Dovolenka s dieťaťom v Chorvátsku

lulu2
19. feb 2008

Ahojte, chystate sa niekto toto leto do Chorvatska? My sme si vybrali hotelovy komoplex Solaris pri Sibeniku. Neboli ste tam niekto nahodou minuly rok? Ideme s malym - v case dovolenky bude mat rok a 4 mesiace. Nie je to skoro? Nepoznate tento hotel, ake su tam izby, sluzby, prostredie? Dakujem za vsetky prispevky.

katkaromi
23. jún 2011

@lucula73 Dakujem Ti za odpoved, my ideme buduci piatok do Petrcane, ach jaj, zoberiem teda 2 pixle no a hadam tam v obchode najdem nejaku vodu vhodnu na pitie pre deti. Tiez neviem ako sa napraceme, mame strasne vela veci. Rozmyslam ako by som to robila keby ze sa musime zbalit do lietadla napr do Egypta al. Turecka? 🙂

lucula73
23. jún 2011

@katkaromi 🙂 ,ani my nehovor,ja už vidím,ako moj mm bude zúriť pri aute,že kde to má dať 😀 .Ale boli sme v Tatrách na veľkú noc,tiež nabalený,takže už len tú vodu niekde popchať a hádam sa pomestíme.My sme inak vždy brali okrem dojčenskej vody aj dva 6-kusové balenia minerálky pre nás....kvoli tomu,že tam bola nehorázne drahá tá voda,ale asi tento rok nebudeme brať 🙂

katkaromi
23. jún 2011

@lucula73 no môj muž tiež šomre, už len keď som mu vyratúvala koľko liekov do lekárničky beriem, atď , že on to nezoberie 🙂 , teraz plienky, veci, kanvicu, topánky, bazénik, vody atď atď no bude to srandy kopec. Ale tak ukľudňujem sa, že keby sme niečo zabudli predsa ideme do civilizovaného sveta s obchodmi 🙂

vivien10
23. jún 2011

My sme boli vlani no nie v tomto hotely.Malá mala 12 mesiacov presne.A bolo to super mali sme pieskovú pláž malá chodila po štyroch.Aj tento rok ideme lebo sa nám velmi páčilo boli sme spokojný.A Chorvátsko je super dorozumieš sa bez problémov žiadna rečová bariéra ako doma sme sa cítili.Ceny skoro ako na Slovensku.

lucula73
23. jún 2011

@katkaromi presne tak,nejdeme na koniec sveta 🙂

karkana
24. jún 2011

@zdeniiiked sme tam dorazili autom, našli sme do agenturu ,a tam nám poradili a zaviedli nas do apartmanu ,a bol veľmi pekný,nový a super zariadeny,aj s klimatizaciou,to sme si doplatili,je tam moc teplo,trochu dosť do kopca,ale ináč mesto krasne ,more teplé,chodili sme tam vždy prvy julovy týžden,prvy večer si musíte prejsť pláže,aby ste vedeli,kam,smerom do ľava od namestia je super smerom na Selce,neviem či tam zas aj my neskončíme ,na Rabacu ni su borovice tieň,na slnku nevydržím ,a tu je to super ,po celej dlžke pláži su borovice,ak by si bola v hoteli,tam su asi pieskové pláže,

syja
24. jún 2011

@karkana na rabaci je spusta borovic a krasny tien ale v casti pri girandelle.

kaja73
24. jún 2011

@lucula73 Tie flase s vodou nemusis brat-maju tam kopec vod-nesytenych,len slabo mineralizovanych.my už tento rok žiadnu vodu neberieme-len na cestu.fakt netreba-aj tvoj maly ma už vyse roka,tak sa neboj. 😉 Minuly rok sme sa skoro pre ne ani nezbalili. 😲 Tiež trepeme kocik,dokonca aj cestovnu postielku-tam aj matrac treba-tak bude pri baleni veselo.

desmodka
24. jún 2011

baby potrebovala by som poradit, kam s dietatom ale aj so PSOM ??? dakujem

simonceli
24. jún 2011

@desmodka Ahoj, prosím tě, chcme jet asi za 10 dní taky do chorvatska. JAké jsou podmínky pro to,a bych tam mohla vzít psa. Máme dva malé, samozřejmě mají čipy a pasy, ale jde mi o očkování, jak staré maximálně může být? očkujeme pravidelně, ale některé země mají podmínku stáří očkování. Když jsem s nimi jela na slovensko, tak nesměli mít starší očkování jak půl roku a minimálně měsíc před cestou zas museli být naočkování.

desmodka
24. jún 2011

@simonceli toto ja neovladavm to ma nastudovane moja sestra.. vecer ti napisem viac 😅

zuzana710
24. jún 2011

jaj baby, ja mam uz cestovnu horucku...ideme na makarsku za tyzden a mam uz 3-stranovy zoznam co treba...mame dve deti a teda veci pozehnane....dva kociky, cestovnu postielku, malemu odrazadlo, lebo bez neho by asi neprezil a okrem toho plno haraburd na plaz a nejake jedlo...fuu, esteze idu s nami aj svokrovci a maju polku auta prazdnu, inak by sme sa nijako nezbalili 🙂 Inaj jedlo beriem len nejake a mam napisany zoznam a hned ako tam prideme ideme na velky nakupi do konzumu, vraj ceny su tam neni take hrozne a ked aj o nieco drahsie, ved je to dovolenka zas.... 😉 Napada vas este nieco specialne, co treba zbalit...lieky tiez mam na zozname a potom take bezne veci pre decka...diky za akukolvek radu 🙂

simonceli
24. jún 2011

@desmodka děkuju

lindulak
24. jún 2011

baby chcem sa opýtať na topánky do vody. vraj treba kvôli ježkom, hlavne deťom. pre malú mám crocsy. stačí to? a čo odporúčate pre dospelých. žabky asi nie... niečo také, čo sa natiahne a nevyzuje keď plávam, nie?

vieruna
24. jún 2011

@lindulak my sme v chorvatsku minuly rok kupovali original botky do vody. Take s gumenou podrazkou a neoprenovym vrchom. Mali crocsy, ale nestacili. Nie kvoli jezkom, ale kvoli kamienkom. Stale im to tam vplavovalo ked sa hrali na brehu a decka boli z toho nervozne, ked ich to tlacilo.

gumimaci
25. jún 2011

ahojte,
sme akurat v Omisi, a chceli by sme ist pozriet do Splitu. Viete niektora poradit, co v splite sa oplati vidiet a kam ist?

@lindulak v croksoch sa zle plava a ako pise vieruna, vplavuje to kamienky do nich, tie neoprenove topanky s gumenou podrazkou kupis na kazdom kroku. Stoja 50kun. (aj detske)

lindulak
25. jún 2011

diky baby za tipy! aspoň si nebudem zbytočne kupovať crocsy 🙂 a skúsim tie neoprénové pozrieť aj tu v deichmane či nemajú. či tam sú nejaké lepšie?

xkacatkox
25. jún 2011

my kupovali ridery, jsou fakt příjemné na nohu, atestované, vzali, hezky sedí

daanka85
25. jún 2011

Ahojte, tak ja skusenosti s croscami mám, vo vode je to onicom! Necudujem sa, ze to detom vadilo 😉 Takze sme komplet vybavený topánkami do vody.. Pred cca 2 týždnami boli v Kauflande po 5 eur 😉 Ja som uz mala, aj manzo, uz len malej sme dokupili 😉

Inac, mozno budem vyzerat ako debil, no neviem sa vysomarit s oznacovaním apartmánov, kedze sme boli vzdy len na chate a raz v hoteli 😉
Co znamena 4+1? To znamena, ze postele pre 4 dopselých, ci 4 izby a kuchyna, ci? My máme problem, chceli by sme pohladat nieco pre 2 rodiny... A s nami ide segra, takze potrebujeme 2 spalne- male deti sa vyspia medzi nami 😉 + pre segru miesto... Bud v kuchyni nejaku pohovku alebo potom tretiu izbu, teda, zeby tam spala s malou od kamosky a boli by sme 2+2+2 (postele v 3 izbach) a kuchyna...
No som z toho uplne na vetvy akoze... Nie, ze objednam cez net dajaky blud 😀 :-P

janka_puf
25. jún 2011

@daanka85 4+1 znamena 4 postele 1 pristelka v apartmane

blumka
25. jún 2011

baby, prosim vas este k tym topankam do vody? to su ake..teda tie co odporucate, nie crocsy? My ideme prvykrat s detmi k moru tak sorry za blbu otazku 😅

@daanka85 danka, my ideme dve rodiny, my s dvoma detmi berieme apartman 2+1, v jednej izbe je manzelska postel, tam budu spat mm so starsou dcerkou a ja s mladsou budeme na tej jednej to je akoze roztahovaci gauc, tea ona bude v cestovnej postielke. No a znamy maju tiez dve deti ale jedno uz dospele, tak oni to poriesia tak ze ona bude na tom gauci sama a oni zvysni traja spolu na manzelskej. Teda oni idu do vedlajsieho apartmanu tiez tak rieseneho ako je nas

ronja
25. jún 2011

@lindulak stačia topánky do vody z deichmanu sú súper a stoja tam detské 5€

ronja
25. jún 2011

@blumka topánky do vody sú trošku ,,ako komunistické cvičky - majú gumennú podrážku a noha je v nich celá uzavretá ako v teniske, sú väčšinou z neoprénu kombinované s nejakou sieťkou ......ak máš možnosť pozri si ich v deichmane stoja 5€ detské a dospelácke tuším 7€

daanka85
25. jún 2011

@blumka Dakujem za odpoved... Tak teda, pre nas urcite treba 2+1 a pre kamosku tiez... Kurnik! Najlepsie by bolo 4+2 😀 Alebo 6 (3x2).. Som z toho vol... chceli sme ist na blint a zmierili sme sa uz aj s moznostou, ze nebudeme uplne pri sebe... Ale najlepsie by bolo byt spolu... No ja z toho zacinam byt nervozna! Kurnik, keby manzo skor vedel kedy mozme ist... ☹
A pre lepsiu predstavu: link na topanocky:
http://www.sportove-potreby.sk/topanky-do-vody-...

karkana
25. jún 2011

takže idme cestovať do CHorvátska v utorok v noci,pred tým sme vždy išli v sobotu,nemusíme sa báť,či najdeme voľný apartmaán???lebo aj na nete čo som pozerala rezervacie tak boli od soboty do soboty , mám z toho trochu obavy,cez týždeň sme ešte necestovali

blumka
25. jún 2011

@ronja, @daanka85 dakujem za odpovede 😉 som ani netusila ze take nieco existuje 😅 😀
@karkana nasi znami co idu teraz s nami chodievaju inak do Chorvatska vzdy na blint a idu vzdy minimalne 2 rodiny. A vacsinou chodia v strede tyzdna, a doteraz nemali problem s ubytovanim...niekedy sice dlhsie hladali, nie hned prvy apartman ale vzdy nasli dobre ubytko 😉

urbisa
25. jún 2011

@karkana Ahoj,taky jedem v utery,mám z toho taky trochu strach,ale snad to zvládnem,vlastně ani přesně nevíme kde jedem.Muj chce jet na Makarskou,mě by to stačilo někde u Zadaru,ubytování nemáme,co jsem psala přes maily vše bylo jak píšeš od soboty do soboty,ale spousta známých jezdí v týdnu a prý to není problém,horší je,když vás jede víc,3 a více rodin,aby ubytování bylo společné.Za náma pak za týden přijedou známí,tak jim tam snad ubytování najdem.Kam jedete?

daanka85
25. jún 2011

Ahojte, tak my ideme asi v pondelok na noc, aby sme v utorok boli tam... Ideme prvýkrát vobec, snad sa nám podarí niečo nájsť... Našla som sice teraz na nete jedno ubytko, no nič extra.. je to o to ťažšie, že ideme 2 rodiny + moja sestra, ale ja verím, že sa niečo podarí... my by sme chceli ísť do BIOGRADU, no ak sa náhodou nepodarí, postúpime nižšie.. Teraz riešime kedy by bolo najlepšie vyraziť, aby sme tam boli tak, aby sa nám podarilo nejaké to schopné ubytko nájsť... Doteraz som bola v poho, no začínam mať akýsi strach.. predsa, malé dieťa... 😖

urbisa
25. jún 2011

@daanka85 V Biogradu jsme byli,tam ubytování určitě seženete,nás jelo 9 dospělých a 2děti,měli jsme velký apartmán,do 100m od moře,ono asi všude jsou podobné větší domy,které mají i několik apartmánu,jinak jsme byli i v Podgoře,tam taky bez problému,je fakt,že nás jezdilo hodně-3 až 4plné auta,z toho byli pouze 2děti,né moje,tak jsem to tak neřešila jako ted,kdy jedem sice sami,ale s klukama,už mají 6let,nevím,ale jak tu cestu zvládnou a to ještě hledat ubytování,už se toho začínám bát,ale pořád věřím,že nejvíc lidí začne jezdit o prázdninách a to my tam už budem,tak si to hezky užijte

zuzkap2
26. jún 2011

my ideme v piatok do chorvatska a tiez 2 rodiny (4 dospeli,5deti ) ale apartman mame zajednany uz od aprila 6+3 lebo ideme z detmi prvy krat, najprv sme chceli ist na blind ale kmotrovci si to rozmysleli, lebo ich deti velmi dlhe cesty nezvladaju,tak aby sme este aj ubytko dlho nezhanali.

Baby urcite sa to tu uz pisalo, neviete ci sa da listok na trajekt platit aj kartou?