Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

mima595
23. máj 2011

@janka_puf - ja som Nin vybrala aj preto, že je blizko zatonu...mne sa Zaton velmi paci, len by nas to vyslo už dost draho...tak aspon takto, aby sme mali prehlad a obisli aj ine destinacie...
my chodime už 3 rok na Pag do malickej dedinky, kde je vyborna piesocnata plaz...taka malilinka, nie su tam ziadne stanky, ani atrakcie, taka dedinska zatoka, asi 20 m siroka, ale pre nas staci, nemusime na deti strihnut ako ostriež, lebo voda je dost malicka... a teplucka... a co nam tiez vyhovuje, nemusime kazdy den riesiet potrebu nasich deti na zmrzku, trampolinu, vsetky ine serepeticky.....

mima595
23. máj 2011

ale vam poviem, to je "zabijak" 😉 ...vonku krasne, už pri mori by bolo ako super, a my este mesiac a trosku, kym pojdeme na dovcu...ja sa asi nedockaaaaam..... 😀
ako MM vravel, že jun bude najdlhsi mesiac

katik80
23. máj 2011

@mima595 Ahojky, prosim ta ako sa vola tá dedinka na Pagu? Tento rok sme rozmyšlali ale nevedeli sme si vybrať presný ciel. Tento rok máme vybratý Zaton tak do budäcna. diky

katik80
23. máj 2011

@simonka16 ahoj, pišes že máš zbehané chorvátsko, my ideme do Zatonu apartman Vrulja, nepoznáš tento apartman alebo blízke okolie? Dakujem.

bobulka34
23. máj 2011

ahojte neboli ste nahodou v UMAGU?? mame byvat hned na mestskej plazi. mam trosku obavu aby to nebolo nejake betonove, alebo moc kameniste, pretoze mam 3 rocne dieta. dakujem za info pekny den

mima595
23. máj 2011

@katik80 -Potocnica

drnduliak
23. máj 2011

@maruska22 no ved ono je to najlespie, ked to vidis priamo na mieste 😉 aj my by sme sli asi na noc, jasne, nech babo pekne pospi...a mali ste ho normalne v autosedacke celu noc?ci robili ste nejake prestavky, aby si mohlo normalne polezat?
juuj, to my len sami na dovolenku, raz sme boli so znamymi, oni uz mali deti a my este nie a to bola hruuuuza, tak nas to otravovalo:Dtak vcelku chapem vsetky tie zatim bezdetne pary, ze sa im zda vsetko nudne...aj ja som taka bola 😉ale teraz by som fakt rada take pokojne miestecko a dobry pristup do mora

mima595
23. máj 2011

@drnduliak - hej, to je jasne, ja sa napr. preto cudujem mojej svagrinej, že chodi s nami 😀 oni maju 12- rocneho syna a o je už iny level.....

my ked sme isli na noc so 7-mesacnym Vladkom, tak sme ho nevyberali z autosedacky...ked zaplakal, dostal flasu a spal hned dalej...ked ho vyberies, tak sa preberie...a zase aby ti spal na rukach...to by som sa bala ☹ ...

hori
23. máj 2011

@drnduliak @martaska78 @simonka16 diky babenky, chcela by som vediet, ci sa tam da ist s kocikom, takym sikovnym golfacom... teda ci je to tam spristupnene aspon scasti nejakou asfaltkou alebo iba lesne chodnicky... naval ludi mi nevadi (mozno pred sezonou to bude lepsie) a trebars by sme ani nemuseli vidiet a zazit uplne vsetko, lebo viem, ze to sa asi s rocnym dietatom nebude dat, ale strasne tam chcem ist aspon mrknut... ci sa teda oplati zobrat pre malu ten golfac alebo radsej nejaku turisticku nosicku...
A ten parnicek ide odkial? priamo z Vodic? a da sa tam ist aj autom? parkovanie v pohode? platene parkovisko nevadi, len aby sme to auto mali kam odstavit.

katie1
23. máj 2011

@vargovka Ahoj. Tiez sa chystame na blind do Primostenu. Bude to prvy krat na blind a i ked kazdy vravi, ze to isto najdeme ubytko, tak mam vela otazok...o kolkej tam prist, kde tam odstavit pri hladani auto, aka je dobra cena apatmanu pre 4 osoby...a pod.
Kedze poznas Primosten, tak by si mi mozno vedela dat odpovede... Planujeme odchod o polnoci...predpokladam, ze tam prideme cca o 9h rano, je mozne najst a ubytovat sa aj o tom case?
Su sukromne apartmany aj v blizkosti toho borovicoveho poloostrova?

vargovka
23. máj 2011

@katie1 Ahoj. Kludne chodte na blind a nicoho sa neobavaj. Vojdete do Primostenu a tam je take namesticko z fontanou uprostred. Tam v okoli,aj priamo na proti tej fontane su Turist Bira kde si v pohode ubytko zozeniete. Len povies pre kolkych ho chcete a oni vam budu ponukat. My sme si davali este poziadavku ze chceme z vyhladom na more. A tam hned za rohom je aj parkovisko,ale platene. Vy si vyberiete ze kde asi by ste chceli a oni vas tam vezmu. Popozerate,ale zobrat to nemusite ked sa vam to nebude pacit. S tym nieje ziaden problem. Mozte si vybrat bud dalsie ( ktore vam tiez samozrejme pojdi uazat ),alebo pojdete do dalsieho turist bira. Ceny sa pohybuju tak zhruba 50 € na noc za apartman. My sme aspon tak mali zatial stale. A co sa tyka toho prichodu ,tak to je tiez pohoda. Hostia z apartmanov aj tak odchadzaju az okolo 10-11. Apartmany su aj blizko toho poloostrova. Veeeeelmi je tak krasne. Ja som az zalubena do toho miesta 😀 A kedy by ste chceli ist? My chodievame tak v strede augusta. A vidim to tak ze tam asi skoncime aj tento rok 😀 No darmo je tam super 🙂 🙂 🙂

drnduliak
23. máj 2011

@simonka16 my by sme chceli ist asi do strednej dalmacie, niekde okolo zadaru, pagu, ninu...len este netusim kedy 😀 manzel este nema nahlasenu dovolenku, urcite nie v juli, mozno az koncom augusta alebo v septembri...je tam este vtedy pekne pocasie?a chceme ist za co najlacnejsie...najlepsie do apartmanu, kde si mozme sami varit...

drnduliak
23. máj 2011

@mima595 tak to je super, mala bude este asi vo vajicku, cestuje rada, tak hadam bude buvat...zatial ju kojim a v noci sa mi zobudi aj 2-3x, tak ju asi budem musiet vyberat. pisala si o tom pagu, kam to tam chodite?ja by som presne nieco take chcela, ziadne stanky, atrakcie, len svaty pokoj a malinka plazicka 😀 😀 😀

katie1
23. máj 2011

@vargovka dakujem velmi pekne za podrobne info, to som presne potrebovala 😉 Si ma velmi potesila, ze aj cez Turist Biro sa da zohnat apartman za 50€/noc. Som si totiz myslela, ze ked priratam ich prirazku, tak to bude drahsie... Tak to potom zajdeme hned tam a mame to v podstate ,,bez hladania" 😅 A akou recou ste hovorili s Turist Biro? My vyrazame 26.6. (nedela) o polnoci a planujeme pobudnut do 6.7., cize na 10 dni 😎 Este raz dakujem a prajem peknu dovolenku aj Vam!

mima595
23. máj 2011

@drnduliak
http://www.novalja.cz/chorvatsko/letoviska/leto...
ale je to fakt malicka dedinka, ani obchod, a zle sa tam kocikuje ☹ ...mne to minuly rok vadilo, ja by som si predstavovala s malym dietatom take nieco, že ho uspim pri kocikovani, dojdem aj s kocikom k plazi, babo mi niekde v tieni pospi a ty mas aj hodinku na oddych...
ale chodili sme do Novalje...na nakupy, je to krasne mesto na prechadzky, aj supermarkety su am, ale ten pristup k plazi je po schodoch 😠 ...
minuly rok tam boli manželia, ktory mali male babo, tak ho zniesli dole po schodoch, na strome mali uviazanu autosedacku, tam ho ukolisali, a tam im potom spal 🙂

deyana
23. máj 2011

ahoj, dobré téma 🙂 my teda sice nemáme moc peněz, ale chtěla bych se aspoň pokusit uskutečnit dovču, prý to chorvatsko je docela dobré, já tam teda byla asi 4x, ale to jsem se na peníze neohlížela a už je to nějaký ten rok.. Můžete někdo poradit levnou dovolenou pro 2 dospělé + dítě? myslím na ubytování (nejlépe písečná pláž)... děkuju.. manža depkaří, že se nikam nepodíváme, tak se chci optat, jestli je to fakt tak drahé jak nacházím na netu (min. 400.- Kč os/noc?). A co stan? nemáte strach jezdit autem? my teda budeme mít čerstvě po stk, ale nevím nevím jestli bych si to troufla, aby se to někde nerozbilo a co potom.. ☹ Tak nevím, jestli nebude třeba lepší zájezd, ale zase jak to vyjde na peníze.. netuším.. hlavně mě zajímají zkušenosti lidí a ne plakát z CK.. 😅

emispheare
23. máj 2011

@simonka16 Ahoj, tak já jsem asi jediná, komu se Zaton nelíbil, ale je to i tím, že jsme měli fakt hodně nepříjemnou majitelku. Obsadili jsme celý barák a neustále za mnou běhala a říkala, co všechno je špatně. Ale k té pláží, byl tam strašně veliký odliv a krabi taky. Nin má lepší pláže? Chceme jet v září - v druhé půlce s prckem - ani ne rok. Potřebuju sehnat ubytování v soukromí, kde je normální majitel a nejlépe v přízemí. Kvůli kočárku. Mohla bych poprosit o typ? Přemýšlela jsem na Nin, Privlakou nebo se vrátíme do Petrčane, ale tam zas není písek 😒

verianna
23. máj 2011

@petusko ahoj môžem sa spýtať kam idete na aké miesto , pretože aj my by sme chceli niekam na ticho a tak by som bola rada za radu aj čo sa tyka ubytovania dakujem jarka

bbtina
23. máj 2011

Dievcata mne sa hrozne pacili Vodice,male sikovne mestecko,plaze aj strkove aj pieskove-tie samozrejme rychlo obsadene🙂 pekne korzo,no nic nam tam nechybalo,urcite sa tam este vratim

janka_puf
23. máj 2011

@emispheare Nin ma čiste pieskove plaže a krabov ovela viac ako Zaton,ale s kočiarom sa tam nepoprechadzaš.

vargovka
23. máj 2011

@katie1 jasne treba ist rovno tam a mate to bez nejakych vecsich starosti. my tak po slovensky na nich sme isli 😀 😀 😀 tak tam neni az taky velky problem rozumiet. len si to tam pekne uzite a daj potom info ze ako bolo. juuuuuuj ako zavidim. pribalte ma 😉

katie1
23. máj 2011

@vargovka 😅 dakujem. Si zlata. Urcite dam vediet 😉

emispheare
23. máj 2011

@janka_puf vůbec se tam nechytneme? No a nemohla bys mi doporučit něco jiného? Teda krom Zatonu? Prosím, prosím 🙂

simonka16
23. máj 2011

@emispheare Ahoj 🙂 v Zatone byvam vždy len v Holiday Village Zaton aj piatok tam odchadzam 🙂 v Nin ak ti vadili kraby tak aj tu su a dost vela v malej vodičke ale to len v tej par centrimetrovej. V tej normalnej nebol ani jeden. Nin je velmi pekny . A plaž je ešte velmi pekna v Baške vode(aspoň voda je tam pekna) ale v Nine viem o ubytovaniach http://www.chorvatsko-dovolenka-ubytovanie.sk/a... osobne som nebola v Nine v apartmane .

simonka16
23. máj 2011

@drnduliak No počasie hadam dobré ja odchadzam do zatonu v piatok na prvú dovolenku . Apartmany v Nine viem ze su tieto znamy si nasli tu :http://www.chorvatsko-dovolenka-ubytovanie.sk/apartman...
ale velmi je dobre byvat u domacich a chodin do rezortu Zaton Holiday Village za priplatok ta pláž tam nemá chybu 🙂

janka_puf
23. máj 2011

@emispheare tie kraby su tam len z rana pri vstupe ludskej nohy do mora zutekaju ako v Zatone ,len v tom Nine boli tak velke že sme našu malu do vody nedostali aj ked už tam neboli.Boli velke ako ludska dlan a v Zatone maličke tam sme našu malu presvedčili že su to len slimačiky čo ušli z ulity tak už sa s nimi potom aj hrala a lovila ich sietkou.Ale aj v Nine v pohode ked sa s nimi zoznamite bude fajn, len naša je bojko.Pekny je aj ostrov Vir ale tie plaže nie su tak pieskovo kamienkove skor tie ostrejšie kamienky,ale tam su pekne tie pobrežia ,idealne na prechadzky.Kraby som tam nevidela ale ludi som tam videla.A viac ako v Zatone a v Nine dokopy.A u koho ste byvali v Zatone a na akej ulici?

simonka16
23. máj 2011

@hori Ahoj 🙂 pre kočík je tam dosť ťažký terén nejaký nosič bybol lepší 🙂 ale varujem ta v sezone je tam strašne teplo 🙂

matusaci
23. máj 2011

ahoj tak se pridavam mezi vas v lete se chystame nejspise do chorvacka mely jsme kupovat tento tyden zahradu ale bohuzel prisel policajt an nabidl ty zensky vice takze manzel rekl ze nas veme na dovolenou.jen jsem zvedava jak to chce vymyslet jelikoz nastoupil do novy prace a narok na dovcu ma az po 60dnech ale mame tam znameho kam jezdi kazdy rok tchyne a ten ma vilu takze si myslim ze nebude problem a nejspise jedeme do paklenice

simonka16
23. máj 2011

@katik80 Piatok odchadzam do Zatonu 🙂 apartman nepoznam ale vyzera dobre :ň čo sa tyka pláže určite si aspoň raz priplatťe do rezortu Holiday Village Zaton vstup na pláž tam je pekne. V nine je jemný piesok a vodička oár centimetrova ale pozor dajte na kraby . Vo väčšej vode uýž niesu 🙂 oni len v tej par centimetrovej alebo pod skalami 🙂

simonka16
23. máj 2011

@janka_puf ja odchádzam piatok do Zatonu ideme na Zaton Break minuly rok som bola v hlavnej 🙂 je tam super na pláži sa tí ludia stratia 🙂 😎