Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

alicc
1. jún 2011

@katka55 a kam do sibeniku idete? my sme boli v solarise a tam bolo super 😉

katka55
1. jún 2011

@alicc Solaris, hotel Ivan. pocula som na to len same chvaly, tak sa urcite bude pacit aj nam 😉

alicc
1. jún 2011

@katka55 urcite sa bude, su tam vonku pekne bazeny a vo vnutri je wellnes-asi 5 bazenov , fitnes a to bolo vsetko v cene, boli sme tam asi pred 5 rokmi a stale spominame ako nam tam bolo super, aj strava a ubytovanie bolo na jednotku 🙂

agentkak
1. jún 2011

@drnduliak tak hlavne tie granulkové su vraj haklive...a uz sa mi to aj potvrdilo ze nemaju moc dobru vydrz...tak ked kojiš to je fajn ale v lete by sa aj tak okrem kojenia mali doplnat tekutiny 🙂

katka55
1. jún 2011

@alicc jeej, to sa dobre pocuva 😉 ja som to vybrala aj kvoli tomu, ze ak nebude dobre pocasie, vyuzijeme tie vnutorne bazeny 😉

alicc
1. jún 2011

@katka55 aj my sme tak rozmyslali ale pocasie sme mali ukazkove, ale aj tak sme chodili dovnutra, hlavne cez obed ked bol upek, dali sme sa vybubnovat perlickovym kupelom 😉
raz sa tam urcite chceme vratit 🙂

katkaromi
2. jún 2011

@andrejkag bola som v Tučepi 2x. Je tam veľmi pekne, je to blízko Makarskej, dá sa ísť na výlet loďou aj na Hvar, Brač /ak sa na to budeš cítiť samozrejme, ale oplatí sa to vidieť/. Videli sme v mori aj delfíny 🙂 My sme mali síce trochu horšie ubytko, ale mestečko je to krásne, je tam dlhá promenáda, prístav, veľmi pekné.
My ideme tento rok do Petrčane, o necelý mesiac, tak sa veľmi tešíme.

nikoleta164
2. jún 2011

katka55 - boli sme v Solarise, Hotel Jakov, tiez je velmi pekny, personal mily. Velmi sme si pochvalovali. Plaze krasne, vela atrakcii pre deti 🙂

andrejkag
2. jún 2011

ďakujem žienky za odpovede, zatial som nemala žiadne problémy s tehotenstvom, ani raz mi nebolo zle 😉 🙂 tak snáď vydržím aj tu cestu, pred tým sme cestovali v noci, lenže kdesi som čítala že tehotným sa neodporúča cestovanie v noci, skúsim sa poradiť z lekárom a uvidíme, mám pocit že včera a dnes mám trošičku opuchnuté členky ☹ toho sa bojím najviac 😒
všetkým prajem super dovolenky
ak by chcel niekto info pred 3 rokmi som bola v BRELE a pred rokom v TURANJ vedľa mesta sv. Jakov a Filip

alami
2. jún 2011

@katkaromi my sa chystále do Tučepi teraz od 21., tak ak sa ti chce, môžeš mi napísať niečo užitočné 😅 kde si to teda bola ubytovaná? Aby sme nešli do toho istého, ke´d si nebola spokojná. Sú tam vraj borovice, kamienky aj piesok??? Pre deti sú nejaké atrakcie? Prípadne aké výlety ešte odporúčaš, ak ste trochu pochodili. Ďakujem

katkaromi
2. jún 2011

@alami Je to menšie stredisko, ale veľmi pekné, dá sa tam nájsť všetko čo človek potrebuje /napr. bankomat, pošta, potraviny, pekáreň, dokonca aj kostol sme tam navštívili/. My sme tam boli ešte kým sme detičky nemali, takže o detské atrakcie sme sa nezaujímali, ale tak určite tam niečo ako ihrisko bude. Jedine čo si pamätám, že v mori boli nafukovacie atrakcie, ale to skôr pre väčšie deti. Sú tam borovice pri pláži, takže sa dá skryť pred slniečkom, dá sa tam večer prechádzať po dlhej promenáde. Pláž kamienková, piesok som nevidela nikde. Boli sme ubytovaní v penzióne Trenk prvý raz /to ešte šlo/ a druhý v penzióne Plaža-brr, nikdy viacej. Vy budete mať ubytko zarezervované vopred alebo priamo na mieste? Boli sme loďou na Hvare, Brači, tam sme boli na vraj najkrajšej pláži v Ch http://www.zlatni-bol.com/zlatni-rat.htm. Blízko je Makarska, takže tam sa dá ísť tiež kuknúť. Tá je trošku rušnejšia, ale vraj pláže sú krajšie v Tučepi 🙂 Ale tak asi v celom Chorvátsku je krásne. A sú tam nádherné západy slnka 🙂

alami
3. jún 2011

@katkaromi len tak-pre poučenie, čím bol ten penzión bŕŕ 😅 ?
Ideme len tak, že pohľadáme ubytko na mieste. myslím si, že teraz v júny by s tým nemal byť problém. Malý je silný alergik, takže tam budem musieť variť, reštauračná ani niekde kúpená strava nám nehrozí- videla si tam kdesi aj nejaký supermarket, či len malý obchodík? No a nám treba hlavne borovice a kamienky - malý je astmatik, takže sa ideme v prvom rade liečiť, z kamienkov sa vraj dobre odparuje jód... ale piesok by zas potešil. Vraj je tam kdesi kúsok aj piesková pláž - pohľadáme, ak nie, nevadí.

katkaromi
3. jún 2011

No bol to des, malá tmavá miestnosť na prízemí, z okna sme videli figu /to doslovne 🙂 /a múr susedného domu, smradľavý starý nábytok, susedia vraveli že ich tam doštípali mravce, nafukovačky sme si museli nechávať vonku kde ich vždy v noci poprepichovali pazúrami mačky domáceho 😀 no a ešte taká chyba, mali sme tam aj stravu no a bolo to ako v školskom tábore, výdaj z okienka a poháre sme si museli sami umývať v takom umývadle, ktoré bolo priamo v tej jedálni, zabezpečovali sme si ubytko na poslednú chvíľu a tak to dopadlo, vtedy sme mali ísť na dovolenku do Egypta, ale zrovna tam boli dáke nepokoje, tak sme to zmenili, doteraz si búchame hlavu 😅 . Bolo to cez cestovnú kanceláriu, no som presvedčená, že už tento vychytený penzión nemajú vo svojej ponuke 😝 . Fakt sa na tom bavím takto spätne, ale my sme tam boli s manželom a tešili sme sa zo vzájomnej spoločnosti, takže sme to brali športovo. Ale to nech vás neodrádza, priamo na mieste si vyberiete pekné ubytovanie. Prostredie je tam krásne, potraviny tam boli, také malé obchodíky, niečo ako Tesco alebo Lidl to nie, ale v Makarskej možno... Aj pekáreň tam bola s ich fajnučkým pečivom.

alami
3. jún 2011

@katkaromi tak to znie fakt zle 😝 😀 ve´d pre toto si chcem vyberať na mieste, že cez katalóg nevidíš, do čoho ideš 😖 Tak dík a príjemnú dovolenku všetkým 😵

katkaromi
3. jún 2011

Teraz keď už ideme s detičkami, sme si na ubytko dávali pri výbere pozor, tak dúfam, že to bude v pohode.

katkaromi
3. jún 2011

@alami Aj vám príjemnú dovolenku, potom prosím napíšte vaše dojmy 🙂 .

bellada
3. jún 2011

@andrejkag to som este nepocula, ze tehu nesmu cestovat v noci, ja som sa dokyho pytala a on vobec nic nenamietal proti dovci, moru, ceste....nohy puchnu sem tam aj mne, ale ved sa po ceste daju robit prestavky, vystupit z auta, trosku sa prejst pocvicit, nech sa preprudi krv a nohy sa daju v aute aj vylozit, v robote sedim za stolom casto krat bez pohybu dlhsie ako na ceste do Chorvatska 🙂 a iny problem s cestovanim neviem aky by mohol byt, ved v noci je to o to lepsie, ze vacsinu cesty aj tak prespim 😀

@katkaromi aj my ideme do Petrcane 24.6, ubytko hladame az na mieste, tak dufem, ze najdeme nejake podla nasich predstav 😉 mas o tej dedinke nejake info od niekoho kto tam uz bol? ja som sa tu uz raz pytala, ale nikto nic 😒

katkaromi
3. jún 2011

@bellada My ideme 1.7. na 7 noci do hotela Pinija. Podarilo sa mi nakontaktovat na jednu kocku co tam bola presne v tom hoteli, takze mam info. Viac IP.

sorinka
3. jún 2011

Ahojte neboli ste niekto v Omiši Nemira? my sme si vcera akurat zaplatili odchadzame 15.7. tak by som chcela nejake info ak niekto bol🙂 Minuly rok sme boli v Primostene rok predtym Rovinj obe mesta prekrasne historicke tak mam teraz trochu obavy...

karkana
3. jún 2011

boli ste niekto v Pule ? napadlo ma trochu zmeniť niečo nové spoznať ,aké sú tam pláže a neboli ste lodou v benátkach koľko to stojí

karkana
3. jún 2011

@alicc a v Rabacu su prosím ťa borovice -chládok?v Crikvenici je super popri mori stromi máš sa kde schovať ,ale chceme niečo nové ale len hore ešte Pula ma zaujala,more sa neda porovnať napr.v Privlake Vrsi samé riasi,tu hore v to je iná káva ,čistučke,teplé,priezračné more,tam dole ma vôbec neočarilo

andrejkag
3. jún 2011

@alami ahoj a kedy sa vrátite, my chceme ísť 1.7. - 10.7., potom daj vedieť ake bolo počasie
ubytko mate rezervovane? ja si píšem z jedným chorvátom, asi skončíme u neho lebo ostatný už mali obsadené

bellada
3. jún 2011

@katkaromi dik za infosky 😉

zuba
3. jún 2011

@sorinka Boli sme asi 3 roky dozadu - tento domček apartmán 2 http://www.omis-nemira.com/neda k moru s aíšlo dolu kopcom, more bolo krásne v týchto meistach, ale mestká pláž v omiši sa mi nepáčila. Do centra sa s deťmi dá ísť ba autom, lebo inak je to dosť daleko - vtedy sme ale deti ešte nemali 🙂 ako mesto nebolo škaredé, bolo pekné, ale čakala som viac podľa informácii čo som o tom mala

alicc
3. jún 2011

@karkana pobrezie bolo skor kameniste, borovice neboli priamo na plazi, ale borovicove lesiky boli pri hoteloch, nedaleko 🙂

drnduliak
3. jún 2011

@katkaromi to co opisujes mi pripomina nasu skusenost v Omisi...hladali sme si ubytovanie priamo na mieste a odchytila nas jedna totka, vraj super ubytko...hruza, uplna pivnica, bez okien, sprcha vedla postele a v skrini na polici dvojplatnicka, to akoze apartman 😠 bola som zdesena...hned sme stade utekali...ako fakt je najlespie, ked je clovek tam a moze sa popozerat, ako to tam vyzera...nakoniec sme v omisi neostali, mne sa tam nepacilo, rusna cesta hned vedla plaze, a tie plaze take uzke a preplnene...isli sme dalej a nakoniec sme zaktovili v Pisaku, a tam bolo bozsky 😎 mali sme super app. s vyhladom na more, malou teraskou, kde sme kazdy vecer do noci vysedavali a peknu plaz... 🙂 len teraz uz mame ditko a moanzel odmieta ist na slepo, tak neviem este kam pojdeme...ked ja tak nedoverujem katalogovym obrazkom.

xkacatkox
3. jún 2011

holky dá se v ČR koupit ve směnárnách dálniční známka na Slovinsko?Rakousko vim, ale toto ne, jo a nevíte kolik se pohybuje zhruba zelenina o ovoce v Chorvatku?kem jste ukládali cennosti, bývá na apartmánu trezor, známý to nechávali v autě, a ještě zda je lepší si u ná proměnit koruny na eura a v Chorvatsku proměnit eura na kuny, prý to tam má vyjít lépe jak tady, jaký máte názor

fopardi
3. jún 2011

@karkana oooooo čo to čitam v privlake su riasi??? a my tam ideme :( tak snad to nebde na tej plaži take :(

marcipol
4. jún 2011

@sorinka Ahoj, ja som v Omiši v Nemire, ak by chcel niekto nejake info alebo nieco zohnat, poradit, kludne piste,mozem poslat web str. tam si mozes precitat rozne info, a pozriet fotky, kto ma zaujem viem zohnat ubytovanie. Obavi nemusis mat, je tam krasne okolie a klud, hlavne je to pod autostradou takze ziadne auta. A v okoli je moznost roznych vyletov. Historicky je Omis..tam sa dostanes bud autom, alebo je to prechadzka po starej ceste okolo mora cca 3 km.

lucula73
4. jún 2011

Ahojte

tak my ideme o mesiac k Umagu,apartmány sol stella maris..neboli ste tam niekto? 😕 ,je to nejaký prázdninový komplex,my sme boli v sol polynesia pred 3 rokmi,toto je hneď vedľa...