Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

demografka
28. jún 2011

@katkaromi tak k nalepke najprv - ano, pokial viem, tak je potrebne ju mat... a k dovolenke - my sme tam boli dva roky dozadu, nasa mala uz 5 rokov, takze mliecko sme nezarabali 😀 ale ja sa nebojim jest kdekolvek cokolvek, nejako tieto veci neriesim... v hoteli je jedlo upravene a cez den som mala iba ovocie, strach nebol... zmrzlinu neoblubujeme, takze tam sa tiez nebojim... asi len vodu sme kupovali balenu, pre istotu... a referencie su fakt vyborne, akurat drahy spominal minule, ze tam chce ist opat, citili sme sa dobre. mne sa pacilo aj to, ze sa tym detom mladi naozaj venovali, potom spolu vecer tancovali, pekne to bolo... a my sme tam dosli o piatej rano (busom, toto jedine zmenime a pojdeme uz autom), dospali sme tam na gaucoch a ubytovali nas okolo dvanastej jednej, hned ako mali volne izby upratane, boli mili v tom, ale skor ako o dvanastej to asi nie je realne...
hotel ma velky priestor k dispozicii, takze vela ludi sa doslova strati... a my sme radi chodili aj na plaz do Petrcane, ked sa prejdete cez dedinu az k domcekom na pobrezi tak je tam klud, tam sme sa clapkali 🙂 a stoji za to ist si pozriet Nin, je to chvilka na sever od Petrcane a je tam nadherne starobyle mestecko vybudovane na ostrovceku, s pevninou spojene len asi troma mostami... uzite si to 😉

mirka285
28. jún 2011

@katkaromi tiez sme tam boli,hotel je fajn,vela rodin s malymi detmi tam bolo,aj ked pristup do mora nie je zrovna idealny pre male deti,plaz je moc uzka...strava je tam upne normalna ako u nas,nemas dovod bat sa jest nejake potraviny,ved nie si v cudzokrajnej krajine 😉 priamo v hotely su male potraviny kde sme si kupovali balenu vodu na pitie,je tam celkom velky areal kde sa da prechadzat,nam sa tam pacilo 🙂

demografka
28. jún 2011

ked som sa k vam uz tak pridala, hodim aj ja otazku... sestra chce ist s detmi (7 a 5 rokov) do chorvatska, ale chceli by piesok a rodinne prostredie... viem, ze na severe je nieco take, viete mi odporucit nieco? v Nine viem ze je piesok, ale bola som tam a tam bol riadny hic, tam asi az nie, len sever prosim... vdaka

mirka285
28. jún 2011

hi hi,co som napisala,ze v cudzokrajnej krajine,myslela som v exotickej 🙂

katkaromi
28. jún 2011

@demografka
@mirka285 Ďakujem krásne za odpovede, myslela som ako zeleninové šaláty a podobne robené v hotely, keď sa v poslednom čase o tom dosť hovorí. Hlavne teda sa mi jednalo o detičky. Aj keď zase v 4* hotely musí byť zodpovedajúca hygiena snáď. Jasné demografka, mliečko vám samozrejme nebolo treba, to len ja mám toho plnú hlavu, lebo ho vyžaduje synček aj dcérka 🙂 Nin máme v pláne navštíviť, takisto aj Zadar. A čosi ako lekáreň je tiež v Petrčane? Prípadne nejaká zdravotná služba? Mám síce lekárničku ako svet plnú najrozličnejších liekov, ale predsa. Ideme k moru s deťmi prvý krát, tak mám trochu obavy 😅 Zažili ste tam aj nepriaznivé počasie? Čo sa tam dá vtedy robiť? Podľa predpovedí nám zrejme aj spŕchne.

mirka285
29. jún 2011

@katkaromi fuu tak to ti neporadim co v pripade ak bude prsat,my sme mali stastie a cely tyzden bolo pekne,sprchlo vzdy len v noci...lieky som si kupovala v lekarni v Zadare..neboj,urcite bude fajn,ja by som ti poradila,zober si detsky nafukovaci bazenik so sebou,vela mamiciek ho tam malo a rozlozili sa pod stromami a deti sa im slapkali v bazenikoch,a este co si pamatam,tam mamicky si rozkladali,take stany alebo pristresky ci akoby som to nazvala,aby mali deti tien 🙂

berruna
29. jún 2011

holky, nevíte náhodou, když si naši berou Davídka v pátek do Chorvatska, jestli potřebují osvědčení o tom, že je to jejich vnuk?nebo prostě člen rodiny?

gumimaci
29. jún 2011

@berruna potrebujes v anglictine, alebo chorvatstine napisany suhlas s vycestovanim, s vlastnorucnym podpisom. Netreba potvrdit u notara

berruna
29. jún 2011

@gumimaci vážně???
moje mamka je taky expert, ráno mi zavolá, že ho v pátek chtějí vzít sebou 😝
nemáte někdo náhodou něco takovýho v té chorvatštině připravený?

berruna
29. jún 2011

tak jsem volala na velvyslanectví Chorv. a tam my řekli, že není nic potřeba, jen pas a cestovní pojištění 😉

janula
29. jún 2011

Ahojte, 🙂
my sme boli minulý rok v hoteli Belvedere v Meduline. Išli sme ráno, o piatej sme vstali, o šiestej sme vyrazili ... prvú prestávku sme si spravili u kamaráta vo Viedni, niečo okolo 8-mej asi, dali sme si kávu, prebalila som malého a pokračovali sme ... v Meduline sme boli večer okolo 5 tej, na recepcii nás hneď ubytovali, lebo izby už boli volné, ubytovali sme sa, rovno sme išli na večeru /dobre padla, to si budem pamäťať asi navždy, ako sme sedeli, unavení a v pohodičke, pomaly sme sa najedli, pozerali na more a všetci sme boli ticho - hlavne deti 😀 a 😀 😀 / z večere sme išli popozerať pláž a okolie. Môj muž si to nevedel vynachváliť, lebo pred tým sme boli 2x v Chorvátsku a išli sme cez noc, povedal, že on už chodí len cez deň ...

kaja73
29. jún 2011

@janula moj tiež nelubi chodit na noc.Nam sa už 10 rok osvedčuje chodit rano okolo 3h,sme tam okolo 12h.Po tme ideme len 2h,inak je svetlo,decka pritom este spia do tej cca 9h.Hned sa vždy možeme ubytovat,stihame si za svetla vsetko prezriet.MM nie je až tak unaveny,kedže si mohol pospat pred cestou od 20h do 2h.Na noc sme sli len raz a mm bol v den prichodu totalne vykoteny a aj na dalsi den hlavne len dospaval-chybal mu ten nočny spanok..Takto je vlastne vyspaty a stači mu trochu oddychu v den prichodu-ja vybalim,idem s deckami von on si 2h zdriemne a už povecer je fit.proste nokomu nechyba spanok z neprespatej noci-decka jasan, že v aute spia,ja nie, aby mal mm spoločnost.

mima595
29. jún 2011

@kaja73
@janula - to mate pravdu, s tymi predspatymi nocami, aj MM sa lepsie soferuje cez den, aj ja som kludnejsia, ale my zatial ideme na noc, nasi 3 vzadu vedia urobit paradne rosadu...nastatstie, že MM taha nocne, sice iba raz-dva krat do mesiaca, takže to ma odskusane, kedy je to kriticke...ale aj tak, ja mam strach a v podstate ked prideme, vybalime, naobed deti zalahnu a on si pospi s nimi a potom je O, vecer ide skor spat....

ale som chcela vediet,a ko to riesite s balenim....to už mate vsetko pripravene v aute, alebo znasate kufre a vsetko ostatne rano?? ja si toto neviem predstavit, lebo my byvame v bytovke...v dome este ano, ale v bytovke sa mi to nezda.....
http://www.satc.sk/

a este jedna vec: kto idete cez Madarsko dialnice, tu sa daju kupit znamky...my sme si kupili takto minuly rok a tento rok to maju este lepsie zorganizovane....plabu sme previedli v nedelu, a v pondelok poobede sme už mali v maili potvrdenie v madarcine.....

mariamayi
29. jún 2011

Ahojte babenky....prosim poradte ako je to s hladanim ubytka na blind. Je treba chodit od domu do domu a pytat sa, ci maju volne, alebo zajst priamo do agentury a tam maju vsetko ubytko zmapovane alebo ako? ak zajdeme do agentury, tak to bude zadarmo ak nam nieco najdu, alebo je potrebne im zaplatit? ..ideme zajtra vecer do Ninu

mariamayi
29. jún 2011

..a este ako je to s platenim, resp. kde je najlepsie menit peniaze? vyber z bankomatu je v pohode, alebo su poplatky velke?
...a este nejake dolezite telefonne cisla, ak by sa v pripade nieco stalo, ci uz v Madarsku na dialnici alebo v Chorvatsku...co rorobit? Ideme sami a soferuje len manzel. Diki moc za odpovede. majka

simonceli
29. jún 2011

Ahoj, mám ještě jeden dotaz, bude mi stačit, když mám malou zapsanou v pase a v OP, nebo pro jistotu sebou vzít i rodný list? Vlastní pas malá nemá.

macka01
29. jún 2011

rodný list nemá žiaden význam

heln
29. jún 2011

@simonceli ahoj, dieťa musíš mať zapísané v pase, alebo musí mať vlastný pas, rodný list je v tomto prípade bezpredmetný, nie je to cestovný doklad.....

macka01
29. jún 2011

@mariamayi Madarsko:havarijná služba:987
polícia:107
Chorvatsko:zachranka:94,hasiči:93,polícia:92

macka01
29. jún 2011

@mariamayi naša skusenosť je taká,že stáli domáci okolo cesty a ponúkali ubytko,nikam sa nemuselo chodiť

debbie
29. jún 2011

ahojte baby pozerala som počasie na bud.týž. a hlasia ochladenie pre celé chorvatsko? Aké mate info o počasí ?

gumimaci
29. jún 2011

@berruna tak to je dobre, asi nejaka novinka. lebo o to tak byvalo, ze ked neisli rodicia, bol treba suhlas -najlepsie v tej anglictine. nebolo to treba, ked bol organizovany zajazd a dieta bolo na zozname ucastnikov. ale aspon mate o starost menej 🙂

janula
29. jún 2011

@mima595 - my tiež bývame v paneláku 🙂 a všetko je prichystané, pobalené, ráno to len zanesieme do auta-veď to je najmenej 😉

jankapardon
29. jún 2011

@dida81 sme ubytovaní na sukromí, netuším kde, lebo tuto dovolenku vybavoval moj manžel, 🙂)), ideme s jeho kolegom, ktorý tam už bol a veľmi si pochvaľoval...Vy ste tam už boli? Pozerala som na nete,chceme zobrať aj bycikle, tak dufam,. že ich aj využijeme 🙂

zuzana710
29. jún 2011

@debbie no, ja to tiez sledujem kazdy den a som trosku znepokojena,....odchadzame teraz v pondelok na makarsku a od utorka do stvrtka tam ma prsat, teploty nie bohvieake a v noci tiez dost chladno...hmm, snad sa to umudri nejako, lebo sa strasne vsetci tesime na slnko, more, plaz ... 🙂
Tu mozes sledovat pocasie :
http://pocasie.aktuality.sk/makarska/
http://www.makarska.sk/pocasie/
http://www.meteoprog.sk/sk/weather/MakarskaDA/6...
http://www.wetter.at/wetter/international/europ...

bubinko83
29. jún 2011

@zuzana710 inak aj ja mam važne obavy o počasie ,my ideme buduci tyžden na dovolenku a ani mi tak nejde o mna ale o syna ktory ma ekzem a vraj morska voda je velmi dobra na takyto typ pokožky . A keby bola zima nemohol by sa kupat. Inak si myslim že pokial nejak neleje človek tam ma čo pobehat a popozerat,hlavne že vyúadne z toho každodenneho stereotypu.Nie? 😉

sorinka
29. jún 2011

Baby ak by ste niektora chceli podelit sa o drahu slovinsku dialnicnu znamku po 23.7. mame jednu na predaj🙂)

dida81
29. jún 2011

@jankapardon tak to som rada, že si pochvaloval..my ideme tiež so známymi ... a ubytko tiež v sukromi 300 m od pláže .. posledne 2 julove týždne hlasili na Slovensku 40st. C tak aj tam bude hic, ale neva,pri mori tj OK 😉

stanka33
29. jún 2011

Ahojte,,,
baby ak ste tu take co idete teraz do chorvatska co hovorite na pocasie? teda nic moc to asi tento a bud. tyzden nebude....mam z toho depku ideme v piatok. a veru ani 30 stupnov asi nebude same 23 24 a dazde no fakt dobry tyzden sme si vybrali...

bubinko83
29. jún 2011

@dida81 ,praveže minule davali že v polovici jula sa ma riadne ochladit na slovensku.No asi ani oni nevedia ako bude mam taky pocit. 😀
@stanka33 a kde idete presne?