Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

lydia22
10. jún 2011

@zuzkap2 ak chces tak ti moj manzel napise presnejsie.

gumimaci
10. jún 2011

@zuzkap2 jej no super, uz som su to tam preratala 🙂 dik

zuzkap2
10. jún 2011

@lydka dakujem len by som chcela vediet kde ste sa napojili na dialnicu v Madarsku. Mame na vyber dve trasy prva je cez Sahy a ta druha je cez Detvu,Lucenec.....

lydia22
10. jún 2011

@zuzkap2 napojili sme sa v miskolci.

mima595
10. jún 2011

my sme pri 1. ceste do Chorvatska za Budapestou blbo odbocili a zisli sme z dialnice....a teda rozdiel v kvalite ciest bol a velky...mimo dialnic cesty viac rozbite a hlavne vela zveri - my sme mali zajacov - co kazdu chvilu prebehovali cez cestu....
dilanice v madarsku, ale aj v Chorvatsku su siroke, dobre a aj dobre znacenie....
ja by som nerozmyslala nad inou cestou ako dialnicou

maruska22
10. jún 2011

my sme vlani isli celé madarsko mimo dialníc...cez Komárno na Gyor, Csorna....atd. cesty boli celkom obstojné, značenie velmi dobre...ale už by som volila diaľnicu...pre šoféra je to určite pohodlnejšie 😉

zuzkap2
10. jún 2011

@lydia22 dakujem 😉

verondza
10. jún 2011

takze vsetky ste za dialnicu... ja som bola povodne tiez, ale moj manzel ma radsej cestu mimo dialnice a on bude soferovat. takze je to na jeho rozhodnuti.
@maruska22 prosim ta, ako dlho vam cesta trvala? isli ste v noci?

a este jedna otazocka: kremy s akym faktorom kupujete pre deti? ja mam 30-tku. je to vela, ci malo? (ci akurat? 🙂 ) a pre seba? ja by som sa rada aj trochu opalila 😅 .

zuzkap2
10. jún 2011

@verondza ja mam pre deti krem 50-tku pre mna a muza 30-tku

maruska22
10. jún 2011

@verondza cesta nám trvala zruba 9 hodín...vyrazili sme večer o 21:00 zo stred. Slovenska a ráno okolo šiestej sme boli pri Zadare...ale my sme veľa stáli, určite sa táto cesta dá prejsť aj rýchlejšie 🙂

iinuska
10. jún 2011

@verondza ahoj,my Madarsko prechadzame mimo dialnicu. Tak nam to viacej vyhovuje, a mozno zo zvyku. Pre Adamka mam Daylong 30 a podla mna uplne staci, a pre nas 10 faktor. Ale je pravda, ze nikdy nejdeme uplne bieli 🙂

verondza
11. jún 2011

@maruska22 vazne? 9 hodin s prestavkami? tie sa chystame robit aj my a to ci uz pojdeme v noci, ci cez den. ale ratala som tak 11-12 hodin! ako casto a ako dlho ste asi stali? a odkial ste vyrazali? mohla by si mi prosim presne popisat vasu trasu? jeeezin, volajako vela toho chcem vediet 😅 .. dakujem vopred strasne moc!

@iinuska aj ja planujem takto. deti 30 a ja 10. manzel sa asi natrie tiez 30-tkou, ma vela znamienok. a malicku budem aj tak drzat skoro stale v tieni a samka, s ktorym planujem byt co najviac vo vode, budem nielen kremovat, ale vacsinu casu bude mat na sebe nejake lahke tricko.
mohla by si prooosiiiim aj ty trosku presnejsie popisat trasu, ktorou ste sli a ako dlho vam to trvalo? neviete, v akom stave su tie cesty? niekde som citala a tusim tu aj mima pisala, ze mimo dialnic je to rozbite 😒 ...

@lydia22 krasne ranko na rabe prajem! 🙂 aj my sme uz dusou tam 🙂 . dufam, ze syncek uz trosku zosilnel (a teda obdivujem, ako rychlo sa zotavuje. mojmu synovi to obvykle trva o dost dlhsie 😖 ).
lydia, prosim ta, este som sa chcela opytat, ci su tam (ak ste boli na tom lopare, rajskej plazi) aj normalne chodniky, alebo ci sa proste da chodit normalne s kocikmi. planujem malu uspavat v kociku cestou na plaz (mame to mat peso 20 min na tu rajsku). dufam, ze neplanujem zbytocne. niekde v chorvatsku su vraj len nejake kamienkove chodniky pre kociky nepouzitelne...

zeny, ja uz mam strasnu cestovnu horucku! idem dnes 1.krat zavarat jedlo do flias, hadam sa mi to podari..

kaja73
11. jún 2011

@verondza Idete k zadaru? ak ano,tak nam trva cesta od 3h rannej do cca 12h,niekedy sme tam už pred 11,30h.A to stojime cca 3 krat po 20min a par krat len na curanie.Ide sa zvačša po dialnici,tak to fiči.Inak rekord mma 7h,ked sme leteli s malym domov a na druhy den ho operovali-aj vtedy sme vsak stali,ale len kratučko.

lydia22
11. jún 2011

@verondza este sme neboli v lopare vsetko zavisi ako bude maly na tom.ale ked tam pojdeme tak zreferujem.

verondza
11. jún 2011

@kaja73 ak sa smiem opytat, co sa stalo malemu? to aby som sa bala este trosku viac ☹ 😅 ...
ideme na rab a vyrazame v nedelu o tyzden od zvolena (medzi zv a dt). chcela by som byt tak cca o piatej - sestej pri trajekte, aby sme dlho necakali.

lydia22
11. jún 2011

Ahojte dnes mame uz od rana horuco,boli sme trosku v meste na prechadzke.

verondza
11. jún 2011

@lydia22 volajako sa zdokonalujes v pisani. stale sa to lepsie a lepsie cita 😀 .

ajka72
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaja73
11. jún 2011

@verondza Asi 2t pred odchodom sa mu spravila malinka cervena bodka pod očkom-uplne z ničoho a tam mu to velmi narastlo ,no a maly si to strhol. ☹ Bol to hemangiom a nevedeli sme zastavit krvacanie a tak krvacal celu cestu domov a na druhy den ho hned operovali na Kramaroch.Boli to super stresy 😔 .Ale v auguste sme sli znovu-kvoli staršiemu synovi-bol nestastny ,že prva dovolenka trvala kratko- a už bolo nastastie vsetko OK:

dominka11
11. jún 2011

@lauraa tak to ste otužili 😀 my sme take zmrzliny, ja mam rada teplejšiu vodu.

verondza
11. jún 2011

@dominka11 co je to "teplejsia voda"? kolko asi stupnov? ja mam tiez rada teplejsiu, ale zas vydrzim aj v studensej. len kvoli detom ma to zaujima. priemer teplot mora v lete je vraj okolo 24-25 stupnov a teraz ma more okolo 23 stupnov. tak som myslela, ze to je uz pomerne teple. zle som myslela?

@kaja73 fuuu, to museli byt poriadne nervy! aj kvoli takymto veciam som rada, ze ideme pomerne blizko a autom. s detmi clovek nikdy nevie, kedy sa bude musiet ponahlat naspat...

kaja73
11. jún 2011

@verondza ved aj my preto chodime vlastnou dopravou-ani vtedy nemas istotu,že to bude OK,ale byt odkazana na lietadlo-dakujem neprosim.Inak vody sa neboj-vždy lepšia studena ako prehriata-aspon moji v studenej neprechaldnu, ale z teplej už starši bol 2 krat chory-ofukne ho vonku a je to.Mne sa starši kupal už aj v 18 st. Hronci a neprechladol-to mal 6 rokov.V mori je vždy od rana do vecera-od 2 rokov-ked sme tam- a nikdy problem nebol.Kupe sa aj ked prši,alebo je vonku 24 stupnov.Tam to telo inak vnima a klima je liečiva. 😉 od tych cca 6 rokov ho nechavam byt vo vode-mori- ako chce on-neriešim to.

verondza
11. jún 2011

@kaja73 ja tam idem kvoli synovi-ma astmu. preto dufam, ze sa bude moct macat v tej vode co najviac. aj ked tam ide hlavne o ten vzduch, aj ten kupel robi svoje. blbe je to, ze on ked ochorie-stacia sople-vzdy skonci so zapalom priedusiek. tak sa asi budem bat ho nechat v nejakej prilis studenej vode. teraz som trosku kludnejsia, pretoze beriem so sebou "zazracne kvapky". homeopatika, po ktorych uz tieto zapaly nemava a v pohode sa o par dni vylieci. dufam, ze ich napriek trebars chladnejsej vode pri mori nebudeme potrebovat a ak ano, tak opat nesklamu...ale to je uz ina tema 🙂

dominka11
11. jún 2011

@verondza no tých 25 mam rada. Ale more znesiem aj chladnejšie, ale do bazena ee. 28 je ideal 😀

dominka11
11. jún 2011

teraz ma more 21-22st. a teploty tiež nie su vysoke ani na juhu...do 25st. hlasia.

dominka11
11. jún 2011

@verondza my sme boli na rabe min. rok, myslím že s kočíkom nebude problem. 😉 Akurát ceny su tam dost vysoke, oproti pobrežiu aj dvojnasobne...inak cesta v pohode až na poslednych par km pred trajektom, kde su same zakruty. My sme boli pri trajekte cca. o 5tej rano a nečakali sme. Išli sme aj s karavanom.

verondza
11. jún 2011

@lydia22 lydia, co myslis, je to more take chladne? vsak je teplejsie! urcite ma aspon 25 stupnov!

@dominka11 podla toho, co pisali obe dievcence, ktore u momentalne v chorvatsku, tak teploty dosahuju omnoho vyssie hodnoty ako citam v predpovediach.... urcite to bude tak aj s teplotou mora. pisu skoro vsade v chorv. teplotu 23 stupnov, ale ono tu bude urcite lepsie (som ja ale optimistka 😉 )
kukni sem: http://vrijeme.hr/aktpod.php?id=more_n

verondza
11. jún 2011

@dominka11 prosim ta dominika, vsade na ostrove su take ceny potravin? nie je tam nejaky konzum, ci lidl?

verondza
11. jún 2011

som satam teraz kukla aj ja a ....no dobre, nie skoro vsade hlasia 23, ale na rabe ano! 😀

dominka11
11. jún 2011

@verondza lidl som tam nevidela, su tam nejake supermarkety, ale celkovo je to tam predražene oproti pobrežiu. Napr. zmrzlina bola 2krat drahsia. Ale deti budu spokojne na plaži, maly sa tam pekne prehral a na trajekte ani nedychal 😉