Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

janica81
8. apr 2012

@mima595 a odkedy to plati?? mne vlani v lete normalne zapisali malu do pasu, bez problemov...

janica81
8. apr 2012

sorry ...uz som to docitala 🙂

majloo
8. apr 2012

@subica2 ahoj, co by si konkretne chcela vediet? Ja som bola v Nimfe uz dva krat a pacilo sa mi.🙂

lusana
9. apr 2012

@mamulen my sme našli ubytovanie v Supertarskej Drage,ale plánujeme pochodiť celý ostrov. 100 m od ubytovania by sme mali mať pieskovú pláž vhodnú pre deti, ale určite kukneme aj na Rajskú pláž a vraj sú v okolí rajskej pláže ešte menšie pieskové pláže, na ktorých nebýva veľa ľudí.

subica2
9. apr 2012

@majloo
Ďakujem že si sa ozvala. Konečne niekto, kto tam bol osobne, je veľa recenzií, chápem 100 ľudí, 100 názorov, ale chcela by som vedieť osobnú skúsenosť - všetko - okolie, ubytovanie - my budeme v depandancoch - rodinné izby, strava, bazeny, more a tak - všetko, čo by si mi mohla poskytnúť - budem vďačná za každú vetu...

gangy
9. apr 2012

Ahojte!Aký ste mali rozpočet pre štvorčlennú rodinu?Cesta, ubytko, vlastná strava....atd..., tak na 10 dní....Nemám vôbec predstavu, lebo naposledy sme boli v Croatia pred štyrmi rokmi....dakujem

mima595
9. apr 2012

@gangy - my ratame 1000-1300E...ubytko mame 500E na 10 dni, cesta 200E, 300e berieme ako vreckove...zmrzky,ovocie na trhu, pecivo v tych pekarnickach, pohladnice, somarinky pre deti...dovolenkove peniaize tomu hovorime...
stravu sme sa rozhodli ratat iba na polovicu...lebo aj doma by sme museli nieco jest 😀 😀 ale inak kupujeme v supermarkete, takže platime kartou a velku cast si kupujeme nosime z domu ....

jasminet
9. apr 2012

@mima595 do dnesneho dna sa deti zapisuju do pasu rodica, ja som bola malej vybavovat teraz novy, lebo od narodenia ma vlastny a normalne je aj spravny poplatok vyveseny na oddeleni, aj na stranke....
http://www.minv.sk/?spravne-poplatky

mima595
9. apr 2012

@jasminet - ved prave, aj mna by to zaujimalo, ako to v skutocnosti je.....nieze nas potom Chorvati..ale skor myslim, že Madari by si na nas mohli zgustnut...no treba mi toho???

jasminet
9. apr 2012

@mima595 najlepsie je si zavolat asi na konkretne pasove oddelenie, aj ked... na kazdom povie niekto nieco ine ako sa to kamoske stalo ked potrebovala nieco vybavit 😅 😀

mima595
9. apr 2012

@jasminet - sa velmi na nich spoliehat nemienim...
ale si zase myslim, že Ministerstvo zahranicnych veci by to malo vediet, ale asi ozeliem tyh 8E a dam mu pas spravit...len to fotenie ☹ ☹

gangy
11. apr 2012

@mima595 este sa opytam, ubytko uz mate zajednane, alebo idete na blink.....ozaj ako je to s tými pasmi, niečo som postrehla, ale mám z toho teraz chaos...dakujem

mima595
11. apr 2012

@gangy - my mame ubytko rezerve...ale ideme už 4x na to iste miesto, takže ideme na istotu
a s pasmi...neviem, ale my nakoniec davame Vladkovi robit pas....je to 8Eur, a nebudem potom hystercit niekde na hranici

marcy30
11. apr 2012

Ahojte, viete mi poradit pekne ubytko blizko pri mori v Tucepi, apartman s 3 postelami, blizko restika...popripade aj nejaky hotel s polpenziou. 😎

marcy30
11. apr 2012

@gangy do 5 rokov moze dieta vycestovat, ak je zapisane v pase rodica, ktory s nim cestuje 😉

jasminet
11. apr 2012

@marcy30 http://www.hotel-tamaris.hr/ tu sme boli minuly rok. restika priamo pod hotelom, mensi bazen, more cez promenadu, vsetky izby maju tusim vyhlad na more. da sa tusim aj polpenzia zakupit, to sme nemali. varili sme si, pripadne chodili do restik...

halit13
11. apr 2012

@marcy30 globtour mal hotel Alga v dobrej cene, ale to bola tá tuším 27% zľava, teraz neviem ako to už vychádza

tlap.ka
11. apr 2012

@gangy
@marcy30 no my jsme teda minulý rok nechali našim synům pas dělat, bylo nám řečeno, že zapsání do pasu rodičů nestačí

viera386
11. apr 2012
urbisa
12. apr 2012

...holky u nás už druhý den skoro v každých zprávách v televizi se o tom baví a ukazují několika hodinové fronty na vyřizování pasů pro děti,musí se tam s dítětem,rodný list dítěte a rodné listy rodičů,cena je 100,-Kč,to jsem zvědavá jak to stihnu do dovolené vyřídit,máme to z ruky,pořád někdo nemocný,no bude to prostě zážitek....

mima595
12. apr 2012

no neviem, z toho clanku som pochopila, že aj ked nasa legislativa to nezaviedla do zakona, plati nariadenie EU, že od 26.juna 1 clovek 1 pas...tak neviem, hadam niekto napise jasne stanovisko...
ale osobne sa mi nechce verit, že Cesi už po 26.6.1012 nemožu vycestovat iba s dietatom zapisanym v pase a my ano????

podla mna to bude platit v celej EU.....

trixi
12. apr 2012

@mima595 to nariadenie plati aj pre Slovakov. Od 26.06.2012 musia mat vsetky deti pasy, aj novonarodene. Ja ked som objednavala dovolenku, v marci, tak mi uz cestovka napisala, ze nas Matej musi mat svoj pas a nestaci ho mat zapisaneho v mojom pase.

martinkah
12. apr 2012

no podľa tých článkov vycestovať môžeš, ak si stihneš dať dieťa zapísať do pasu, kým sa to dá, keď prídeš po 26.6., nezapíšu, vydajú aj dieťatu pas
naše deti v pasoch zapísané sú, cestujeme v júli, takže ak to novinári nepoplieti, mali by tie zápisy v pase stačiť - ak kým deti nedosiahnu 5 rokov alebo neskončí platnosť môjho pasu

mima595
12. apr 2012

@trixi - diky, mne už je to jedno, my sme vcera boli dat Vladkovi spravit pas 🙂 ....

len ma to dost prekvapuje, že o om sa hovori na Sr až teraz, kym cesi o tom informuju už od minuleho roku

trixi
12. apr 2012

@mima595 aj mne je to jedno, pretoze idem dat zajtra malemu urobit pas, pretoze ho potrebuje v septembri (bude mat 5 rokov) a budeme na cestach.
@martinkah ano citala som to v Novom case. Mna na to upozornila rakuska cestovka, ze maly ma mat po 26.06. svoj pas. Vedela som to uz pred mesiacom ale vybavovat idem az zajtra.

marcy30
12. apr 2012

@tlap.ka tie, ktore uz su zapisane,to je ok...od 26.6.uz nezapisu...rovno vydaju pas...aspon tak som to pochopila

trixi
13. apr 2012

ahojte, dnes som bola u nas v PN na pasovom vybavit pas pre syna. Ziadny natresk, ziadne fronty, bola som tam cca okolo deviatej, boli sme vybaveny behom 5 min. aj s odfotenim. Nikto tam nebol. Pytala som sa pani, ci sa nejako prejavilo, ze vsade v mediach hlasia, ze deti po 26. potrebuju pas. Povedala, ze zatial nie, ziadny naval nezaznamenali a ze pas bude hotovy do 2 tyzdnov a mozno aj skor.

kaja73
13. apr 2012

@trixi mojmu mm povedali, za ak ma pas v ktorom je dieta zapisane platnost aj po tom datume,tak proste plati,kym mu nepadne platnost aj s dietatom zapisanym v nom.
Teda aj po tomto datume mozu byt deti zapisane v pase rodica,len pas musel byt vystaveny pred tym datumom.
Po tomto datume uz nevystavia pas pre viac ako jednu osobu-teda dieta nezapisu.
Kedze platnost nasich pasov-mojho aj mm--aj so zapisanym malym- je este dlha,tak vraj nemusime dovtedy robit zvlast pas pre maleho.
Vcera sa na to pytal a toto mu povedali.

trixi
13. apr 2012

@kaja73 ano, tak by to malo byt, ale ja pas potrebujem pre syna, kedze v septembri bude mat 5 rokov a to sme v tom case dlhodobo v zahranici. A tak ci tak by som v septembri uz musela vybavovat pas. 😉