Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

sasenka
2. jún 2008

preto chodíme kym su malí do Chorvátska, ja by šla aj do Itálie, ale manžel nechce,. s talianmi pracoval, nemá ich rád 😕

petraluk
2. jún 2008

Já nemam severní Itálii vůbec ráda, párkrát jsem tam byla a už nikdy. Všude strašně komárů, moře špinavý 😒
Když Itálie tak západní pobřeží, třeba v San Remu je stejně písčitá pláž jako na severu a přitom nádherně čistá voda. Ale spíš tam bývá kamenitá pláž než ten písek 🙂
Ae zase mam v Itálii radši noční život, zmzlinu mají dle mého nejlepší na světě, pizza taky bezkonkurenční 😀

peige
2. jún 2008

sasanka, co je to plážová mušla? Takže slunečník neberete?

tilly
2. jún 2008

sasenka 😀 môj muž má talianov rád, ale ja s nimi trošku spolupracujem a tvojho muža chápem 😀

a zmrzku majú najlepšiu v biograde!!! 😀 😀 😀 😀 až z nej páli jazyk

juj ale už by som išla na dovču 😝

sasenka
2. jún 2008

Peige, plážová mušla je taký polstan, kupili sme to min. rok v Bille a je to lepšie ako slnečník, väčší tienik, aj závetrie. A je to dosť velké, zmestíme sa všetci 4.

tilly
2. jún 2008

baby a fakt si myslíte, že budú chorváti prehľadávať batožinu? ak budú mať nejaké podozrenie, uvidia chladničku alebo tak, tak vás možno otvoria, ale myslíte, že by každé auto s turistami otvárali? to čo by potom bolo v sobotu za šóry, keby to robili? 😲

petraluk
2. jún 2008

Tily řikali, že dělaj jen namátkový kontroly 😉

lenoc
2. jún 2008

tili, tiez sa na to spolieham, ze neexistuje, aby kontrolovali kazde jedno auto ci dokonca bus 😉 Asi naozaj len take namatkove kontroly.

peige
3. jún 2008

Sasenka, díky, už mám asi představu, co to je 🙂 . Díky za tip. 🙂 😉

andrea78
3. jún 2008

kočky teraz ráno som počula, že ten zákaz dovozu mäsa a mliečnych výrobkov bude pravdepodobne zrušený...takže by malo byť po problémoch 😉

matar
3. jún 2008

baby, dakujem za rady, niektoé veci ma fakt ani nenapadli 😒 ale včera som kupila v lidli topánky do mora, maju ich za dobru cenu a kedže ako rodinka sme ešte pri mori neboli, tak musím pre všetkcýh. ale deťom som ešte nezohnala- stačia aj nejaké také plátenky s hrubšou podrážkou?
a inak- ja tiež pochybujem že budu kontrolovať každé auto, aj ked veľa toho na jedenie sa nechystáme brať, ved nejdeme do divočiny 😉 a rezne tam teda vyprážať neplánujem 😀
skôr teraz musíme vybaviť to povolenie čo je potrebné pre cudzie dieťa, asi berieme naše krsňa, tak musíme naklusať k notárke 😝

tilly
3. jún 2008

inak, včera mi muž hovoril, že to platí už dobre dlho, nechápem prečo sa s tým robí tento rok také haló 😀

petraluk
3. jún 2008

Matar u nás mají v Tescu ty boty do vody i pro děti myslim za 120kč už od velikosti 20, tak u vás by mohli být taky 😉

Tilly máš pravdu, že už s tím jednou strašili, ale nebylo to v takový míře. Housku ze salámem si mít mohla, zrovna tak smažený řízek. Jednalo se o maso a masový výrobky, když jsi toho měla prostě víc. A na mléčný výrobky to nebylo 🙂 Tenkrát jsme taky všechno vezli a normáně projeli 🙂 A kontrolovali namátkově 🙂

sasenka
4. jún 2008

Matar, ak tie topánky nezoženieš, žiadna dráma, predavaju aj tam - všetky velkosti - su sice o par korun drahšie, ale nie nejako predražené. Ja som tiež kupovala, malemu som zohnala v sekáči za 70,- a mne a Henke som v TESCO, manžel ma - ten si kupil pri mori ešte pred par rokmi a držia. Ja mam radšej tie cele gumene, ako take neoprenove, lebo tie ostanu mokre a robia mi ptoom otlaky 😢

popellka
4. jún 2008

ahoj holky,

tak teď na netu píšou, že to asi zrušený nebude a že si Chorvatsko uvědomuje, že bude letos slabší sezóna, prostě je to kvůli EU a politika je politika 😠

sasenka
4. jún 2008

ved práve, ako náhle budú v EU bude o kopa starostí menej...ale neviem, či to práve takto chcú urýchliť 😕

jabber
4. jún 2008

už to zrušili 😉 🙂

petraluk
4. jún 2008

JJ, právě jsem to četa, paráda 😵

veronika13
5. jún 2008

môžete hodiť link, kde sa píše, že je ten zákaz zrušený? nemôžem to nájsť 😝 dík

petraluk
5. jún 2008
veronika13
5. jún 2008

dúfam, že s tým už nebudú šaškovať a nechajú to zrušené

čo z lekárničky beriete? my ideme s malým na dovolenku prvýkrát, tak aby som niečo nezabudla, a celkovo čo by sme namali zabudnúť pre dieťa. Viac hláv, viac kapusty... 😉 verím, že sú skúsenejšie maminky 🙂

sasenka
5. jún 2008

Ahoj, už sa to pisalo, na strane 6 to najdeš - tie lieky. 😉

veronika13
5. jún 2008

sasenka, ďakujem nečítala som to celé 😉

sasenka
5. jún 2008

Ja som dnes bola kupovať tie probiotiká - tak mi nukali Nutrolin B - 20 tabl. , potom nejaké vrecúška na rozpustenie 10ks (cenovo 120-150,-) no ale vzala som Bio Gaia kvapky, sice 300,- ale dava sa iba 5 kvapiek 1x denne, tak sa mi zda, že to ešte vyjde cenovo najlepšie, su od 3 mes. Aj maly mi lepšie zje kvapky na lyžičke ako nejké rozpustené vo vode, nie som si istá, že by mi to vypil všetko.

petraluk
5. jún 2008

Tak jako zkušená matka si moc nepřipadam, ale ptala jsemse na to dr. tak si to přečti 😉

Už se nám to pomalu krátí, přesně za měsíc už se touhle dobou budem válet poprvé na pláži 😵 Malej snad už konečně může taky čerstvé ovoce nejenom přesnídávky a už 3. den snědl jogurt bez žádných potíží, takže nakonec toho nebudu muset tolik tahnout. Aktivie tam mají taky a banány nebo jablka snad člověk koupí úplně všude 🙂 Ještě mu musim zkusit dát melouna, jestli po něm nebude mít průjem a pak už to bude ideální, protože melouny my si tam kupujeme hodně často 🙂 Potahnu jen 16 skleniček se zavařenou zeleninkou, což už de. Kdyby nemohl to čerstvé ovoce, tak bych musela vést ještě 32 skleniček s přesnídávkou 😅 😀

sasenka
5. jún 2008

tu presnidávku som rozmýšlala tiež, že vemem, tu na ktorú je zvyknutý...no naš Alexo zje všetko v poho...ale aby tam nezačal vymýšlať 😠

petraluk
5. jún 2008

Já kupuju Nutrolin-B sirup, ale už si nepamatuju kolik stojí, je to už skoro půl roku, co je malej bral 🙂 Mě malej sní taky skoro všechno, ale bohužel ne všechno mu dělá dobře ☹ Já vemu max. 10 přesnídávek a budu kupovat ovoce 🙂 Když si bude vymýšlet ohledně jídla, tak bude o hladu 😀

veronika13
5. jún 2008

ak môžete hodiť ešte najaké typy na rýchle jedlá na obed, my si ideme variť samy, tak pre inšpiráciu 🙂

bzuco
5. jún 2008

veronika...
my sme mali 1 deň špagety, potom sme navarili guláš tak na 2 dni, ďalší deň nejaké mäso na šťave s ryžou,
ja odporúčam cestoviny s brokolicou a kyslou smotanou...je to fajnota a máš to hotové raz-dva

uvaríš cestoviny - vrtulky 😀 , v 2. hrnci ružičky brokolice
na oleji speníš 3-4 strúčiky cesnaku, pridáš brokolicu, trocha opražíš a popučíš na menšie kúsky, pridáš uvarené cestoviny, premiešaš, zaleješ kyslou smotanou, trochu posolíš a jedlo je hotové...podáva sa navrchu s postrúhaným syrom....mňaaaaaam

petraluk
5. jún 2008

Tak já vařim např. masou se zeleninou. Na cibulce osmažíš maso, přidáš nakrájenou mrkev, kukuřici, hrášek apod. zahustíš moukou a je to. Dále čínu - osmahneš maso a přidáš opět zeleninu - porek, mrkev, papriky, kukuřici, houby. Potom beru mražený ryby a nějakou si tam i koupíme čerstvou. Nebo kuřecí maso jen tak přírodně např. s grilovacím kořením to trvá 10 minut 😉