Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

lydia22
11. jún 2011

@verondza tak dnes je urcite viac ako 23 stupnov a more je podla mna fajn jasne ze nie je teple jak caj ale ani by som take nechcela a ja sa kupem cca 20-30m od brehu a celkom na plytcine sa hraju deticky a v pohode nie je im zima.

janulkama
11. jún 2011

@dominka11 ahojky,aj my sa tento rok chystáme ísť karavanom...ako tam vyzerajú kempy?My ideme do Bjelej Uvaly či ako sa to píše,je to v zelenej lagúne na Poreči..Dúfam,že som toto teraz všetko dobre napísala 😀 .Som strašne zvedavá,ako to bude s karavanom,doteraz sme chodili po hoteloch,karavan sme si kúpili až tento rok.Už sme boli s ním,ale len v Maďarsku a tu po Slovensku a aj to len na víkendy.

dominka11
11. jún 2011

my sme boli v chorvatsku v 2 kempoch. 1-krát v lanterne, to je pri poreči, kusok od tej zelenej laguny a to bolo super. Jeden z naj kempov v chorvatsku. Teda čo som počula od známych, čo maju precestovane kempy v chorv. Čistota či už na WC, sprchach super. stale tam beha upratovačka. Bazeny, masaže, detske bazeny, obchody, rozne atrakcie...možem odporučit. Na Rabe to bola slabota v kempe...či už tie sprchy komunisticke, wc sa nedalo vobec porovnat s lanternou...Obchod iba jeden a stale tam niečo cvrlikalo cely den. Ake stare mas deti/dieta?

janulkama
11. jún 2011

@dominka11 Martin má 3,5 roka,ideme hlavne kvôli nemu,lebo je často chorý a miluje karavan 🙂 No dúfam,že bude dobre.Našli sme kemp aj s bazénmi,mali by tam byť aj detský animátori a tak,tak uvidíme,ako bude.
minulý rok sme boli v Taliansku v hotely a to bola hrôza,voda špinavá,ubytovanie ešte horšie...preto sme si zaobstarali karavan,vieme vždy,kde a ako sa vyspíme 🙂

verondza
11. jún 2011

@dominka11 to si ma teda teraz zaskocila. som sa uz (po mnohych precitanych prispevkoch, kde sa pise o tom, ze v supermarketoch su ceny plus minus ako u nas)rozhodla, ze beriem len to uplne najnutnejsie jedlo a ostane v pohode kupim tam.
@lydia22 uz ste boli v nejakom supermarkete? je to aj tam take predrazene ako v tych mensich obchodikoch?

verondza
11. jún 2011

do prkinka, ja sa uz asi radsej nebudem ani na nic pytat, lebo sa dozviem viac ako som chcela a budem z toho len nervozna 😖
ale, hlavne nech je pekne a ostatne sa vsetko uz nejako spravi! 🙂

dominka11
11. jún 2011

@verondza nestresuj sa, nejako to tam prežijete 😉 hlavne nech vyjde počasie a bude dobre.

dominka11
11. jún 2011

@janulkama aj nasmu sa pačilo, ale on je taky hyperaktivitak, tak sme museli mat oči na stopkach, lebo za 2sek. ho nebolo. Pri susednom karavane našiel bandasku, ani vidiet ho za nou nebolo. Som myslela, že sa zblaznim...ja tiež nejako po hotely netužim, tento rok by som isla radšej do nejake apatrmanu, aj s kuchynkou a terasou. Nie byt niekde na 5.tom poschodi v hoteli zavreta.

lydia22
11. jún 2011

@verondza tak boli sme v supermarkete pri hlavnej ceste aj na trhovisku a ceny su porovnatelne s nasimi,napr.banany v prepocte stoja 30 korun,zalezi od tovaru mozno pecivo je troska drahsie.

verondza
11. jún 2011

@lydia22 dakujem! uz sa zas ukludnujem 🙂

lydia22
11. jún 2011

@verondza akurat sme sa vratili z maleho vyletu z loparu isli sme len tam rychlo pozriet,boli sme na takej malej plazi musime pohladat tu rajsku.videli sme popri ceste aj market lekaren a urcite je ich tam viac.len maly je este slaby tak sme boli kratko.

lauraa
11. jún 2011

@lydia22 rajska plaz je hned vedla tej malej..... pojdes smerom k pristavu a uz ju vidis, neskutocne mnozstvo slnecnikov ako v Taliansku.... rychlejsie sa tam dostanete ked zaparkujete pred kempom , da sa prejst priamo cez kemp rovno na plaz..... alebo priamo v lopare a potom je tam taka ulicka ochodikov s uterakmi , hrackami, zrmzka..... a tiez sa cez nu dostanete priamo na rajsku.... mne ale viac vyhovuje ta mala , nie je taka preplnena a za tou skalou je super moznost aj si naozaj zaplavat, aj ked vacsinuo su tam ,,nudisti,,

lydia22
11. jún 2011

@lauraa dakujem krasne a este sa spytam su na rajskej sprchy lebo ja sa musim ako ekzematik osprchovat cistou vodou a nakremovat.

lauraa
11. jún 2011

@janulkama vy chodite do karavanu? my sme boli teda len raz, ale uz nikdy viac, parkovali sme v tieni a ked bolo vonku 30 C vo vnutri sme mali hadam 40 tak sme spavali v tom predstane lebo vo vnutri to bolo nemozne....
@verondza ceny v obchodoch priamoumerne stupaju spolu so sezonou, teda ak dnes kupis banany za 30 v juli budu za 40, rovnako ako vsetko ostatne.....

lauraa
11. jún 2011

@lydia22 ano len neviem ci nie su na mince , my sa chodime normalne sprchovat do kempu,nikto to tam zatial nekontroloval, ci sa nieco zmenilo neviem, napises nam ty

lydia22
11. jún 2011

@lauraa aha dobre tak uvidime.dakujem

katik80
11. jún 2011

Ahojte maminy,
viem že už tu táto téma bola ale opakovanie je matka mudrosti, takže ktoré lieky sebou berávate a ktoré máte overené z vlastnej skúsenosti?

verondza
11. jún 2011

@lauraa ideme o tyzden, tak dufam, ze tie ceny budu este prijatelne. celkovo dufam, ze to teraz pred sezonou bude lepsie. jul-august je vraj na rajskej hlava na hlave. snad sa tam teraz este bude dat trochu hybat..

maruska22
11. jún 2011

@verondza no stáli sme dokopy mozno aj hodinu..lebo sme isli tri rodiny na troch autách...a to kazdú chvílu chcel stát niekto iný 😀 isli sme z Novej Bane cez Komárno, mesto Gyor, Csorna, Szombately, Nagykanizsa(alebo tak nejako sa volali tie mestá) az po hraničný priechod Goričan. Odtial po dialnici az k Zadaru 🙂

drnduliak
11. jún 2011

holky chcem sa spytat, my pojdeme do chorvatska, ked bude mat mala 10 mesiacov...chceme ist na noc, aby prespala...len neviem, ci mi dovtedy nevyrastie z vajicka...lebo sa mi zda na taku cestu lepsie vajicko, predsa len je to taky polosed-pololah, ako klasicka autosedacka, v sede. myslite, ze v 10 mesiacich je este vajicko v pohode??diky 😉

lauraa
11. jún 2011
lauraa
11. jún 2011

@drnduliak ak sa ti este zmesti do vajicka tak urcite , aj ked tie autosedacky 9-18 kg sa tiez celkom dobre polohuju, teda mali sme maxi cosi tobi a ta bola ok... teraz je to uz horsie lebo autosedacka ( mame Romera) sa da posunut asi 3 cm

miss_shy
12. jún 2011

dievcata prosim vas nebola ste teda ani jedna na krku?

verondza
12. jún 2011

@lauraa mne sa to nedari otvorit 😢 😢

ronja
12. jún 2011

ahojte boli iste niekto na ostrove vir? ak áno aké máte skúsenosti s ubytovaním? dá sa tam zohnať ubytovanie aj priamo na mieste ??? potrebujem niečo pre dvoch dospelých a dieťa 18 mesačné - ak máte niekto dobrý tip na ubytovanie tak šup sem s ním 🙂 🙂 🙂 a sú tam pre deti niekde aj nejaké šmýkalky, preliezačky, nejaké malinké ihrisko? no úplne ideálne by bolo ubytovanie v dome so záhradou nech tam malá môže aj behať . vopred dakujem za akúkolvek informáciu

lauraa
12. jún 2011

@verondza jak je to mozne , ved som ho dala ako pre vsetkych 😠

lauraa
12. jún 2011

@verondza skus teraz

verondza
12. jún 2011

@lauraa uz som to otvorila. idem popozerat! 🙂

marija
12. jún 2011

@drnduliak my ideme do chorvatska 24.6 a mala ma tiez 10 mesiacov a jednoznacne ide vo vajicku 😉 podla mna to vajicko jej bude este dobre minimalne do roka 🙂

Chcem sa opytat kocky kam by ste odporucali ist, ale skor Istria a okolie Crikvenice, cez aku cestovku? My sme boli minuleho roka v Rabaci, bolo super, ked ine nenajdeme asi zas tam pojdeme 😎

A este otazka, kade lepsie ist cez Madarsko ci Slovinsko???

verondza
12. jún 2011

@lauraa no nadhera! a mala ako spi v kociku-je tam na zozratie. moja ma 8 mesiacov, tiez taky zlaty vek 🙂. si ma teraz uplne dostala! ja uz len sedim a snivam, ze som uz tam.
ale mna na sporaku caka maso....ale mne sa uz nechce varit a zavarat- mne sa chce uz len svachtat v mori! 😀 😀
este sa ta opytam-na rajskej ste boli? je to niektora z tych fotiek? som to nevedela rozoznat. ale hlavne ma zaujima, ci su tam nejake tobogany a nieco pre ca 4 rocne deti...