Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

danasek
6. nov 2014

Ahojte, neviete mi niektorá niečo bližšie povedať o Podstrane pri Splite? Aké sú tam pláže, či tam veľmi fúka, aký je vstup do mora atď. Chceli by sme tam ísť aj s deťmi. Ďakujem.

lauraa
7. nov 2014

@danasek ja som tu uz parkrat pisala o podtsrane... pridaval som aj foto skus zalistovat par stran dozadu... v podstate je podtsrana malicka dedinka , plaze su vacsinou sukromne priamo pred ubytkom, kamienkovo pieskove, nie prilis vhodne pre velmi malicke deticky.... v dedine najdes vsetko od pekarne , cez banku , lekaren, potraviny.... kde mas na plane ist , teda myslim ku komu....

nanna6
30. nov 2014

@bebel
Dobrý večer, vidim, že ste na Sumartin boli my rozmýšľame, že tam pojdeme tento rok chclea bz som sa opýtať či tam je nejaký nočný život, a hlavne na to ubytko my hľadáme tiež dom na prenájom keďže je nas viac a cheme byť pokope. Ja viem že je to už dlhšie co ste tam boli ale mozno si spomeniete aj kolko Vás to stálo 🙂 Ďakujem Marianna

nanna6
30. nov 2014

Ahojte bol prosim niekto na ostrove Brač? Rozmýšľame nad Sumartin, sutivan, supetar neviete ktoré je väčšie mesto nech tam je aj nočný život, nie sme už síce žiadna mládež ale sú medzi nami aj slobodný chlapci 🙂 😀 ak bz ste vedeli hneď aj ubytko bolo by super. Hľadáme dom priamo pri mori, najlepšie keby bol celý dom nás, je nas 8 aj malým Synčekom. Ďakujem Marianna 😵

nanna6
30. nov 2014

@kristi Dobrý večer, prosím Vás vedela by ste mi dať kontakt na to ubytko v Sutivan na tu vilku pri pláži? Ja viem že je to už nejaký čas my sa chystáme na Brač v lete a chceme cely dom pre seba a je to dosť ťažké tam take niečo zohnať. Ďakujem Marianna 🙂

strunka18
10. dec 2014

Dobrý večer, idem vás tu poprosiť,či mi viete poradiť mesto v Chorvátsku (nechám si poradiť)a bolo by super aj nejaký apartmán pre 12dospelých a 4 malé deti....čiže potrebujeme 6 izieb,aby sme nemuseli spať v obývačkách....

99valika99
14. dec 2014

My sme chodili s deťmi do Zatonu.byvali sme v prenajatom dom nedaleko komplexu.ale kazdy den sme chodili do komplexu.prkna plaz pre deti a bazeny nam vyhovovali.ale tohoto roku sme boli v Španielsku v Andaluzii na Costa del Sol.byvali sme v apartmanovom komplexe priamo pri mori.v komplexe nadherna zahrada, bazeny. No to sa neda porovnat s Chorvatskom.apartman super, blizko do mestecka kde to zilo.pre deti parky s hojdackami, kolotocmi.bolo super.a cenovo v juni nas to vyslo ako v Chorvatsku, mozno na rovnako. Cca 1100-1200 € pre 4 osoby.Ak by sme v Chorvatsku mali prenajatý taky apartman ako v Andaluzii, tak by sme sa nedoplatili.takze rok 2015 jednoznacne opat Andaluzia.isli sme cez cestovku tusim andaluzia travel , ktoru tam maju slovaci co tam ziju priamo pri mori.tak nam poradili a vybavili ubytovanie v peknom komplexe.a pocasie azuro kazdy den

adide
25. dec 2014

@99valika99 ahoj mozem ta poprosit o blizsie info, pripadne foto ak by si mohla aj cez IP, tiez zvazujeme buduce leto tento typ dovolenky, dakujem pekne 🙂

yvoneta
12. jan 2015

Ahojte, uvazujem o dovolenke v hoteli Donat v Zadare. Ak Ste tam niekto boli, podelte sa prosim so svojimi skusenostami, co sa pacilo, nepacilo, plaz, ubytko, cokolvek. Dakujem.

isabellaa
14. jan 2015

@99valika99 a Co strava, Mali ste all Inc?

99valika99
21. jan 2015

Ahoj , nie , my nechceme All incl. Stravu, co je stale rovnaka. Byt otrokom casu stravovania na dovolenke je pre nas neprijatelne. Takze strava varena alebo vonku. Hotelove vyvarovne, dakujem neprosim🔆

rena40
22. jan 2015

nie je nad AI 😉

99valika99
31. jan 2015

Vec nazoru, u nas AI je iba velkovykrmna, kde varia . My chceme poznat chut a atmosferu krainy a nie hotela.

alenocka82
17. feb 2015

Ahojte, chystáme sa tento rok v júni autom do Chorvátska s 2-ročným synom. Poraďte prosím nejakú dobrú lokalitu, najlepšie niečo v rozsahu od ostrova Pag po Split. Kým sme nemali drobca, chodili sme južnejšie (Brač, Omiš, Drvenik, Orebič). Ale teraz aj vzhľadom na vzdialenosť by sme chceli niečo trošku severnejšie. Chceli by sme apartmánové ubytovanie, bližšie k pláži a nie veľmi ďaleko od centra. My sme romýšľali hlavne nad lokalitou Nin (nie Zaton), Porec alebo Primošten. Nemáte niekto skúsenosti s týmito lokalitami?

alenocka82
17. feb 2015

Sekla som sa, namiesto Porec som myslela Pirovac 🙂

helianthus95
17. feb 2015

@alenocka82 a Rab? Piesočnatá pláž v časti Lopar. Napr. FAMILY HOTEL LOPAR, http://www.cklipa.sk/rab/family-hotel-loparplaz...
alebo apartmány TONI pri Rajskej pláži, http://www.cklipa.sk/rab/dom-toni/?l=l|5&o=F&i=...

majloo
17. feb 2015

@alenocka82 idelane pre deti je Rab tesne nad Pagom, my sme tam boli uz 4 krat, maly bude mat 4 roky. je tam kopu pieskovych plazi, my chodime nie do Loparu, to je pre nas zabijak mega ludi, ale priamo do Rabu, tam aj byvame a bude peso na plaze, alebo autom (par minut) kazdy den inde, skusame rozne. Prvy rok sme boli na blind, maly mal 4 mesiace. 🙂 Je tam kopu deticiek.

kety33
24. feb 2015

@alenocka82 V Nine sme boli minulí rok mladší syn mal 2 roky a starší 8. Je to úžasné hystorické mestečko, historická časť je v podstate na ostrove spojená s pevninou 2 mostami s množstvom reštaurácií a pamiatok
( pôvodné Rímske mesto). Je tam nádherne, ale pre deti tam nie je vôbec nič, žiadne ihriská, šúchačky ani nič podobné ani v reštauráciách ani na pláži a ani v meste. Za zábavou treba ísť do Zatonu, kde je plno preliezok a detských atrakcií ( po 17.00 vstup do Zatonu zadarmo) Z Ninu je to asi 30-40min pešo, 10 min. autom alebo vláčikom asi 30.minút. V Nine sú pieskové pláže 3 pieskové, najväčšia je Kráľovská pláž , je to výbežok do mora z jednej strany je hlbšia voda z druhej je plytká kde malé deti môžu v pohode chodiť po 4 dalej je liečivé bahno,, 1 rýchle občerstvenie a WC - pláž je ďalej od ubytovania treba ísť pešo alebo autom za parkovanie sa platí, 2 pláž je Ždriac na opačnej strane mesta je to výbežok do mora s obidvoch strán plytká voda po 500 m mi bola asi po pás, požičovňa bicyklov, nie je tam nič ani kabínky ani občerstvenie, WC sú tam Toi Toi, na začiatku pláže cez cestu je apartmán s bufetom a maličký obchodík, kusok ďalej pekáreň, 3 pláž je ďalej od mesta rozdeluje ju rieka na 2 časti je tiež piesková zmiešaná s kamienkami alebo úlomkami tehál úzka nad cestou sú apartmány pod cestou je priestor na parkovanie pod parkovisko zráz, a more , pláž je pod tým zrázom asi 1 km dlhá asi 20 metrov široká sú tam 2 bufety a toi toi záchody a hlavne málo ludí, chodia tam len z apartmánov nad cestou. Ak pôjdeš do Ninu treba sa opýtať pri ktorej pláži je ubytovanie. V meste je len 1 banka na zamenenie peňazí, 2 mäsiarne, 1 tržnica, kopa pekární, 2 menšie obchody dosť predražené, väčšie obchody sú za mestom smerom na Privlaku. Mesto je krásne na prechádzky, ale odporúčam ráno večer je to prepchaté, v reštauráciách sú zvyknutí hlavne na nemeckých turistou a ten rozdiel je cítiť aj pri obsluhe aj pri rýchlosti donášky jedla.

V Primoštene sme boli pred 7 rokmi pekné mestečko, na ostrove staré mesto s pamiatkami a reštauráciami spojené s pevninou mostom, pláž pred apartmánmi skaly, mestská pláž kamienky wc-udržiavané je verejné na ostrove, pláž po chodníku asi 200 metrov od centra piesková, ale je maličká s bufetom. Pláže sú blízko bufetov reštaurácií pekární. V pohode sme z pláže chodili do mesta na hod dog alebo pizzu do ruky v plavkách je to asi 3 min.od hlavnej pláže. Pre deti je mini ihrisko v areáli hotela Zora.
Mne sa pre deti zal najvhodnejší Pakoštane alebo Rab stredisko Lopar, ale tam je ubytovanie v app. vždy ďalej od mora.

dada2007
24. feb 2015

@alenocka82 ahoj v tejto téme na strane 40 a 41 som hodila nejaké info o Nine, aj zatone.....sú tam aj foto, popis.....čokolvek sa pýtaj 🙂 prvý príspevok je tam 16. jún 2014 o 09:15

https://www.modrykonik.sk/forum/dovolenka-v-zahranici/piesocna-plaz-chorvatsko-poradte-kde-mame-ist-2/

ivanajelinek
2. mar 2015

Ahojte.Rozmyslam tento rok nad ostrovom KRK. Bola ste niektora? Oplati sa tam ist s dvoma detmi( 4 a 2 roky). Dakujem za kazdu informaciu.

mima595
2. mar 2015

ahojte...KRK by zaukimal aj mna...vas nazor na Malinsku, resp. Punat na Krku?, Boli ste niektora?

audiova
5. mar 2015

my ideme začiatkom júla sem .www.apartments-jurjevic.com už aby to bolo 🙂

michaelaamartin
9. mar 2015

Ahojte všetky maminky. Chcem vás poprosiť po všetkých vašich skúsenostiach /aj sklamaniach/, v ktorej oblasti Chorvátska je najviac myslené na malé deti 3-ročné? Myslím tým detské ihriská, šmýkačky, niečo pre takéto menšie detičky.... Ktorú oblasť by ste ohodnotili ako najlepšiu

klba
13. mar 2015

Ahojte, Chorvatsku nepoznám, chceme ísť s 2 deťmi -7 a 4 r. - uvažujeme o Istrii, kam by ste poradili? Mne sa celkom pozdáva Porec, Novigrad, Rovin. ..Len čo vybrať aby sa aj deti vyjasnili a rodičia potesili okolím. 😉 Vďaka za každé info. 🙂

emil2004
13. mar 2015

Caute ja som tu 1 krat.S manzelkou by sme chceli ist na dovolenku do Chorvatska s autom s PO.
kde by ste mi odporucili?Kde by som sa mohol ubytovat?Mame 2 deti 7 rocne dievca a 5 rocny chlapec.
Dakujem velmi pekne

halit13
14. mar 2015

@klba Rabac

lauraa
14. mar 2015

@halit13 mas nejaky konkretny Typ na Hotel v chorvatsku? Nieco pre deti...

halit13
14. mar 2015

@lauraa živšie? kvalitné? vek detičiek?

halit13
14. mar 2015

@lauraa moj top je rezort watermann v supetare, cez neckermann -nemecký mali dobré ceny, úžasná strava, 5 bazénov, v jednej časti v mori piesok, animácie v amfiku každý večer a večer do mestečka na prechádzku. Inak kuk, dosť dobré ceny mala na hr rakúska terra

halit13
14. mar 2015

@lauraa tú corinthiu ee? Výborný je aj Neptun Tučepi ( ja som zobrala na tento rok Dražicu - Krk -PPcez dertour a Vitality hotel Punta - veli lošinj PPcez FTI , tak uvidíme, recenzie majú výborné, len nám už nevadí hlboé more)