleko Privlaky-Zaton ,Nin.ubytovany sme boli v apartmane v Zatone na sukromy ,nie v Resorte,plaže sme striedali raz Nin-čiste pieskova plaž a raz Zaton kde bolo dno mora pieskove a plaže-male okruhle kamienky a to sa nam viac pozdavalo leba v Nine mala dcerka piesok všade a to jej vadilo.V Zatone plaž idealna pre male deti-voda tepla a vstup do mora taky že ešte po 100 metroch sme neboli po pas vo vode.Odporučam . Po 18.00 hod sme mali volny vstup do holyday resort a tam to žilo atrakciami ,stankami a reštauraciami,tobogany skutr e padaky...

vanduska3
5. máj 2011

@fatima30 my sme boli pred dvoma rokmi v privlake a išli sme s fifom a bolo naozaj super.deti sa vyblaznili k moru sme to mali asi20 metrov a ubytovaný sme boli v domčeku kde sme mali dve veľké izby s obrovskými posteľami (malý celú precestoval a to každú noc) 😀 😀 .mali sme polopenziu a výborných animátorov.pláž bola kamienková ale vstup do mora bol pieskový a vstup do mora bol postupný a dlho malá voda takže som sa vôbec nemusela báť pustiť decka aj samé.musím povedať,že nam tam bolo krásne 🙂 🙂 🙂 🙂

kvetka08
5. máj 2011

Jasminet, ďakujem Ti sa odpoveď. My ideme do hotela Corinthia, sú tam aj bazény. Ja bazén moc nemusím, tie sú aj u nás, láka ma more, ale pre prípad nepriaznivého počasia - aj to bude dobre. No dúfam, že fakt ten júl už bude ustálené počasie. Boli ste cez cestovku, alebo "na blink"? Koľko Vám trvala cesta? My sme boli minulý rok v Šibeníku a tá dovolenka nemala chybu, krásne počasie, more, počasie, hotel a služby - super.

jasminet
5. máj 2011

@kvetka08 my chodievame priamo, cez net si najdeme hotel co sa nam paci a rovno s nimi komunikujeme a platime rovno im, ziadne cestovky a nie na blink, to nemam rada. do tych bazenov sa chodi kupat cela corinthia, zvonimir (ten je pred corinthiou), villa adria a atrium ci ako sa to vola ten apartmanovy hotel. ale nie je to tam nijak preplnene. minuly rok nikto nic nekontroloval, ze kde si ubytovana, takze ak sa to rozkriklo, tak predpokladam, ze tam bola cela baska sa okupat 😀
cesta nam trvala asi 7 hodin, sli sme cez slovinsko a rijeku a cez most.
minuly rok sme mali smolu na termin. dlho dopredu sme mali vybraty aj termin aj ubytovanie lebo sme chceli konkretne apartmany a 2 na poschodi s vyhladom na more. a zrovna vtedy bola ta sopka na islande, takze pred nasim terminom a po nom bolo nadherne a v nom bolo hnusne, teda asi 3 dni a potom sa oteplilo, lenze more ostalo ladove.

katkaromi
6. máj 2011

my ideme tento rok s detickami prvykrat k moru, uz sa veelmi tesime, ideme do hotela Pinija v Petrcane pri Zadare, dufam, ze vsetko dopadne ako ma 🙂 Len doplnim, ze nie vzdy je vyhodnejsie platit si ubytko priamo cez hotel, nas by to vyslo o 400 eur drahsie ked som si to dala nacenit priamo v Piniji. Ide o to, ze tam nam nacenili 50% z ceny dospeleho aj pre dcerku a syncek gratis, no a cez cestovku mame obe deti gratis + sme este dostali zlavu za skory nakup. Tak isto aj v cestovkach sa tie ceny lisia, ja som ich oslovila straasne vela 🙂.

kvetka08
6. máj 2011

@katkaromi Áno,je to tak. Ja som tak skúšala minulý rok. Keď som porovnala ponuku priamo z hotela a z cestovky, veľmi mali rozdiel. A ako píšeš, cestovka nám dala zľavu za skorý nákup a boli sme na tom ešte výhodnejšie, dokonca sme v tej cene mali aj poistenie pre celú rodinu. Na "blink" by som asi nešla, určite by sme našli ubytovanie, ktoré by nám vyhovovalo a cenovo by bolo veľmi dobré, ale zasa stravovanie. Strava, ktorú ponúka hotel, sa nedá porovnať s reštikou, bufetom. Hotel má dobrý výber a keď si len orientačne spočítate, za koľko ste toho zjedli.... v reštike by ste váhali, či si toľko objednáte. No to je môj názor.

kvetka08
6. máj 2011

@jasmine t Chcem sa spýtať, Jasminet, odkiaľ ste cestovali? Boli zápchy na moste priamo na ostrov Krk? Čítala som, že je to tam teda fakt preplnené, preto by som rada vedela, v akom časovom pásme ste cestovali. Minulý rok sme vyrazili do Šibeníka o 3.30 hod. a o 15-tej sme už boli ubytovaní. Išli sme cez Maďarsko a stále po diaľnici, keď sme to prepočítali, tak tie poplatky vôbec neboli také hrozné, ako niekto uvádza. Cesta s deťmi v pohode.

jasminet
6. máj 2011

@kvetka08 isli sme z bratislavy, vobec nikde ziadne zapchy, ani na dialnici, ani na moste na krk. isli sme v sobotu rano okolo siestej z ba, pol hodinovu prestavku sme si urobili na rakusko slovinskej hranici (kvoli malej) a pokracovali sme dalej a potom pol hodinovu na poslednej pumpe v slovinsku pred chorvatskom...

monica25
6. máj 2011

ahojte

rada by som sa spytala ci ste boli v okoli Splitu a ake to tam je ?
min.rok sme boli ubytovani v Privlake a boli sme spokojni,more bolo teplucke (bez jezkov velkych skal,mame 2 male deti)
ja by som sa najradsej vratila do privlaki 🙂 no manzelov kolega nam vie zohnat vyhodne ubytovanie nedaleko split-u tak by som vas rada poprosila o nejake informacie

dakujem pekne 🙂

merikac
7. máj 2011

@katik80 my sme boli uz par rokov po sebe o kusocek dalej novivynodolsky, ci tak nejako je to od cirkevnice len nejakych 20 km, dalej, krasne more, malicke tiche mestecko,,,fakt krasna dovolenka,,ale to sme mali len syna a ten mal vtedy od 3 rokov do 15- treaz mam male mimco a hladam nieco s pieskom a teplejsou vodou+ tam je voda totiz dost studena,,a cirkvenica sa mi nepaci, na kupanie, lebo je moc masova,,proste hlava na hlave,,,,,ale inac pekna,,,

katik80
7. máj 2011

@merikac my máme 2,5ročného a 5 ročného a nechceme ist nejak daleko. Pozerala som aj novi vynodolsky všetko v okoli Crikvenice.Zatial na toto si mi dala naj referencie. A vieš poradiť aj niečo iné? chceme isť prelom jun, jul tak tam bude asi studenšie more, predpokladám. Diky.

merikac
7. máj 2011

@katik80 ked som bola ja mala, nasi chodievali do Zadaru,,,my len do vynodolskeho,,,,vzdy do toho isteho apartmanu,,ale pred dvoma rokmi sme boli uplne na blink,,,a mozem povedat, ze to bola jedna z naj dovoleniek,,,,,,ziadne dlhe pripravy,,proste sme sa rozhodli podla pocasia, a zo dna na den vyrazili,,,,,nasli v pohode ubytko,,behali sme aj po cirkevnici,,ale ked som videla tie preplnene plaze, tak nas to odradilo,,,mozno preto, ze uz sme pozanli take tie malinke plaze len pre par ludi vo vynodolskom .... ja to tam odporucam a ozaj to je blizko, cesta v pohode

kvetka08
8. máj 2011

@merikac My sme boli v Crikvenici pred dvoma rokmi . Konkrétne na Kačjaku. Stravovanie výborné, ochotní personál. Čo sa týka ubytovania - bolo to sklamanie, mali sme inú predstavu. Ale zasa druhí, čo bývali pri mori, mali ubytovanie lepšie, prerobené. Našťastie sme sa dlho na izbe nezdržiavali, horšie bolo, keď pršalo. Aj prostredie okolo domčekov - staré ihrisko, zanedbané... keby sa o to čo len trošku viac starali, to stredisko by bolo fakt výborné. Pretože lákavá je hlavne tá cena. Čo sa týka pláži - boli sme veľmi spokojní. Bolo viac ľudí, ale to je všade, ak je pláž aj more fakt čisté. No našli sme si miesto, kde bolo tichšie, nebolo veľa ľudí a dobrý vstup bol aj do mora. More ozaj nádherné, čistučké a teplé. Keď pršalo, trochu sa ochladilo, ale to je normálne. Keď sme chodili po okolí, fakt by nebol problém nájsť tam ubytovanie. Každý druhý dom mal izby na prenájom a vyzerali ozaj dobré.

katik80
9. máj 2011

@janka_puf ahoj,
prosim ťa mi sa rozhodujeme s 2 detmi isť na blind, vieš mi poradiť ako dlho trvá asi cesta či ubytko nebude problem, troška opísať prostredie. Zdá sa mi to dosť daleko preto neviem sa rozhodnuť kam. Diky.

katik80
9. máj 2011

@janka_puf zabudla som, mala som na mysli Zaton.

janka_puf
9. máj 2011

@katik80 cesta nam trvala asi 11 hodin ale každe dve hodinky v noci sme mali prestavku a čo sa tyka ubytovania ,my si ho zajednavame cez net ale bez platenia nejakej zalohy a 10 dni pred prichodom sa domacim ozveme že ozaj prideme.cesta v noci/zo spišskej novej vsi) v pohode zvladla aj naša 3 ročna dcerka .Možno dalej od plaže najdete ubytko aj na blind ale my sme boli blizučko k vode ,chodili sme z apartmanu len v plavkach ,a v blizkosti mora bolo obsadene všetko.

janka_puf
9. máj 2011

@katik80 tiež sme bali žeje to daleko ale nelutovali sme.Je to oblast z dost ustalenym počasim,domaci vraveli že pred našim prichodom tam 40 dni nepršalo.nie je to typycka preplnena plaž,je tam ticho a klud bez skalnych utesov a pre deti more idealne,velmi tepla voda ,a plytka,čistučka s pieskovym dnom.

janka_puf
9. máj 2011
janka_puf
9. máj 2011

@katik80 tohto roku balime a 10.7 odchadzame zas presne na to iste miesto.Ak budeš chciet nejake info ,pytaj sa rada poinformujem.

mima595
9. máj 2011

@janka_puf - aj my ideme vo vasom termine, ale do Ninu, tak som zvedava, ako bude, lebo ja som vymyslela toto miesto, tak sa hadam bude detom a MM a hlavne svagrinej 😎 pacit...
a vy ste chodili do resortu aj cez den, alebo iba vecer, po tej 18.OO?? a kolko sa tam plati vstupne cez den?? a to sa potom vyuzivaju vsetky atrakcie aj bazeny, alebo nie??

katik80
9. máj 2011

@janka_puf kolko bola cena za noc na osobu? Alebo apartman? Poradis nejaku stránku kde hladate ubytko? My sme pozerali, no je toho dosť, tažko vybrať, tak aspon nejaku zo skusenostami. Diky.

janka_puf
9. máj 2011

@mima595 naša plaž bola hned oproti resertu ,je to vlastne taka zatoka,z jednej strany my z druhej resort ,tak ked sme si nechali vsetky veci na našej strane a prešli sme cez more tu zatoku boli sme tam zadarmo ,inač vstupne bolo vela.Hlbka vody v zatoke -po pas .su tam aj stražnici ,ak by sme to prešli aj z vecami ,nepustil by nas ,ale takto sme sa tvarili že sa hrame vo vodičke a potom šup šup do luxusu.Na atrakcie sme nechodili ,tušim sa to platilo ale stolny tenis a golf sme mali zadarmo lebo to prevadzkoval naš domaci.vstupne bolo oklolo 30e

janka_puf
9. máj 2011

@katik80 cena na noc bola 60e pre 4 osoby,vačšinou sa to tam pohybuje okolo 70 a viac,pozriem ti aj stranku priamo na ubytovatelov a nejaku mapku aby si sa zorientovala podla ulic.Nie je plaž ako plaž v chorvatsku,ja by som nešla s detmi na ostre skaly

janka_puf
9. máj 2011

@katik80 tak tu je ta stranka-www.zaton-zd.hr daj si to do angl a daš accommodation,ukažu sa ti všetky apartmany v zatone-priame kontakty a treba im pisat priamo namail.

janka_puf
9. máj 2011

@mima595 Nin je krasne mestečko,po zadare druhe najkrajšie.My sme toho pochodili viac-Pag,Vir,plaž Sabunike,a vela plaži sme si pozreli v okoli 30 km od zatonu,a vždy sme si povedali že jedine naš Zaton.Na kolko dni idete_?V Nine na plaži sme boli len 2x ale ked sme tam prišli rano o 9.00 bolo tam strašne vela krabov a malu sme už do vody nedostali,oni sa neskor vytratia ale....V nine mate aj liečive bahno ,aj to sme si skusili-fajn,a piesoček je tam jemny nie taky štrkovity.Takže ak sa autami stretneme tak trubime na seba.

mima595
9. máj 2011

@janka_puf - my ideme od 3.7 na Pag /tam už ideme 3x/ ale kedze to je taka dedinka, kde ani obchod nie je, iba jedna restika /co by mi tak nevadilo, ale chyba mi take vacsie molo pri mori, kde by sa dalo prechadzat vecer..proste taka dovolenkova atmosfera/...tak som presadila na 2.tyzden NIN..tam ideme od 10.7 do 16.7....tak dufam, že vyjde pocasie a bude dobre 😉