Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

debbie
20. jún 2010

@sonulienkas aj my tak ako píšeš chodime tak som to ani nemenila a ideme tak aj s malou prvý krat 😀

debbie
20. jún 2010

baby bol niekto z vas na krku v meste krk? 😕

hpaja
20. jún 2010

@madlina ahoj, my jsme minulý rok vyrazili v 19,30 a bylo to tak akorát, před polednem jsme byli na místě 🙂 A malýho teď dáváme spát ve 20h, takže určitě vyrazíme cca ve stejnou dobu i letos. Ale záleží taky na tom, kam jedete, jestli na Istrii, tak to budete na místě asi zbytečně brzo ráno.
@debbie dostala jsem do IP tip na městečko Podstrana, je to hned pod Splitem... 🙂

Ještě jsem se chtěla zeptat, když jedete na blind, jezdíte tam v ty dny, kdy se střídají turnusy, tzn. v úterý a v sobotu? Když jsme minulý rok projížděli letoviskama, lidi nabízeli ubytování přímo u silnice - měli cedule. Nějak si nedovedu představit, jak bychom ubytko sháněli, kdyby ho nikdo nenabízel.

marianka79
20. jún 2010

siel niekto do chorvatska letecky???

petinka11
20. jún 2010

@debbie no ubytko prave zhanam lebo uz v piatok chceme ist.....mali sme ist do gradacu a ten nam prepadne ,a skusime nieco blizsie kvoli malemu.....

lauraa
21. jún 2010

@hpaja hore istria , kvavnersky zaliv, vsade najdes agentury popri ceste ktore sprostredkuju ubytko, zajdes tam ,ukazu ti ,co je volne podla fotiek a ked sa rozhodnes pre nieco zavolaju majitela , ubytko sa plati v agenture, dole makarska , tam stali s cedulkami popri ceste, na rab cestujeme vzdy na to iste miesto, takze rezervujeme dopredu, ci sa tam da najst , alebo ako, neviem......Vacsinou cestujeme iny den ako piatok , sobota aby sme sa vyhli zapcham, vzdy sme nejake ubytko nasli aj ked minuly rok to bolo dost na nervy...... do jadranova sme prisli rano pred 9 a ubytko zajednane cez net katastrofa(takze sme boli sme 2 rodiny s malymi detmi) ☹ presli sme popri pobrezi az do sejnu, ale teraz viem ,ze sem na dovolenku uz nepojdeme.....

hpaja
21. jún 2010

@lauraa pojedeme spíš asi až někam k tomu Splitu a doufám, že narazíme na nějaké pěkné ubytování 🙂 pokud bych do doby než pojedeme našla něco dobrýho v lastech od cestovek, tak asi radši něco zarezervujeme předem, ale jinak pojedeme na blind...
Ještě otázečka, na kolik cca vyjde ubytování při sjednání až na místě? Bude nám stačit apt. nebo studio 2+1. Minulý rok nás ubytování na 12dní vyšlo s cestovkou na 10tis., to jsme tedy jeli ještě se ségrou a její rodinkou, takže jsme měli apt. pro 6 osob (ten vyšel celý na 22tis.).

petinka11
21. jún 2010

ahojte ak by chcel ist niekto teraz v piatok na dovolenku tak prenecham.......bohuzial ja nemozem ist.......termin 26.6-3-7....mestecko gradac,je tam krasne,
apartman pre 4osoby-360eur
pre 6 osob 500eur
kompletne zariadeny aj komplet kuchyna........
2spalne s manzelskou postelou z jednej balkon
obyvacka s rozkladacim gaucom TV satelit,dvd
kuchyna,balkon
kupelna
od mora vzdialene 2,5minuty
na vsetky otazky rada odpoviem.......

debbie
21. jún 2010

@hpaja my sme išli raz vo štvrtok na noc aby sme sa vyhli kolonam a navalu na mitach a to dole na makarsku tam su tie paničky s cedulkami a nenašli sme nič ,meniaci den je tam sob.doobeda, spali sme v izbe bez okien a za tu istu cenu ako další den v apartmane pre troch obs.dvoma s klimou a výhladom na more.takže radšej na noc v piatok aby ste rano v sob.boli tam pred desiatou vtedy je z čoho vyberať 😀

debbie
21. jún 2010

@hpaja dik za info už som sa rozhodla ideme na krk je to blízko vraj krasne je tam tak ešte sondujem mestá a ceny hladam aké su a ideme na blink lebo bol tam švagrov známi a vraj su tam agentúry a ubytka habadej a za 50€ si vyberiem a nie že zajednám cez net ,dam zalohu a daju nas do diry dakej ,kilak k moru aj to stava ....

debbie
21. jún 2010

@hpaja v lokve rogoznici apartman pre troch to bol no dvaja sme spali 35€ 😀

cencula
21. jún 2010

baby poradte mi prosím vás nejakí aquapark, alebo niečo so zvieratkami pri zadare, bol tam niekto? dá sa tam niekde ísť s deťmi?
petinka 11 idete na súkromný apartmán? môžeš hodit kontakt? díky a kde konkrétne toje?

hpaja
21. jún 2010

@debbie díky za info, my jsme minulý rok jeli v pondělí večer, měli jsme ubytování na 12 dní od úterý do další soboty. Jinak jestli můžu poradit, tak kolonám na mítech se vyhnete, pokud budete platit kartou a ne v hotovosti 😉 když jsme jeli tam, tak kolony nebyly ani u hotovostních, ale když jsme se vraceli, u hotovostních bran byly šílený fronty a my jsme platili kartou a projeli jsme během pár minutek... 🙂
A vy budete vybírat ubytko za 50eur? Jestli to je na den, to se mi zdá drahý... 😕 By nás to na 12 dní vyšlo na cca 14tis. Kč...

@petinka11 my můžeme jet nejdřív 2.7. 😒 ale v Gradaci jsem byla kdysi ještě s rodičema a je to tam pěkný, ostatním můžu doporučit 🙂

lauraa
21. jún 2010

@hpaja my sme v podstrane zaplatili za 4 apart. uplne novy , kompl. zariadeny, priamo na plazi 50 € na noc, ale dalo sa ubytko zohnat aj lacnejsie , zalezi od toho aka si narocna.......minuly rok v Sejn velky apartman s 3 spalnami, kuchyna , jedalen , terasa, 2 kupelne 2 wc a pracka nas stal 70 eur, na rabe platime 21 € na osobu s ranajkami za malu nic .. na istrii Umag sme ubytko nasli cez agenturu ale k moru sme dochadzali autom ale cenu uz neviem,na Krku sme boli priamo v meste KRK nic pre male deti betonove plosiny apred hotelom vybetonovany aj kus mora ale pre male deti nic moc.... mne osobne sa pacil Porec Plava Laguna....

maartinkaa
21. jún 2010

ahojte baby, strasne sprostu otazku polozim: do chorvatska sa da ist aj na obciansky alebo len na pas a babatka musia mat vlastny pas, alebo ich staci mat v pase niektoreho rodica 😅

bellada
21. jún 2010

@maartinkaa - Do Chorvátska môžeme cestovať na občiansky preukaz alebo cestovný pas občana SR platný 1 mesiac po ukončení pobytu. Víza do 90 dní pobytu sa nevyžadujú. Deti do 5 rokov môžu vycestovať, ak sú zapísané v pase rodičov. Deti nad 5 rokov už musia mať vlastný cestovný pas!

petinka11
21. jún 2010

@lauraa AHOJ ODKIAL SU TIE FOTKY???a nemas kontakt na majitelov???co to asi stoji???dakujem

maartinkaa
21. jún 2010

@bellada dakujem, potom som si to vygooglila 😉 mne totizto skoncila platnost pasu este v 2008mom a kedze tam kde som cestovala mi pas nebol treba, tak som si to ani nevsimla a s malickymi cestujeme do ciech len tak 😅, starsi maju svoje vlastne pasy.

tinka5
21. jún 2010

Caute kocky, vcera vraj v Chorvatsku bola nejaka silna burka............. 😉

petinka11
21. jún 2010

CO BY STE SI VYBRALI???CRIKVENICU ALEBO OSTROV KRK BASKU???neviem sa rozhodnut.....prosim poradte......paci sa mi ked je more otvorene,je tu niekde otvorene more???alebo kde je krajsie???

nadush
21. jún 2010

inak baby, nebojite sa, ze bude toto leto aj v chorvatsku studene? a ze more nebude dostatocne teple? 😕

maartinkaa
21. jún 2010

@nadush a odkial mas, ze toto leto bude studene? ja som zasa pocula, ze bude tropicke aj ked tohto studeneho a uprsaneho pocasia mam plne zuby 😠

nadush
21. jún 2010

@maartinkaa nevravim, ze leto bude studene... zle som to napisala... tak som to myslela, ze proste ked je tam teraz zima, ze ci nebude more studene a celkovo, ci nebude vela burok... ved to pocasie je otras 🙄

maartinkaa
21. jún 2010

@nadush my by sme mali ist do chorvatska zaciatkom jula a tiez mam akysi strach, ze bude zle pocasie,lebo teraz ked som si pozerala predpoved v chorvatsku na najblizsich 7 dni, tak to je otras 😝 😝 😝

nadush
21. jún 2010

@maartinkaa my ideme 17.7-24.7 tak dufam, ze pocasie sa coskoro umudri 😠

panterka
21. jún 2010

@bellada : to je nějaká novinka, že dítě nad 5 let musí mít svůj pas? 😲 já jsem na netu našla, že podle sdělení chorvatského ministerstva vnitra může do Chorvatska cestovat dítě zapsané v pasu rodiče do 15ti let 😕

debbie
21. jún 2010

@lauraa laura a v krku nebola kamienková plaž lebo ich je tam veaj vela tých plaži podla toho budem vyberať apartman

debbie
21. jún 2010

@hpaja no ja hladam niečo tak do 300m od plaže a žiadnu starinu a nič luxusné ceny na nete su také okolo 50€ apart. 2+1

debbie
21. jún 2010

@lauraa kde to je tie fotky

lenkasop
21. jún 2010

Dobrý večer, rozmýšlame na dovolenkou v Chorvátsku. Potrebujem poradiť. Kam by ste sa určite vrátili v chorvátsku na dovolenku? Nepoznáme to tam, ešte sme tam neboli,tak zisťujeme. Čo by ste nám odporučili? Chodíte na blink alebo máte už dopredu zajednané ubytko? A čo strava?
Viem, že mám na vás veľa otázok. Ďakujem za každú odpoveď.